Jump to content
BulForum.com

Super PI


Recommended Posts

  • Replies 414
  • Created
  • Last Reply

Ако някой ме бие ,веднага си копувам нова памет(щото не искам да си изгора новия Кингстън) и изкарвам нов рекорд :D Немога да позвола на АМД да са пред интел :evil

Link to comment
Share on other sites

Ако някой ме бие ,веднага си копувам нова памет(щото не искам да си изгора новия Кингстън) и изкарвам нов рекорд  :D Немога да позвола на АМД да са пред интел  :evil

 

V imeto na kauzata moe da kupim Pentium 4 Extreem Edition, shte si go delkame po bratski :D

Link to comment
Share on other sites

Ако някой ме бие ,веднага си копувам нова памет(щото не искам да си изгора новия Кингстън) и изкарвам нов рекорд  :D Немога да позвола на АМД да са пред интел  :evil

 

Мдааа, това май пак го беше писал ти , малко по - назад!:

 

"

 

Foxy,не си прав приятелю. Аз не съм похарчил 100$ отгоре за да показвам и си правя супер пи-та по форуми. За това за което ползвам този компютър ,амд просто ще ми "умре" на 5-тата секунда и ще ми скапе работата.Затова съм избрал интел,не е от фенщина. След като съм имал вече наблюдения върху такъв процесор мога да кажа че си заслужава парите. Вие като нямате ,нямате право да ми казвате че процесора е безмислено скъп и че амд е по добър,щото е по ефтин.

"

Но ти сигурно се шегуваш !:)

Link to comment
Share on other sites

V imeto na kauzata moe da kupim Pentium 4 Extreem Edition, shte si go delkame po bratski :D

 

Може и да си земете даже и "Дееп блу ".... ли кво беше там , да можете да биета Каспаров на шах или пък новия супер комп на ВМС на САЩ дето си праят симулации на подводните боеве с прототипите на подводници ...... и м/у другото да си въртите ПИ , ...като разлика в пари сте били близо (до компа на ВМС:))) с тея интелски системи ,но за съжаление сигурно ще ви е трудно с ъпгрейда , не зарад друго ами .....:) няма кой да ви земе старите интели . на приемливи цени ... !:))))

Link to comment
Share on other sites

Ми не е вярно. Имах SIS и беше пълен леш. VIA е къде къде по-стабилно. И мога да ти кажа, че един познат има абсолютно същия комп като моя, само че чипсета му е Nforce 2. Резултатите от PC Mark 2004 и 3Д Марк 2001 са съвсем, ама съвсем малко по-добри.

 

Не е вярно ! Доста съм пробвал за системи от еин и съши клас Сис понякога изпреварват Виа и не е вярно 4е са нестабилни попаднали сте на лоша бройка от калпав прйзводител, не може от една или две бройки да си правите генерални изводи ,(.... и при мен инфинити-то е нестабилно понякога на шина над 250 МХз:))))) , малко са зле от към драйверите ,но пък като ги намериш -за парите си са супер !

А другото за Н-форса ....ами Н-форс 2 има разновидности и мого настройки (предполагам не сте заложили на най-добрите настройки ) ,който в най-лошия слу4ай ти дават немалко по-добри резултати ,даже и в едноканален режим!

И още , вси4ко е много относително ,ако нещо (драйвери.....и др.) не е наред в компа му също може да е при4ната , пройзводители също (Виждал съм как на една и съща система , дъно Абит КТ400-МАХ-Раид е с 15-20% по- пройзводително от Солтек КТ-600-САТА -...мата без лан, там кво беше ве4е забравих , така 4е изработката също не е маловажна !!!

Link to comment
Share on other sites

Foxy, мойто момче, що не пробваш с бутончето 'едит': quote....отговор / quote....отговор / ....и т.н......щото така както си тръгнал скоро ще направиш една страница с последователни постове. ;)

...амд просто ще ми "умре" на 5-тата секунда и ще ми скапе работата..."Но ти сигурно се шегуваш !:)"

...а Ael изобщо не се шегува, защото има дейности, в които Интел е просто незаменим. Аз самият не съм яростен привърженик нито АМД, нито на Интел, но от години работя само с Пентиуми, по простата причина, че част от хардуера ми (в частност аудио периферията) има препоръчителни, а понякога и задължителни изисквания към централния процесор - да бъде Пентиум(и сигурно има защо). Освен това познавам доста колеги, които са работили с Атлон и имат доста проблеми в някои ситуации, което ги принуждава да сменят или процесора или изцяло аудио-периферията, като разбира се, най-често минават на първия вариант, понеже в нашата област една аудио карта почти винаги струва повече от целия компютър, барабар с монитора. :) С излизането на 64 битовите АМД-та (и Интел-и) нещата може би ще се променят, но в момента седят точно така.

 

Ако някой ме бие ,веднага си копувам нова памет(щото не искам да си изгора новия Кингстън) и изкарвам нов рекорд...

Ако толкова ти се иска да задържиш първото място, ето ти един линк за нова овърклокерска памет да го погледнеш. :)

Link to comment
Share on other sites

Foxy, мойто момче, що не пробваш с бутончето 'едит': quote....отговор / quote....отговор / ....и т.н......щото така както си тръгнал скоро ще направиш една страница с последователни постове. ;)

Едва ли съм твойто мом4е ,но това няма зна4ение ,а за другото ,ако не си се сетил веднага ти отговарям !- Така ми е по - лесно.. а и за вси4ки (ако някой иска да цитира няма да редактира половин 4ас а само цъква и готовоооо:))) .. най -ве4е ще е по- лесно на админите да изтрят пост ,отколкото да го редактират !(ако сметнат за нужно разбира се)

Това си е мое мнение и ако е голям проблем за вси4ки ще пиша в един пост !

Ина4е благодаря за акъла .....щото не знаех за какво е "Едит" ...и ако имаш претенции към писането има си Админи за тая работа ,....нещо като не ти харесва ...има един бутон-"репорт то..."

 

А за работата ви и Интела ...ами може ли да ви разбере 4овек за какво са ви ,един път пишете за работа ,друг път ако ви минел някой пък щели да хвър4ат пари за хрдуер!.....

....ползвайте си ги със здраве !

Link to comment
Share on other sites

  А за работата ви и Интела ...ами може  ли да ви разбере  4овек  за какво  са ви ,един път пишете за работа ,друг път ако ви минел  някой пък щели да  хвър4ат пари за хрдуер!.....

....ползвайте си ги със здраве !

Pitai gi dali harchat sobstveni pari za tiq inteli :)

Link to comment
Share on other sites

Защо винаги когато става дума за бързина се обръща в спор АМД или ИНТЕЛ са по добри?! Всеки процесор си е добър - зависи на какво си фен :P Недейте да пълните темата с излишни постове и в спор за АМД или ИНТЕЛ. Пишете резолтати от Супер ПИ и давайте скренн за да се кефим на системите ви ;)

 

ЕДИТ: Прочетах малко мнения от 12-13 страница - 1 сек на супер пи се сваля с около 100МХц честота покачване на процесора в случай че се оверклоква по мултиплеяр апак шината си е 200(ДДР 400).

 

ЕДИТ2: В хардуерБГ един пич беше врътнал Супер Пи с АХР за 37сек ;) на 250ФСБ@11-2-2-2 - така че това че процесора ти е последна технология и прави 38Сек не е нищо особено защото А64 си върти супер пи с лекота и без много напани на 35-38 (ако не вярваш прочети из хардуербг)

Link to comment
Share on other sites

В хардуерБГ един пич беше врътнал Супер Пи с АХР за 37сек ;) на 250ФСБ@11-2-2-2 - така че това че процесора ти е последна технология и прави 38Сек не е нищо особено защото А64 си върти  супер пи с лекота и без много напани на 35-38 (ако не вярваш прочети из хардуербг)

 

С тея новини от ХДВБГ едва ли ще впе4атлиш собствениците на Интели .... хората казват 4е Интел -феновете с големите посижения на ПИ-то ,постнали резултати малко по напред , не хар4ели техни пари за системи така 4е , не мисли 4е ще ги впе4атлиш ..:)))))

Link to comment
Share on other sites

Pitai gi dali harchat sobstveni pari za tiq inteli :)

 

Ами не знам , малко по напред в темата имаше подигравка към "бедняците с АМД-та " ..и аз си помослих 4е се говори за ли4ни машини А НЕ СЛУЖЕБНИ !

...или може би имаш в предвид подаръци от мама и тати (ако е подарък ,мисля 4е можем да го отнесем към ли4ните,да не си помислите 4е и моят е подарък сега:) ........,НО АКО Е СЛУЖЕБЕН да си го мерят с професиналистите а не с нас - аматьорите :))) !

Link to comment
Share on other sites

@Foxy като не ти се използва "EDIT" поне използвай "Quote+" за да маркираш на колко хора едновременно искаш да отговориш ;)

мерси , но ви казах - така е по- лесно и на вас да отговаряте :))), ОК щом ви дразни така ще правя !

Link to comment
Share on other sites

Pitai gi dali harchat sobstveni pari za tiq inteli

Vinagi sam bil s Pentium i vinagi sam si go plashtal ot djoba poneje si rabotja v kashti - tova udovletvorjava li te?

 

I ako foxy go interesuva dali vsichkite Pentiumi sa mi bili "podarak ot mama i tati" shte go razocharovam, poneje veche minah 40-te i sega az im pravja podaraci. :)

Link to comment
Share on other sites

I ako foxy go interesuva dali vsichkite Pentiumi sa mi bili "podarak ot mama i tati" shte go razocharovam, poneje veche minah 40-te i sega az im pravja podaraci. :)

 

AA НЕ , не ме интересува , то4но това казах 4е подаръци и ли4ни компове не ме интересуват , А само работните ,но при теб е хем работен хем ли4ен не знам къде да те сложа:))))

Ина4е не съм още на годините ти ,но за подаръците е същата работа:)))

 

Моят също е от джоба ми и не е за работа ,т.е. не пе4еля пари с него , а ина4е за работа (ли4на) го ползвам само да ка4вам филм4етата с детето от камерата на компа и от дам на дискове , за да има като порасне от къде да се гледа :))))

Link to comment
Share on other sites

Явно мен е визирал :P Аз не виждам какъв е проблема на кой е компютъра ,бил домашен или служебен. "Дърпането" не е само за домашни любимци. В нас съм с Р4 купен с лично мои пари. Това че на работата имам щастието да съм пак на Р4 може да ме радва само. Тва че АМД64 ша върти за 35 сек с лекота мога да го повярвам само ако видя картинка. Стига сте "хленчили" кой с какъв компютър има възможност да тества. Резултатите са важни. XeForce3 е прав че не трябва да се спори за AMD vs Intel. Тука рама коли и беси ;) А оня дето сас 250 шина направил 37 сек може да ходи да се снима профилактично,щото аз на 237 ги права 38 ,а ако имам готина памет на 250 ша падна под 30 :woot Бъдете здрави :punk

Link to comment
Share on other sites

Predwaritelno za latinicata se izvinqwam.

 

Wchera sled kato si wzeh wodnoto ohlavdane go izdokarah do 43sek na 2500MHc (12.5x200) - obache za syjalenie niskata shina mnogo spywa sistemata - prichinata e che dynnata mi platka ne moje da goni wisoka shina, ili ram pameta mi se dyni... Sled kato smena dynnata platka - shte wida kakwo shte stawa ama do togawa ima wreme ...

Link to comment
Share on other sites

Predwaritelno za latinicata se izvinqwam.

 

Wchera sled kato si wzeh wodnoto ohlavdane go izdokarah do 43sek na 2500MHc (12.5x200) - obache za syjalenie niskata shina mnogo spywa sistemata - prichinata e che dynnata mi platka ne moje da goni wisoka shina, ili ram pameta mi se dyni... Sled kato smena dynnata platka - shte wida kakwo shte stawa ama do togawa ima wreme ...

 

Ами сега да не земеш някой Солтек:))))!

Link to comment
Share on other sites

той Е със Солтек ;)

(освен ако не го е сменил)

Foxy - има в предвид да не си повтарям грешката и да си взема пак СОЛТЕК :) - аве хубаво си е дъното - ама много малко ток дава - не е за екстремисти като мем :woot

Link to comment
Share on other sites

  Foxy - има в предвид да не си повтарям грешката и да си взема пак СОЛТЕК :) - аве хубаво си е дъното - ама много малко ток дава - не е за екстремисти като мем  :woot

 

Именно , радвам се 4е си по4нал да мислиш в правилната посока :)))...това е целта на тези дето пишем тука цели фермани,кое как и колко може !

 

Не че Солтека е грешка ,хубави дъна са ,но да си ги ползваш на Дифолт 4естоти и лек клок:)))))

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...