Jump to content
BulForum.com

Super PI


Recommended Posts

Тествах при следната конфигурация:

ASUS P4P800-E Deluxe

Pentium 4 3.00GHz 1MB Cashe Hyper-Threading

2x512MB DDR400 Kingston

 

Клокнах процесора на 3,55GHz и получих следния резултат

 

Мисля че вечерята е сервирана и АМД са добре нахранени B)

Като финални думи искам да добавя че при тази програма най-важна роля играе паметта,а не процесора така че предлагам да спрем с този спор кой е по добър. Поздрави :D

 

P.S. Ето ви тука резултата на едно нещастно бартонче което имах щастието да тествам днес.

 

Peace All :punk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 414
  • Created
  • Last Reply

Ael - в пълна заблуда си :D :D :D :D :D

Стартирай програмата два пъти, едновременно, но от две различни директории. Ще получиш същите резултати, но при едновременна работа и на дветв :D :D :D :D :D :D :D

Тая програма ползва само половината от процесора, когато има HT

Link to comment
Share on other sites

Когато смята ,ХТ ограничава процесора до 52-53% за да може през това време да си върша друга работа :P Но няма значение ,и при половина мошност пак вада рекорди :punk

Link to comment
Share on other sites

Тествах при следната конфигурация:

ASUS P4P800-E Deluxe

Pentium 4 3.00GHz 1MB Cashe Hyper-Threading

2x512MB DDR400 Kingston

 

Клокнах процесора на 3,55GHz и получих следния резултат

 

Мисля че вечерята е сервирана и АМД са добре нахранени  B)

Като финални думи искам да добавя че при тази програма най-важна роля играе паметта,а не процесора така че предлагам да спрем с този спор кой е по добър. Поздрави  :D

 

P.S. Ето ви тука резултата на едно нещастно бартонче което имах щастието да тествам днес.

 

Peace All  :punk

 

Mnogo ti e neshtastno Barton4eto naistina ....

A rezultata ti ne e nedostijim i az kato go nakysam ot klok izkarva 38 s ... no minuta nai-mnogo sled tova zabiva vednaga(ponqkoga i po-sredata na testa ),no tova e shtoto nqmam mnogo qka pamet i sym ograni4en v kloka ot pamet ! :)))), taka 4e zamen tozi test ne ozna4ava nishto ! Sushto i tova koeto si postnal kato kartinki ,zashtoto kakto kazvash v tozi test CPU- to po4ti ne igrae rolq !

Link to comment
Share on other sites

A rezultata ti ne e nedostijim i az kato go nakysam ot klok izkarva 38 s ... no minuta  nai-mnogo sled tova zabiva vednaga(ponqkoga i po-sredata na testa ) taka 4e zamen tozi test ne ozna4ava nishto ! Sushto i tova koeto si postnal kato kartinki ,zashtoto kakto kazvash v tozi test CPU- to po4ti ne igrae rolq !

 

Hahahahaha - smqh v zalata :P

 

Ia da vidim tvoite 38 we umniko hahahahhahaha :D

 

Za teb tozi test ne znachil nishto, no nikoi ne izvadi tezi tochki nali ;) I vari se skrii nqkude s taq prikazka, che cpu-to ne igraelo "pochti nikfa" rolq - q si pusni edna igra i mi napravi test na SUPER PI ako izvadish pod 4 minuti shta cherpa - hahhahahaha :D

Link to comment
Share on other sites

Iskash da kazhesh che rezultata ne e 38 sekundi, a e 19  :confused

 

Нееееее - искам да кажа, че може едновременно да изкара два теста за 38 секунди :P

 

Едит: Ами реално все едно имаш два процесора. Програмата е правена за Амд, така че не може да пусне и на двата едновременно да изчисляват, щото такова животно амд нямат ;)

Link to comment
Share on other sites

Нееееее - искам да кажа, че може едновременно да изкара два теста за 38 секунди :P

 

Едит: Ами реално все едно имаш два процесора. Програмата е правена за Амд, така че не може да пусне и на двата едновременно да изчисляват, щото такова животно амд нямат ;)

 

I vse pak ako tozi procesor mozheshe da izpolzva pulniq si kapacitet na tozi test shteshe da izkara 19 tochki ili burkam :)

 

Ne che 38 e neshto dostizhimo za AMD, no neka vsichki da razberat istinata - zashto adjeba Intel sa nomer 1 :D

Link to comment
Share on other sites

Ами не точно. Точно в това е преимуществото - имаш двупроцесорна система. Дори някое приложение да ти забие процесора, все още имаш пълен контрол върху компютъра. Това е най-важното. Родих се, когато си взех НТ. Тъй като се занимавам с писане, често ми се е случвало да забия някой процес и тогава - ходене по мъките. Трите клавиша, дорде се сети да ги възприеме. Ама това Амд юзерите най-добре го знаят :P

Link to comment
Share on other sites

Амд феновете нямат ХТ да видат кво е готино да пуснеш пи-то да ти смята 32МБ примерно и през това време да си цъкаш doom 3 без никав лаг и без повишаване на температурата. Но както и да е. Стига вече. Всеки има право на избор ,всеки си решава на какъв процесор ще работи. Бъдете здрави само да им се радвате още дълго време :tongue

Link to comment
Share on other sites

Не разбирам много от процесори нито съм фен на АМД или Интел обаче просто не мога да разбера как може да сравнявате процесор за $200 с такъв за $90.Естествено че този за $200 ще даде по-добри резyлтати от този за $90.Ако ще сравнявате нещо то трябва да е от един и същ ценови клас.

Link to comment
Share on other sites

Правилно...не могат да се сравняват неща от различни категории. И затова съвсем отделно давам резултата си с P4 2.6@3.55 & 2X512 DDR400. Това му е максимума (поне с тази памет дето я имам). Пуснах го на толкова, понеже по-горе имаше резултат на тази честота, само че с Прескот. Не успях да кача катинката си от десктопа, поради липса на място, както и не успях да докарам неговите секунди(явно неговият е по-бърз и с двоен кеш и/или паметта му е по-добра), но все пак го докарах до 42 секунди, което мисля че не е лош резултат (и то при 50% заетост, както обясниха по-горе :) ).

 

П.П. Като се освободи място ще кача резултата и ще го едитвам в този пост.

Link to comment
Share on other sites

Hahahahaha - smqh v zalata :P

 

Ia da vidim tvoite 38 we umniko hahahahhahaha :D

 

Za teb tozi test ne znachil nishto, no nikoi ne izvadi tezi tochki nali ;) I vari se skrii nqkude s taq prikazka, che cpu-to ne igraelo "pochti nikfa" rolq - q si pusni edna igra i mi napravi test na SUPER PI ako izvadish pod 4 minuti shta cherpa - hahhahahaha :D

Idi se skrii ti nqkyde !

Izkara 56sek ,kogato e full load s igra ...i to pusnat na 2GHZ na fsb-333.......do 2,5 na fsb- 480 ,znaish kolko ima oshte . ne mi se razbutva sega da praq testove i snimki -ne karam nikoj da vqrva-...tvoite 4-min. movesh da si gi zaka4ish na tabelka na vrata i da izlezesh i da se 4erpish sam, ne mi trqbva tvoeto 4erpane !

Osven tova ,moqta konfiguraciq (CPU,MB,RAM) struva 350-360$ a negovata sP4 -struva pone 200$ otgore .................taka 4e idi i se 4erpi sam!

Link to comment
Share on other sites

Kолко пъти трябва да кажа че не процесора игре роля тук а именно паметта. Мидекс ,аз клокнах моя и на 3.7GHz(може и повече но ме е страх да пускам повече ток на 200$ процесор :D ) и пак имах по слаб резултат от този на 3.55Ghz. Пробвай се да вдигнеш много рама (ако ти е ДДР400 го докарай някаде до 466-480) да видиш че тогава при по слаби херци на цпу-то ще имаш по добър резултат от този в момента. Ако пък и успееш да наредиш и таимингите добре тогава може и да паднеш и под 38. Ако аз съм с памет Геил DDR400/533 (онези клокърските със металния кожух) при това дъно с неограничени възможности и това цпу смятам че мога да докарам теста под 34 сек. :punk

Link to comment
Share on other sites

Sled tozi rezultat, mislq che mozhe da se zatvori temata   B)

 

Pozdrav za vsichki fenove na burzite procesori Anastacia - Sick & Tired

:beerchug  :beerchug  :beerchug  :beerchug  :beerchug  :beerchug

 

@DJ MaTriX за пореден път се обеждавам, че изобщо не си наясно с това за какво става въпрос и как се прави сравнение м/у два продукта, а най важното е това, че трябва да са приблизително на една ЦЕНА, а не както в случая единия да е ДВА ПЪТИ по-скъп :woot но както и да е това си е твой проблем :)

Kолко пъти трябва да кажа че не процесора игре роля тук а именно паметта. Мидекс ,аз клокнах моя и на 3.7GHz(може и повече но ме е страх да пускам повече ток на 200$ процесор  :D ) и пак имах по слаб резултат от този на 3.55Ghz. Пробвай се да вдигнеш много рама (ако ти е ДДР400 го докарай някаде до 466-480) да видиш че тогава при по слаби херци на цпу-то ще имаш по добър резултат от този в момента. Ако пък и успееш да наредиш и таимингите добре тогава може и да паднеш и под 38. Ако аз съм с памет Геил DDR400/533 (онези клокърските със металния кожух) при това дъно с неограничени възможности и това цпу смятам че мога да докарам теста под 34 сек.  :punk

След като твирдиш, че процесора не важен а паметта защо не обърна внимание, че 43сек. са направени с 256 на шина 333MHz и тръгваш да "сервираш" с 2х512 на 400MHz(което най малкото излиза два пъти по скъпо) ;) и ти си наясно с това как се правят сравнително тестове колкото и @DJ MaTriX :bgrin: това е същото все едно да ми кажеш, че АTI са по-добри от NVIDIA защото X800 бие по производителност FX5950 Ultra примерно ;) без значение в коя област (компютри,автомобили..........и т.н.) сравнителни тестове се правят на продукти от един и същи ценови клас

:excl:поради простата причина, че хората се интерисуват от това:

за дадена сума пари какво биха получели от няколко различни производители на един и същ продукт ;) всичко друго е "мижи да те лъжа"

не виждам къде е проблема след като е очевадно , че за момента в този ценови клас АМД са по добри да го приемете както аз бих го приел ако резултатите бяха обратни и ако със следващите процесори на АМД и Интел(от един и ценови клас) нещата се обърнат в полза на Интел не бих се държал като "Кон с капаци" :)

Link to comment
Share on other sites

Нека внеса малко разяснение, относно моя резултат от 42 секунди - не съм наясно с PI - дали е от значение паметта или процесора, това вие ще го установите, та ако може това инфо да ви е от полза. :)

Значи...Ael с Прескот на 3.55 Ghz беше постигнал 38 сек., а аз с Нортууд на същата честота постигнах 'само' 42 сек. Само че аз съм с най-обикновен чифт 2Х512 Mb DDR400 (PQI), която в никакъв случай не може да се нарече овърклокерска памет и поради тази причина, за да докарам честотата от 3.55 Ghz се наложи от биоса да фиксирам паметта на 266 (на 320 й идва много на тази честота). От тук следва извода, че на горната честота на CPU-то(3.55), паметта работи на 182(364DDR), което е доста под стандартните за нея 200(400DDR).

Възможно е и заради това да се явява разликата от 4 секунди....не само заради двойно по-големия кеш.......освен това не съм и с най-агресивните настройки на паметта.

Link to comment
Share on other sites

@DJ MaTriX за пореден път се обеждавам, че изобщо не си наясно с това за какво става въпрос и как се прави сравнение м/у два продукта

 

Za poreden put ?
Hmm, shte zapomnq tova little

 

Vse pak procheti zaglavieto na temata :

 

Haide da si napraim edno sustezanie

 

Ne moga da razbera kfo tolkoz se palite kato gubite, che chak trugvate da obizhdate choveka, s koito spodelqte edin obsht forum, predi malko

foxy, sega i ti, ne mozhe li chovek normalno da izkazhe edno mnenie. Za vas nqma drug procesor osven AMD i vsichki potrebiteli na Intel sa ot gorata i ne znaqt za kfo stava vupros. Kak si gi mislite tiq raboti ne znam. Chrez testove e dokazano, che Intel e po dobriq procesor za multimediq, a AMD za igri - kolko e vqrno kolko ne ne znam, tui kato pri men i igrite i multimediqta vurvat idealno, ne se sramuvam da si pokazha rezultatite, no tui kato spored zaglavieto na temata "tova e suztezanie" - znachi Ael vi razbi vsichkite, foxy samo plqmpa che e izvadil 59 sekundi na Super PI po vreme na tezhka igra, vie povqrvahte li mu - chestno kazano az ne - no ostavqm 1 % veroqtnost, che vadi rezultat 59 sekundi, po vreme na DOOM 3 - samo ne znam kak shte stane pri 100 % zaetost na CPU i povecheto ram, da vadi takuv rezultat.

 

Aide ostanete sus zdrave i nqma nuzhda da zavurshvam vseki post s izmislen "peace" kato sled pochti vseki post v polza na intel, pochvate da se zaqzhdate.

Link to comment
Share on other sites

Matrix ako iskash da si gi merim fe

edno 3dmarkche?

koeto izberesh ti :)

 

Mislq, che tozi post ne e za tazi tema - ti sushto si ot gubeshtite v tazi tema, kakto i az - vidqhte kakuv trqbva da e procesora za tozi test, vqrno e che i rama ima golqmo znachenie - no Ael si ostava podeditel, vmesto da go pozdravite, pak trugnahte da filosofstvate :love

 

EDIT: Ohoo Gorgar gaze, chestita nova video karta, sha cherpish :woot

Link to comment
Share on other sites

Hahahahaha - smqh v zalata :P

 

Ia da vidim tvoite 38 we umniko hahahahhahaha :D

 

Za teb tozi test ne znachil nishto, no nikoi ne izvadi tezi tochki nali ;) I vari se skrii nqkude s taq prikazka, che cpu-to ne igraelo "pochti nikfa" rolq - q si pusni edna igra i mi napravi test na SUPER PI ako izvadish pod 4 minuti shta cherpa - hahhahahaha :D

 

 

ммммдаааа , виж кой по4на с обидите !!!

аз не у4аствам във вашето състезание ,просто споделих резултат от теста за който ме помоли Хе форс3,не карам никой да ми вярва ,нямам намерение да ви да ти давам обяснение ...с държанието си не го заслужаваш !Теста с играта напрвих 4исто от любопитство...между другото с Доом 3 го извъртя за 54секунди ,специално бях избрал предната игра да е натоварваща възможно най-много процесоа! А твойте 4-минути само показват колко ти е капацитета !Защото ,щом моят Бартон го извъртя за 56 сек , секи с по -малко клокнат Амд-процесор ще изкара под 2-минути ...и ще се убеди колко си боси4ък !

Пиша тук за да иамте що годе някаква информация , 4е като отидете на някое Лан-парти да не гледате като треснати ,когато някой с наполовина по- евтина конфигурация ви удари в земята!

Малко попрекалихте с хвалбите на Интелските процесори,ами аз щях да се у4удя ако не го извърти (П4) -теста по-бързо от мен ,при условие 4е е с 200 $ по-скъпа от моята конф., Но да ви кажа 4естно да дам 200$ отгоре заради ПИ-то или някой друг тест ...или да върти 2-ПИита по едно и също време , ами скоро няма да стане , ако това му е предимството -Мерси!

А и не видях ,колко изкара П4 -натоварен с игри .....на това "тест4е" ПИ-то...картинки не ми трябват ,на мен са ми достатъ4ни и резултатите в цифри4ки!.... а аз има къде да проверя! А и за разлика от теб господин музикант или ДJ -там къвто си , аз не съм тук да се правя на велик а да нау4а нещо!

Вместо да се нау4иш на нещо и ти , се дръв4иш тук с вси4ки наред и се пер4иш с 4ужди постижения , на твое място бих си замъл4ал !

И без това не допринасяш с нищо към знанията на останалите....даже напротив с глупавите си разсъждения ( за 2-та теста едновременно за 39-сек с П4 и един за 19 сек :))) и за 4-те минути , само можеш да вкараш в заблуждение някой ,който току - що прохожда в тази област !

Ако си забелязал никой от Амд - феновете не оспори производителноста на П4 и 4ипсетите за него ,а само неговата висока цена !

 

 

 

Аз мисля 4е П4 и 4ипсета към него е по-бърз от моя Бартон и Нфорса ,но това не го прави извънземен ..... ,а нещо друго - цената му........ е нереална !

Поздрави на победителя ,даму е 4естита победата!

....и ако иска като земе Гейл4етата ,може да се обади да ги пробваме на Н-форса -обещавам да не кажа на никой колко сам изкарал на теста с тях (ако стават за Н-форса де ,трябва да проверя дали са съвместими,май то4но Гейл4етата на ставаха нещо ,но ....):))))

Link to comment
Share on other sites

A ti mai za poreden put ne chetesh zaglavieto na temata :woot

Napravi si tema koi procesor e po evtin i si plqmpai kolkoto iskash, tuk temata e koi kolko vadi na Super PI, na prikazki i az vadq 10 sekundi na tozi test, ne vizhdam da si kachil screenshot s CPU-Z, Super PI + Task Manager ( za da vidim DOOM 3 na 100 % CPU ) i rezultat ot 59 sekundi - ne te znam na kolko godini si, obache vari da luzhesh decata s tiq smeshni izkazvaniq. A v predishniq si post ne vidqh da sum te obidil s neshto, osven komplimenta "umnik" - i to shtoto cql forum 10 stranici za izpisali v merene na procesori i v edin moment ti geniq se izkazvash che procesora v tozi test nqma "pochti" nikakvo znachenie. E ne se sdurzhah, chestno. A tfa dali sum bos dali sum gol si e moi problem. Malko ili mnogo i az sum doprinesul v tozi forum. Pomagal sum, pomagali sa mi i slava bogu ti si ot malkoto hora s koito vlizam v takuv nepriqten spor - da beshe mi pratil PM kato te boli, a otnosno "chuzhdite" postizheniq, da naistina mnogo se radvam na rezultatite na dobriq si priqtel, kolega i pochti komshiq.

 

Realno poglednato tozi intelski procesor shtshe da izvadi po dobri rezultati ako ne beshe ogranichenieto ot Hyper T. sled test se okaza, che sled startiraneto na 2 programi Super PI, rezultatite sa pochti ednakvi - t.e. ako mozheshe CPUto da izpolzva pulniq si kapacitet shteshe da izvadi po dobur rezultat. I vuobshte ne sum suglasen, che CPUto ne igrae "pochti nikakva" rolq v tozi test, ako beshe taka nqmashe da ima razlichni rezultati pri overklok na CPU ( ne pamet! ) V kraina smetka sum suglasen s edno neshto, che tozi test e poslednoto neshto, koeto me interesuva. Nai vazhnoto e da imame mashini, koito da ni vurshat rabota i da ni dostavqt udovolstvie v rabotata. Az sum ot dovolnite, a za vas - chestno ne mi puka ;) Tova e poslednoto mi izkazvane po tazi tema - shtoto temata otnovo se prevurna v spor AMD vs Intel, a tezi temi obiknovenno zavurshtvat po edin i suht nachin - CLOSED TOPIC - zaradi genii kato vas - "dobre ce vi ima" :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Abe ne moga da vi razbera....tova postojanno go vijdam v razlichni temi....daden e topic, a sled 10-tina posta temata se izmestva i obiknoveno se oformjat 2 poljusa :( Nishto ne moga poveche da kaja po vaprosa osven da dam link kam edin drug moj post v savsem druga tema, kojato obache s palna sila vaji i za tuk(i ne samo tuk). LINK.....i az sashto prikljuchvam s tazi tema. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Foxy,не си прав приятелю. Аз не съм похарчил 100$ отгоре за да показвам и си правя супер пи-та по форуми. За това за което ползвам този компютър ,амд просто ще ми "умре" на 5-тата секунда и ще ми скапе работата.Затова съм избрал интел,не е от фенщина. След като съм имал вече наблюдения върху такъв процесор мога да кажа че си заслужава парите. Вие като нямате ,нямате право да ми казвате че процесора е безмислено скъп и че амд е по добър,щото е по ефтин.

 

След като твирдиш, че процесора не важен а паметта защо не обърна внимание, че 43сек. са направени с 256 на шина 333MHz и тръгваш да "сервираш" с 2х512 на 400MHz(което най малкото излиза два пъти по скъпо)

 

Little теста ще ти го извъртя и със 256 ддр нонейм и пак ще имам същия резултат.Така че ще ми излезне и по ефтино даже ;)

 

Midex ,и аз имах проблеми с паметта при клока. Но установих че при високи херци и ниска памет вадя по слаби резултати от колкото при по ниски херци и висока памет. Така че опитай ако искаш следното: Ако си на 800 FSB пусни цпу-то на 233,а рама го закови на 200 (400). И ми кажи после какво е дало ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...