Jump to content
BulForum.com

IP.Board 3 Upgrade


Dreamer

Recommended Posts

аз искам да попитам само на мен ли ми събира всичко на един ред "ТОВА ГО ПИША 2 РЕДА ПО НАДОЛУ" от няколко часа е така с CleanCut съм

Имах подобни проблеми преди време, но изчистих кукитата и нещата се оправиха. Днес пак забелязах такова поведение и пак изтрих кукито от bulforum.com, за да се оправи. Нямам идея защо става така.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 359
  • Created
  • Last Reply

Форумът не ме логва с никой браузър освен с Опера!

При Логин ми дава Login successful прозорчето и след редиректа съм отново Guest.

С никой друг форум не се получава тази мизерия. отново само с този.

Трих кукита всякакви от всички браузъри, вкл. от опциите. Без ефект.

Link to comment
Share on other sites

От кога го прави тоя номер, от 05 February 2010 - 20:18 ?

 

Аз пък забелязвам 2 промени горе-долу от времето, което цитираш:

 

1. Когато цъкна да пиша нов пост, иконите вдясно ги няма и трябва да цъкна върху символа на човечето горе в средата, за да ги активирам и вдясно. Преди си излизаха без да се налага да цъкам никъде.

 

a12f0b77e36c0f65.jpg

 

2. Когато цъкна да редактирам пост, 3-те бутона най-долу се виждат само наполовина. Преди със сигурност си излизаха целите.

 

e2a96cdc56131756.jpg

 

 

Има и трети "дефект", който не е свързан с дата. Преди форумът "помнеше" написаното в пост или ЛС и дори няколко пъти да натиснеш бекспейса и после пак да се върнеш на последната страница с писаното - всичко си стоеше без промяна. Сега само едно връщане с бек-бутона е достатъчно да изтрие от паметта на форума всичко записано...ето този пост в момента го пиша за втори път, тъй като по погрешка засегнах бек-бутона. ;)

Link to comment
Share on other sites

От кога го прави тоя номер, от 05 February 2010 - 20:18 ?

Честно казано не мога да кажа откога го прави, но вероятно оттам някъде. Наскоро рестартирах поради ъпдейти на някои неща, даже сложих на чисто FF 3.6, но това беше преди седмица. След това си нямаше проблеми с логването. След като рестартирах IE8, едва тогава вече и той ме логва. FF още не съм рестартирал (седи пуснат от около седмица), предполагам, че и той ще се оправи след рестарт. Но пък трих кукита всичко, не виждам кое би причинявало това, освен да има други кеширани промени, смени на IP-та или не знам. Имам някои сайтове, които имат трудности и кофти зареждат затова като го ресна ФФ ако има пак проблем, ще пиша. Едва снощи го забелязах, не бях писал от 1-2 дни във форума, даже забравих дали не бях и логнат автоматично.

Интересното е че и IE8 не беше рестартиран от седмица, и при него го имаше проблема. Опера не беше пусната, и само тя ме логваше.

Link to comment
Share on other sites

Ако се оправи е най-добре да оставя опцията с кукитата, за да не прави проблеми на хората, които отварят форума без www. Иначе щом не си ги рестартирал е напълно нормално да прави подобни проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Да, рестартирах го и вече логва.

Но съм сигурен, че нещо е правено по форума, защото този проблем се появи единствено с булфорум. Явно някоя настройка.

Онова с кукутата и домейна разбира се че трябва да се остави според както poznai го спомена.

Link to comment
Share on other sites

Само това е правено по форума, нищо друго - но то е достатъчно тъй като прави променя в кукитата. Въпреки това мен ме помни на всички браузъри, които ползвам и не е имало нужда да се релогвам (ie7, chrome 5).

Link to comment
Share on other sites

Ами не знам. Даже одеве като се логнах в FF след рестарта му, нямаше проблем, затворих таба с форума, и сега като го отворих, отново не бях логнат, също като да не съм цъкнал Запомни ме, при логването одеве. Но чекбокса си беше цъкнат, браузъра не беше рестартиран (все пак преди час го направих). Кукита са трити милион пъти. Ще го наблюдавам още. С IE8 съм, там не съм седял логнат дълго за да пробвам дали и там ще ме забрави.

 

EDIT: МАЙ схванах сценарий кое причинява разлогването - нещо, което преди нямаше проблем.

В ФФ primerno sym se логнал. След секунди отивам в IE, където съм гост, хит-вам рефреш, отивам обратно в FF, натискам рефреш и хоп - и там съм гост.

Явно в тази версия или е така, или има опция (не съм разгледал обстойно новите опции) да се следи да си логнат само от едно място или към едно IP да се асоциира сесията или нещо такова.

Да, не мога да съм логнат едновременно в повече от 1 браузър. Което е досадно, преди поне като влизах като гост за проба с IE, не ме разлогваше от FF.

 

При проба с локалните ми инсталации, този проблеми отсъства. Значи това е някъде опция по форума.

Май се оказва, че трябва да има общо с групата мембърс+, защото се оказва, че май с нормалните мембъри го няма този ефект.

 

П.С. 2. Остава проблема с разлогването след около час неактивност, въпреки че винаги е цъкната опцията за запомняне.

Link to comment
Share on other sites

Качих 5 нови скина, който според моите тестове поддържат пълната функционалност на форума + блогът. Надявам се да се харесат, но нека всеки да има предвид, че след около два месеца (по мои сметки) ще излезе версия 3.1 на Invision Power Board и вероятно пак ще трябва да я караме на нови скинове...

Бих се радвал на мнения от хората, на които им лагват текущите скинове дали скин 'Minima' оправя нещата.

 

tedy, и от работата и от вкъщи ползвам различни браузери и не ме логаутва въобще! Но, между влизанията задължително имам поне 30 минути, което може и да е причината. Правя те обикновен member без + за да можеш да си тестваш дали това има някакво значение :) Надали ама... :)

Link to comment
Share on other sites

...

tedy, и от работата и от вкъщи ползвам различни браузери и не ме логаутва въобще! Но, между влизанията задължително имам поне 30 минути, което може и да е причината. Правя те обикновен member без + за да можеш да си тестваш дали това има някакво значение :) Надали ама... :)

:) ами да ти кажа, мисля че точно някакъв таймаунт влизаше в сила, защото в рамките на минути или нещо такова няма проблеми докато ровя. Но дали час или малко повече, ме логаутваше. Междувременно Лисицата не се е спирала. Версия 3.6. Сега дали мина 1 час не знам, вероятно, но не ме е логаутнало. И забелязвам и друга промяна от около час - като връщам назад по страниците на форума с Back на мишката, се връща веднага без да тегли от сървъра, а не като преди, всяко връщане беше съпроводено с свързване със съръвра и изтегляне винаги на обновено съдържание. Честно казано обичам повече както е сега, да ме връща веднага без да обновява, по-бързо е.

Предполагам имате проблеми с групата + :) .

Ако се появи пак проблем от подобен сорт, ще пиша, ако не, значи се е оправило.

 

EDIT: Цъ, не се е оправило, минаха сигурно около 2 часа, и отново влизам и ме посреща като нелогнат. Нямам вече идея от какво може да е.

 

Edit2: Тук качих шот на кукитата ми към форума. Както се вижда session_id експирва at end of session. Повечето други кукита експирват или 2011 или 2020-та. Според мен това е проблема. Защо не ми сетва сешън кукито да експирва поне няколко месеца напред.

Гледам, че в IE няма този проблем, днес за изненада отворих с него и там бях логнат още. Проблем с FF 3.6 под Windows?!

Link to comment
Share on other sites

Стария Minima го преименувах на 'Minima + Avatars' като в момента съм му сложил доста некъдърно аватари. Инсталирах наново 'Minima', който е непроменен от стандартното и се намира в края на списъка. Ще се пробвам да оправя 'Minima + Avatars', но най-вероятно аз няма да мога да постигна добър резултат. Ако някой друг от екипа с по-пресни html знания реши да се заеме... ;)

Link to comment
Share on other sites

IPBoard Classic Blue си е най-чудния от всички скинове :)

 

Абе аз откога го разправям това и ме е яд, че в настоящия си вид има модераторски бъг, но ще го преживея само заради скина. :)

 

Но пак си е въпрос на вкус - други предпочитат дефолт-скина или някой от останалите.

Link to comment
Share on other sites

На мен Classic Blue ми идва малко светло. Предпочитам тъмните цветове. В момента съм със стандартният скин. Light ми харесва като цяло, но и той е прекалено светъл.

Link to comment
Share on other sites

И default скина не е лош но не се виждат така лесно новите съобщения горе. Не че съм се скъсал да си пиша но пък бях свикнал а на другия скин е една малка зелена цифричка която така ми се слива с другите неща че въобще не я забелязвам

Link to comment
Share on other sites

а някой да има идея как да се оправя с моя проблем пробвах ИЕ мозила хром и опера на всичките ми събира всичко на един ред на прясно инсталирам браузър без нито едно куки пробвах и няколко различни скина

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...