Jump to content
BulForum.com

IP.Board 3 Upgrade


Dreamer

Recommended Posts

Форума почна да праща значително по-малко писма за нови писания по разните теми... освен това на Chrome не работи "insert link" a преди работеше...

Би трябвало вече писмата да са окей. Досега ползвахме smtp-то на хостинг доставчика, но явно е имал спам лимит и много мейли са били reject-вани. Сега сме на mail() и трябвало проблемът да се реши. Явно и преди го е имало, но вероятно сега форума или е пращал на всеки 5-10 мин мейли или е пращал повече мейли за да се получи издън. Така или иначе от много време мейли ту идваха, тук не - дори при старата версия. Дано сега да няма повече дертове.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 359
  • Created
  • Last Reply

може ли някой да оправи този проблем с форума че не ми работи никой от бутоните :) http://community.invisionpower.com/topic/304407-rich-text-editor-and-firefox-36-patch-for-ipboard-236/

Това НЕ важи за версия 3.

 

Честито на група members, личните съобщения са увеличени от 150 на 200.

Link to comment
Share on other sites

Ако тръгнете да слагате Бг или друг език към булфорум, ще си имате проблеми при инсталиран ip.blog .

Последните няколко дена наред с други задачи, се ядосвах защо се получава въпросния бъг, който се изразява в грубо крашване на PHP-то (добре че е fcgi иначе щеше да крашне уеб сървъра! ) при смяна на езика ако сте логнат във форума. Беше тествано от мен и още еди независим (почти) тестер :bgrin: - poznai. С десетки иснталации с различни версии , вкл. на шаред хостинг с линукс. Ретаил, неретаил версии, навсякъде го има.

 

Та днес се хванах по-сериозно да проследя каква е причината, щото според мен си беше нещо дребно (макар че не се оказа баш така). По нета не открих абсолютно никакви материали по въпроса. Грешката е стек оверфлоу. Първо ми хрумна дали не е грешна рекурсия. Оказа се безкраен цикъл на създаване на верига от свързани класове. Проследих към 10 файла по веригата докато разбера какво и къде.

 

Ако ви потрябва пач за тая мизерия (щото IPS кой знае кога ше се сетят, а и който ползва нулирани версии не могат да искат помощ), свиркайте, който иска по-техническо обяснение какво точно се случва и желае да си го пачне сам, пак да свирка.

 

Отделно преглеждайки кода забелязах голям брой малоумни неща, които не смятам да пиша тук.

Link to comment
Share on other sites

Когато се пейстне директно в мнението линк се съкращава - ето линк от тема в "Продава": http://eu.msi.com/in...o=1&prod_no=263 - не работи поради липсващото съдържание на мястото на "..."

Забелязал съм, че някога така съкратени линкове работят, защото явно им се съкращава името, но самия линк се помни както е, а понякога както в случая не работят, защото и името което се показва и линка се съкращават confused.gif

Link to comment
Share on other sites

този линк как го направи? сложи в мнението си дълъг линк и се съкрати по този начин ли? щото аз ако сложа дълъг, съкращава се за удобство видимо, но самия линк си е нормален..

Link to comment
Share on other sites

Не съм го правил аз - взех го от тема, но и на мен ми се е случвало да се съкрати не само видимото, ами и самия линк, в следствие на което не работи повече. С други думи един път работи, един път не работи.

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се много, ама искам да попитам само на мен ли не ми работи нито един от бутоните Insert image, Insert e-mail adress както и всички на този ред ??? Даже и емотиконки не мога да си слагам :( Пробвах да си сменя скина, но няма никаква промяна...само при мен ли е този проблем :( (с IE 8 съм, а преди малко открих, че когато влизам през мозилата нямам такъв проблем)

Link to comment
Share on other sites

Новата версия на форума не се вижда разбираемо през poket PC-та.

Когато съм на път сърфирам през Dell Axim X51V.

При старата версия на сайта всичко се виждаше много добре на 4" дисплей на покет-а.

Сега излизат разни ероглифи,тиренца,чертички и пр.

Сайтове с тежки графични среди като data.bg,laptop.bg и пр. се виждат така както е през

десктоп или лаптоп монитор.

Докато тук нещата специално с новият облик са направо объркващи.

Примерно за abv.bg от guvech.bg са разработили мобилна версия,която е специално за

малки преносими у-ва.

Стандартият формат на abv.bg също се възприема добре от покет у-вата,но за улеснение

хората са направили мобилен формат.

Някои друг пробвал ли е да влезне в сайта с неговият покет?

Нека сподели как е при него.

Link to comment
Share on other sites

А други форуми с IPB3 как се виждат? Предвид колко проблеми имам аз примерно единствено с булфорум, няма да се учудя ако с други и ти нямаш такива проблеми.

Link to comment
Share on other sites

а други ipb3 отваряш ли без проблем

Да уточним, точно версия 3.0.5 или друга, на другия който пробваш. Щото даже и между релийзите може да има разлика. 3.0.5 е последната засега, и не се знае колко такива може да намери от тия, които посещава, а и в повечето май няма да има версията да я пише долу и няма да знае.

Вероятно е проблем с скина дефолтния, да пробва с ЦлеанЦут2 примерно.

 

Да не говорим, че имах проблем и с инсталирането на IP.Gallery :laughing: , защо ли не се учудвам. Грешката тук беше, че инсъртват в една таблица, без да са указали едно от полетата, което обаче няма default value. И отново ръчно трябваше да променя sql-а за сетъпа да му дам default 0 . Нито ИПБ, нито кой да е от другите компоненти заработи безпроблемно преди да се намеся ръчно да фиксвам разни неща. Немалко от тях свързани с това, че мъсяла ми е в strict mode. Както и последния.

Без думи.

 

Инсталирах оня ден за проба един vBulletin 4.0.1, без АБСОЛЮТНО никакви проблеми всичко заработи, е как става тва не знам.

Link to comment
Share on other sites

а други ipb3 отваряш ли без проблем

 

С абсолютно всичко останало проблеми нямам.

Сега съм пред лаптопа на един познат и гледам как при него зарежда

и как при мен.Проблема е само в булфорум и mail.bg

Link to comment
Share on other sites

С абсолютно всичко останало проблеми нямам.

Сега съм пред лаптопа на един познат и гледам как при него зарежда

и как при мен.Проблема е само в булфорум и mail.bg

Добре, дай поне един примерен друг форум, работещ под IPB 3.0.5, с който нямаш този проблем. Да видим.

Link to comment
Share on other sites

ggbit.info е примерно перфектен

 

 

 

laptop.bg също нямам проблеми

 

ggbit.info е супер

laptop.bg също нямам проблеми

ggbit.info - "Powered By IP.Board 2.2.1"

Явно проблемът е в дефолтния скин на IPB3, а не специално нещо в булфорум, в случая. Т.е. става ясно, че нямаш друг форум, който ползва IPB3.

Пробвай с друг скин, както няколко пъти се спомена да пробваш.

 

А да, лаптопа наистина ползват ипб3. Не си казал дали с сайта или с форума на лаптоп нямаш проблем.

Link to comment
Share on other sites

Единствената модификация по скина е новото лого, абсолютно нищо друго не е пипано по който и да е скин (с изключение на minima + avatars). Допускаме, че при конвертване от стари версии се получават доста от неразбориите или при конвъртването/инсталирането е имало някакъв издън. Чакам да излезе 3.1 до около два месеца и да видим каква е хавата с нея.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря на poznai за обясненията на ЛС какво да направя.

Изпробвах всичко възможно.Покет-а вижда сайта само под скин Lo-Fi.

Изпробвах "Минима" скина както ме посъветва Midex ефект нямаше.

Преминах и на "minima + avatars" за да видя как е и там,пак същото.

Link to comment
Share on other sites

И при мен докато не затрих кукитата. Не мога да си обясня какво са го шашкали кукитата но е факт - емотиконите и вмъкването на линкове и картинки не работеше а сега работи

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...