Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Понеже не съм особено запознат, искам да ви попитам, според вас дали този андроид таблет си заслужава http://electron.bg/product_info.php?products_id=130611 или е поредното китайско копие боклук :unsure:

 

(по-точна тема не намерих)

 

Егати желязото... 2но по-тежко е от iPad 1 който според мен е прекалено тежък за да можеш да го държиш като книга в леглото. Доста по-дебел е от него...

 

Според мен ако го погледнеш на живо може да прецениш малко по-добре но според мен е тухлоподобен (гледах във вали едни такива - ужас... верно евтини но на мен не ми харесаха)

 

Но пък има GPS и ако беше около 300лв бих се замислил за навигация за колата :)

Link to comment
Share on other sites

Егати желязото... 2но по-тежко е от iPad 1 който според мен е прекалено тежък за да можеш да го държиш като книга в леглото. Доста по-дебел е от него...

 

Според мен ако го погледнеш на живо може да прецениш малко по-добре но според мен е тухлоподобен (гледах във вали едни такива - ужас... верно евтини но на мен не ми харесаха)

 

Но пък има GPS и ако беше около 300лв бих се замислил за навигация за колата :)

 

Не му гледай характеристиките. Аз съм виждал подобен, да не е и същия на живо. Супер зле. По-зле екран дори на евтините тъч модели без ОС на LG не съм виждал.

Link to comment
Share on other sites

Има ли някой тук който да ми помогне да си руут-на Globul Z3 (Zte-blade). Трябва ми инструкция стъпка по стъпка като за по-прости или направо по скайп: devil2232 :) Благодаря предварително!

Link to comment
Share on other sites

Има ли някой тук който да ми помогне да си руут-на Globul Z3 (Zte-blade). Трябва ми инструкция стъпка по стъпка като за по-прости или направо по скайп: devil2232 :) Благодаря предварително!

 

http://sanfranciscoandroid.co.uk/android/how-to-root-the-orange-san-francisco-zte-blade/

Link to comment
Share on other sites

мерси за линка ама пак не мога да се оправя трудно ми е.. за пръв път си имам работа с андройд и ми е доста трудно ако може някой да ме намери в скайп и да ми ги обясни нещата от линка как да станат ще е идеално.. във българския форум на андройд никой не иска да помогне..

Link to comment
Share on other sites

мерси за линка ама пак не мога да се оправя трудно ми е.. за пръв път си имам работа с андройд и ми е доста трудно ако може някой да ме намери в скайп и да ми ги обясни нещата от линка как да станат ще е идеално.. във българския форум на андройд никой не иска да помогне..

 

Защо искаш да руутнеш телефона, искам да попитам първо.

Link to comment
Share on other sites

Като руутнеш телефона, той няма да тръгне по-бързо. Не знам от къде я черпиш тая информация.

Link to comment
Share on other sites

не, не.. не съм казал правилно какво точно искам да направя до сега четах и сега продължавам да чета де ама според това което пише аз искам да го руутна след това да му сложа мод (СМ7 мисля че бил най-добрия вариант) и с setCPU да си го направя на каква честота да работи

Link to comment
Share on other sites

След като го руутнеш, трябва да му смениш bootloader-a. След това, трябва да се инсталира Recovery. След това се флашва новия софтуер - CM7 в твоя случай. И след това със SetCPU му оувърклокваш процесора, но предполагам знаш, че така ще си скапеш устройството по-бързо, а в момента в който го руутнеш, оставаш без гаранция. В зависимост от телефоните, root-а може да се махне, но някои модели не могат да се върнат обратно в оригиналното състояние.

 

Дори след като увеличиш честотата на процесора, пак е голяма вероятността да ти насичат игрите, защото те се влияят от графичния чип.

 

Също така, при увеличаване на честотата, много често се появяват крашове на операционната система, рестартирания и разни други неприятни неща.

 

Тъй като процеса за слагането на нов софтуер е специфичен за всеки телефон, ще трябва да ти го обясни някой, който има точно този телефон и му е сменял ROM-а.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Мерси много!

 

Това означава ли, че си се разубедил да сменяш ROM-ове? Аз ти предлагам да го правиш след изтичане на гаранцията, защото това е евтино устройство и много често дават дефекти. Аз лично не бих искал да трябва да купувам втори телефон, само защото съм решил да го му сменя РОМ-а и после му е спрял микрофона примерно.

Link to comment
Share on other sites

еми горе-долу се разубедих.. иначе до кога да я чакам тази гаранция като аз телефона го взех преди 2-3 седмици на мен до тогава ще ми е омръзнал пък ся ако му стане нещо на този телефон няма да имам възможност да го сменя.. ама не знам във форума на андройд всеки си пише на подписа там кой с какъв телефом и какъв ром има и т.н. и всички който са с този модел (zte-blade) всички са го руутнали, ромнали и т.н. и не изглежда да имат някакъв проблем.. иначе ти какво би ми предложил да направя че да вървят игрите по-добре? само да отбележа че паметта на телефона гледам да я държа около 300МБ, смисъл като отворя Advanced Task Killer да ми показва около 300 или най-малко 290 да е..

Link to comment
Share on other sites

Те дефектите не се появяват в следствие на руут-а. Дефектите си идват от устройството.

 

Бих ти препоръчал да погледнеш реално на нещата и да сваляш игри, които са възможни за игра на подобно евтино устройство.

 

Ако искаш телефон за игране на игри си вземи Galaxy S.

 

Колкото и да оувърклокваш, няма да постигнеш особено подобрение. Руутвай ако ти трябва нещо друго, но не и само да направиш телефона по-бърз.

Link to comment
Share on other sites

Защо имам странното усещане,че тези от ГЛОБУС се хвалеха с ДОЖИВОТНА гаранция на този телефон :unsure:

 

Дам. Така правят. Защото е евтин и могат да подменят, а не всяко устройство дефектира и им излиза на сметка. Но и доживотната гаранция все пак си има условия. За съжаление не мога да кажа какви точно, защото нямам нито едно от техните устройства.

 

Една колежка си беше взела Q1. Развали се нещо в рамките на първите месеци. Прати го за ремонт и после цъфна с HTC HD7. Май са и предложили да доплати и да вземе другия. Не съм сигурен. Но то е нормално ако имаш телефон 1 месец и ти дефектира супер централно, да искаш да го смениш, а не да вземеш същия. Може и това да е политиката. Обвързват те, разваля ти се устройството и после ти предлагат друго, защото ти няма да искаш като стария боклук.

Link to comment
Share on other sites

Защо имам странното усещане,че тези от ГЛОБУС се хвалеха с ДОЖИВОТНА гаранция на този телефон :unsure:

Телефона си е с нормална 24 месечна гаранция и като качество на изработка засега ми се вижда много добре.За парите си е едно доста добро предложение като цяло.

Link to comment
Share on other sites

Телефона си е с нормална 24 месечна гаранция и като качество на изработка засега ми се вижда много добре.За парите си е едно доста добро предложение като цяло.

 

Явно са променили политиката след Q1 Second Edition. Моя грешка за предния пост.

Link to comment
Share on other sites

Аз си мислих,че говорим за Q1 не за Z3 :wacko:

П.С. Ми като го гледам в Арената - само процесора му е на 600.

Другото си му е стандартно за класа,така че не очаквам да се случат чудеса,дори и да го руутнеш.

Link to comment
Share on other sites

Направих си бекъп на контактите от Samsung Kies, съответно е .SPB файл. Иде реч за Galaxy S

 

След flash с Darky's 10.1 обаче телефона не може да бъде разпознат от Kies. Имам доста контакти, много от тях са важни при това и няма откъде да ги взема, склонен съм ръчно да си ги въведа, но не мога да намеря програма или начин да отворя spb файла.

 

А Samsung Kies не може да отвори файла без да е connect-нат телефона. Или поне аз не виждам как да стане?

 

Някакви идеи?

 

Link to comment
Share on other sites

Освен да върнеш оригиналния firmware, да възстановиш контактите, след това да направиш архив на SD картата (от самия телефон без да го закачаш към компютъра влизаш в контакти и там имаш експорт) и после пак операцията със флашването и т.н. и накрая пак влизаш в контакти, избираш импорт от SD картата и си готов. Аз така си прехвърлих контактите от самсунга на HTC-то

Link to comment
Share on other sites

Да имате представа къде се държат снимките от Picasa-та към профила? Че ми е насвалило една камара, а искам да ги махна от телефона. Само място заемат.

Link to comment
Share on other sites

Да имате представа къде се държат снимките от Picasa-та към профила? Че ми е насвалило една камара, а искам да ги махна от телефона. Само място заемат.

 

Ами тя е системна и най-вероятно е някъде по системните папки. Почти съм сигурен обаче, че папката се казва Picasa и през компютъра ще я видиш. Ако не, с Root Explorer ще стане.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...