Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Ползвай отключен.

 

А знаеш ли че на AT&T ако си ръгнеш картата в iPhone на следващия месец получаваш сметка с $30 отгоре? :) Нищо че апарата не е от тях. Единия от моите колеги го направил, получил сметка и ги питал какви са тези глупости те му обяснили че това е защото ползва iPhone, хубавото е че е нямал договор и ги попитал дали искат да му ги върнат сега тези $30 или да си спре картата считано от следващата секунда те му обяснили че пари не връщат и щом е ползвал iPhone им дължи $30 нищо че не го е купил от тях... при което им теглил няколко нашенски и се прехвърлил към друг оператор

 

 

ПС: Кое е форда и кое е мерцедеса?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

А знаеш ли че на AT&T ако си ръгнеш картата в iPhone на следващия месец получаваш сметка с $30 отгоре? :) Нищо че апарата не е от тях. Единия от моите колеги го направил, получил сметка и ги питал какви са тези глупости те му обяснили че това е защото ползва iPhone, хубавото е че е нямал договор и ги попитал дали искат да му ги върнат сега тези $30 или да си спре картата считано от следващата секунда те му обяснили че пари не връщат и щом е ползвал iPhone им дължи $30 нищо че не го е купил от тях... при което им теглил няколко нашенски и се прехвърлил към друг оператор

 

 

ПС: Кое е форда и кое е мерцедеса?

 

Не знаех, но той ще ползва iPhone на друг оператор.

 

А за Форд-а и Мерцедеса, може да видиш темата за Desire HD и iPhone 4.

Link to comment
Share on other sites

Ясно разбрах... но са прави донякъде защото за андроид все още приложенията не са толкова изпипани като за iOS освен това момента с плащането е доста крив - гугъл няма ли да си размърдат най-сетне гъзовете и да можем и ние да си купуваме платени приложения че взе да ми писва от реклами.

Link to comment
Share on other sites

Ясно разбрах... но са прави донякъде защото за андроид все още приложенията не са толкова изпипани като за iOS освен това момента с плащането е доста крив - гугъл няма ли да си размърдат най-сетне гъзовете и да можем и ние да си купуваме платени приложения че взе да ми писва от реклами.

 

Приложенията на Андроид в момента гонят бройка, но рязко ще станат повече от тези за iPhone. Най-малкото, че откакто Android завзе смартфон пазара, приоритет на разработчиците е Android, а не iPhone като първата 1 година, когато реално iPhone набра скорост. Добрите приложения за iPhone вече са портнати и към Android, а несъздадените, първо се правят за Android.

 

Защото:

 

1. Гугъл не искат пари, за да си купиш SDK-то за разработване на софтуера, за разлика от Епъл.

2. Андроид има повече потребители -> повече приходи

3. Безплатните приложения имат реклами -> повече приходи

4. Андроид е по-отворен за разработчиците и имаш повече възможности да работят както с хардуера, така и със софтуера.

 

В момента, в който приложенията за Андроид станат повече от тези за iPhone, Андроид ще оставят СКД-то безплатно, но ще затегнат контрола.

 

Колкото до плащането, ще го оправят и него. Не знам защо не са го направили. Може да се поинтересуваш из интернет.

Link to comment
Share on other sites

Ползвай отключен.

не върши работа, освен ако не искам да го ползвам само за слушалка+wifi интернет. Щото 3Г честотите са различни. Аз имах за няколко месеца фабрично отключен 3GS, но само с ужасно бавен 2Г интернет и се отказах

 

А знаеш ли че на AT&T ако си ръгнеш картата в iPhone на следващия месец получаваш сметка с $30 отгоре? :) Нищо че апарата не е от тях. Единия от моите колеги го направил, получил сметка и ги питал какви са тези глупости те му обяснили че това е защото ползва iPhone, хубавото е че е нямал договор и ги попитал дали искат да му ги върнат сега тези $30 или да си спре картата считано от следващата секунда те му обяснили че пари не връщат и щом е ползвал iPhone им дължи $30 нищо че не го е купил от тях... при което им теглил няколко нашенски и се прехвърлил към друг оператор

 

 

ПС: Кое е форда и кое е мерцедеса?

това е леко несвързано и объркано. АТТ искат 30$ (май вече е 25) за дата план (интернет) ако ползваш смартфон към тях дори и без договор. Ако нямаш дата план автоматично ти пускат, и за това много хора ги мразят. Та тези 30$, които са му искали не са щото е имал айфон, а защото е имал дата план :)

Link to comment
Share on other sites

...когато това, когато онова...

 

Да ама нали се сещаш че ДОТОГАВА все още положението е различно. Чувствителна разлика намирам в качеството на приложенията между 2те платформи и броя на рекламите които ми вадят очите.

 

А гугъл няма какво да се интересувам кога - да си седнат на задниците защото печелят от клиенти като мен, а не от такива свалящи си от zamunda или руските сървъри apk-тата. Последния път като се издразних на историята с PDF-ите бях на косъм да разкарам HTC-то и да взема iPhone.

 

Не е важно кое и КАК работи а как се чуства човека който го ползва.

Link to comment
Share on other sites

Да ама нали се сещаш че ДОТОГАВА все още положението е различно. Чувствителна разлика намирам в качеството на приложенията между 2те платформи и броя на рекламите които ми вадят очите.

 

А гугъл няма какво да се интересувам кога - да си седнат на задниците защото печелят от клиенти като мен, а не от такива свалящи си от zamunda или руските сървъри apk-тата. Последния път като се издразних на историята с PDF-ите бях на косъм да разкарам HTC-то и да взема iPhone.

 

Не е важно кое и КАК работи а как се чуства човека който го ползва.

 

Това "тогава" не е много далеч.

 

PDF рийдъра е безплатен. За какво ти е трябвал платен маркет? И защо реши, че iPhone-а ще се справи безпроблемно със същата задачка.

Link to comment
Share on other sites

Официално тия дни ще добавят 99 нови страни. Но на мен вече в уеб маркета в мобиле маркета ми се появяват опции за инсталиране на платени приложения. От уеба дава в долара, но дава да се инсталират платени програми а преди час не можеше. В мобил маркета ми дава парите в BGN, което значи, че би трябвало и при теб да може да се плаща. Или не?

 

едит: странно, че в уеба ми дава да купувам всичко, а в мобиле маркет-а не се вижда всичко ама и там търсачката е сериозно омазана така или иначе.

едит2: може да има нещо общо това, че съм в Босна ама на село да може да се купуват програми, а в БГ да не може не се вярва. Ще видим като го обявят официално.

Link to comment
Share on other sites

Може, може. Платените приложения се показват, категорията "Платени" излиза като таб, цените са в BGN :beer:

Link to comment
Share on other sites

От браузъра - намерих платена програма, в момента, в който оказах инсталирай - не ми дава. И маркета от телефона все още намира само безплатните.

Link to comment
Share on other sites

Онзи ден от web marketa имаше едно приложение 1 евро или 2 лв.

А как става плащането - с смс ли с какво ли :unsure:

Така. Поправка на горното ми мнение - може да се купува. Но явно пак е с някакви забрани - част от приложенията може да се купят, други не. Потърсих един launcher - излезе и през телефона и през браузъра да си го купя.

@pAbLo - закупуването става през google checkout - регистрирах си КК.

Link to comment
Share on other sites

УРА УРА УРА! Най-накрая. След като ревах като магаре къде ли не накрая не знам Господ или Гугъл се вслуша и вече може да си купуваме приложения. Разгеле!

Link to comment
Share on other sites

УРА УРА УРА! Най-накрая. След като ревах като магаре къде ли не накрая не знам Господ или Гугъл се вслуша и вече може да си купуваме приложения. Разгеле!

Не всичко още е достъпно, но пак е някакво начало.

ПП.

Еми Laucher Pro ( + Plus) не ми харесва и това е. Повече ми допада GO Launcher Ex.

Link to comment
Share on other sites

Хубаво де ама на Advanced Task Killer-a как да разкарам рекламите? Имам спомени че Godfather беше казал че това е една от първите му купени програми а аз платена версия не намирам.

Link to comment
Share on other sites

Хубаво де ама на Advanced Task Killer-a как да разкарам рекламите? Имам спомени че Godfather беше казал че това е една от първите му купени програми а аз платена версия не намирам.

За това говоря. Някои приложения, платените им версии не са достъпни още.

Link to comment
Share on other sites

Хубаво де ама на Advanced Task Killer-a как да разкарам рекламите? Имам спомени че Godfather беше казал че това е една от първите му купени програми а аз платена версия не намирам.

 

Ако си руутнеш телефона, може да си инсталираш AdFree и да махнеш всички реклами от приложенията.

Link to comment
Share on other sites

Може ли да се ползва юсб-то на андрод телефоните като хост?

В смисъл да се ръгне един кард четец или флашка, и да се вижда картата от телефона?

Мисълта ми е да си качвам снимки от фотоапарата директно на картата на телефона :)

Link to comment
Share on other sites

При SGS2 ти трябва конвертор, но като цяло досега не съм виждал да се рекламира подобна функция така че най-вероятно повечето телефони я нямат. Ето малко тест с SGS2: http://blog.gsmarena.com/this-is-how-you-plug-your-usb-flash-drive-into-the-samsung-galaxy-s-ii/

Link to comment
Share on other sites

Може ли да се ползва юсб-то на андрод телефоните като хост?

В смисъл да се ръгне един кард четец или флашка, и да се вижда картата от телефона?

Мисълта ми е да си качвам снимки от фотоапарата директно на картата на телефона :)

Тази функция излезе официално като една от основните новости в Android Honeycomb 3.1 за таблети. Не знам в последните версии на Андроид за смартфони да е предвидено това, може би за Ice Cream Sandwich но кой знае.

 

 

Всъщност, който има време е добре да гледа клипа по-долу от Google I/O Keynote 2011. Дълъг е, но определено си струва да се види представянето на иновациите в Андроид, които вече са факт или тепърва ще излизат. Идеите, заложени в Android Open Accessory и Android@Home са невероятни.

 

http://www.youtube.com/watch?v=OxzucwjFEEs

Link to comment
Share on other sites

Понеже не съм особено запознат, искам да ви попитам, според вас дали този андроид таблет си заслужава http://electron.bg/product_info.php?products_id=130611 или е поредното китайско копие боклук :unsure:

 

(по-точна тема не намерих)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...