Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Те нямат далавера да продават телефоните на чиста цена. Виж цените с договор. 700лв е. Това е оператор, а не магазин.

 

Едит:От ebay top seller за 340пауда

 

750лв по моментния курс. Доставка и гаранция?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Те нямат далавера да продават телефоните на чиста цена. Виж цените с договор. 700лв е. Това е оператор, а не магазин.

 

 

 

750лв по моментния курс. Доставка и гаранция?

Тъпото е,че старите клиенти кучета ги яли.Нищо не ти дават за това,че ги търпиш 10++ години.

Все нови и нови договори искат :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Тоя cyanogen mod каква му е основната идея? Да ми даде някава функционалност с набор приложения или има някакви подобрения в ОС?

Link to comment
Share on other sites

Тъпото е,че старите клиенти кучета ги яли.Нищо не ти дават за това,че ги търпиш 10++ години.

Все нови и нови договори искат :bgrin:

 

Не е точно така... а и за м-клас клиентите е мъъъничко по-разлино. Дребните риби обаче го отнасят 2 ката. Ако е 700лв с договор за корпоративните клиенти ще е вероятно 600...

 

Аз мисля да чакам Galaxy S2 обаче или някой след него...

Link to comment
Share on other sites

Не е точно така... а и за м-клас клиентите е мъъъничко по-разлино. Дребните риби обаче го отнасят 2 ката. Ако е 700лв с договор за корпоративните клиенти ще е вероятно 600...

 

Аз мисля да чакам Galaxy S2 обаче или някой след него...

На М-тел имаме 3 карти,на ВиваТел - 5!

Идват разни агенти търговски ала бала,зарибявки.

Дай нов телефон - ааа малки са ви сметките.

Ама ако подпишете супер якия 2 годишен договор с нас ще ви дадем дрънкалка - Нокия 1616 :laughing: :laughing:

СМЯХ!!

Link to comment
Share on other sites

Тоя cyanogen mod каква му е основната идея? Да ми даде някава функционалност с набор приложения или има някакви подобрения в ОС?

 

Дава ти подобрения в ОС и вграден руут. Маха някои приложения, които няма да ползваш и така...

 

Чети много внимателно като отключваш буутлоудъра, за да слагаш РОМ-а, да не го тухлясаш с грешно Radio и SPL.

Link to comment
Share on other sites

Дава ти подобрения в ОС и вграден руут. Маха някои приложения, които няма да ползваш и така...

 

Чети много внимателно като отключваш буутлоудъра, за да слагаш РОМ-а, да не го тухлясаш с грешно Radio и SPL.

Видях една програма ROM manager, и той предлага за сваляне stock 2.3.3 ROM - та се чудя да го сложа или да си остана на 2.3.2

Иначе вече е unlocked и root-нат 2.3.2-то

Link to comment
Share on other sites

Видях една програма ROM manager, и той предлага за сваляне stock 2.3.3 ROM - та се чудя да го сложа или да си остана на 2.3.2

Иначе вече е unlocked и root-нат 2.3.2-то

 

Много ме дразни мен тоя ROM Manager. Всеки път нещо не му е наред.

 

Тоя stock 2.3.3 дето ще го свалиш няма да е същия като официалния ъпдейт. Може да не позволява OTA. Трябвало е да ъпдейтнеш до 2.3.3 преди да руутваш и да го отключваш. Гледах някъде един РОМ, който е официален 2.3.3 и позволява бъдещите OTA (Over the air) ъпдейти, но не съм се интересувал.

 

Аз си направих nandroid бекъп на стоковия 2.3.3 преди да сложа MIUI.

Link to comment
Share on other sites

Успях да го върна до състояние 2.3.1, само unlocked. И после ъпдейта до 2.3.3 мина успешно без проблем. Не съм го бъзикал повече. Четох из нета, че нещо гугъл забавили OTA ъпдейта за Nexus S - много хора се оплакват, че повече от месец седят на 2.3.1, без даже ад се ъпгрейдват до 2.3.2.

Усилено търся нещо за speed dial - като на стария телефон - да направя контакти към цифрите за по-бързо набиране. Предложения за нещо качествено?

 

ПП.

Да ги таковам тия от Гугъл - няма плащане на приложения. Трябва да се правя на маймуна за да им дам пари. Ще почакат.

Link to comment
Share on other sites

Гадно си е, аз ползвам емулация на O2 през MarketEnabler и така си карам с платените приложения. Готиното е, че можеш да си ги инсталираш на повече от 1 телефон (с един и същи акаунт), така или иначе в нито един момент не ползваш двата телефона едновременно. Предполагам, че ако емулираш американски оператор ще ти е по-евтино тъй като няма да се конвертира стандартната цена от $ е евро и няма да плащаш ДДС.

Link to comment
Share on other sites

Усилено търся нещо за speed dial - като на стария телефон - да направя контакти към цифрите за по-бързо набиране. Предложения за нещо качествено?

 

 

В Dialer-а нямаш ли вграден? Аз бързо го смених стоковия, но на HTC-то имах и го ползвах. Сега пробвах MIUI-то и нямам такова нещо, можеби се наглася от другъде, а не с дълго задържане върху бутона. Почти съм сигурен, че и стоковия софтуер има такава функционалност.

 

http://www.engadget....nging-video-an/

 

Айде честито :)

 

Дали ще го огрее и моя Nexus тоя ъпдейт..

Link to comment
Share on other sites

На М-тел имаме 3 карти,на ВиваТел - 5!

Идват разни агенти търговски ала бала,зарибявки.

Дай нов телефон - ааа малки са ви сметките.

Ама ако подпишете супер якия 2 годишен договор с нас ще ви дадем дрънкалка - Нокия 1616 :laughing: :laughing:

СМЯХ!!

 

M-class клиент май е от 100 карти нагоре. Този към който съм аз са май над 500... А безплатните дрънкалки са така... за по-интересно нещо се плаща като не може да е кой знае колко по-ниско от това в handy примерно.

 

Да ги таковам тия от Гугъл - няма плащане на приложения. Трябва да се правя на маймуна за да им дам пари. Ще почакат.

 

+1. Не мога да разбера какво се мотат. Apple очевидно нямат подобен проблем и не виждам поради каква причина не мога да си плащам с кредитната карта за софтуер който искам да си кача. Хипер-супер-мега-гига-дрън дрън досадно е да им гледам рекламите на програми които ползвам всеки ден и които струват по $2-3 максимум.

 

ПС: Софтуера за iphone изглежда по-малко бета от този за андроид. Верно андроида са по-нови но няма да е лошо поне това с плащането да си оправят че е много досадно.

Link to comment
Share on other sites

За сега четох, че става както каза Dreamer - с market enabler. Но трябва да бъзикна телфона, пък сега реших да се кротна за малко, че вчера докато го докарам пак до 2.3.1, си беше позабил преди това :)

За набирането - не е със задържане на цифрата. Пробвах и с примерно 3, набиране. Но тогава показва нещо USSD code running, изпльоква едно Unknown application и до там.

Сега разглеждам едно приложение Go launcher Ex. Май към него има нещо подобно.

Link to comment
Share on other sites

За сега четох, че става както каза Dreamer - с market enabler. Но трябва да бъзикна телфона, пък сега реших да се кротна за малко, че вчера докато го докарам пак до 2.3.1, си беше позабил преди това :)

За набирането - не е със задържане на цифрата. Пробвах и с примерно 3, набиране. Но тогава показва нещо USSD code running, изпльоква едно Unknown application и до там.

Сега разглеждам едно приложение Go launcher Ex. Май към него има нещо подобно.

 

 

Кротни се, че да не почваш да четеш упътвания за J-Tag.

Всеки third-party dialer има Speed Dial. И без това са по-добри от тоя куция на стоковия андроид. Изяжда ми нервичките тоя dialer.

Link to comment
Share on other sites

Колеги,има ли някаква смислена навигация за Андроид,работеща оффлайн?В момента ползвам симбиан телефон единствено заради перфектните Ovi maps и Garmin,има ли за Андроида нещо което да се доближава до тях поне малко?

Link to comment
Share on other sites

Колеги,има ли някаква смислена навигация за Андроид,работеща оффлайн?В момента ползвам симбиан телефон единствено заради перфектните Ovi maps и Garmin,има ли за Андроида нещо което да се доближава до тях поне малко?

че те май почти всички навигации за android работят офлайн т.е. през спътник :unsure:

аз поне на майка ми съм инсталирал две и двете не изискват връзка с интернет. едната е igo, а другата е copilot.

Link to comment
Share on other sites

Колеги,има ли някаква смислена навигация за Андроид,работеща оффлайн?В момента ползвам симбиан телефон единствено заради перфектните Ovi maps и Garmin,има ли за Андроида нещо което да се доближава до тях поне малко?

 

И аз ползвам iGo. А на тия OVI Maps не знам какво им харесваш толкова. На един приятел с 5800 се борих да му инсталирам карти за гърция на телефона, е не можа да я ползва и тва е. Не му даваше да търси улиците в Гърция...

Link to comment
Share on other sites

За сега четох, че става както каза Dreamer - с market enabler. Но трябва да бъзикна телфона, пък сега реших да се кротна за малко, че вчера докато го докарам пак до 2.3.1, си беше позабил преди това :)

За набирането - не е със задържане на цифрата. Пробвах и с примерно 3, набиране. Но тогава показва нещо USSD code running, изпльоква едно Unknown application и до там.

Сега разглеждам едно приложение Go launcher Ex. Май към него има нещо подобно.

Колко псувах докато го намеря това на моя.

Накрая се оказа,че при цифровата клавиатура цъкваш меню и хоп - бърз набор и други екстри.

Това е при Froyo на Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Колеги,има ли някаква смислена навигация за Андроид,работеща оффлайн?В момента ползвам симбиан телефон единствено заради перфектните Ovi maps и Garmin,има ли за Андроида нещо което да се доближава до тях поне малко?

+1 за Igo - в pocketbulgaria има тема и линк към apk-то.

 

Колко псувах докато го намеря това на моя.

Накрая се оказа,че при цифровата клавиатура цъкваш меню и хоп - бърз набор и други екстри.

Това е при Froyo на Samsung.

Защото използваш dialer на Samsung. Този на стоковия Андроид, както каза Ангел е много дразнещ.

Link to comment
Share on other sites

M-class клиент май е от 100 карти нагоре. Този към който съм аз са май над 500... А безплатните дрънкалки са така... за по-интересно нещо се плаща като не може да е кой знае колко по-ниско от това в handy примерно.

 

 

 

 

Не са ми първа страст телефоните, но ако правилно помня един приятел в Холандия си беше купил телефон(Н97) и карта(договор за две години) от Водафон(май те бяха). Сега на преподписването му подариха двуядреното LG ;)

Link to comment
Share on other sites

+1 за Igo - в pocketbulgaria има тема и линк към apk-то.

 

 

Защото използваш dialer на Samsung. Този на стоковия Андроид, както каза Ангел е много дразнещ.

Да,определено имаше разлика между моя,Експерия Х10 и Дел Страйк.Просто не се бях замислял,че има такова значение.

ТУК има IGO за всякъкви разделителни способности.

Сложих я на Страйк-а,графиката е уникална.

 

 

Не са ми първа страст телефоните, но ако правилно помня един приятел в Холандия си беше купил телефон(Н97) и карта(договор за две години) от Водафон(май те бяха). Сега на преподписването му подариха двуядреното LG ;)

Англия,Холандия,Германия а може би дори и Гърция.Там от където са баш БИГ Босовете на нашите Мобилни оператори това е стара практика.

Даже 2000-та в Англия на хазяйката BT и дадоха някъкви минути АВАНТА за това,че е лоялен клиент.

А тук.. за първите 3-6 месеца ама 30тина....

Я има,я не :blink:

Link to comment
Share on other sites

Не са ми първа страст телефоните, но ако правилно помня един приятел в Холандия си беше купил телефон(Н97) и карта(договор за две години) от Водафон(май те бяха). Сега на преподписването му подариха двуядреното LG ;)

това за подаряването нали не мислиш, че е точно така както изглежда. Просто този телефон е бил с цена 0 ако подпишеш договор за 2 години. Това не е никакъв подарък. Пак си плащаш всеки месец и има доста изисквания. И в САЩ много често правят супер нови телефони 0 долара ако подпишеш за 2 години, не е нещо невиждано. Но ако е смартфон искат да имаш дата план задължително

Link to comment
Share on other sites

За сега четох, че става както каза Dreamer - с market enabler. Но трябва да бъзикна телфона, пък сега реших да се кротна за малко, че вчера докато го докарам пак до 2.3.1, си беше позабил преди това :)

За набирането - не е със задържане на цифрата. Пробвах и с примерно 3, набиране. Но тогава показва нещо USSD code running, изпльоква едно Unknown application и до там.

Сега разглеждам едно приложение Go launcher Ex. Май към него има нещо подобно.

 

Това с набирането е малко безмислено след като на десктопа можеш да си сложиш контакт и да го цъкнеш и да го набере.

 

Cap panel-a на HTC е много удобен също

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...