Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

телефона не може да разпознае безжичната домашна мрежа ... тя е N(mixed mode), а телефона поддържа G.

 

п.п. значи режима е mixed т.е. би трябвало да се конектват както устройства на N стандарта, така и такива на G.

иначе телефона хваща разни мрежи, които доста далеч от него ... но моята - тц.

Говорили сме си за тези неща,но ето че дойде и момента и аз да попитам.

Х10ката на един познат не открива домашната му мрежа.Рутера е B и G режим,моя телефон обаче я вижда и даже се връзва.

Нещо от СЕ ли е проблема..

Абе с в думи - ръгаш кабела и после той просто работи.

Днес пък си пробвам с моя телефон - ГРЕДА!

WIN 7 prof 64bit ми даде проблем с инсталацията и сега нямам връзка с дата кабела :angry1

Другата добра новина е,че май на един от 153 600-те пиксела по екрана ми му е омръзнало да живее.

Някой да знае как се третират тези неща при телефоните.

При мониторите за компютър само perfect panel покриват 1 пиксел,другите искат над 3.

Телефон на 9 дена и да го чакам до 3... НЯМА да стане :angry:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Говорили сме си за тези неща,но ето че дойде и момента и аз да попитам.

Х10ката на един познат не открива домашната му мрежа.Рутера е B и G режим,моя телефон обаче я вижда и даже се връзва.

Нещо от СЕ ли е проблема..

 

Днес пък си пробвам с моя телефон - ГРЕДА!

WIN 7 prof 64bit ми даде проблем с инсталацията и сега нямам връзка с дата кабела :angry1

Другата добра новина е,че май на един от 153 600-те пиксела по екрана ми му е омръзнало да живее.

Някой да знае как се третират тези неща при телефоните.

При мониторите за компютър само perfect panel покриват 1 пиксел,другите искат над 3.

Телефон на 9 дена и да го чакам до 3... НЯМА да стане :angry:

 

Според мен това с пикселите го няма при телефоните. Направо им го носи и им го блъсни в главата.

Link to comment
Share on other sites

Утре ще си взема гаранционната карта и фактурата и да видим какво значи 2 годишна гаранция :laughing:

Този път ще питам за WI-FI и ще си дръпна screen test от маркета за да знам,че не ми идва проблемен още от нов :devil

Лошото е,че ако ме ядосат много,доплащането за Галакси С е доста :laughing:

 

П.С. 11.04.2011 Взеха телефона за РЕМОНТ :laughing:

Хвала на Българския технически ум.

Дано ми върнат телефона в адекватно техническо състояние и без заварки от електрожен :laughing: :laughing:

Link to comment
Share on other sites

За пореден път се убеждавам, че Моторола са абсолютни дъмпери. Вчера човърках Xoom-а, е нема такова дърво. Добре, че е Honeycomb OS-a иначе изобщо не виждам кой ще го купува. Засега остава варианта да се чака Samsung Galaxy Tab 10.1, ако преди това не излезе нещо читаво.

Link to comment
Share on other sites

Ако видиш ревюто на Eldar Murtazin (mobile-review) ще видиш, че и неговото мнение е много подобно - beta hardware, beta software - beta продукт, който никога не би трябвало да стига до крайния потребител.

Link to comment
Share on other sites

Ако видиш ревюто на Eldar Murtazin (mobile-review) ще видиш, че и неговото мнение е много подобно - beta hardware, beta software - beta продукт, който никога не би трябвало да стига до крайния потребител.

За софтуера бих поспорил, но хардуера на Моторола е абсолютно дърво. В Honeycomb също има трески за дялане, но все пак това е първата версия за таблети, та като си спомним какви бяха първите версии на Андроид не бих казал, че има изобщо някакъв проблем. Просто според мен Гугъл повече не бива да рискуват с фирми като Моторола за пускането на флагшип продукти. HTC и Samsung са друга приказка в това отношение.

Link to comment
Share on other sites

Но те уж са отказали "честта" заради това, че 3.0 все още не е на нивото на 2.x и има доста неща, които не са готови или не работят както трябва. Пак инфо от mr. Eldar. Един вид те са предложили на всички и само Motorola са се навили, а имам спомени, че всъщност ставаше дума за nexus tablet, който само LG били навити да правят.

Link to comment
Share on other sites

Я си кажете вашите приложения, които смятате, че трябва да има в един Андроид телефон. Че утре каца моя и почвам да го бъзикам :)

Link to comment
Share on other sites

Я си кажете вашите приложения, които смятате, че трябва да има в един Андроид телефон. Че утре каца моя и почвам да го бъзикам :)

 

Моя има:

 

Aldiko

AndFTP

Angry Birds

c:geo

Google Earth

EasyInstall

GetGlue

Advanced Task Manager

Google Goggles

Google Sky Map

GPS Status

Here I am 2

Lyar

Miren Browser

Firefox

Wyse

Ringdroid

SMS Backup & Restore

Super Private Conversation

Springpad

SwiftFTP

Terminal Emulator

Where's My Droid

Current Widget

APN Droid

Barcode Scanner

 

По принцип всичко зависи от инсталирания софтуер и неговите вградени функции. Ако не бях с този, а със стоковия, щях да имам още приложения, подобряващи функционалността на телефона.

Link to comment
Share on other sites

А може ли кратко инфо към тях за какво са? Или ако заместват нещо съществуващо, причина да се сложи. Че хич не съм в час за какво става дума, и тепърва ще видя как седят нещата. Все пак ще почна да ги проверявам тези.

Link to comment
Share on other sites

Забравил съм да добавя и Handcent SMS. Замествам с него оригиналното Messaging приложение.

 

Моя има:

 

Aldiko - четец на книги. много приятен като интерфейс и функционалност.

AndFTP - ФТП клиент

Angry Birds - Игри

c:geo - Geo Caching програма. Трябва да разгледаш допълнително какво представлява "движението" geo caching.

Google Earth - ясно е това.

EasyInstall - Програма за manage на APK файлове. Ако имаш прекалено много на картата.

GetGlue - Едно социално приложение, може да го намериш онлайн. Има го и във формата на уебсайт.

Advanced Task Manager - Таск Мениджър.

Google Goggles - Програма за разпознаване на много различни неща по снимка, че дори и превеждане на текст. Има видео в интернет с презентация. Много е полезна, но рядко я използвам.

Google Sky Map - Небесна карта. Събира погледите, но нищо съществено не можеш да изкараш от нея.

GPS Status - Показва статуса на GPS-а. Колко сателита има, къде се намират над теб, колко им е силата на сигнала. Показва и основните неща като височина, скорост, ускорение, точни координати.

Here I am 2 - изпраща местоположението ти с директен линк към Google maps по мейл, gtalk, SMS, MMS. Помага за моментите, когато трябва да обясниш къде се намира някое заведение или място на което си в момента. Стига другия да има по-модерен телефон с интернет.

Lаyar - Нещо като Google Goggles. Augmented Reality се води. През камерата на телефона си виждаш разни неща в зависимост от местоположението. Също трябва да се види. Има официален сайт с обяснение и клипчета.

Miren Browser - Браузър.

Firefox - Браузър.

Wyse - Remote Control програма.

Ringdroid - Използва се за поставяне на "Custom" мелодийки. Също може и да изрязваш песни директно на телефона. И то не по минути и секунди, а директно с графиката за честотите.

SMS Backup & Restore - Бекъп на съобщенията прави, защото сменям софтуерите много често и трия всичката информация на телефона.

Super Private Conversation - Блокиране на обаждания.

Springpad - Програма за бележки. Много съм доволен от нея. Синхронизира с техен сървър. Може да добавиш бележка през Extension-а за Chrome и тя се появява на телефона веднага. Bookmark може да добавиш примерно. Много удобно.

SwiftFTP - Превръща телефона в FTP сървър.

Terminal Emulator - Терминал за въвеждане на команди като ROOT потребител.

Where's My Droid - Програма за намиране на телефона ако го изгубиш или ти го откраднат. Пращаш SMS и той връща съобщение с точни координати по GPS.

Current Widget - Показва моментно потребление на ток, както и статистика по минути.

APN Droid - Изключва APN-а, за да не ти точи интернет ако не искаш. Просто го преименува и после го връща.

Barcode Scanner - Сканира баркодове. Понякога сайтовете за програми, като правят ревю, пускат баркод, който при сканиране, директно отваря маркет-а и те кара при програмата. Вместо да я пишеш и да я търсиш. Чете всякакви баркодове. Това с програмите е само едно приложение.

 

По принцип всичко зависи от инсталирания софтуер и неговите вградени функции. Ако не бях с този, а със стоковия, щях да имам още приложения, подобряващи функционалността на телефона.

 

Link to comment
Share on other sites

А таймер на разговорите и изразходените МБ. :unsure:

Един познат ми зададе този въпрос вчера,а моя е временно в бокса и не мога да съм полезен.

А за краткото време на ползване,на мен не ми беше нужно,понеже говоря само в група.

Link to comment
Share on other sites

А таймер на разговорите и изразходените МБ. :unsure:

Един познат ми зададе този въпрос вчера,а моя е временно в бокса и не мога да съм полезен.

А за краткото време на ползване,на мен не ми беше нужно,понеже говоря само в група.

 

NetCounter

Traffic Counter Pro

Link to comment
Share on other sites

Абе Google Sky Map не се ли ориентира по GPS-а къде си и да ти показва кои съзвездия са над теб ?

 

Да. GPS и сензорите на телефона.

Link to comment
Share on other sites

Да бе да. Без GPS няма да ти даде точната подредба на звездите ли?

 

Не. Без GPS ще те прихване по мрежата и ще ти даде позиция с точност 300-400 метра, а може и повече.

Link to comment
Share on other sites

NetCounter

Traffic Counter Pro

 

И разбира се *88 за абонатите на МТел :lol:

 

Не. Без GPS ще те прихване по мрежата и ще ти даде позиция с точност 300-400 метра, а може и повече.

 

Което за звездното небе не е особен проблем щото кой знае каква разлика няма между това какво се вижда тук и в София примерно... освен че ако има облаци не се вижда нищо.

 

 

Сега сериозно - малко по-късно ще напиша и аз какво съм качил (без игрите)

Link to comment
Share on other sites

Което за звездното небе не е особен проблем щото кой знае каква разлика няма между това какво се вижда тук и в София примерно... освен че ако има облаци не се вижда нищо.

 

Идеята на програмата, дядо, е да посочиш към звездичката с телефона и то да ти я покаже на екрана, а не да сочиш на 10см от луната, а тя да ти е в средата на екрана на телефона. Get it?

Link to comment
Share on other sites

Nexus S by M tel

http://www.mtel.bg/mobile/devices/smartphones/google-nexus-s/index.php

Както винаги избиват рибата от към цена :blink:

Цена на смартфона без абонаментен план 	 
 	1099,90 лв. 	 

Всички цени са с ДДС.

Какво ми вправи впечатление обаче.

Дисплей
   * sLCD

В Арената е опоменато

Display 	Type 	Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors

Link to comment
Share on other sites

Да, но в арената има и ей това: http://www.gsmarena.com/samsung_google_nexus_s_i9023-3910.php

i9020 = AMOLED, i9023 = S-LCD

 

+ http://www.gsmarena.com/samsung_google_nexus_s_i9020a-3920.php i9020A, i9020T

 

А цената наистина е яка, нема си го купиш с S-LCD за ~800лв от пъблик или мултирама (споменавам щото и тука трее да е официален внос), а от Мтел за 1100лв ... :) Ако е с Amoled за 1100лв ще си струва (спрямо цените на друго място).

Link to comment
Share on other sites

Да, но в арената има и ей това: http://www.gsmarena...._i9023-3910.php

i9020 = AMOLED, i9023 = S-LCD

 

+ http://www.gsmarena....i9020a-3920.php i9020A, i9020T

 

А цената наистина е яка, нема си го купиш с S-LCD за ~800лв от пъблик или мултирама (споменавам щото и тука трее да е официален внос), а от Мтел за 1100лв ... :) Ако е с Amoled за 1100лв ще си струва (спрямо цените на друго място).

 

Дори и така да беше, 300лв отгоре за дисплей... не мисля.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...