Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Даааа

Преди малко го разбрах и това :ph34r:

Един приятел си взе Х10 тези дни.

Викам дай да ти направя еди какви си настройки,да ти махна излишните слайдове от екрана,да видя как работи ВиБокс-а.

О каква изненада - няма ФЛАШ :blink: :blink:

И слайдовете не разбрах как да махна,че има 4 а ползва реално 2 :tongue

Май беше със 2.1 но определено нищо общо с моя.

Толкова по сложен ми се стори.

П.С. Angry Birds намери още двама фена :bgrin: :bgrin:

 

Ами той би трябвало да има флаш, защото X10 не е entry-level.

 

Колкото до това, че изглежда различно, това не е от версията на Андроид, а от специфичния за всеки производител интерфейс.

 

Общо взето, всичко, което не е свалено от интернет, а идва заедно с телефона, различните производители си го правят различно. Затова и ъпдейтите излизат със закъснение.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Представи си какво беше моето учудване :blink:

Този телефон на свободния пазар е около 1 000 лева...

И НЯМА флаш - а по параметри е класа над моя.

Сега верно е версия 2009,но това не оправдава девелоперите от СЕ.

Main disadvantages

No DivX and XviD video playback

No smart dialing

Limited storage available to the user on the system partition (you are left with only 512 MB for installing apps)

No secondary video-call camera (or videocalling whatsoever)

No free GPS navigation solution

No Flash support for the web browser

No FM radio

An extra xenon flash would’ve made the very good camera perfect

Feeble loudspeaker

 

И тук СОНИ Ериксон забиха последния пирон.

До вчера им бях въръл фен,К750ката няма да я сменя докато тя не ме смени,но с този телефон тотално ме загубиха.

Link to comment
Share on other sites

Представи си какво беше моето учудване :blink:

Този телефон на свободния пазар е около 1 000 лева...

И НЯМА флаш - а по параметри е класа над моя.

Сега верно е версия 2009,но това не оправдава девелоперите от СЕ.

 

 

И тук СОНИ Ериксон забиха последния пирон.

До вчера им бях въръл фен,К750ката няма да я сменя докато тя не ме смени,но с този телефон тотално ме загубиха.

 

Не е 1000лв. 600-650 е.

 

А до поддръжката на флаш, моя Magic с РОМ 2.1 за Legend поддържа флаш, но това явно е от HTC, защото Flash се поддържа официално от 2.2 нататък.

 

Странно е 2.1 на X10 да не поддържа Flash.

Link to comment
Share on other sites

SONY ERICSSON XPERIA X10
649лв c National 100 с 24м дог.
12 x 60,19лв
939,90лв

Това последното е цена без абонамент,в Германос.

Купи от Mobile Shop
22 оферти 
цена от 578.00 лв. до 898.80 лв.

Това от Мобиле България.

Какато и да е.Х10 не ми е на дневен ред :laughing:

Сега имам питане относно контактите.

Нужно ли е да си хаквам всичко в джимейл или има друг начин за запаметяване.

Примерно искам да си имам контактите в СИМ-а,даже и новите да се помнят и там,че като сменя апарат да не се чеша по главата кой номер къде ми е.

Но явно и тук като на ВИН мобиле си иска да си ги помни в паметта на апарата,това добре ама не виждам копи сим контакти.

Link to comment
Share on other sites

Нужно ли е да си хаквам всичко в джимейл или има друг начин за запаметяване.

Примерно искам да си имам контактите в СИМ-а,даже и новите да се помнят и там,че като сменя апарат да не се чеша по главата кой номер къде ми е.

Не е нужно, препоръчително и умно е. Ако всичките ти контакти са на сървъра на Google, не виждам причина да се чешеш по главата кой номер къде е.

Link to comment
Share on other sites

А сега като ми се дублираха,как да премахна СИМ контактите от указателя.

Нека си ги има,но не искам да ги виждам двойни :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Хора,казвайте ги тези работи по рано,МОЛЯЯЯЯЯ :wub: :wub:

Колко неща търсих а те били на едно натискане разстояние.

Това Андроида много умно животно.

С менюто си видях и бързото набиране,и експорта към и от..

А почнах по сложния начин - експорт в CSV от win mobile,gmail,sync - мале мале а колко е било елементарно :wub: :wub:

 

П.С. Полагам врат :wub:

П.С. 2 Не ми идва на акъла,че има такова копче.Вече знам B)

Link to comment
Share on other sites

Това Андройда много умно животно.

 

Изпитвам непреодолимо желание да те плясна по врата. Както когато видя написан "линдоус" (и е ясно че не се има предвид линукс дистрибуцията а windows) така в случая изпитвам голямо желание да то отвъртя един че баре се научиш как се пише

Link to comment
Share on other sites

Asus Eee Pad Transformer, май това ще е животното, което ще взема. Tegra 2 чипсет с 1GB RAM и 16GB storage, стоков Андроид 3.0 и най-важното: 10.1'' IPS Gorilla Glass display (1280 x 800). Всичкото това удоволствие обещано само за $400 в магазините на Best Buy. :punk

 

http://www.youtube.com/watch?v=r5xW3NhdjqI

Link to comment
Share on other sites

Току-що попаднах на това нещо и смятам, че си заслужава отделен пост. Приложението всъщност е триизмерен интерфейсен шел за Андроид - SPB Shell 3D. Възможностите и визията са невероятни (виж клипа по-долу). Според мен напълно си заслужава цената от $15. Предполагам в България трябва да се търсят някакви пиратски копия поради липсата на платен маркет.

 

http://www.youtube.com/watch?v=hVU84J1ShSQ

Link to comment
Share on other sites

Asus Eee Pad Transformer, май това ще е животното, което ще взема. Tegra 2 чипсет с 1GB RAM и 16GB storage, стоков Андроид 3.0 и най-важното: 10.1'' IPS Gorilla Glass display (1280 x 800). Всичкото това удоволствие обещано само за $400 в магазините на Best Buy. :punk

 

Супер добре изглежда това. И за тия пари... Сравнено с Motorola Xoom......

Link to comment
Share on other sites

Едно телефонче което ми хвана окото: HTC Evo 3D

 

http://www.htc.com/www/product/evo3d/overview.html

 

с ново ЦеПеУ:

Нова двуядрена платформа на Qualcomm обещава да направи истинска революция в областта на смартфоните, оставяйки назад конкурентите, предаде technews.bg.

Qualcomm MSM8660 представлява система на един чип с архитектура ARM, вкл. с графичен ускорител от ново поколение Adreno 220 и поддръжка на най-актуалните стандарти за комуникации. Qualcomm предлага и чипа MSM8260, който се различава само по някои от поддържаните комуникационни стандарти. Двете решения работят на тактова честота 1,2 и 1,5 GHz.

В тестове на AnandTech.com прототип на мобилно устройство, проектирано на двуядрена Qualcomm платформа MSM8660 с такнова честота 1,5 GHz, е превъзхождало в скоростта на графиката всички конкуренти, вкл. iPhone 4 на Apple. Устройството е имало оперативна памет LPDDR2, сензорен екран 3,8 инча с резолюция 800х480 пиксела, камера с резолюция 13 мегапиксела и модифицирана версия Android 2.3.2.

Прототипът на Qualcomm е постигнал резултат от 38,4 бала в теста OpenGL ES 2.0, спрямо 5,9 за iPhone 4. Най-близо до него е бил смартфонът LG Optimus 3D, който благодарение на по-мощния си графичен процесор е достигнал 31 точки. При игрите, прототипът е възпроизвеждал мобилната версия на Quake 3 при скорост 79,7 кадъра в секунда (FPS). Другите смартфони не са успели да превишат 55 FPS.

Производителността на новия чип на Qualcomm е по-висока с 2 до 5 пъти спрямо неговия предшественик Snapdragon, твърди AnandTech. Продажбите на устройства с новия процесор се очаква да започнат съвсем скоро. Миналата седмица тайванският производител HTC обяви модела Evo 3D, базиран на чипа MSM8660, предназначен за европейския пазар.

http://it.dir.bg/2011/04/05/news8352954.html

 

И ако е именно на Андроид като платформа... не знам - ама 33% от дяла /Android мина 33% пазарен дял в САЩ/ няма да им стигне, с темповете с които навлизат нови устройства.

Link to comment
Share on other sites

И пак е със софтуерни бутони... защооооо защоооооооо

И на мен ми липсват :angry:

Искам червена и зелена слушалка а не да гадая на тъмния екран къдее точно беше :blink:

Link to comment
Share on other sites

Не искам слушалки. Искам да не мога да натисна бутона без да искам докато го държа. И зелена и червена слушалка ей там накрая не се натиска лесно с 1 ръка така че изобщо не ти трябват. Виж софтуерните бутони пречат защото може да ги закачиш без да искаш ако са прекалено близо до ръба на телефона (а на Galaxy S и на Desire HD те са ТОЧНО там)

Link to comment
Share on other sites

Днес Андроида МНОГО СЕРИОЗНО СЕ ИЗЛОЖИ. Бях в банката и исках да проверя по една фактура каква сума - един тъп и прост PDF при това от GMAIL! Половин час се борих да го отворя и така и не стана. 5 пъти го свали - после дава грешка че е скапан. Опитах се да го отворя през gmail като html - отваря ми празна страница. Честно още 1 път направи ли ми подобен номер го сменям с iPhone. От досега ми с iPad всичко бачка стабилно. Липсва ми меню бутона в някои случаи, но много рядко. Освен това софтуера не е бъкан с реклами като този на андроида и най-важното мога да си го плащам, а не да се чудя откъде да си намеря кракната версия.

Link to comment
Share on other sites

сега пробвах да отворя pdf attachment от gmail на nexus S и iPod Touch 4. И на двете нямаше никакви проблеми, отне по-малко от 2 секунди

Link to comment
Share on other sites

С *.pdf файлове и на мен ми прави проблем - не знам защо. Чудното ми е, че и с фабричния и с къстъм ром го правеше това...

Link to comment
Share on other sites

Тъкмо се чудех дали да свалям от маркета Adobe Reader,и си видях заводския Think Free Office.

От сайта на Еура Тек - Шкода си отворих всички ценови листи без проблем :beer:

Link to comment
Share on other sites

Да. По-късно пробвах като ми мина - оказа се че Adobe PDF Reader за андроид просто не става за нищо. Свалих 3 други - и 3те отвориха PDF-a. В случая почвам да си мисля като Стив Джобс че некадърен софтуер трябва да се банва докато не си го оправят. Ако ще да е безплатен. Особено основни неща като Flash player, PDF reader и прочее и като се замисля и 2те са собственост на adobe като и 2те са крайно некадърно направени...

Link to comment
Share on other sites

Да. По-късно пробвах като ми мина - оказа се че Adobe PDF Reader за андроид просто не става за нищо. Свалих 3 други - и 3те отвориха PDF-a. В случая почвам да си мисля като Стив Джобс че некадърен софтуер трябва да се банва докато не си го оправят. Ако ще да е безплатен. Особено основни неща като Flash player, PDF reader и прочее и като се замисля и 2те са собственост на adobe като и 2те са крайно некадърно направени...

Дедо, ти наистина ме учудваш. Отдавна е известен факта, че най-добрите приложения за работа с PDF и Flash нямат нищо общо с Adobe, като в същото време последните бълват най-скапания софтуер за собствените си стандарти. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Дедо, ти наистина ме учудваш. Отдавна е известен факта, че най-добрите приложения за работа с PDF и Flash нямат нищо общо с Adobe, като в същото време последните бълват най-скапания софтуер за собствените си стандарти. :lol:

 

Мда... днес един друг техен софтуер взе да гърми още с пускането. В тоя ред на мисли и на тях и на HP да им go @&@&$*&@$&@*(#!

 

А влезнах в темата да добавя че откак взехме iPad на HTC-то батерията държи изненадващо дълго. Може би има нещо общо и това че едни от големите ми "дразнители" наскоро обявиха че ще си търсят друг за поддръжката и аз съм в почуда да се напивам от радост ли или да вдигам банкет. Верно губя едни пари които взимах всеки месец ама някак времето което ми губеха пък те на свой ред беше доста повече та някак съм доволен аз

Link to comment
Share on other sites

... Верно губя едни пари които взимах всеки месец ама някак времето което ми губеха пък те на свой ред беше доста повече та някак съм доволен аз

В този ред на мисли,една статия от списание Мениджър Митове за Бизнеса

4.	Клиентът винаги е прав. Не, не е. И понякога трябва да му го кажете. Всъщност, понякога толкова греши, че е по-добре да не е ваш клиенти.
Това ще ви струва по-малко пари и нерви.

14.	Да имаш повече клиенти е по-добре, отколкото да имаш по-малко. Е, зависи какви са!

Та и това го има :music

Почвам да се радвам обаче,че телефона ми няма флаш.

В момента ако има проблемно приложение на лаптопа,то несъмнено има замесен флаш.

Повечето пъти са игрите от ФБ :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...