Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

След дълго лутане из марки,модели,параметри и цени от вчера и аз съм в семейството на Андройд.

По точно 2,2 Froyo с БГ интерфейс,който веднага смених с Английски :laughing:

И понеже колегата си збъгна Делла с една програма за звънене,търся ЧИТАВА програма за мелодий.

Нещо като Реско-то на Вин Мобиле.Макар че и там май ми бъгва но поне и свикнах :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

След дълго лутане из марки,модели,параметри и цени от вчера и аз съм в семейството на Андройд.

По точно 2,2 Froyo с БГ интерфейс,който веднага смених с Английски :laughing:

И понеже колегата си збъгна Делла с една програма за звънене,търся ЧИТАВА програма за мелодий.

Нещо като Реско-то на Вин Мобиле.Макар че и там май ми бъгва но поне и свикнах :laughing:

 

Какъв телефон си взел?

 

И какво означава "програма за мелодии".

Link to comment
Share on other sites

Малкото Галакси :lol:

Ами програма за мелодий - да го накарам да звъни с МП3 а не с тези заводските.

Примерно на стария телефон имах една програма ВИП ринг - вадиш си Мп3 от картата и я добавяш персонално към всеки контакт.

Тук или не го виждам или го няма :wacko:

П.С. Упс те били много - значи АCE или S5830,познат още като Корейския ай-фон 3 :laughing:

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ace_s5830-3724.php

Link to comment
Share on other sites

Малкото Галакси :lol:

Ами програма за мелодий - да го накарам да звъни с МП3 а не с тези заводските.

Примерно на стария телефон имах една програма ВИП ринг - вадиш си Мп3 от картата и я добавяш персонално към всеки контакт.

Тук или не го виждам или го няма :wacko:

П.С. Упс те били много - значи АCE или S5830,познат още като Корейския ай-фон 3 :laughing:

http://www.gsmarena...._s5830-3724.php

 

Тоя телефон сефте го виждам. Да ти е честито.

 

Сложи си Ringdroid. Никакви проблеми с нищо съм нямал.

 

Качваш песента на телефона, режеш я както си искаш и я слагаш в менюто при заводските мелодии за Notification, Ringtone или Alarm.

Link to comment
Share on other sites

И аз и затова реших да рискувам.

Поне като параметри - Батерия,WI-FI N,Светкавица и габарити ми харесва.

Сега че няма Флаш и видеото е зле.. Не ми пука много за момента.

Тъкмо няма да се навра във ФБ ако ми остане свободно време :laughing: :laughing:

Тази програма от Маркета ли да я взема или от другаде.

В момента гледам уникално тъпо а по принцип им вдявам на новите неща :laughing: :laughing:

Link to comment
Share on other sites

И аз и затова реших да рискувам.

Поне като параметри - Батерия,WI-FI N,Светкавица и габарити ми харесва.

Сега че няма Флаш и видеото е зле.. Не ми пука много за момента.

Тъкмо няма да се навра във ФБ ако ми остане свободно време :laughing: :laughing:

Тази програма от Маркета ли да я взема или от другаде.

В момента гледам уникално тъпо а по принцип им вдявам на новите неща :laughing: :laughing:

 

 

Имаш Flash, щом имаш Froyo инсталирано. То върви с вграден 10.1. Пробвай да отвориш Vbox и виж дали ще ти се заредят клипчетата на заглавната страница или ще ти покаже някакъв символ на тяхно място. Ако се заредят, дори ще можеш да си ги пуснеш.

 

Колкото до FB:

1. Той не ползва флаш за основната си част.

2. Има отделен App в Market-а, специално за Facebook, така че няма бягане.

 

Ringdroid се сваля от маркета. Да.

 

Видеото на телефона не е толкова зле. Просто не е същото като на Galaxy S.

Същото е като на Nexus One, Desire, Legend, HD2 и всички телефони с Windows Phone 7.

Link to comment
Share on other sites

Още вчера се наврях във Вибокс-а.

Иска инсталация на флаш :unsure:

 

Main disadvantages

 

* Dismal QVGA video recording @15fps

* No shutter key for the camera

* No support for Adobe Flash in the web browser

* No ambient light sensor

* No DivX/Xvid video support out of the box

 

Доста изчетох преди да го взема.

А за тези Минуси се надявам да има някъкъв фикс рано или късно,макар че казахте в темата за Самсунг и СониЕриксон не поддържат старите си телефони а направо на новите наблягат.

Link to comment
Share on other sites

Още вчера се наврях във Вибокс-а.

Иска инсталация на флаш :unsure:

 

Main disadvantages

 

* Dismal QVGA video recording @15fps

* No shutter key for the camera

* No support for Adobe Flash in the web browser

* No ambient light sensor

* No DivX/Xvid video support out of the box

 

Доста изчетох преди да го взема.

А за тези Минуси се надявам да има някъкъв фикс рано или късно,макар че казахте в темата за Самсунг и СониЕриксон не поддържат старите си телефони а направо на новите наблягат.

 

Глупости са това. Не ги гледай какво пишат. Това не се определя от производителя, а от Google. От 2.2 нататък, стоковия браузър на Андроид поддържа флаш съдържание. Моя телефон е по-слаб от твоя и има флаш в браузъра. И дори е с 2.1.

Link to comment
Share on other sites

Тогава какво да направя за да имам флаш :unsure:

Версията ми е 2.2.1

Кернела 2.6.32.9

froyo.xwkab

Друг ROM или да се пробвам с инсталацията :unsure:

Link to comment
Share on other sites

За друг ROM трябва да се поизпотиш доста. Недей рискува още. Виж дали този ще ти хареса.

 

По принцип всеки стоков браузър 2.2 има флаш вграден, така че почети специално за този модел, да не би по някаква случайност и причина, Samsung да са го забранили, което много ама много ме съмнява, защото няма реална причина за това.

 

You might have expected Flash support (we did, the Galaxy Ace runs Froyo after all) but it’s not here. A little known fact is that not all hardware platforms support Flash, even though Froyo does. You can’t do anything about it. The same issue plagues all entry-level Android smartphones such as the Optimus One and the Galaxy 551.

Ами явно единственият ти избор е да сложиш друг ROM, ако това е възможно, но не бих рискувал на твое място, защото телефона е нов и не знаеш какъв дефект може да му излезе. Не от РОМ-а, а от самото устройство.

Link to comment
Share on other sites

Entry level я.

Затова съм го взел.

Иначе Галакси С радва много,НО там нещата са от друго измерение :laughing:

Тъкмо се опитва да изгрее слънце.

Ще ида да пробвам поне екрана как се държи :bgrin:

А нов РОМ - две години гаранция на вятъра

Ще си го карам така :beer:

Поне батерията от снощи до сега държи - а е със заводския заряд,въпреки че снощи рових из нета с wi-fi-то.

Link to comment
Share on other sites

Entry level я.

Затова съм го взел.

Иначе Галакси С радва много,НО там нещата са от друго измерение :laughing:

Тъкмо се опитва да изгрее слънце.

Ще ида да пробвам поне екрана как се държи :bgrin:

А нов РОМ - две години гаранция на вятъра

Ще си го карам така :beer:

Поне батерията от снощи до сега държи - а е със заводския заряд,въпреки че снощи рових из нета с wi-fi-то.

 

Ами гаранцията ще ти иде на вятъра ако след като се развали, успеят да го пуснат и да видят, че е с друг РОМ. :)

Link to comment
Share on other sites

Малкото Галакси :lol:

Ами програма за мелодий - да го накарам да звъни с МП3 а не с тези заводските.

Сложи си Zedge, това мисля е едно от най-добрите приложения не само за рингтонове, но и за тапети на хоумскрийна. ;)

Link to comment
Share on other sites

Сложи си Zedge, това мисля е едно от най-добрите приложения не само за рингтонове, но и за тапети на хоумскрийна. ;)

 

Тази е за сваляне на рингтонове и тапети. Може да се използва заедно с Ringdroid, но никога не може да се сравни с неговите функции.

 

Аз смених една камара такива програми за тапети и мелодии, но те повечето имат повече банери, отколкото тапети за избор. И интерфейсите са много дразнещи.

Link to comment
Share on other sites

Аз смених една камара такива програми за тапети и мелодии, но те повечето имат повече банери, отколкото тапети за избор. И интерфейсите са много дразнещи.

Какво искаш да кажеш с това "повече банери отколкото тапети"? Количеството перфектни тапети, които Zedge предлага е неизброимо. Не знам изобщо за какви банери говориш, след като освен тапети и рингтонове, приложението не предлага нищо друго.

Link to comment
Share on other sites

Какво искаш да кажеш с това "повече банери отколкото тапети"? Количеството перфектни тапети, които Zedge предлага е неизброимо. Не знам изобщо за какви банери говориш, след като освен тапети и рингтонове, приложението не предлага нищо друго.

 

В усилията си да омаловажиш това, което съм написал, четеш по диагонала. За какви банери може да става въпрос? За рекламите разбира се. И аз не мога да видя чак толкова голямо количество "перфектни" тапети, но нали знаеш, разни хора...

Link to comment
Share on other sites

В усилията си да омаловажиш това, което съм написал, четеш по диагонала. За какви банери може да става въпрос? За рекламите разбира се. И аз не мога да видя чак толкова голямо количество "перфектни" тапети, но нали знаеш, разни хора...

Рекламните банери не са функция на приложението, освен това присъстват във всяко безплатно такова, т.е. обясни къде точно е смисъла на казаното ти по оношение на Zedge, освен спама разбира се?

Link to comment
Share on other sites

Тази е за сваляне на рингтонове и тапети. Може да се използва заедно с Ringdroid, но никога не може да се сравни с неговите функции.

 

Аз смених една камара такива програми за тапети и мелодии, но те повечето имат повече банери, отколкото тапети за избор. И интерфейсите са много дразнещи.

 

 

Рекламните банери не са функция на приложението, освен това присъстват във всяко безплатно такова, т.е. обясни къде точно е смисъла на казаното ти по оношение на Zedge, освен спама разбира се?

 

Препинателни знаци. Обяснявам.

 

1. Не говорех в частност за Zedge, а за всички подобни приложения за тапети.

2. Интерфейса на Zedge е 1/3 интерфейс, 1/3 реклами и 1/3 видимо поле за тапетите, които от своя страна излизат по 4 на страница, което е супер малоумно.

 

Какво изобщо се обяснявам.

 

И за спам си говорим.... Момчето пита за програма с която да си слага определени мелодии за рингтонове, ти му предлагаш програма с която да си сваля рингтонове от интернет. Spam much?

 

Edit: и за да издребнея толкова, колкото теб: не всяко безплатно приложение има банери. Провери си информацията.

Link to comment
Share on other sites

В този ред на мисли - КОГА МАМКА МУ ще можем да си купуваме андроид приложения? За има-няма 2 седмици с IPad съм похарчил поне едно 30 евро за програми (половината защото изпуснах малкия докато се бях логнал в itunes и той си свали 3-4 шах-а... платени... не че не са готини ама все пак). За телефона не бих пожалил някой лев особено за програми като АТК примерно. Като се замисля всичко което би ми харесало и не е над 5-10лв бих ги прежалил лесно. И навигацията примерно бих си взел ама кат' не мога. И не не искам да руутвам телефона, да слагам нам си какво и тогава. Искам да си работя малоумно - купувам телефон, цъкам - инсталирам, плащам. Ей тъй е с iPad-a.. колко сложно е да си направят същото нещо и какво ги спира което не спира apple примерно?

Link to comment
Share on other sites

За има-няма 2 седмици с IPad съм похарчил поне едно 30 евро за програми (половината защото изпуснах малкия докато се бях логнал в itunes и той си свали 3-4 шах-а... платени... не че не са готини ама все пак).

Бахахахахаха, значи малкия още от сега е готов за хакер. След време сигурно вече никакви защити няма да го спират. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Бахахахахаха, значи малкия още от сега е готов за хакер. След време сигурно вече никакви защити няма да го спират. :lol:

 

<offtopic>Малкия се оправя с компютъра по-добре от баба си a с моя телефон по-добре и от жена ми (която категорично отказва да се занимава с толкова сложен телефон, били му малки буквите, копчетата били неудобни, ми сега как да цъкне някъде като няма мишка, ооо това увеличаване с 2та пръста като разтягаш не го разбирам, без него не може ли и тем подобни).

 

Той за под 15 сек успява да смени аватара на текущия юзър под WinXP ... на мен ми отне после 25 минути по телефона докато ѝ обясня на майка ми как да си върне китарата щото видиш ли била си я харесвала... толкова, понеже половината разговор протича в ей такъв стил:

 

- сега натисни на този бутон и виж в горния ъгъл на прозореца пише еди какво си

- няма такова нещо

- е как да няма, ти какво изобщо имаш на екрана

- ми не знам

- добре де прочети какво пише

- къде по-точно

- давай отгоре надолу сричай някак

- ок..... бла бла

- при което 5 мин по-късно разбирам че частта с натискането на бутона е трябвало да искам потвърждение че е направена

 

... или ...

 

- и какво стана

- нищо

- абе ти натисна ли бутона

- натиснах го

- и нищо ли не се случи

- ами смениха се разни неща

- на теб това на нищо ли ти прилича

....

 

пфууу само като се сетя как ми скъса нервите майка ми тогава и почвам да се ядосвам. Като че ли има значение какъв точно ѝ е аватара на шиб***я windows

 

 

Извода е че не ставам за съпорт. След 5ма такива сигурно 6тия ще ида да го набия лично

</offtopic>

Link to comment
Share on other sites

Мдам, и твойта не е лесна, дедо. :lol:

 

Иначе аз продължавам да се чудя дали да взема Motorola Xoom, който идва при нас след две седмици или да изчакам излизането на Samsung Galaxy Tab 10.1. Кофтито при Самсунга е, че тия пак прецакаха стоковия Андроид и ще слагат някакъв Тъчуиз на таблета, което никак не ми харесва.

Link to comment
Share on other sites

Още не ми е останало време да я разуча РингДройд-а,обаче си свалих Angry Birds...

Ужасно пристрастяваща :laughing: :laughing:

АА междо другото дали ще може да сложите в шапката - това е ОК за това приложение,другото не го слагайте скапва се и тн.

Иначе аз като нов юзер трябва да следя рейтингите в маркета и да решавам на момента дали го бива или не :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Още не ми е останало време да я разуча РингДройд-а,обаче си свалих Angry Birds...

Ужасно пристрастяваща :laughing: :laughing:

АА междо другото дали ще може да сложите в шапката - това е ОК за това приложение,другото не го слагайте скапва се и тн.

Иначе аз като нов юзер трябва да следя рейтингите в маркета и да решавам на момента дали го бива или не :wacko:

 

Ами то на различните устройства реагира по различен начин. Затова най-добре да се четат коментарите. Аз съм прекарал часове в маркет-а, гледайки и търсейки приложения. Това е единствения начин. Ако търсиш нещо конкретно, просто питай тук или потърси в интернет. Ако не получиш отговор, остава да търсиш в маркета.

Link to comment
Share on other sites

Даааа

Преди малко го разбрах и това :ph34r:

Един приятел си взе Х10 тези дни.

Викам дай да ти направя еди какви си настройки,да ти махна излишните слайдове от екрана,да видя как работи ВиБокс-а.

О каква изненада - няма ФЛАШ :blink: :blink:

И слайдовете не разбрах как да махна,че има 4 а ползва реално 2 :tongue

Май беше със 2.1 но определено нищо общо с моя.

Толкова по сложен ми се стори.

П.С. Angry Birds намери още двама фена :bgrin: :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...