Jump to content
BulForum.com

Torchlight


liquid

Recommended Posts

torchhl.jpg

 

Developer: Runic Games (ex-Flagship Studios - "Hellgate: London", "Mythos")

Publisher: Perfect World Entertainment

Genre: ARPG, Hack 'n Slash

Sounds and soundtrack: Matt Uelmen (Diablo, Diablo 2, LoD, WoW+BC)

Sites: Torchlight @ Wiki, Official Site

Release date: 27.10.2009

 

Trailers/Video: Debut Teaser, Destroyer Class Trailer, Vanquisher Class Trailer, Alchemist Class Trailer

 

882f3753601033.gif c33bf153601084.gif a4274d53601113.gif c2e1ad53601165.gif 64e1df53601189.gif 900faa53601211.gif

Development of the game is led by Travis Baldree, designer of Fate, and Max Schaefer and Erich Schaefer, co-designers of Diablo and Diablo II, joined by the team that developed Mythos.

 

Поръчана е, скоро ще се цъка яко. След година и нещо ще има и ММО по играта, което ще е със същия тип геймплей, сега е само сингъл плейър. Ще издадат безплатно и мод туулс за правене на каквото си искаш, горе-долу каквото разработчиците могат да направят, това ще могат и потребителите (на теория де, стига да имат уменията). Яд ме е, че така и не можах да играя Mythos в бетата и, но тази изглежда още по-добре, според мен. А и тъкмо до Диабло 3 ще имаме достоен заместник :д

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Ще я дръпна да я пробвам, макар че обстановката на показаните шотове ми прилича на това, което показаха като геймплей на Диабло 3. Графиката е малко пра-историческа, но за 540МБ...

 

Току що инсталирах играта и съм влезнал единствено да си направя герой. Пусна ме в града, говорих с 3-4 човека и излезнах.

 

Искам да кажа, че играта доста приятно ме изненадва. Графиката и цялостното оформление са направени в стил приказка. Околната среда не гони фотореализъм, а по-скоро някаква приключенска и приказна атмосфера.

 

Управлението е като на Diablo 2, затова мисля, че лесно ще свикна.

 

Размера е такъв, защото няма филмчета и много гласове.

 

Графиката на скрийншотите показани по-горе е малко по-лоша от действителната, защото не са активирани Anti-Alias и Antistrophic Filtering. Като се активират, всичко се заглажда и става доста приятно.

Link to comment
Share on other sites

Веднага щом ми пристигне пц-то това ще го инсталирам след уина, дано наистина е готина играта.

Само да спомена, че сървърите на imagebam са временно недостъпни, а сайта на играта е в профилактика.

В сайта на издателя също има информация за играта и там може да прочетете нещо докато другият сайт е в профилактика... от прочетенето ми се струва интересна иначе.

Тorchlight.perfectworld.com

 

System requirements Windows

Windows 2000 or later

x86-compatible 800MHz processor

512MB RAM

400MB drive space

DirectX-compatible video card with at least 64MB

(such as an ATI Radeon 7200, NVIDIA GeForce 2, or Intel GMA 950)

 

960163_20090602_thumb002.jpg 960163_20090602_thumb003.jpg

960163_20090602_thumb004.jpg 960163_20090602_thumb005.jpg

960163_20090602_thumb006.jpg 960163_20090602_thumb007.jpg

Link to comment
Share on other sites

В момента я "играя". Доколко може да се играе игра на няколко фрейма е труден въпрос. Пуснал сам я на архаичният си лаптоп, защото нямам друго ;).

 

800х600 и едва крета. Това е друга тема.

 

Харесва ми играта. Много. Почти 5 ниво съм.

 

Животното може да носи 2 пръстена и 1 амулет. Да научи до 2 магии, и има същия инвентар като твоя. Заедно вдигате ниво, като може да правите пета агресивен, дефензивен и пасивен. Също така, може да ходи до града и да връща предметите, които сте му сложили в инвентара, докато се шляете из мината. Густо. Лових риба. Различните риби го превръщат в различно чудовище за 2 минути (поне засега е 2 минути).

 

Може да слагате сокети във всичко ;). Сандъка ви е споделен с останалите герои, хехехе. Решават проблема с прехвърлянето, нали няма мултиплеър.

 

Засега е това, отивам да се опитам да играя отново :)

Link to comment
Share on other sites

Днес отделих около 2 часа, но тая игра само подземия ли ще е? И пак стигнах до дразнещият момент в диабло. Постоянно празнене на инвенторията от всичките боклуци, които събирам в началото, за да правя пари.

Link to comment
Share on other sites

Даваш всичко ненужно на кучето и го пращаш да ги продаде - 10 секунди работа. Май ще е само подземия, за 20$ толкова. След година ще има доста повече неща, между които и multiplayer. Все пак това е основата на Torchlight MMO.

Shift+left click - директно праща предмета в инвентара на мастията. По същия начин може да накараш направо той да ги събира, а ти само цветните.

Link to comment
Share on other sites

Играта е невероятна, не съм се забавлявал така по кълцащо rpg откакто за сефте играх Diablo 1. Графиката и дизайна са мноого добре пипнати, визията е много свежа и оригинална, самата игра е приятна и разтоварваща, много съм доволен и препоръчвам на всеки.

 

[Edit] Това от фирмата, която беше правила Fate преди време ли е? Много неща са подобни, от животното ти до ловенето на риба, до предаването на предмети на "наследника ти". [/Edit]

Link to comment
Share on other sites

Мдам, и аз поиграх. Весела, шарена графика, приятни скилове. Хареса ми!

Довечера ще се заема по-сериозно.

За пореден път се вижда, че за да е яка една игра, няма нужда да е 5-6 GB.

Link to comment
Share on other sites

Тоя цялата игра напомня на Диабло, не само музика, което си е добре... :)

 

Иначе при мен не иска да пусне AA-то. Цъкам го, почва да зарежда и като ме вкара отново в играта, отметката я няма...

Link to comment
Share on other sites

Даваш всичко ненужно на кучето и го пращаш да ги продаде - 10 секунди работа. Май ще е само подземия, за 20$ толкова. След година ще има доста повече неща, между които и multiplayer. Все пак това е основата на Torchlight MMO.

Shift+left click - директно праща предмета в инвентара на мастията. По същия начин може да накараш направо той да ги събира, а ти само цветните.

 

То това е ясно, но неиндетифицираните неща трябва да се минат със скролове, което е дразнещо.

Link to comment
Share on other sites

Да бе и аз търсих няма ли автоматичен начин в града да дадеш пари и да идентифицираш всичко наведнъж, ама май няма. Това означава, че ще трябва да се запасявам със сума ти скролове.

Link to comment
Share on other sites

И на мен така... Имам чувството, че има някакъв проблем с Виста, обаче. Много време в началото ми зарежда като за 500 Mb игра.

Link to comment
Share on other sites

Аз попаднах на скил да си идентвам сам предметите, нямам нужда от скролове вече. Горе-долу 12 часа пуцам и съм страшно зарибен. Игрицата ме разбива от всякъде.

При мен също лоудва доста, но не ми пречи.

 

Малко тривия: Runic Games са хора работели, измислили и основали Diablo (и фирмата превърлана се по-късно в Близърд Норт), Fate, Mythos/Hellgate. Музиката е от същия композитор мислил Д1,Д2+ЛоД и малко по УоУ, така че не се изненадвайте. Тук обаче е малко по-весела.

Link to comment
Share on other sites

Along with normal stat progression, what unique perks will be available as we develop our characters?

 

Runic: We've redesigned how these systems worked since our first mention. As always planned, when characters gain a new experience level, they receive stat points and skill points to allocate. Now, however, we've integrated our planned 'perk' system, directly into the skill tree, which now comprises both dynamic and passive tabs. Parallel to experience, players also gain Fame as they play. Side quests are the best avenue, but Fame is gained in a few different ways. Each Fame level achieved gives the player a new title, and also gives an extra skill point to assign. So a character rushing through the game for a record time, say, will have fewer overall skills than a character taking his time and completing optional quests.

Link to comment
Share on other sites

Поиграх и аз днес, пуснах една девойка на хард и ги трамбовам с един наган :laughing:

 

Играта не е лоша, увлекателна е и е забавна. За тия 5+ нива дето вдигнах съм доволен. Добра интерпретация на музиката на Диабло, дори и реплики са копирани. Може и нарочно да са го направили така, като едни такива шегобийци :tongue

 

При мен проблеми със зареждане и прочее не съм усетил. Ходенето до града е 8-9 секунди, не мисля че е някаква болка за умиране.

Link to comment
Share on other sites

 

Кой каза, че са само подземия? Там до където аз съм стигнал е някакъв замък. Има си лава, има си всичко. Не е някакво тъмно и мрачно! Пак е "под" земята, но е много далеч от предишните нива. И още 1вия специален трол, който срещнах, го бих 2 пъти по-дълго, отколкото тъпия циклоп. А трола беше веднага след циклопа.

 

За какво ви е злато?!?!?! Аз съм 20ти лвл и до сега не съм си купил НИЩО. (скрол за идент не го броя)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...