Jump to content
BulForum.com

Premiership 2009/2010


GeorgiK

Recommended Posts

Манчестър отново показаха беззъбото си нападение. Традиционно яловия Бербатов, Руни, който нямаше ден и пълната дупка - Оуен... Дано вземе някакъв нападател зимния прозорец, че ще гризнем дървото на всички фронтове...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 523
  • Created
  • Last Reply

Харсенаааал, Харсенааааал, Харсенаааааааа! :D

 

Страхотен натиск през второто полувреме и два бързи гола заклаха западните шунки :)

Link to comment
Share on other sites

Ман Ю са слаби нямат нападатели какво да се прави , нащо дърво се прави на Плей Мейкър :Х

Руунката не става за Таран , Оуен да не говориме по-добре :(

Link to comment
Share on other sites

Нашия човек не е дърво, ама още не може да се отпусне ли и е обремен от това, че играе в голям отбор и няма смелост да играе по-индивидуално и да играе така както в Тотнъм, не знам, но има нещо.

Link to comment
Share on other sites

Според мен той няма нито Хъс , нито борбеност , нито желание за победа...

Това е той! Ако имаше поне малко от хъса на Руни... щеше да е друго.

Той за мен не става и за нападател, а по скоро за халф.

Link to comment
Share on other sites

В Тотнъм играеше прекрасно, беше лидер, бележеше постоянно. НО там си позволяваше да бие към вратата редовно, нещо което в Ман УТД той не прави - от страх ли, не иска да поема отговорност ли... вече взе да ме дразни как само постоянно подава, а не поема инициативата да пробива сам с цел да бие към вратата. Липсата на движение по терена... преди седмица и нещо аха се разигра и като Ман УТД поведоха с 3:0 го извадиха. И после па заспа....

Link to comment
Share on other sites

Няма как да не ви е направило впечатление, че много от мачовете в Англия се отлагат заради лошо време.

 

Ето една интересна статия по този въпрос:

 

http://uk.eurosport.yahoo.com/football/pau.../article/17727/

Link to comment
Share on other sites

Самия мач не го гледах, но на репортажите ми направи впечатление реакцията на публиката при всеки пробив на Мартин Петров...

Link to comment
Share on other sites

Сол Кембъл игра за резервите на Арсенал в победата с/у Уест Хам снощи. В интервюта каза, че е подписал договор с отбора до края на сезона.

Link to comment
Share on other sites

Защо Бенитес заслужава още един шанс

 

Лош резултат единия ден, новина за дълго отсъствие на ас/-ове на тима на другия на другия (с възможност и за обратната хронологична подредба). Това е сезонът на Ливърпул до момента и водовъртежът все не спира и не спира да дърпа надолу "червените". На практика същият тим, който в края на май бе обявен от УЕФА за най-добрия в последните пет години в Шампионската лига и бе останал само на крачка от връщането на бленуваната титла след 19 години суша, снощи отпадна насред "Анфийлд" от Рединг за ФА Къп.

 

Така единствените състезания, останали поне на теория възможни за спечелване, са шампионатът и Лига Европа. Минаха само около 15 часа след срамното поражение и настроението на базата Мелууд бе допълнително помрачено с новини за поредните контузии. И този път не ставаше въпрос за Торес или пък за Джерард, или пък за Бенаюн - не, ставаше въпрос и за Торес, и за Джерард, и за Бенаюн. За хората, които случайно не са гледали английски футбол: това са най-определящите фигури за нападателния облик на Ливърпул.

 

Вземете например Барселона без Меси, Ибрахимович и Иниеста, Реал Мадрид без Роналдо, Игуаин и Кака, Манчестър Юнайтед без Рууни, Гигс и Бербатов, Челси без Дрогба, Анелка и Лампард. По този начин най-лесно можете да осъзнаете какво загуби днес колосът от Мърсисайд. А ударът е двоен, защото се случва в момент, в който на колене от медии са поставени отборът и неговият мениджър.

 

Очевидно е: Ливърпул е в свободен полет надолу и се нуждае от хладнокръвен пилот, който да го приземи. Рафаел Бенитес не е бил поставян под по-голям натиск, откакто пое тима преди пет години и половина. Може да се каже, че се очертава първият наистина слаб сезон за "червените" под негово ръководство, защото единствено чудо може да промени хода на сезона. Късният гол на Торес срещу Астън Вила можеше да бъде такъв момент, но веднага дойде двойното разочарование "Рединг плюс троен удар по асове".

 

Бенитес със сигурност заслужава доста от упреците за конкретни мачове през този сезон. Най-големият трябва да бъде невъзможността да вдигне самочувствието на момчетата си дори наполовина до онова ниво след общото 8:1 срещу Реал Мадрид и Манчестър Юнайтед в рамките на четири дни през пролетта.

 

Защото с увереност биеш Астън Вила с 5:0 на "Анфийлд", без нея падаш с 1:3. Окрилен, не се предаваш на "Крейвън Котидж" след четири греди за едно полувреме и биеш Фулъм с късен гол; съсечен от 11 липсващи играчи и Торес на един крак плюс два червени картона, вдигаш бялото знаме. Надъхан, мачкаш Ман Сити и Арсенал на "Анфийлд", докато поведеш, но след това се стряскаш от спечеленото за губене и биваш наказан.

 

Бенитес заслужава и упреците за непремерен риск в лятната подготовка, защото тенденцията с мускулните травми не може да е случайна. Джерард, Торес, Бенаюн, Риера, Аурелио, Агер, Шкъртел, Маскерано, Джонсън, Бабел, Нго поне по веднъж имаха подобен проблем този сезон.

 

Бенитес може би заслужава и упреците за продажбата на Чаби Алонсо особено след като изначалният му вариант за заместник Гарет Бари подписа с Манчестър Сити. Алонсо имаше три години от договора си, т.е. и това лято щеше да е с висока цена, и с оглед на предстоящото световно първенство нямаше как да си позволи дори подсъзнателно отпускане. Тук трябва да се направи уговорката, че клубът е бил консултиран от световни светила в глезенните травми преди покупката на Акуилани, комуто са предричали влизане в игра още през септември.

 

По същата логика за множеството травми трябва да бъдат сринати със земята Дейвид Мойс и Алекс Фъргюсън. Когато Фърги биваше надиграван и бит, а понякога само надиграван за свой късмет, медиите извиняваха представянията и резултатите, и с право. Мениджърите на Евертън и Манчестър Юнайтед не бяха въобще атакувани от пресата за това, че пуснаха Джолиън Лескът и Кристиано Роналдо съответно в Сити и Реал Мадрид. Да припомня, че Лескът подаде трансферна молба като Алонсо. Разликата бе, че Мойс получи симпатия от журналистите на Острова, а Бенитес бе оплют и подигран.

 

Когато Марк Хюз имаше една победа за 10 кръга със състав за повече от 200 млн. паунда в Сити, пресата го подкрепяше. Когато Бенитес постигаше в този период повече точки, макар и с повече загуби, с група 5-а по дадени общи трансферни суми и заплати (след Челси, Юнайтед, Сити и дори Тотнъм), биваше разпънат на кръст.

 

Истината е, че миналия сезон с оглед на кадровия си потенциал Ливърпул надскочи ръста си, а подобно представяне явно в две поредни години не може да се очаква. Неслучайно и Арсенал преди два сезона бе силен, миналия бе под нивото си, но се стабилизира през пролетта, а сега пак е на добра височина. Само че при Ливърпул очакванията са огромни заради историята и традициите на клуба, които повеляват трупане на титли и купи, а те са в разрез с реалността: че успехът като константа в днешния футбол е в силна и пряка зависимост от финансовата мощ. В това отношение мърсисайдският колос отстъпва на преките си конкуренти в страната и Европа вече около 15 години.

 

Да видим играчите от днешния медицински бюлетин: Торес, Бенаюн и Джерард са стрували на клуба общо 25 млн. паунда. Благодарение на работата на Бенитес с тях днешната им стойност е може би петорно по-висока. Заради травмите тези трима даващи нападателния облик на отбора играчи не могат да намерят себе си. Същото важи и за още хора като стартиралия великолепно Глен Джонсън, Шкъртел, Агер, Аурелио, Маскерано и Риера. Като се добави и лошата форма на Карагър и Маскерано в началото на сезона и влизането на Акуилани едва в края на ноември, картината става черна. Натрупването на толкова фактори е невъзможно за прескачане - попитайте Мойс и Фъргюсън!

 

Прибавете щипка плажни топки и криви чимове пред вратите, получени голове в последните минути и редовната порция греди и съдийски резачки (макар че дузпата срещу Бирмингам ще се помни дълго) и коктейлът за Бенитес започва да става "Молотов". Това обаче не бива да заблуждава: испанецът си остава един от най-големите треньори на нашето време.

 

Ливърпул той изведе до два финала (единия успешен), полуфинал, четвъртфинал и осминафинал в Шампионската лига, по една Купа на ФА и Суперкупа на Англия и Европа, както и до финали за Купата на лигата и световното клубно първенство. Под негово ръководство тимът не завърши в Топ 4 в Премиър лийг само първата година, когато при подобно количество контузии като сега и снижен в качество състав изведе "червените" до епопеята в Истанбул. Нещо повече: втория сезон донесе 82 точки в първенството като бонус за Купата на ФА, а миналия - 86 точки в битка до последен дъх с Юнайтед с дубъли срещу вечния съперник и Челси, със само две загуби, най-добро нападение и най-добра голова разлика.

 

Във Валенсия Бенитес също имаше амплитуди: в първия си сезон върна титлата на "Местайя" след 31-годишно очакване, в следващия донесе 5-о място в Примера, а в по-следващия - още по-убедителна титла, гарнирана с Купата на УЕФА (исторически дубъл за "лос че"). В Испания специалистът също се бореше с по-могъщи финансово клубове като в Англия и тези полярни представяния вероятно не бива да изненадват като тенденция.

 

Освен това всеки треньор/ мениджър има право на слаб сезон, какъвто се очертава за Ливърпул. Бенитес заслужава друга година, втори шанс да докаже правотата на пътя си, още повече че тогава Акуилани и Макси би трябвало да са приспособени към играта на отбора. Ако и тогава тимът върви надолу, темата за раздялата с испанеца вече би било редно да излезе на преден план. Пък и колцина са треньорите, които четири поредни трансферни прозореца нетно носят дори приход на клуба си (ако, разбира се, не продават медийна икона на Реал Мадрид), а от тях се чака титлата?!...

sportal.bg

Link to comment
Share on other sites

Поредно добро представяне на Арсенал. Но истинското изпитание предстои:

 

27.01.2010 Aston Villa FC Arsenal FC

30.01.2010 Arsenal FC Manchester United

06.02.2010 Chelsea FC Arsenal FC

09.02.2010 Arsenal FC Liverpool

Link to comment
Share on other sites

Тяхната прогрмата е супер натоварена и тежка така като гледам тая извадка. За около 2 седмоици трябва да изигрят мачове със всички свои пряки конкуренти и найдобри отбори в Лигата. Аз лично си мисля, че в някой от мачовете ще загубят.

Link to comment
Share on other sites

Страхотен обрат на Арсенал! От 0:2 - 4:2! Жалко, че стана с помощта на "мръсен" изравнителен гол. Това поне на мен до голяма степен ми развали удоволствието до края на мача. Все пак ми се струва, че при 1:2 в края на първото полувреме и яко мъмрене от страна на Венгер, крайният резултат нямаше да е по-различен. Да не говорим, че двата гола на Болтън бяха напълно предотвратими - при първия защитата направи демонстрация по нескопосаност, а при дузпата Денилсон се прояви като безмозъчно дърво. А за Едуардо не ми се говори, че ще взема да счупя нещо от яд.

Интересно ми е какъв ще е коментарът на Венгер след мача. В крайна сметка съм доволен, че взехме 3-те точки.

 

А какво ще кажете за другия драматичен мач тази вечер - Астън Вила срещу Блекбърн - 6:4!!! Дано да се намери кой да го качи, такова шоу не е за изпускане.

Link to comment
Share on other sites

Ще се намери, как няма да се намери...

 

First Half

 

Second Half

 

Ако не ти хареса качеството, кажи си. Това не съм го видял как изглежда, но е само от две части. Имам и едно друго с невероятно качество, но е от много части и не ми се цъкаше толкова за всичките link-ове...

Link to comment
Share on other sites

Тия Лийдс ме кефят. И в двата мача показаха спокойствие, хладнокръвие и самочувствие, учудващи за отбор от тяхната дивизия. Евала на треньора им, да не се прегънат пред Юнайтед и Тотнъм на техните терени. Днешния мач си беше истинска драма. С интерес ще гледам преиграването.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...