Jump to content
BulForum.com

Tема за Хард Дискове


w00x

Recommended Posts

И на живо ти го казах - Хитачи никога не са били по-скъпи от останалите. Не знам откъде черпиш тази информация.

 

Черпи той...нищо не черпи - на него все разни неща му ги продават скъпо из магазините. :popcorn:

Мисир к'во може да черпи, освен бира...ама и нея никой не му я пие (справка: Гадо) , понеже чух, че и от бира не разбирал...не знам...и аз не разбирам от бира, ама поне си признавам без бой. :popcorn-and-drink-smiley-emotic

 

П.П. А иначе вярно - Хитачи са малко по-шумни. (имам и хитачи, и 2бр. WD black, и 4 бр. сийгейт, и даже тошиба)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 137
  • Created
  • Last Reply

Мисир к'во може да черпи, освен бира...ама и нея никой не му я пие (справка: Гадо)

Пиринското не е бира!!!

 

ПС: Тия - шумни, ония - шумни... абе оправете си кутиите. Виждали сте вие шумни дискове. Да дойда с едни scsii-та на 10к оборота да видиш тогава що е то шумен диск.

Link to comment
Share on other sites

Пиринското не е бира!!!

 

ПС: Тия - шумни, ония - шумни... абе оправете си кутиите. Виждали сте вие шумни дискове. Да дойда с едни scsii-та на 10к оборота да видиш тогава що е то шумен диск.

 

Оправени са ни кутиите. Чуват се само хардовете като тракат.

Link to comment
Share on other sites

https://www.backblaze.com/blog/hard-drive-reliability-update-september-2014/ :)

Лично аз си харесвам сийгейтите, жалко, че вече не идват с 5 годишна гаранция.

 

И защо ги харесваш, след като от линка, който даваш, се вижда, че дефектират с няколко пъти в повече, в сравнение с другите. При това, за големите дискове (3TB) има ръст от 6%.

 

The surprising (and bad) news is that Seagate 3.0TB drives are failing a lot more, with their failure rate jumping from 9% to 15%. The Western Digital 3TB drives have also failed more, with their rate going up from 4% to 7%.

 

blog-fail-drives-manufactureX.jpg

Link to comment
Share on other sites

HGST сефте ги чувам и сега като потърсих ми излезна Hitachi GST.

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822145620

Сега виждам, че WD са купили Hitachi през 2012:

 

http://www.forbes.com/sites/greatspeculations/2014/12/29/how-will-hgst-integration-impact-western-digital/

 

Моя диск Hitachi е много преди това, така че твърдението на Виден можеби е правилно, а така като гледам статистиките от горния линк - май не е само "можеби".

Явно следващият ми диск ще е HGST.

Link to comment
Share on other sites

 

И защо ги харесваш, след като от линка, който даваш, се вижда, че дефектират с няколко пъти в повече, в сравнение с другите. При това, за големите дискове (3TB) има ръст от 6%.

Защото имам право на лично и субективно мнение :)

Линка дава обективна информация за всеки който го вълнува. Сещаш се, че няма смисъл да ми цитираш инфото от вътре при условие, че аз съм шернал линка ? :)

Link to comment
Share on other sites

 И защо ги харесваш, след като от линка, който даваш, се вижда, че дефектират с няколко пъти в повече, в сравнение с другите.

 

Може да му е кеф да му се развалят по-бързо, а както знаеш - кефът цена няма. :laughing1:

Също както и дедо с тия архаични скъзита на 10к оборота - между другото и такъв имам и си го държа за резерва за един архаичен уред. :)

Link to comment
Share on other sites

Тия са сървърни. Виж, че са ULTRASTAR. Трябва да са DESKSTAR.

 

И какво като са Ултрастар? Аз ДИСК ли ще купувам или каквото там има на рафта? Не прочете ли Ники какво писа по-назад?

 

Пламене, за тебе трябва нов подклас при мисирите да се измисли... Няма такъв още....  :Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

И какво като са Ултрастар? Аз ДИСК ли ще купувам или каквото там има на рафта? Не прочете ли Ники какво писа по-назад?

 

Как какво бе Видене? Ненужно по-скъпи са от тези за десктоп! По-шумни са за сметка на по-голяма надеждност. Може и по-бавни да са.

Link to comment
Share on other sites

Фиба - аз съм имал бая хардове и съм най-доволен от хитачи като цена - производителност. Горе-долу така определям класацията - Хитачи, WD, Тошиба, Сийгейт.

 

В момента в Емаг имат намаления точно на хардовете. Може да погледнеш тези:

 

http://www.emag.bg/hard-disk-1tb-hitachi-ultrastar-a7k1000-7200-oborota-minuta-32-mb-sata-3-3gb-s-hdd-sata2-1000hit/pd/DKGNRMBBM/

http://www.emag.bg/hard-disk-wd-blue-1tb-7200-ob-min-64mb-sata-3-wd10ezex/pd/E8G7KBBBM/

Май ще е нещо от тези 2-та. Едно време като си взимах моя WD Black се говореше, че Blue-тата при игри и сваляне бая пристъргвали, предполагам това вече не е така? :)

Link to comment
Share on other sites

Ненужно MY ASS!!! Всъщност защо ли си губя времето?!?!? 

 

Тотален overkill е да сложиш сървърен диск на домашен компютър.

 

Малко като да сложиш SSD от тези, които са на PCIe платка, вместо нормален 2.5" SSD диск.

Или QUADRO/FIRE Pro, за да играеш компютърни игри.

Link to comment
Share on other sites

Май ще е нещо от тези 2-та. Едно време като си взимах моя WD Black се говореше, че Blue-тата при игри и сваляне бая пристъргвали, предполагам това вече не е така? :)

 

Ако ще е Уестърн - черно да е. ИМА смисъл. 

Link to comment
Share on other sites

Как какво бе Видене? Ненужно по-скъпи са от тези за десктоп! По-шумни са за сметка на по-голяма надеждност. Може и по-бавни да са.

 

Изобщо не са ненужно по-скъпи. Сега ако само ще гледаш фейсбук на тази машина - съгласен съм. Вземи тогава най-евтиния. Но ако ще записваш нещо, което няма да ти е кеф да се загуби - другите са за предпочитане. Откъм скорост също. Ако не искаш шум - взимаш SSD

 

Тотален overkill е да сложиш сървърен диск на домашен компютър.

Можем да поспорим, но ако под домашен компютър разбираш такъв, на който майка ми си гледа фейсбука, чете "новините" и т.н. - тогава е все едно какво точно слагаш като части.

Link to comment
Share on other sites

Сървърните дискове са предвидени да издържат на 24 часа четене/писане без да изгарят.

Погледни характеристиките за шум на сървърните дискове и десктоп дисковете и ще видиш разликата в дицебелите.
Предполагам е така, защото на сървърните се използва по-устойчив материал.

Link to comment
Share on other sites

 

Изобщо не са ненужно по-скъпи. Сега ако само ще гледаш фейсбук на тази машина - съгласен съм. Вземи тогава най-евтиния. Но ако ще записваш нещо, което няма да ти е кеф да се загуби - другите са за предпочитане. Откъм скорост също. Ако не искаш шум - взимаш SSD

RAID 1, 5, 1+0, на всеки според вкуса му :) + бекъп 

Та по-добре 2 от по-евтините в мирър вместо един по-скъп. Разбира се с избягване на разните Green серии които шашкат райда с държането си :)

Link to comment
Share on other sites

Тотален overkill е да сложиш сървърен диск на домашен компютър.

 

Малко като да сложиш SSD от тези, които са на PCIe платка, вместо нормален 2.5" SSD диск.

Или QUADRO/FIRE Pro, за да играеш компютърни игри.

 

 

Сигурен ли си?

http://ocz.com/consumer/pci-express-ssd- може да разгледаш скоростите на дисковете, които са на pci-e и тези, които са SATA III.

Относно сървърните дискове на настолна машина - това не са старите scsi дискове от по 36/72 GB, които бяха като фуражомелки, но бяха доста дуракоустойчиви :)

Новите дискове са по-шумни, заради по-високите обороти - било те 10 000 или 15 000. В сървър, сложени 2.5" SAS 15K дискове почти не се чуват. За видеокартите не мога да кажа..

Link to comment
Share on other sites

Сигурен съм.
Тоя ССД диск е иделното определение за Overkill. $2,355 за 800ГБ версия. Дали ще видя разлика между този ПЦИе ССД диск инсталиран на десктоп машина и 2 нормални 2.5" ССД 400ГБ диска в РАИД, които ще ми струват по-малко от половината? Сиииилно се съмнявам. Как един нормален потребител може да използва скоростта на това ССД за $2300? Ми не може.

А сървърния диск, който обсъждаме е 7200 оборота. Не 10 000 или 15 000. Също така, кутията ще ти е нормална, а не сървърен рак за 5000лв.

Тотално ненужни компоненти за нормален домашен компютър (игри, филми, музика, интернет, разни програмки при които дори специализираните не се ползват чак толкова интензивно).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...