Jump to content
BulForum.com

Michael Jackson - RIP


Midex

Recommended Posts

Ок де :) .

За Джако може би. И пак, парите правят звездите. Колкото и да може да пее, извинявайте ама..

У наше "село" има къде по-талантливи момчета и момичета, но едва ли някога ще станат световноизвестни. Искат се много пари. Ако не беше се избелил кожата?

Азис може да пее, ама ако не правеше всички тия маймонджулъци, нямаше и наполовина да е това което е в момента като попоулярност. извинявайте, уважавам ви, ама нека охладим малко негативните страсти. Да обожествяваме една персона.. Но какво да се прави, телевизия, интернет, радио, тия неща променят света в някакв аспект, само не ми говорете, че щото бил можел да пее и нз си кво. Трябва да сте много наивни да мислите, че само че може да пее някой си, вече е Бог и т.н. Богатите и мощни страни изкарват повечето и големи звезди.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply
Ок де :) .

За Джако може би. И пак, парите правят звездите. Колкото и да може да пее, извинявайте ама..

У наше "село" има къде по-талантливи момчета и момичета, но едва ли някога ще станат световноизвестни. Искат се много пари. Ако не беше се избелил кожата?

Азис може да пее, ама ако не правеше всички тия маймонджулъци, нямаше и наполовина да е това което е в момента като попоулярност. извинявайте, уважавам ви, ама нека охладим малко негативните страсти. Да обожествяваме една персона.. Но какво да се прави, телевизия, интернет, радио, тия неща променят света в някакв аспект, само не ми говорете, че щото бил можел да пее и нз си кво. Трябва да сте много наивни да мислите, че само че може да пее някой си, вече е Бог и т.н. Богатите и мощни страни изкарват повечето и големи звезди.

 

Мммм. Това за Бог-а предполагам е към моята илюстрацийка. Нищо не казвам за Джако. Не го обожествявам. Просто реших, че илюстрацията е доста хитра и затова я поместих тук. Иначе и аз харесвам песните му, но това е. Затова и не съм писал нищо друго освен тези 3 поста.

Link to comment
Share on other sites

Богатите и мощни страни изкарват звезди като Рианна и подобни еднодневки, при които липсват музикалните качества. Музикантите като Джако си остават във времето, това е разликата. Хубавата музика запазва стойността си през времето, за разлика от днешните летни хитове.

Link to comment
Share on other sites

Ок де :) .

За Джако може би. И пак, парите правят звездите. Колкото и да може да пее, извинявайте ама..

У наше "село" има къде по-талантливи момчета и момичета, но едва ли някога ще станат световноизвестни. Искат се много пари. Ако не беше се избелил кожата?

Азис може да пее, ама ако не правеше всички тия маймонджулъци, нямаше и наполовина да е това което е в момента като попоулярност. извинявайте, уважавам ви, ама нека охладим малко негативните страсти. Да обожествяваме една персона.. Но какво да се прави, телевизия, интернет, радио, тия неща променят света в някакв аспект, само не ми говорете, че щото бил можел да пее и нз си кво. Трябва да сте много наивни да мислите, че само че може да пее някой си, вече е Бог и т.н. Богатите и мощни страни изкарват повечето и големи звезди.

 

Както каза колегата по-горе и аз се надявам да не мислиш това което си написъл.

Не може да става и дума за сравнение на който и да било ( особено БГ изпълнители ) с Майкъл.Просто човека е с УНИКАЛЕН талант и няма да има 2ри като него.

Едно е да сравняваш DMX, Snoop Dog,Jarule и т.н. , а съвсем друго човек като Джексън.Но това в момента няма абсолютно никакво значение.

Поклон пред паметта му!!!

 

P.S. някой може ли да каже от кой концерт е това видео?

 

P.S.2

През март, когато пуснаха билети за първия кръг от 10 концерта, истерията бе толкова голяма, че се стигна и до нов рекорд – по 11 продадени билета в секунда.

 

P.S.3

Но на 11 март, когато се откри официалната продажба на билетите, сайта на Джексън и онлайн билетните мрежи бяха буквално бомбардирани със заявки от 15 хиляди на секунда. Много потребители се оплакаха, че заради претоварване на мрежата, не са успели да се регистрират и да направят заявката си.

Не помогна и това, че компанията, организатор на концерта AEG Live и онлайн продавачът Viagogo негласно вдигнаха цените на билетите - първоначалната им цена от 50 до 75 лири достигна до 500 лири, според The Times

.......................

.......................

Шокиращото е, че всички билети, постъпили в продажба в петък сутринта, вече са продадени.

Многохилядна опашка се е наредила пред касите на O2 Arena още на 12-ти март вечерта и е чакала цялата нощ. Според организаторите са се продавали средно по 20 000 билета на час. Толкова - 20 000 места е капацитетът и на залата O2 Arena. Това означава, че шоуто "This Is It!" ще бъде гледано само в Лондон от един милион зрители, което е абсолютен рекорд.

Въпреки че билетите бяха пуснати първоначално с цена 50-75 лири, в онлайн аукциона eBay, прекупвачите вече ги предлагат за 10 хиляди лири.

.

 

Мисля няма нужда от повече коментар!

Link to comment
Share on other sites

Богатите и мощни страни изкарват звезди като Рианна и подобни еднодневки, при които липсват музикалните качества. Музикантите като Джако си остават във времето, това е разликата. Хубавата музика запазва стойността си през времето, за разлика от днешните летни хитове.

Не искам да ме разбирате погрешно. "Човекът" е допринесъл много за световната култура. Сигурно е бил и добър като човек.

Но съм го заградил в кавички ненапразно и не защото последните години не мязаше на човек. А защото зад него стоят неизброим брой хора, които го правят това което е. Той е просто човек с не по-голям талант от хиляди други по света, които не са дори близо до известността му. Същото е и с хора като Бил Гейтс. Не защото са супер хора или герои.

 

Намесвайки имена като някои рап певци (пресилено певци), и ти Риана, исках да покажа именно това. Сравнението от друга гледна точка е неуместно, защото колко са били известните личности/групи преди примерно 3 десетилетия, и сега? Тогава когато радио/телевизия и технологии тъкмо са прохождали?! Сега имаме буквално хиляди известни имена, групи, певци, медии, интернет. "Супер известните" са или отново тези, зад които стоят МНОГО милиони, или са от старата школа като Джако.

Преклонението пред такива хора е в известен смисъл като преклонението пред божество.

Всичко, на което искам да обърна внимание е, че Вие се прекланяте (и аз сигурно в известен смисъл бих се преклонил пред някои хора ако го заслужават) пред миллионите $, които са го направили "звезда", известна по целия свят. Потретвам - НЕ защото е някакъв супер певец, композитор или каквото. А дано тоя път сте ме разбрали правилно :) .

Може би съм прекален атеист и реалист, но мисля така. И президента на Вселената да се изправи пред мен, не бих заприпадал в несвяст. Човек като човек. Дали му власт/пари/слава, е, ми Ок.

В заключение пак мога да повторя, има десетки и сигурно стотици хиляди по света, които ако туриш на негово място, и те можеха да станат същите звезди. Е, той е бил на мястото си, и е станал. Това е.

Малко неуместно казано, но скоро с приятел си говорихме, че и крава да сложат да пее в Америка, стига да я подплътят с достатъчно милиони, ще стане звезда в който стил пожелаят.

В кръга на шегата.

 

Давайте, ваш ред е, трябваше да има и 1-2 мнения като моите, за да може делото на Джако да изпъкне сред множеството му фенове и тук ;) . Лека му пръст, въпреки всичко, ще остане легенда. Човечеството има нужда от такива, както и от Бог. Това е неоспоримо.

Link to comment
Share on other sites

Това е Илюстрация, как вече прави лунната походка на небето. Това до него са ангели.

Е аз да не би да казах нещо различно :confused

Лунната походка, върху фона на луната ли (ако онова там е луна) ? :confused

Ангелите всички ги виждаме, както и неговите крила, а също и че под краката му няма нищо и зад него е луната (явно)...май ти не схвана моето обяснение по-горе... :P

 

А иначе относно таланта на Джако - наистина беше много музикален, талантлив и индивидуален...не можеш да сбъркаш стила му с никой друг. Във всеки случай поне беше много по-музикален от Мадона, на която доста народ ще й ходите на концерт скоро... ;)

 

Едит: @Rumbata, напълно съгласен! :punk

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata
А иначе относно таланта на Джако - наистина беше много музикален, талантлив и индивидуален...не можеш да сбъркаш стила му с никой друг. Във всеки случай поне беше много по-музикален от Мадона, на която доста народ ще й ходите на концерт скоро... ;)

 

Мидекс, ще си позволя да те апострофирам относно понятието МУЗИКАЛЕН!

Музикални са Мадона, Бритни Спиърс, Боно, Миг Джагър, Росица Кирилова.....музикални са и много деца учещи в музикални училища, както и много които ходят на частни уроци по пиано, китара и т.н.

Джако не е музикален – той е МУЗИКА, тя му извира от всяка клетка!

Предполагам, че самото понятие музикален би го обидило!

Както и да е - ПОКЛОН ПРЕД ИЗВЪНЗЕМНИЯ МУ ТАЛАНТ!

Днес изрових една дърта касета с албума Трилър (учудих се, че още свири) и я прослушах отначало докрай :angry:

Link to comment
Share on other sites

Съжелявам, че не съм живял по времето по което той е бил хит, но за сравнително краткия ми живот съм успял да разбера що за човек е бил той. Бил е просто гениален и според мен е икона не само на попа, ами на музиката като цяло. Изцепките му в последните години изобщо не искам да ги коментирам, защото както всички знаем славата и парите докарват човек до непознати състояние както имаме достатъчно доказателства. Въпреки това той е музикант постигнал нещо, което не вярвам, че ще доживея да видя друг музикант да постигне. Нека да почива в мир където и да е. Поклон пред краля!!! :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

И к'во излиза сега? Макар и след извършване на аутопсията не става ясно от какво е умрял... Предполага се, че е от някакви медикаменти, но това може да се потвърди след седмици. Плъзна слух, че той не е искал да прави повече от 10 концерта, но по някакъв начин, мениджърите му го извъртяли така, че се е озовал пред свършен факт. За да успее да смогне за подготовката се налагало да взима демерол и след последната доза тялото му отказало, дишането му станало повърхностно и накря изчезнало... Все още, обаче, всичко около смърта му е мистерия, както беше целия му живот!

Link to comment
Share on other sites

:D

 

 

Доста неуместна и глупава усмивка в тази тема, и думите са две, но по-добре не пиши подобни глупости повече в тази тема. Ако обичаш. Предвид липсата на мисловна дейност, която демонстрираш.

 

"На" е предлог, освен, че не уважаваш другите и явно и себе си, ами очевидно си пропуснал и часовете по български.

 

Сори за острия език, ама трябва поне малко да се мисли, а не само да си упражняваш пръстите по клавиатурата, иначе се радвам, че можеш да броиш до три.

Link to comment
Share on other sites

Едит:

 

Ами според мен има шанс.С толкова проблеми - финансови и лични.Пък и нещо което никой не обърна внимание.Тъкмо е бил почнал репетиции.

 

Да си краля на поп музиката и да се качиш пак на сцената, и да осъзнаеш, че вече не си на върховото си ниво или далеч от него...вероятно психически е унищожаващо това.Та, с оглед това ми изглежда доста вероятна тезата за самоубийство.

Link to comment
Share on other sites

Тъпо,ама факт,че си отиде един голям музикант.

Да почива в мир.

 

п.п. Има ли шанс да се е нагълтал с успокоиелни и да е умрял?Щото миналата година по това време така почина и Хийт Леджър(мир на праха му и на него).

Link to comment
Share on other sites

...

 

(Още оттук чувам, че уредбата ти свири Кондьо).

Такова свинско изказване цели да разбуни духовете в темата, да предизвика малко "скандалче", за да се открои на фона на позитивните мнения. Еми, май не успя. Ако бях мод., щях да те банна само за това. Майкъл е цяла ера в музиката - харесвали ти, или не.И такива трагично жалки изказвания говорят само във вреда на редкия ти мозък. И ако трябва да направим задълбочен анализ на стойностната ти мисъл, виждам и едно "и", което означава, че и друг дебил е пукнал. Напр. Фреди Меркюри. Той пък е бил дебил, понеже е бил хомосексуален.

Въобще - защо се хабиш да пишеш за тоя дебил, sucker!

(Това се отнася и за всички други на това мнение).

Link to comment
Share on other sites

...

 

Нещо няма мозъчна дейност май... Тази абсолютно липса на морални устои само мен ли дразни?!

 

Кралят на попа, приятелю, създаде модерната музика такава, каквато е! Показа, че концертите трябва да са грандиозни, клиповете скъпи, а музиката разнообразна. Псевдокумирите от MTV дължат всичко на него! И не, никога няма да има такъв като него. Просто защото всички вече са еднодневки. Не може да се направи друг такъв. Чакай някой в ерата на Интернет да направи диамантен албум!

 

Невежеството ти е естествено, но фразата не идва от английския парламент, а от Франция. Скандирали са я селяните. Тук вече имаме по-добра аналогия, нали?

 

Пази Боже тая държава от затъпяване!

 

P.S. Ако годините в профила ти са вярни, жалко за децата ти... Дано получават възпитанието си на друго място, а не от теб!

Link to comment
Share on other sites

Да не говорим, че е оправдан по всички дела за педофилия.

То и вас могат да ви обвинят в много неща, пък вървете доказвайте обратното. Но няма, защото не сте станали ПОП икона, разполагаща с милиарди.

След като човека цял живот се е сблъсквал с расисти като gado напр., естествено като има пари да иска да се поизбели. Защото тоя комплекс му е точно от такива.

 

И това големи хора да тръгнат да плюят по смъртта, на който и да било... Жалки сте!

Link to comment
Share on other sites

(Още оттук чувам, че уредбата ти свири Кондьо).

Макар че не беше към мен, НЕ бързай с глупавите изводи. Или за теб на тоя свят музиката се дели на Майкъл Джексън и чалга? Дори Джако не би искал фенове като теб.

... Ако бях мод., щях да те банна само за това.

Това само показва че не ставаш за модератор само заради едно подобно невинно изказване. Пази Боже от такива модератори!

Майкъл е цяла ера в музиката - харесвали ти, или не.

Това всеки го призна. Това не означава че за всеки трябва да е ера. Ера е за феновете му. Някой би споменал за имена като Еминем тук, за сигурно даже повече хора той също е Бог, нали?! Някой подхвърлил нещо, че много го обожествявате, и вижте се само как вие самите скочихте срещу 2-3 такива мнения. Амана не от такива като нас/мен, а като вас, които не търпите обратно мнение. Лафове от сорта "за мъртвите нищо или само добро" при мен лично нямат стойност.

И такива трагично жалки изказвания говорят само във вреда на редкия ти мозък. И ако трябва да направим задълбочен анализ на стойностната ти мисъл, виждам и едно "и", което означава, че и друг дебил е пукнал. Напр. Фреди Меркюри. Той пък е бил дебил, понеже е бил хомосексуален.

Въобще - защо се хабиш да пишеш за тоя дебил, sucker!

(Това се отнася и за всички други на това мнение).

Явно се опитваш да си оригинален в нападките към другите. Видяхме, че не си, по-добре ти не се хаби. Кой ще направи задълбочения анализ, ти ли?

 

Явно ще има чат пат такива мнения, игнорирайте ги просто, толкова ли е трудно. Джексън имаше и доста антифенове, които не го харесваха, толкова ли е трудно да приемете и мнения на такива хора. Ми умрял е, всеки е смъртен. Ерата на краля на попа, ми Ок. Никой не спори за това.

Вярно някои изказвания на хора тук бяха по-просташки, от които и аз их се дистанцирал. Но вие си продължавайте да се кланяте, и негативните мнения сами ще изчезнат. На тоя свят няма само хубаво или нищо.

Link to comment
Share on other sites

***** с една песен да почета смъртта му!

Честито! Печелиш безплатна почивка далеч от Bulforum за следващите 2 седмици.

Link to comment
Share on other sites

Доста неуместна и глупава усмивка в тази тема, и думите са две, но по-добре не пиши подобни глупости повече в тази тема. Ако обичаш. Предвид липсата на мисловна дейност, която демонстрираш.

 

"На" е предлог, освен, че не уважаваш другите и явно и себе си, ами очевидно си пропуснал и часовете по български.

 

Сори за острия език, ама трябва поне малко да се мисли, а не само да си упражняваш пръстите по клавиатурата, иначе се радвам, че можеш да броиш до три.

:D

Еваларка. Ако образно приемем първия ти пост за лайно, то с този направо размаза лайното. Радвам се, че "на" е предлог, но преди всичко е и ДУМА :). Направи справка в уики, ако искаш. Отделно, че е правилно да се напише "КраляТ на попа", но това е друг въпрос (и ако тръгнеш да ми се отмяташ с изключенията, които се употребяват в литературата, ако въобще знаеш за какво говоря, недей :) )

А и човек да не си направи малко ташак, скачаш все едно съм ти бръкнал с пръст в задника. Та чак и психопортет ми изготви ешелончето :D.

Aз не "сори" за острия език :).

 

Колкото до смъртта на Майкъл - наистина жалко, беше голям. Като малък много му се радвах. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...