Jump to content
BulForum.com

Чистачки


netrootbg

Recommended Posts

Чистачките ми вече са на умиране и си търся да купя нови. Имате ли някакви наблюдения върху различните марки? Размерът на голямата ми е 72см. Доколкото разбрах няма да мога да сложа от тези които са популярни в последно време. Говоря за тези огънатите без метал по тях. Много голям ъгъл се получавал и няма да може да се притиска до стъклото. Искам също така да не си взимам някакви китайски боклуци.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с такива на Пасата - предишните 'Бош' нещо не чистеха както ми се искаше, но откак сложих тези просто се родих - идеално залепват и чистят перфектно при всяка скорост на движение, освен това са с някакво графитно покритие доколкото знам....абе с една дума - много съм доволен от тях. :punk

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с такива на Пасата - предишните 'Бош' нещо не чистеха както ми се искаше, но откак сложих тези просто се родих - идеално залепват и чистят перфектно при всяка скорост на движение, освен това са с някакво графитно покритие доколкото знам....абе с една дума - много съм доволен от тях. :punk

:confused

Не си написал нито от къде си ги взел, нито цените и т.н.

Link to comment
Share on other sites

72см е чистачката :blink: ?!

малката колко е...

 

Аз ползвам от евтините Autopractik за 3.00 от Метро,

купувам си 2 комплекта и карам цяла година с тях :)

Като чистене понякога са пълна скръб, но рядко се срещат и много приятни :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Аз лично съм се замислил този път сериозно да си намеря БОШ Аеро, защото вече не се търпят моите 5+ годишни боклуци, които са и оригиналните на колата...

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с Champion и съм страшно доволен. Чистят отлично и са тихи при всякакви условия. Бях ги взел за около 25лв. от OMV, но реалната им цена предполагам е между 15 и 20 - просто OMV са си скъпари.

Link to comment
Share on other sites

А моите чистачки се сменят само в сервиз, защото трябва да се свали цялото рамо със скоба. Затова се налага да купувам по два комплекта Шампион, щото тях пък не ги продават по една. Май ще ги измеря и ще си търся партия да разделим комплектите, че пак им е време за смяна. Май бяха 53-57 см горе долу

Link to comment
Share on other sites

alco,към 8 кинта бройката,вече една година нямам проблеми с тях,макар че през зимата малко ги поизмъчих.

купих си ги от петрола на карловско шосе.

 

а китайските бошоподобни принципно чистят доста добре,един приятел е с такива,но ми се струва,че прецакват джама - оставят някакъв много тънък филм замазана гнусотия ,дето с пръст не се маха и съответно ако не се махне и с обезмаслител значи просто чистачката е издълбала джама

Link to comment
Share on other sites

Ама тея Аеро на БОШ ли били? :laughing: Чак сега разбрах че на Мегана ми бяха такива. :) Незнам защо по ирония ли или как все ми се скапва само лявата чистачка дясната си чисти перфектно...

 

Реших за 3лв. да си взема от Метро пък ако са кофти с кеф да ги забуча в кофата..Е за мой късмет 4-ти месец карам с тях и съм доволен, въпреки че са боклуци.На дясната и одрязах перото да го сложа за задна, понеже тя ми е една по специлна пластмасова и не ми се дава 25 лв. за една 20 санта чистачка...

Link to comment
Share on other sites

аз какви ли не експерименти си правих: сменях перца ( и силиконови и графитни) ,купувах си и от 3 и от 4 лв, но накрая си взех от ЛУКОЙЛ-а ,някакви немски по 7-8 лв едната и от тогава се родих,вече си имам перфектно чистещи пособия,а не мажещи недоразумения

Link to comment
Share on other sites

Valeo, до полиграфията някакъв магазин беше. Пича ми даде 3 вида различни дължини чистачки и рулетка да си ги премеря, щото не ги знаех какви са. Така не платих на комплекти и излезе около 20 лв. Зимата "бърсах" най-големите снегове и са си ОК!

Link to comment
Share on other sites

Миналата година взех някакви Bosch (с закрилки за прилепване към стъклото при висока скорост) за около 90 лв - страшно съм доволен :) Видях че някои недоволстваш за Boch - възможно е да са купили някакви ментетз :)

Link to comment
Share on other sites

То за 90 лв. бива и да не чистят добре. :laughing: Даже и гаранция трябва да имат.

Аз си купувам Valeo от Метро и съм много доволен...

И аз карах с Valeo почти около година. За около 24 лв. от Практикер, останах много доволен, чистеха идеално. Накрая започнаха леко да замазват и реших да взема едни graphiti от 3 лв., че да видя какво толкова не им харесват, че да са 3 лв. Има си разлика, усеща се веднага, че не почистват хубаво.

Link to comment
Share on other sites

От метро си взех за 2 кинта 2 чистачки .. рейсърски едишън със хромирани лопатки :)))))

 

Много съм доволен вече н-ти месец ... пък и ускорявам по-бързо някак си с тях ;)

Link to comment
Share on other sites

От метро си взех за 2 кинта 2 чистачки .. рейсърски едишън със хромирани лопатки :)))))

Много съм доволен вече н-ти месец ... пък и ускорявам по-бързо някак си с тях ;)

Това е от хромираните лопатки - "рейсър едишъна" са изпитвани цяла година в аеродинамичния тунел и формата им е нагласена така, че да притиска максимално голфовете към пътя и едновременно с това да ги изтласква напред (разбирай -> +10-15 коня). :bgrin:

Пазу, спри да се майтапиш с хората тук и да ги провокираш непрекъснато. :woot

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Чемпиън до сега все са били Ок, на една Сиера слагах, на Пасат, на Волвото все си чистят 6+.Ако на някой му прескачат по стъклото и скърцат вместо да се движат плътно обирайки водата и мръсотията да си види рамената на чистачките, може да са пренатегнати или нещо друго за доизкосуряване.Много хора си мислят, че е от чистачките.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...