Jump to content
BulForum.com

Цифрови фотоапарати


RIP

Recommended Posts

Хах, по-горе исках да кажа "Самсунг досега един хубав не съм видял". Иначе до 350лв. аз бих взел този HP който споменах. Доста е добър и е към 320лв. Все пак сядаш и четеш ревюта, защото на теб ти трябва за едно, на мен за друго...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply
Хах, по-горе исках да кажа "Самсунг досега един хубав не съм видял". Иначе до 350лв. аз бих взел този HP който споменах. Доста е добър и е към 320лв. Все пак сядаш и четеш ревюта, защото на теб ти трябва за едно, на мен за друго...

 

Вече си избрах.Като го взема ще кажа впечатленията :D

Link to comment
Share on other sites

какво не му харесвате на сонито? аман от ваште прехвалени канони с надути цени!

сестра ми има сони S60 (същия като S40, но с по-различна комплектовка) и апарата се държи перфектно. снима навсякъде с перфектно качество, тока досега не му е свършвал е неподходящ момент и изобщо не мога да рабера що отричате всичко, което не е шибан Канон?!

Link to comment
Share on other sites

Говори в единствено число. Лично аз съм се спрял на A510, защото мисля, че е най-добър в съотношение цена/качество, пък и повечето реномирани сайтове го определят като такъв.

Link to comment
Share on other sites

Преди няколко дни се обзаведох с Samsung V700, който има най-общо следните спецификации:

 

7.0 mega-pixel high-resolution digital camera 

Outstanding 30X Zoom (optical 3X, digital 10X)

2.0" Color TFT-LCD Monitor

Faster booting and shot-to-shot speed

5 ISO settings

30 fps movie clip 

World class Schneider lens

One hour of voice recording

И изглежда така:

24c766dbedb27bfa04f60e9ddd081d65.jpg

 

23073.jpg

22204.jpg

22206.jpg

 

Аз си взех версията Indigo Blue понеже най-ме кефи на външен вид. Иначе и червенкото не е никак зле.

 

Като впечатления няма какво толкова да кажа. Ако го сравнявам с апарата на брат ми - Panasonic FZ20 то определено този е по-слаб, но такава му е цената :) Още не съм му разучил всички функции и при каква светлина с какви настройки се снима и ми се случва често когато снимам без светкавица да се получи мътна снимка понеже мърдат ръцете ми, но това чувам, че е нормално и ще трябва да се понауча.

 

Цената на този апарат до преди седмица беше 699лв (с 32мб SD SanDisc в комплекта). Сега в момента е на промоция и за 599лв получих същият пакет, но с бонус 256MB SD Samsung PleoMax. Тази промоция беше една от причините да си купя него вместо Panasonic LZ2 (който няма визьор, има ниска разделителна способност на TFT-то, но има 6x zoom).

 

Айде да ми е честит ;)

Link to comment
Share on other sites

Честито,хубав е наистина.DREAMER много си пада по фирмата SAМSUNG.

Aз съм с CANON A-510 и ви давам да видите 2 снимки снимани от едно и също място-едната без оптика ТУК и другата с приближение 4х ТУК

 

Ето ви още две от стария град ТУК и още една ТУК

 

Dreamer може би трябва да бъде пинната тая тема????

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли преки наблюдения върху Kodak CX7530,защото съм се спрял на него,изчетох сумати ревюта,но все пак бих искал да чуя и други мнения

Link to comment
Share on other sites

Преди няколко дни се обзаведох с Samsung V700...

 

Айде да ми е честит ;)

И със здраве да си го ползваш B) Нащракай малко снимчици и ги бодни някъде,без да ги "мачкаш"да видим за кво става на въпрос :D Интересно ми е колко мегабайта става една снимка на 7.1 мегапиксела :confused

Link to comment
Share on other sites

Да и аз искам да видя снимки от този апарат :). Иначе вероятно утре ще си взема Canon A510 и ще се скъсам от снимане :lol: .

Link to comment
Share on other sites

Да и аз искам да видя снимки от този апарат :). Иначе вероятно утре ще си взема Canon A510 и ще се скъсам от снимане  :lol: .

Ха така,може да спретнем и едно конкурсче :woot

Link to comment
Share on other sites

Поръчах апарата от АКТ ООД, официален дилър на Кантек за Пловдив на цена 435лв, като може да се вземе и без ДДС, но не ми се занимава особено. Сега само чакам да се обадят и да кажат кога да ида да го взема.

vasil088, Деком остават назад, тъй като цената е с 5-10лв по-висока, а и днес говорих с професионален фотограф който неведнъж е имал проблем с гаранцията при тях :).

 

Препоръчайте зарядно и батерийки :).

Link to comment
Share on other sites

Поръчах апарата от АКТ ООД, официален дилър на Кантек за Пловдив на цена 435лв, като може да се вземе и без ДДС, но не ми се занимава особено. Сега само чакам да се обадят и да кажат кога да ида да го взема.

vasil088, Деком остават назад, тъй като цената е с 5-10лв по-висока, а и днес говорих с професионален фотограф който неведнъж е имал проблем с гаранцията при тях :).

 

Препоръчайте зарядно и батерийки :).

Varta Photo Accu

Link to comment
Share on other sites

Гореспоменатия фотограф ми препоръча същите и явно ще взема от тях. Мерси.

 

Леле... това апаратче има толкова ръчни настройки, че докато запомня едната, забравям предишната :).

Link to comment
Share on other sites

nqkoi moje li da kaje cenata na tova zarqdno VARTA photocut

i  kade se prodava

Photo Accu (Sorry за грешката в по-горния пост) са батерии на Varta (акумулаторни).

 

Зарядно, можеш да си вземеш от Метро, Технополис, Техномаркет... :)

Link to comment
Share on other sites

Я кажете от къде мога да си взема апарт втора ръка и изобщо заслужава ли си или само нов да взимам?

Link to comment
Share on other sites

Я кажете от къде мога да си взема апарт втора ръка и изобщо заслужава ли си или само нов да взимам?

Отиваш ма Руския пазар,и мангалите продават такива неща , само че нямаш гаранция дали не е пълен с пластилин и с някоя счупена съществена част,иначе мангалите им искат много тънки кинти. :bgrin: :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Я кажете от къде мога да си взема апарт втора ръка и изобщо заслужава ли си или само нов да взимам?

 

Като за начало наглеждай Buy/Sell раздела, а и подобните в различните хардуерни форуми :).

Link to comment
Share on other sites

Наглеждам, ама апарата който търся несъм го виждал за продажба, а и не ги знам хардуерните форуми.

Мисълта ми беше дали няма някой добър магазин втора ръка където да си шитна и сегашния сапун.

Link to comment
Share on other sites

Кажи кой търсиш. Иначе не ми се вярва да има магазини където да изкупуват апарати.

 

Форуми - HardwareBG, CEG.

Link to comment
Share on other sites

И със здраве да си го ползваш B) Нащракай малко снимчици и ги бодни някъде,без да ги "мачкаш"да видим за кво става на въпрос :D Интересно ми е колко мегабайта става една снимка на 7.1 мегапиксела :confused

Да и аз искам да видя снимки от този апарат :). Иначе вероятно утре ще си взема Canon A510 и ще се скъсам от снимане  :lol: .

За размер/качество можете да видите инфо тук: http://www.dpreview.com/reviews/samsungv700/page4.asp

 

Ето някои снимки, които съм правил аз, но компресирани. В оригинален размер (най-често 1600x1200, но и 2048x1536) с качество Super Fine (jpg) можете да ги видите тук: http://www.techbg.com/files/v700/ Оригиналните jpg-та съдържат пълната информация в какъв моуд са снимани с какви настройки (right click, properties > Summary tab)

 

P.S.: Снимките на обектива Schneider на края на този пост не са реални снимки на обектив, а на изображение на TFT-то ми - macro mode.

SV100057.jpg

SV100064.jpg

SV100075.jpg

SV100096.jpg

SV100111.jpg

SV100112.jpg

SV100209.jpg

SV100243.jpg

SV100246.jpg

SV100249.jpg

SV100250.jpg

SV100341.jpg

SV100349.jpg

SV100352.jpg

SV100354.jpg

SV100359.jpg

SV100360.jpg

SV100362.jpg

SV100376.jpg

SV100379.jpg

SV100380.jpg

SV100396.jpg

SV100397.jpg

SV100401.jpg

SV100402.jpg

SV100403.jpg

SV100411.jpg

SV100429.jpg

SV100439.jpg

SV100452.jpg

SV100453.jpg

SV100457.jpg

SV100458.jpg

SV100470.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...