Jump to content
BulForum.com

Цифрови фотоапарати


RIP

Recommended Posts

Chisto lubopitstvo, zasto gi izkarvash kato moje da gi gledash na komputara? Az naprimer na den pravia minimum 10 snimki... na kakvo li ne... i nikade ne izlizam bez aparata :) Ako po4neh da gi izkarvam na hartia... do sega da sam faliral  :blink:

Изкарал съм не повече от 40 снимки, като съм направил над 800 от средата на януари, когато си взех апарата. Просто понякога е хубаво да има и на хартия ;) .

За апаратите горе Канона и Самсунга не знам, щото не съм ги ползвал. Но Канон е по-добре от Самсунг по принцип.

Моята джаджа е Кодак 6330 и съм си средно доволен - на открито ги прави задоволителни, на закрито вкарва доста шум, но при resize 1024x768 ги бива, макрото е на 6, нощното не толкова защото няма ръчни настройки и не може да държи блендата отворена дълго време. Ето две-три снимки с него, взех си го от Метро за 400 лева преди 3 мецеса и нещо, сега е по-евтин, за парите си е добро нещо, има 3х зум и 3.1 мегапиксела, 3 години гаранция.

Нощна снимка, малко замазана, защото бях без статив

На открито

Първата е снимана на 3 мегапиксела и оразмерена.

Втората си е снимана в резолюцията, в която е ~ 1 мегапиксел.

Прави кофти червени очи с нормална светкавица, за закрито си е препоръчително red-eye reduction flash.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply
kak stoi vaprosa s bateriite, koito e dosta po vajen ot pametta ? :)

С паметта си реших проблема срещу 55лв.

А батериите май наистина ги скапва бая бързо /около 100/, но не може да се прецени точно защото дисплея му работи много повече врема отколкото само за да се снима, шото го разглеждам и цъкам разни настройки / абе радвам му се още/. Ще видя как е "като ми мине температурата" и ще кажа допълнително. батериите които съм слагал са 1500mАh

 

Как може да си доволен от тая снимка не разбирам.

Ами какво да ти кажа VooDooMaN доволен съм защото ти съдиш от една снимка правена в отвратителни условия / посред нощ и на една блещукаща неонова лампа/, а като гледам твоите снимки / тази дето си я снимал на поляната м/у В.Априлов и ЖП линията / не виждам с какво са по добри от моите / другата няма да я коментирам щото не е станала изобщо / - ако искаш направи и ти една снимка в стаята си и я сложи, аз утре ще направя на открито и ще ти я покажа.

 

П.С. Другото за което съм доволен е че съм виждал снимки правени с апарати за сумати пари / някво Soni - 300 EURO ; Olimpus - C860L или D360L и още 2 с цени от порядъка 500-600 лв/ и мога да ти кажа че всички други освен Olimpus бяха гола вода в сравнение с нашите снимки /разбирай че и твоите ги броя с качеството на моите щото не виждам разлика /, е врено че на Olimpus-а не мога да му се кача на малкия пръст ама все пак онова е луда машинка.

Link to comment
Share on other sites

Eeee neee ! Ne moga da se saglasia che Sony-tata ne praviat hubavi snimki ! Ama v nikakav sluchai ne moga da se sagalsia! Vsi4ko zavisi ot tova s kakav model e pravena snimkata ! Ia vij tuka

http://kaloianiliev.data.bg/My%20Digital%20Photos/

 

Vsi4ki snimki koito zapochvat s DSC.... sa praveni s Sony Cybershot P9. Az po hubavi snimki ot tia ne sam vijdal.... Krasota !A imam snimki praveni i s Olympus, ako vidish te kolko so grozni.... ama Olympus ot po starite evtini modeli... s risk da se povtoria ste kaja "poluchavash tova za koeto plastash" :)

Link to comment
Share on other sites

Eeee neee ! Ne  moga da se saglasia che Sony-tata ne praviat hubavi snimki ! Ama v nikakav sluchai ne moga da se sagalsia! Vsi4ko zavisi ot tova s kakav model e pravena snimkata ! Ia vij tuka

http://kaloianiliev.data.bg/My%20Digital%20Photos/

 

Vsi4ki snimki koito zapochvat s DSC.... sa praveni s Sony Cybershot P9. Az po hubavi snimki ot tia ne sam vijdal.... Krasota !A imam snimki praveni i s Olympus, ako vidish te kolko so grozni.... ama Olympus ot po starite evtini modeli... s risk da se povtoria ste kaja "poluchavash tova za koeto plastash" :)

Виж казах че онова SONY е правило гадни снимки - това видях само първите 2

 

Иначе аз уча във ВИХВП - може да сме се виждали там :) - ако са твои снимките :)

Link to comment
Share on other sites

Аз не съм казал, че мойте са по-добри, просто показвах. Дори не смятам, че са добри, но за толкова пари толкоз.

И аз тва имам в предвид, че за 275 лв. апарата прави страхотни снимки.

И че съм виждал много по-скъпи апарати да правят много по-гадни снимки.

Link to comment
Share on other sites

Mdaaaa.... naistina perfektni snimki. nikakvi zabelejki! Sega ako kajesh i cenata na aparata... :)

Link to comment
Share on other sites

IIIIiiii mnogo pari4ki sa tova za niakakav si aparat :wir Ste cakash, ste cakash i ste ti omrazne, opredeleno ne si zaslujava ako ne si profesionalist. A predstaviate li si da go zamaknete takav aparat na niakakav kupon i niakoi da vi go butne ot racete dokato snimate..... :cry

Link to comment
Share on other sites

IIIIiiii mnogo pari4ki sa tova za niakakav si aparat  :wir Ste cakash, ste cakash i ste ti omrazne, opredeleno ne si zaslujava ako ne si profesionalist. A predstaviate li si da go zamaknete takav aparat na niakakav kupon i niakoi da vi go butne ot racete dokato snimate.....  :cry

По може да се случи да падне в кофата с ракията :))))))))

Иначе ако имаш достатъчно пари защо да не си купиш скъпото и качественото, ако няма да се чудиш откъде а ги събираш, а директно си бръкнеш в джоба и ги искараш :)

 

И аз искам - ама няма

Link to comment
Share on other sites

Щом пак се върнахме на Olimpus, в Технополис има промоция на Olimpus 50Zoom за 750 лв. Магнезиевна сплав като корпус. Изключително качество за тази цена. Ако все пак искате малко по голяма свобода в настройките - 5000Zoom. На същата цена. Разлики ISO50, до 16сек експонация и най-вече Noise Reduction за бавните скорости която липсва в 50Zoom. Ако на някой му се сторят прекалено наситени цветовете - има корекция ;) А по фокус и детайлност - не може да го бие никой ЦФ от този ценови сегмент.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Най-накрая си купих и аз апарат-Samsung Digimax 360. Ето тук има малко снимки и едно клипче. Бих искал да чуя мнението ви за качеството им.

snimkite sa dobri - e ne sa idealni ama sa gotini

 

kolko pari go vze

Link to comment
Share on other sites

Като се освободи място ще кача споко> И това не беше дъжд а само прекапа и аз снимах след тва.

 

Готово качих още няколко снимки!!!

Link to comment
Share on other sites

George_131,брей доста добри снимки прави.На каква резолюция са снимките?И ако може да кажеш колко държат батериите,че единствения проблем на тоя HP е,че яко лапа батерии.

Има ли голяма разлика с Digimax 420?Случайно продават ли го в Technopolis?И къде мога да прочета ревюта специално за тея 2-та модела - 360 и 420?

 

П.С.Сори за многото въпроси,но и аз ще поръчвам в понеделник апарата и нещо взех да се колебая за тоя HP и по-точно как яде батерии.Така че от горните въпроси зависи какво ще взема :( .

Link to comment
Share on other sites

George_131,брей доста добри снимки прави.На каква резолюция са снимките?

Ami snimkite sa na 1024x768 rezoliuciq koeto spored men znachi che e snimal v namalen format ~ 0,7Mpix !!! Pone taka mislq ako gresha me popravete..

Link to comment
Share on other sites

RIP начи разликата м/у 360 и 420 е само в Мpix 360 е 3.2 а 420 е 4.0. Само тва е а разликата е 30лв, по добре направи това което и аз земи си 36о и даи 50лв за една 64МБ карта или 99лв за 128 и си ОК

 

Ето ти сайтове- тук и тук

Съвета ми е че ко не ти трябва да правиш няки СУПЕР големи снимки няма смисъл да си зимаш 420.

Infected мисля, че си напълно прав.

 

ЕДИТ Наистина най-големия проблем е тока мноо яко гълта да знаеш? За 2 дена сам дал над 10лв за батерии и утре ще си взема за 40-50лв зарядно с батерии

Link to comment
Share on other sites

Щом разликата е само 30 лева, отивай и си купи по-скъпия. Все пак едното е 4 мегапиксела, а другото 3.2. Защо, не ни трябват големи снимки? Определено за печат има значение, ще могат да се изкарат по-големи снимки!

Link to comment
Share on other sites

Значи и при теб проблема е батериите...Но каквито и да вземеш пак ще си остане много лаком.Един приятел е с UMAX 3.3Mpix и NiMH 2000 mAh му държат седмица като прави доста снимки на ден,винаги е в него.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...