Jump to content
BulForum.com

Цифрови фотоапарати


RIP

Recommended Posts

Аз пък гледах някаква Практика или Минолта(нещо такова беше) пак в Метро с оптичен зумм, за 350 лв.Много ми е интересно как може толкова евтино да я продават.Сега ще снимам списанието, на едит ще сложа снимка, ако го намеря.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Става дума за Konica-Minolta Dimage Z10... 360лева с DDS, но е с малък TFT 1.5" и поне за мен е доста грозна. Отделно е само 3.2 мегапиксела, но zoom-а е хубаво нещо.

 

http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/z10.html

 

Review за желаещите да научат нещо повече за нея. Общо взето казват добри неща за нея...

Link to comment
Share on other sites

Samsung A4 за тези пари е най-доброто и може да се намери за 309 лева... стига да събереш толкова.

 

Иначе за 30-40 лева по-малко има Praktica в метро, но тя е шит и не си струва... надалече от нея.

 

Едва ли ще събера 309 лв особенно като почна лекции и кафета със колежките и други подобни!!Точно за това съм се насочил към втора употреба апарат за да инвестирам парите докато ги имам.За това някой ако знае магазин или оказион където мога да видя втора употреба апарати ще съм му много благодарен :)

 

За Практиките си знам че са гадни все пак съм виждал не малко снимки от такива и не бих си купил такова нещо :) Мерси все пак за съвета :)

Link to comment
Share on other sites

абе подариха ми Кодак CX7330 и искам да ви питам какво ви е мнението за апарата ?

 

ето и линк за него :

http://www.kodak.com/eknec/PageQuerier.jht...US&pq-path=2230

 

апарата е доста сносен, ама само дето е от point and shot series това го прави мн лесен за ползване ама не е за мн професионални снимки, иначе е готин, и 3X оптичният zoom е добро предимство, не съм сигурен, но май нямаш PAS - ръчни настроики на shutter speed, apreture i exposure, моят е DX6340 - и параметрите са му малко по - добри от твоя и съм страшно доволен от него

Link to comment
Share on other sites

еми аз поработих доста с него и за 2 дни изоплзване съм доста доволен ... менюто наистина е доста улеснено и лесно се използва от качеството на снимките съм доста доволен ... има доста интересни функции ... но като се има предвит че преди не съм се занимавал с циф. апарати може тези функции да са си нормални за някои от вас:)

Link to comment
Share on other sites

1во сри че прааа нов пост но е на др. тематика

 

1. от къде да си купя батерии за фотоапарт кодак cx7330 в книжката към фотото пише няколко вида батерии

та от къде мога да си взема CRV3 lithium battery или AA (2) lithium battery или Ni-MH rechargeable battery

 

и

 

2.от къде да си купя SD/MMC card

 

п.с. то сиг. на много места ги има но ми препоръчайте някое и какви пари вървят sd/mmc card горе долу например 256 или 512 мб.

 

предварително благодаря :)

Link to comment
Share on other sites

2.от къде да си купя SD/MMC card

 

п.с. то сиг. на много места ги има но ми препоръчайте някое и какви пари вървят sd/mmc card горе долу например 256 или 512 мб.

 

предварително благодаря :)

RESET компютърс.Магазина им е на центъра,срещу дск-то с въртящите врати,аз си купих от тях MEMORY STICK,цените им са добри... :)

Link to comment
Share on other sites

мхм ... на ресет-а и адроит-а им са добри цените ... мисля че се различаваха с 1-2$ ... 20-22$ за 256 ...

Понеже ми затвориха темата (сигурно така трябва) ще питам съ6тото тук :

Не ги разбирам много много и искам да задам някой въпроси :

 

1. тази скорост на снимане например какво означава: 15 до 1/1800 сек

щото аз като го вида тва и си мисля ,че тва 15 сек е за тъмно и това значи ,че може да снима на тъмно

Обаче гледа на този апара HP Photosmart M22 скоростта му е 15 до 1/1800 сек ,а на по горен модел който е и по скъп HP Photosmart M417 скоростта му е: 2 до 1/2000 сек

Та се замислих и реших да питам.

 

И тези 2 модела могат ли да снимат клип със звук щото никаде не пи6е.

 

Сега са пуснали в метрото Pentax Optio 50 в каталога пи6е че снима клип със звук ,а в нета пише че не кое е вярно ? А и на него скоростта на снимане му беше 1/2 до 1/2000 сек .

 

Колко е по добре да е тази скорост по-голяма или по малка ?

 

Кой апарат бихте препоръчали за подобни пари който да снима клип със звук ?(за предпочитане е неограничен) да може да прави снимки на тъмно (да не е ден и да не иска светкавица) и да има макро режим .

Link to comment
Share on other sites

Ей...ама като почнете да абсолютизирате..."В никакъв случай не си взимай еди к'во си..." Разочаровал се от един модел и айде юруш...да кажем на всички, че фирмата е скапана... ;) И аз например в момента съм с един принтер на HP (840С), който изобщо не харесвам поради ред причини и скоро ще го пенсионирам, обаче пак ще си взема HP (по-скъп модел). Същото важи и за всяка стока на реномиран производител...всички си имат и слаби, и средни, и силни модели...още повече, че съм виждал прекрасно направeни снимки точно със среден модел на HP. :rolleyes: По-точно е да се каже "...не си взимай този и този модел на еди коя си фирма, защото...." - и даваш доводи за това.

Link to comment
Share on other sites

А и пропуснах на кажа ,че до към 350 лв някъде. И като давате предложения може да пишете и кате са най-изгодни (ако знаете де) .

Link to comment
Share on other sites

Мисълта ми беше, че за цената на НР може да си вземе много по-добър апарат. Несъм казал, че НР нямат добри машинки, cheese например има много добър апарат и прави страхотни снимки, но за тези пари можеше да вземе Коника-Минолта, който е с пъти по-добър (виждал съм снимки и от двата апарата).

Link to comment
Share on other sites

1. тази скорост на снимане например какво означава: 15 до 1/1800 сек

щото аз като го вида тва и си мисля ,че тва 15 сек е за тъмно и това значи ,че може да снима на тъмно 

Обаче гледа на този апара HP Photosmart M22 скоростта му е 15 до 1/1800 сек ,а на по горен модел който е и по скъп HP Photosmart M417 скоростта му е: 2 до 1/2000 сек

Та се замислих и реших да питам.

Скоростта всъщност е времето което стои блендата отворена за да "смуче" светлина и да запаметява образа на CCD-чипа.

За да ти онагледя, ще ти покажа 2 мои снимки при различна скорост (Sutter Speed):

1/8 sec

3" (sec)

 

Ако е още по-малко светлината, слагаш още по-голямо време (малка скорост) на блендата, за да снимаш нещо такова да речем:

16" (sec)

Практически беше тъмно като в гъз, но CCD чипа е по-чувствителен от човешкото око и резултата се вижда. :)

Link to comment
Share on other sites

Ако е още по-малко светлината, слагаш още по-голямо време (малка скорост) на блендата, за да снимаш нещо такова да речем:

16" (sec)

Практически беше тъмно като в гъз, но CCD чипа е по-чувствителен от човешкото око и резултата се вижда. :)

Значи правилно съм си мислил .

А някъде в нета някои знае ли за каталози на цифрови апарати с актуални цени в Пловдив примерно на Minolta ?

Link to comment
Share on other sites

@Viper Имай предвид, че при такова дълго време на експониране, апарата трябва да е абсолютно неподвижен, иначе става мазало.

Link to comment
Share on other sites

Minolta ?

Минолта не са лоши, но има и по-добри а за тия пари свястна минолта не можеш си взе.

Z3 модела не ме кефи, след като направихме съпоставка и тестове с кодака, просто умря минолтата, но вече опираме до глезотий.

Дефакто в момента в който излезе по-хубав апарат от моя, вече стария ме дразни, така че всичко е относително.

Сега мокрия ми сън е това

Link to comment
Share on other sites

tc na4i malko se nabutax minalata sedmica prodadox si olympus stylus 300-tata za6toto mislex 4e 6te zema w12 evtino no pi4a ne6to se otkaza i sq sam bez aparat ta zna4i iskam da mi prepora4ate ne6to do kam 500 lv + nqkoi drug lev nai mnogo do 550lv aparat4e bez zna4enie markata stiga da pravi dovolni snimki i da e evtina pametta mu ..... emi tva e ako moje i link4e kam aparatite....az li4no si mislex za edno canon4e ama ne sam mnogo naqsno s cenite ta....

 

edit: golemiq display sa6to e golqm plus ne me interesuvat tolkova pixelite interesuva me da e pone 3mpx i da e s golqm display i pametta da e evtina drugoto e taka da se kaje bez zna4enie za men ...... emi 6te sam vi blagodaren ako dadete nqkvi dobri predlojeniq :D

 

edit2: opredeleno ne iskam aparati ot sorta na mustek..... predpo4itam da dam dori malko pove4e pari jno ne i da si zema takav aparat....

 

edit3: za sega sam farlil oko ei na tva canon4e

http://get.bg/catalog/product_info.php?cPa...oducts_id=12125

Link to comment
Share on other sites

Скоростта всъщност е времето което стои блендата отворена за да "смуче" светлина и да запаметява образа на CCD-чипа.

За да ти онагледя, ще ти покажа 2 мои снимки при различна скорост (Sutter Speed):

1/8 sec

3" (sec)

 

Ако е още по-малко светлината, слагаш още по-голямо време (малка скорост) на блендата, за да снимаш нещо такова да речем:

16" (sec)

Практически беше тъмно като в гъз, но CCD чипа е по-чувствителен от човешкото око и резултата се вижда. :)

 

Ще ми обясниш ли от къде ги настройваш тези неща на блендата!!!Аз имам разни неща като Баланс на бяло ИСО-та и други подбни ама нямам такова нещо като скорост на блендата или просто незнам как се означава ;) Апарата ми е HP Photosmart 735 и за парите който го купих и толкова много неща които ми дадоха съм много доволен ;)

Link to comment
Share on other sites

Ще ми обясниш ли от къде ги настройваш тези неща на блендата!!!Аз имам разни неща като Баланс на бяло ИСО-та и други подбни ама нямам такова нещо като скорост на блендата или просто незнам как се означава ;) Апарата ми е HP Photosmart 735 и за парите който го купих и толкова много неща които ми дадоха съм много доволен ;)

Точно въпросното ISO е за скороста на затвора на блендата или се бъркам :huh:

Link to comment
Share on other sites

Сега мокрия ми сън е това

Знам го това - 3 в 1...видеокамерка с 1.33 мегапиксела CCD, 5 мегапиксела на фотоапарат и мокри сънища като бонус. :bgrin: Наистина е най-доброто, защото получаваш едното и другото в много добро качество и без компромиси за 2-те... :)

Link to comment
Share on other sites

Ще ми обясниш ли от къде ги настройваш тези неща на блендата!!!Аз имам разни неща като Баланс на бяло ИСО-та и други подбни ама нямам такова нещо като скорост на блендата или просто незнам как се означава ;) Апарата ми е HP Photosmart 735 и за парите който го купих и толкова много неща които ми дадоха съм много доволен ;)

735_controls_top.jpg

 

The Mode button selects Normal Automatic, self-timer, burst, macro, action, landscape, portrait, F2.6 aperture, F4.9 aperture.

не знам на твоя от къде точно се настройва и дали може, но това е което пише за него

 

*едит:намерих го -

Shutter speed Automatic: 1/3 - 1/1500 sec.

значи не може :/

Точно въпросното ISO е за скороста на затвора на бландата.

 

За Aquila:

Shutterspeed

ISO

;)

Link to comment
Share on other sites

Харесал съм си тези апаратчета 1 2.

Можете ли да ми препоръчате нещо по-добро на тази цена или да не се чудя много. Виждал съм снимки от втория и останах очарован.

 

 

sMARTBomber мерси, усетих си грешката

Link to comment
Share on other sites

Виждал съм снимки от втория и останах очарован.

Аз пък се разочаровах точно след като видях снимките от него.

Преди това и аз бях очарован от цена/характеристики. Абе я да кача направо тестовете та да се види...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...