Jump to content
BulForum.com

Цифрови фотоапарати


RIP

Recommended Posts

Тези снимки са правени с Минолта която е в много по-долен клас от тези които показах, а снимките предполагам ще признаеш, че са доста добри.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply
Тези снимки са правени с Минолта която е в много по-долен клас от тези които показах, а снимките предполагам ще признаеш, че са доста добри.

Landscape(Kodak DX6490) VS Landscape(Konica-Minolta Z3)

10xZoomed Landscape(Kodak DX6490) VS 12xZoomed Landscape(Konica-Minolta Z3)

Macro(Kodak DX6490) VS Macro(Konica-Minolta Z3)

 

В цветовете малко преобладава червеното, а при кодака - синьото. Но като краен резултат не ми харесаха цветовете на минолтата. Друго не сме тествали защото нямаше време.

Link to comment
Share on other sites

Тези снимки са правени с Минолта която е в много по-долен клас от тези които показах, а снимките предполагам ще признаеш, че са доста добри.

Тия снимки са пълни боклуци.Има само една марка,която се казва Canon и останалото са имитации и колкото и да си дрънкате тука щуротии и да се заблуждавате,това си е самата истина.

Link to comment
Share on other sites

Тия снимки са пълни боклуци.Има само една марка,която се казва Canon и останалото са имитации и колкото и да си дрънкате тука щуротии и да се заблуждавате,това си е самата истина.

Еми за някои са щуротии, а за други обмяна на компетентни мнения и опит.

Заблуждаването е май само за предубедените фенове на една единствена марка...

Link to comment
Share on other sites

НЕзнам но снимките са доста добри, като се има предвид с какъв апарат са правени, моделът е доста стар.

 

Като гледам цените, ще изчакам още 5-6 месеца и ще си взема апарат от щатите, кодак са на доста добри цени там.

Link to comment
Share on other sites

А и пропуснах на кажа ,че до към 350 лв някъде. И като давате предложения може да пишете и кате са най-изгодни (ако знаете де) .

Ако искаш да правиш клипчета най-добре си вземи апарат с MPEG-4 (DivX/XviD филмчета вместо гадни MOV/MJPEG). Такива апарати правят CASIO и SAMSUNG. Те обаче са над 400лв.. тези с MPEG-4 и 640x480 със звук.

 

За HP - не се славят с особено качествени апарати и затова ако ти е харесъл задължително виж какви филмчета и снимки прави преди да си го вземеш.

 

Pentax Optio50 - Pentax по принцип правят много добри апарати, но този не е от тях. Можеш да видиш тук как снима: http://index.hu/tech/digicam/cikkek/optio50_r/!1 Според мен е повече от незадоволително. Пък и филмчетата са само 320 x 240 @ 20 fps, но за тези пари толкоз.

 

Ако ти трябваше хубава АПАРАТ на ниска цена бих ти препоръчал PANASONIC DMC-LS1EG-S за 389 + 128mb памет, но той прави филмчета БЕЗ звук.

 

Ако не бързаш - по-добре изчакай да се появи Samsung A40, който ще е актуален модел, с 2" TFT и ще записва филмчета на MPEG-4 с звук - 640x480. Цената му очаквам да е под 400 лева.

 

Иначе ако търсиш евтино и добро - Samsung A4 - 319лв, 640x480 филмчета на 24 кадъра, 4mpix... 1.8" TFT, 3x zoom... http://www.kkelectronics.com/product_detai...uct_id=09013568

 

За моделите на Casio можеш да провериш в www.vali.bg.

Link to comment
Share on other sites

tc na4i malko se nabutax minalata sedmica prodadox si olympus stylus 300-tata za6toto mislex 4e 6te zema w12 evtino no pi4a ne6to se otkaza i sq sam bez aparat ta zna4i iskam da mi prepora4ate ne6to do kam 500 lv + nqkoi drug lev nai mnogo do 550lv aparat4e bez zna4enie markata stiga da pravi dovolni snimki i da e evtina pametta mu ..... emi tva e ako moje i link4e kam aparatite....az li4no si mislex za edno canon4e ama ne sam mnogo naqsno s cenite ta....

Tyk Tozi spored men sti svushi mnogo dobra rabota.

Link to comment
Share on other sites

Ако ми кажеш тоя IXUS дето е почти 200лв по-скъп от моя А510 с какво се различава, освен, че е компактен евала! За 650лв спокойно може да си вземеш А95 на Канон.

Link to comment
Share on other sites

735_controls_top.jpg

 

The Mode button selects Normal Automatic, self-timer, burst, macro, action, landscape, portrait, F2.6 aperture, F4.9 aperture.

не знам на твоя от къде точно се настройва и дали може, но това е което пише за него

 

*едит:намерих го -

Shutter speed Automatic: 1/3 - 1/1500 sec.

значи не може :/

За Aquila:

Shutterspeed

ISO

;)

 

Ами мерси много за помоща наистина такова нещо като "Shutter speed" няма но има едно нещо като "EV Conpensation" което като го базикна и ми изсветлява вечер снимката.

 

Относно това което каза Дриймър за ХП може да е така но аз лично съм доволен.Снимките които стават не са никак лоши(въпроса е да си направя точо настройките но още не съм спец по тях) пък и оптиките на ХП са на Пентакс така че хич не са лоши!!Нищо чудно и някой други неща като ССД чипа пак да е взет от Пентакс :)

Link to comment
Share on other sites

Мерси за предложенията искам да питам за HP Photosmart r717 Колко му вървят цените (най-евтинко ако знаете ) и понеже всичков него ми харесва (дори и Минимална скорост -16сек) , видеоклип 30 fps неограничен и намерих http://911.bg/a2/offers.asp?p=1278291&pare...1&tm=18&mo=1652 ,че струва 373.00 лв. без ДДС дали мога да го купя от някъде без ДДС (само батерията ,че е специална вградена не ми харесва)

А някои по евтин аналог на друга фирма някой сеща ли се (може и с по малко fps да е - над 20 да е и с по малко мегапиксели - някаде около 3MPx ?

 

ПП. На Samsung Digimax A4 не ми харесва само : utter Speed: 1/1000 second with large aperture, 1/2400 second with small aperture.

 

Искам да може да снима натъмно.

Link to comment
Share on other sites

Ами мерси много за помоща наистина такова нещо като "Shutter speed" няма но има едно нещо като "EV Conpensation" което като го базикна и ми изсветлява вечер снимката.

Това за кои апарат става въпрос и при съвсем тъмно ли може да снима така ?

Link to comment
Share on other sites

Това за кои апарат става въпрос и при съвсем тъмно ли може да снима така ?

 

Става въпрос за моя апарат който е HP Photosmart 735 и онва в горния ми пост е снимка на горния му дислей понеже има 2 броя един монохромен и един цветен :D Ми при съвсем тъмно стават идеални снимки(за мен са така за другите незнам) :) Аз лично съм доволен защото аз главно се ръководих от цена качество.Ако искам нещо хубаво трябва да дам много пари ако пък смъкна парите трябва да си зема нещо гадно от рода на Мустек примерно.Затова ако питаш мен това апаратче което си харесал е идеално нищо че някой казват HP за недоказана марка.Както написах не малко неща им се взимат от Пентакс които са едни от хубавите апарати :)

Link to comment
Share on other sites

Става въпрос за моя апарат който е  HP Photosmart 735 и онва в горния ми пост е снимка на горния му дислей понеже има 2 броя един монохромен и един цветен  :D Ми при съвсем тъмно стават идеални снимки(за мен са така за другите незнам) :) Аз лично съм доволен защото аз главно се ръководих от цена качество.Ако искам нещо хубаво трябва да дам много пари ако пък смъкна парите трябва да си зема нещо гадно от рода на Мустек примерно.Затова ако питаш мен това апаратче което си харесал е идеално нищо че някой казват HP за недоказана марка.Както написах не малко неща им се взимат от Пентакс които са едни от хубавите апарати :)

Аз знам ,че този дето съм го харесал е хубав ама и парите му са към 400 кинта и затова питам за по евтин ... (горе съм написал)

 

Твоя като му чета описанието от http://www.online-bg.com/product_info.php?products_id=6065 гледам отговаря на описанието. Снима ли видео със звук и неограничено ? Колко fps ? Можеш ли да качиш някое видео да видим ?

Link to comment
Share on other sites

Аз знам ,че този дето съм го харесал е хубав ама и парите му са към 400 кинта и затова питам за по евтин ... (горе съм написал)

 

Твоя като му чета описанието от http://www.online-bg.com/product_info.php?products_id=6065 гледам отговаря на описанието. Снима ли видео със звук и неограничено ? Колко fps ? Можеш ли да качиш някое видео да видим ?

 

Да видеото си е със звук и е ограничено единствено от паметта.Демек като ти свърши паметта до тогава можеш да си снимаш.За fps мисял че са 24 но не съм много сигурен.Видео мога да кача стига някой да ми каже къде защото и идея си нямам :)

 

Едит:В сайта на ХП пише тва нещо 7 shots in 11 sec което незнам колко кадъра ще рече или пък може и тва да е друго.Ето линка ако разбереш колко са кадрите добре :)

Link to comment
Share on other sites

Сега си харесах вече HP М22 някой знае ли от каде мога да си го намеря ? (магазин за цифрови апарати в Пловдив)

 

Ако питаш мен не се набутвай с такъв апарат защото какво виждам няма оптичен зоом.Един път ще ти се наложи да увеличиш нещо и ще съжеляваш после каква снимка е станала.Като гледам се насочваш се на неща над 4 Мегапиксела но и 3.2 да е с хубав оптичен зоом си е идеално решение според мен за малко пари :) Ако имаш повечко пари вече можеш и да се насочиш на нещо по така :)

Link to comment
Share on other sites

Ако питаш мен не се набутвай с такъв апарат защото какво виждам няма оптичен зоом.Един път ще ти се наложи да увеличиш нещо и ще съжеляваш после каква снимка е станала.Като гледам се насочваш се на неща над 4 Мегапиксела но и 3.2 да е с хубав оптичен зоом си е идеално решение според мен за малко пари :) Ако имаш повечко пари вече можеш и да се насочиш на нещо по така :)

 

Намен ми хареса тоя заради 16 секунди на шуутера и останалите работи ама щом казваш че оптичния зоом е толкова наложителен ще следя и за него .

Добре де другия зоом закво е ?

Link to comment
Share on other sites

Намен ми хареса тоя заради 16 секунди на шуутера и останалите работи ама щом казваш че оптичния зоом е толкова наложителен ще следя и за него .

Добре де другия зоом закво е ?

 

Значи другия зоом който се води дигитален е за сметка на качеството на самата снимка.Демек увеличава ти снимката но самия обект се получава на квадратчета в зависимост от това колко го увеличаваш :) Аз имах възможност на морето да ползвам един апарат без оптичен зоом и просто бях разочрован!!Само няколко снимки увеличих и всичките станаха на компа на квадратчета.Сега с новия ми съм доволен и то мнго и при положение че го взех с доста неща.Като Докинг Станция,Дистанционно,Кабели,Софтуер,Зарядно за батерии нови зареждащи се батерии. :) Аз по едно време се бях спрял на HP R507 защото има бая неща като литиево йонна батерия клипове със звък,лекичък е (за разлика от моя) и още сумати такива неща.Един приятел има такъ и прави не лоши снимки даже бих казал идеални като се има предвид че в повечето случаи снима на Ауто а ако се хване да прави настройките ще станат перфектни :)

Link to comment
Share on other sites

Оптичен зуум задължително 10х!

Иначе береш много ядове.

Ский ко стаа от >200м: 1 2 ;)

Е, не ти казвам че само за това става, но по принцип е голям +, без него губиш моменти.

Ето за да не излезе че правя само воайорски зуумове: Mig-29 Pair :)

Link to comment
Share on other sites

Оптичен зуум задължително 10х!

Иначе береш много ядове.

Ский ко стаа от >200м: 1 2 ;)

Е, не ти казвам че само за това става, но по принцип е голям +, без него губиш моменти.

Ето за да не излезе че правя само воайорски зуумове: Mig-29 Pair :)

 

Ама това от какъв апарат точно е правена тази снимка?? :confused Сигурно е някакъв професионален защото аз от евтиничките апарати като ги гледам са с 3х 4х 5х ама с повече не съм видял.Иначе е яко с 10х ама за кви парички става въпрос?? :confused

Link to comment
Share on other sites

Аз знам ,че този дето съм го харесал е хубав ама и парите му са към 400 кинта и затова питам за по евтин ... (горе съм написал)

 

Твоя като му чета описанието от http://www.online-bg.com/product_info.php?products_id=6065 гледам отговаря на описанието. Снима ли видео със звук и неограничено ? Колко fps ? Можеш ли да качиш някое видео да видим ?

Прати ми няколко клипчета на пощата: vipergt@gbg.bg

 

Ако имаш и някое по оживено да видя гладко ли е как е и някое дето да сменя режимите (от светло на тъмно или обратното)

Link to comment
Share on other sites

sMARTBomber, само не ми казвай, че тези снимки (на мадамата) ти харесват като качество. Че то на дигитален излизат по-добре. Мисля, че 4х е добре за един любителски апарат. Jozo се опитваше да обясни нещо за дигиталния зуум, но мисля, че не успя :). Всъщност дигиталния зуум е дело на софтуера на апарата и просто "дописва" пикселите като слага сходни по цветова гама до тях.

На тези които са се насочили към HP, ще кажа само да се откажат. Апаратите не правят добри снимки. Работил съм с по-стар 735 при който контраста беше единственото хубаво. Сега с нов M417. Шума в картината е очевиден при по-тъмни снимки. Разгледах и други моделчета - определено не стават. То се вижда и какви са цените на 5+ mpix...

Предложенията които си заслужават в момента са модели на Panasonic или Canon. Лошото е, че Канон имат малко разнообразие в средния клас, така че може да се пробва с Панасоник или Самсунг да речем.

LZ1-S е добро моделче и върви около 500лв. 6х оптичен зуум и стабилизатро на картината са две големи екстри. Шътър спийда е между 8 и 1/2000 сек., което не е подходящо за нощни снимки, но пък се компенсира от OIS системата.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...