Jump to content
BulForum.com

Цифрови фотоапарати


RIP

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

И като хаби по-малко батериите и ти реше, че той ще е Мерцедеса? Те и мерцедесите хабят малко гориво...

Link to comment
Share on other sites

Какво мислите за Canon S50 i S500.Aко им знаете цените ми ги кажете че не съм много наясно с тях B)

Мерси предварително :)

Link to comment
Share on other sites

Жестоко си се излъгал.Vij testovete CANON habi bateriata nai bavno ot vsichki drugi firmi i kup drugi neshta.

мерцедеса не е икономична кола

а и според мен е по важно да е хубава оптиката и да прави хубави снимки

Link to comment
Share on other sites

@ Thief

Бих ти препоръчал Nikon Coolpix 3200. И един съвет, никога не прави компромис с оптиката. Най-добрите оптики са Canon, Nikkor (Nikon), Carl Zeiss. Последните ги вграждат Сони, обаче нещо не могат да си оправят сензорите, така че засега не ги препоръчвам.

А310 има проблеми със софтуера и няма оптичен зум. Освен това е много базов модел, така че не очаквай кой знае какво от него.

 

@ ralexes

И двата апарата са убиец, аз лично бих си купил S500, щото е по-малък. Иначе струват около 1000 лева с 32МБ КФ.

Link to comment
Share on other sites

Аз щракам ей с това - http://www.dpreview.com/reviews/specs/HP/hp_850.asp

Повече от доволен съм.

 

Един съвет към хората ,които ще си купуват цифров апарат - не се нахвърляйте на

голям резолюшън. За домашна употреба повече от четири мегапиксела не ви трябват. Отделете повече внимание на оптиката!

 

Ха със здраве!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Тея кретени ми върнаха Photo Clipa преди 3 дена и са взели 4е са го оправили и праска много яки снимки ся :)

 

 

Колко време ти го бавиха?,защото и аз мисля да си пратя моя да ми го оправят,че много яко проблеми има по него :(

Link to comment
Share on other sites

Колко време ти го бавиха?,защото и аз мисля да си пратя моя да ми го оправят,че много яко проблеми има по него :(

Виж ми преди6ните постове и 6а разбере6 6то са хора са там.

Ама ако има6 късмет може и по-бързо да го оправят .

Link to comment
Share on other sites

Виж ми преди6ните постове и 6а  разбере6 6то са хора са там.

Ама ако има6 късмет може и по-бързо да го оправят .

 

OK.Я само ми кажи коя куриерска фирма ползва и колко пари ти взеха :(

Link to comment
Share on other sites

OK.Я само ми кажи коя куриерска фирма ползва и колко пари ти взеха  :(

Понеже ми беше в гаранци и не платих нищо (освен сумати обаждания по телефона). Пращаш го и викаш ,че е за тяхна сметка и готово .

Фирмата беше Еконт Експрес:

http://www.econtexpress.com/Econt_net/Main.aspx?PageId=911

телефона им в Пловдив е : 96 80 85

Казваш има да дойдат до вас и те идват , звънят ти на звънеца , дава си апарата ( аз го опаковах в една кутия ота вафли и сложих намачкани вестниси , също пиши на бележка кво му има щото иначе сигурно 2 века ша седи у тях )

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Ето че отново ме засърбя за фото... Харесах си доста модели, но все нещо ме дърпаше към Canon. Просто не съм чел лоши отзиви за продукт носещ тази марка. Всъщност моя фаворит си остана Olympus 8080WZ, но цената му е страшно висока, което е нормално за апарат от такъв клас. Реших и че просто няма смисъл от нещо толкова скъпо и се върнах на Canon-ите. Спрях се на А95, но той също е доста скъпичък. Поразгледах и двата по-слаби варианта А85 и А75. Искам да питам някой който е по-навътре в нещата, какви са разликите между тези модели. Заслужават ли си тези 150лв отгоре на А85 за А95? Ако някой има може да пусне няколко снимки...

Link to comment
Share on other sites

Бая апарати ми минаха през ръцете и сега ще си взимам нов , също сам твърдо убеден 4е ще е Canon. След доста ровене разбрах , 4е като цена и ка4ество ми върше А520. В момента новиа вариант на А75 е А510 , а на А85 е А520, Просто е сменен процесора вътре , ZOOM-а е ве4е 4x , a не 3x както при старите и дават доста по-добри снимки :) Доста ревюта разгледах , така 4е моя съвет вземи си това което мисля и аз да взимам А520 :)

 

Прочети ТУКА перфектно е описано :) и има и снимки :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Хмм...наистина добър сайт, прочетох първо ревюто което ти ми даде, а после и на уж по-добри апарати. Оказа се,че и модели с 300-400лв отгоре имат проблеми като по-евтините модели. Наистина разликата между A520 и A95, например е малка и не си заслужава да давам 100лв. отгоре. Дори мисля,че разликата между А510 и А520 е нищожна, а и тяхната разлика е около 90-100лв. В този сайт заключението също беше показателно - If you're trying to decide between the A510 and A520, note these tradeoffs. The A520 will let you make larger prints and gives you more flexibility when cropping your photos. However, images are slightly noisier, especially at high ISO sensitivities. Also, the frame rate in burst mode is slower than on the A510 since there are more pixels to deal with in each photo.

Освен това А95 "яде" 4 батерии, което наистина е скъпо ако искаш да си имаш резервен комплект...

Разгледах и модели на Pentax, Samsung, Olympus както и други на Canon, но наистина тези двата са най-изгодни.

Link to comment
Share on other sites

Апарата може да се вземе без ДДС предполагам?! Защото 377 без и 500 с...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Колеги, имам нужда от мнение за Sony DSC-S40.Има ли го някой и ако да, доволен ли е, има ли някакви проблеми с него?И да питам дали в комплекта има USB кабел, защото забравих да питам :lol:

Link to comment
Share on other sites

Колеги, имам нужда от мнение за Sony DSC-S40.Има ли го някой и ако да, доволен ли е, има ли някакви проблеми с него?И да питам дали в комплекта има USB кабел, защото забравих да питам :lol:

Да има го комшията пълен боклук е.Вземи си CANON ;)

Link to comment
Share on other sites

Да има го комшията пълен боклук е.Вземи си CANON  ;)

 

Брато, ти ме утрепа :lol:

Общо взето изборът ми е между горепосочения, Samsung DIGIMAX 420 и Samsung DIGIMAX 530

Кажете кой.Днес си поиграх с въпросното Сони и ми хареца.Оптиката е добра, какво му е бъгавото?

Link to comment
Share on other sites

Самсунг досега един не съм видял. Днес гледах снимки от HP417 и доста ми харесаха. В момента чета инфо за него, но все още съм си твърдо за Canon A510.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...