Jump to content
BulForum.com

Цифрови фотоапарати


RIP

Recommended Posts

ot skoro sam sobstvenik na PANASONIC LS1

4m.p. 3X - opti4en

aparata pravi mn dobri snimki

ima po4ti palni ra4ni nastroiki

i stabilizator na kartinata ima

razlikata mu s FZ20 pri pravene na obiknovenni snimki e nikakva

ako govorim na profesionalno nivo imam i FZ20, no 4estno kazano

go polzvam samo za rabota

dokato LS1 stava za vsqkakvi snimki

i e dosta po-kompakten ot FZ20

mn sam dovolen

edinstveniq nedostatak e 4e nqma mikrofon i klip4eto e bez zvuk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

И че клипчетата и на двата апарата (имам и FZ20) e max 320x240... и записва на quicktime mov. Странно е това при положение, че FZ20 се води сравнително висок клас :/ В днешно време дори малките модели на повечето фирми имат 640x480 без да броим формата или fps.

Link to comment
Share on other sites

taka e prav si

no az sam na mnenieto 4e koito iska da pravi klip4e trqbva da si vzeme kamera

photoaparata e za snimki

Абсолютно! Но когато нещата са "този или онзи" апарат тогава няма да си купя panasonic-a, a да кажем Sony H1 или Canon S2 IS :)

Link to comment
Share on other sites

Dreamer, яко снима. Явно и новите модели на Samsung са се пооправили откъм качество, както стана със Sony.

Скоро имах щастието да подържа Canon 350D... леле ще има да го сънувам това чудо още дълго време, не знам защо го водят полу-професионален.

Link to comment
Share on other sites

Ами купуваш го на фирма, както става със всяка стока без ДДС :).

Link to comment
Share on other sites

Днес ходих го м-н "Лавър" и първоначално се бях засилил за Varta Accu, но 8лв. парчето ме отказа. Взех някакъв комплект на промоция - зарядно (X-ACT 250) + 4 батерии 2600mAh за 29лв. Дано излезнат добри, знам, че евтиното излиза скъпо, но наистина много се оръсих за апаратчето :).

Взех си и калъфче, по-точно чантичка от Техномаркет за 17лв, но всички модели бяха на един и същ принцип - за врат и за колан. Искам да питам някой виждал ли е такива със щипка както калъфчетата на GSM-ите?

Link to comment
Share on other sites

Днес ходих го м-н "Лавър" и първоначално се бях засилил за Varta Accu, но 8лв. парчето ме отказа. Взех някакъв комплект на промоция - зарядно (X-ACT 250) + 4 батерии 2600mAh за 29лв. Дано излезнат добри, знам, че евтиното излиза скъпо, но наистина много се оръсих за апаратчето :).

Взех си и калъфче, по-точно чантичка от Техномаркет за 17лв, но всички модели бяха на един и същ принцип - за врат и за колан. Искам да питам някой виждал ли е такива със щипка както калъфчетата на GSM-ите?

Има доста модели от Case Logic, които на задната страна имат вертикална лентичка, която предполагам е именно с цел окачване, но щипката трябва сам да си я намериш/направиш/купиш.

 

Аз си купих ето тази за мен (19лв): http://www.caselogic.com/case_logic/medium...m?modelid=57057

 

За съжаление повечето модели са с дзип-ове, а мен ме е страх като си слагам апарата вътре да не си го одраскам, което е съвсем нормално да се случи :) Но има някои, които са с лепенки - макар и малко на брой като модели.

 

57057_xlrg.jpg

Link to comment
Share on other sites

Моята е на Case Logic, почти същия модел. Наистина ще мисля алтернатива на щипката.

Link to comment
Share on other sites

Za tezi koito o6te niamat cifraci - onzi den vidiah to4no sre6tu po6tata v kar6iaka edno foto studio koeto prodava aparati na izgodni ceni kato priper 6te poso4a samo edin FUJI 4.1 M 3xOptical Zoom 299 lv (mislia 4e e izgodno).

Az li4no imam Fuji 1,3 M i moga da vi kaja 4e snima 4udesno i slaga razni drugi kato HP ot poriaduka na 3,0 M v malkia si djob ili v dupkata za kartata :D .

snimal sum i s Fuji 0,8 M su6to mnoo dobur ( a pomislite dali drug ot sega izvestnite ima cifrak s 0,8 MegaPix i da snima dobre na vsi4koto otgore )

Taka 4e ne se lujete po specifikacii na proizvoditeli i po mnogo Pixeli .

Link to comment
Share on other sites

Е аз като гледам ти не си дал нищо друго като инфо освен пикселите :P .

 

Dreamer, сега забелязах, че имате като нашия поли(ю)лей :). Исках да те питам макрото на цветята на какви настройки го правиш, че днес опитвах, опитвах и нещо фокуса ми куцаше.

Link to comment
Share on other sites

Е аз като гледам ти не си дал нищо друго като инфо освен пикселите  :P .

 

Dreamer, сега забелязах, че имате като нашия поли(ю)лей :). Исках да те питам макрото на цветята на какви настройки го правиш, че днес опитвах, опитвах и нещо фокуса ми куцаше.

Виж оригиналната снимка от линка, който съм дал. Свали я на pc-to си, дай right click в explorer и виж пропъртиес. Там има инфо за настройките на съответната снимка.

Link to comment
Share on other sites

Е аз като гледам ти не си дал нищо друго като инфо освен пикселите  :P .

 

Dreamer, сега забелязах, че имате като нашия поли(ю)лей :). Исках да те питам макрото на цветята на какви настройки го правиш, че днес опитвах, опитвах и нещо фокуса ми куцаше.

Еми по принцип, мисля че на Fuji обективите са си Fuji :)

Само че не съм попадал на такъв апарат, който да прави сносни снимки... :huh:

otoboto :

Покажи някоя снимка.

Link to comment
Share on other sites

Някои да има впечетление от този SAMSUNG DIGIMAX A4

http://www.topman.ru/product/3851/samsung/digimax_a4/

Можеш да обърнеш внимание и на A400, който е със същата цена, но има 2" LCD за сметка на 2.8X Optical Zoom. A400 e и по-нов модел.

 

Инфо тук: http://www.samsungcamerausa.com/productdet...p?productid=107 и тук: http://www.samsungcamera.co.uk/content/235/2115

 

В момента го няма в technomarket, но го има в 2Be (те са дилъри на K&K).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
za canon sd 300 kwa pamet ste mi prepora4ite 1 gb da e

Ако апарата е с Secure Digital взимай Apacer High Speed от vali.bg - цена около 140 лева за 1GB. Нон high-speed е с десетина лева по-евтина (нея я има и в Метро).

Link to comment
Share on other sites

za canon sd 300 kwa pamet ste mi prepora4ite 1 gb da e

Няколко мои приятели искаха да си взимат Канон , защото всички сме чували , че в този бранш( на цифровите апарати) Канон и Олимпус са от най много време в играта , обаче един където бачка в сервиз каза че Каноните не се поправят в България , а се карали в Гърция или Турция и поради тази причина за 1 поправка се чкало 2-3седмици...Някой да е чувал такова нещо? :confused :confused

 

Ако апарата е с Secure Digital взимай Apacer High Speed от vali.bg - цена около 140 лева за 1GB. Нон high-speed е с десетина лева по-евтина (нея я има и в Метро).

Аз пък си взех 512 мб пак от Метро , само че Траксдата , щото беше най тънко , какви отзиви имате от тази марка , добра ли е??? :confused :confused

Link to comment
Share on other sites

Имайки на предвид, че и двете фирми не произвеждат сами чиповете... same shit ;) Само спийда може да е различен.

 

* Apacer ползват по принцип Samsung чипове.

Link to comment
Share on other sites

Няколко мои приятели искаха да си взимат Канон , защото всички сме чували , че в този бранш( на цифровите апарати) Канон и Олимпус са от най много време в играта , обаче един където бачка в сервиз каза че Каноните не се поправят в България , а се карали в Гърция или Турция и поради тази причина за 1 поправка се чкало 2-3седмици...Някой да е чувал такова нещо? :confused :confused

 

 

Аз съм продавал доста Canon-и и като се скапят си отиват в София и то директно в сервиза , ако държиш ще проверя кое беше името на фирмата която е централния сервиз на Canon за BG. Вече при драстични дефекти , знам че ги връщат и ако не се лъжа отиват в Австрия - карам на спомени , отдавна не имало дефектирал Canon :punk :punk Въпрос на вкус :devil

Link to comment
Share on other sites

Доколкото знам Кантек са официалните вносители и евентуално те ще имат общо със сервиза...

Link to comment
Share on other sites

Някой тука да е чувал за марката yakumo?Щото аз сега съм с такава цифрова камера и досега не ми е правила проблем.Ако някой има отзиви от марката да пише. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Вносителят на Canon за България е Канон България ;-) Всички останали са реселъри. Ето и сайта им проработи, въпреки че е регистриран през далечната 1997 година и не работеше допреди началото на 2005 :-) А за сервизите, проверете къде и кой сервизира Никон, Олимпус и ред други марки в БГ ;-)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...