Jump to content
BulForum.com

Цифрови фотоапарати


RIP

Recommended Posts

Аз това и гледах. Всички са 900-999 лв. Трябва да е MiniDV.

А под леймъри разбирам тези дето никога не минават през компютъра т'ва дето са снимали :)

 

 

Тоя панасоник става:

http://get.bg/catalog/product_info.php?cPa...roducts_id=8139

 

другото ти си го беше избрал, ама за по малко пари - само си ги хвърляш, щото няма алтернатива никаква, за разлика от фотоапаратите

 

 

пп: по добре пази парите и не си купувай аналогова

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

днес видях в една брошура цифрови видеокамери на mustek 4 модела на цени от 198 и 250 лева за 2 мегапиксела и 290и 300 лева са 3 мегапиксела

Link to comment
Share on other sites

Naggy,аа ти ме уби :D .2 месеца се гласях за цифрово фото и днес щях да си взема ако всички от класа ми не ме разубедиха.Почти реших коя камера да взема и ти пак ме тръшна :( .Ако имаш време влез в IRC да си поговорим по-сериозно.

 

dinko,къде си ги видял?

Link to comment
Share on other sites

dinko,къде си ги видял?

във един весник беше сложена рекламата обадих се по телефона и ми казаха че офиса им е до полиграфията забравих името на улицата

Link to comment
Share on other sites

Naggy,аа ти ме уби :D .2 месеца се гласях за цифрово фото и днес щях да си взема ако всички от класа ми не ме разубедиха.Почти реших коя камера да взема и ти пак ме тръшна :( .Ако имаш време влез в IRC да си поговорим по-сериозно.

 

dinko,къде си ги видял?

Имам Кю, ама по добре е и тука да го четат. :)

Значи Камера или Фотоапарат. Фотоапарат е по добре, щото улавя статични моменти, които можеш след това статично да споделиш с приятели. Винаги може да ти е в джоба (олимпус моделите ц-330 и нагоре, метален корпус малък размер и качество). Видеото е по трудно за споделяне с приятели. Можеш да си снимаш детето примерно (рано ти е още) или гаджетата у вас (през дупка в пердето). Така, че ако искаш да пазиш моменти, които след това да разглеждаш бързо - фотоапарат. За тези пари които имаш - Олимпус Ц330, на промоция в технополис за 499 лв. 3.2 мп много добра детайлност (фокусировка) и т.н. Не знам какви са били доводите да те откажат от фотоапарата. Сигурно нещо от рода - за тези пари ще си вземеш камера, която прави и снимки. Ама има снимки и снимки :)

Последно съм твърдо за фотоапарат :punk

 

 

dinko - приказваме си за качество, а не брой мегапиксели ;)

Link to comment
Share on other sites

dinko - приказваме си за качество, а не брой мегапиксели ;)

рип каза че не искал кои знае какво качество а и не съм ги видял на живо

може да ги видите тук и тук

Link to comment
Share on other sites

CMOS сензор :angry1 Mustek :angry1 пластмасови лещи :angry1 виж в get.bg за същите пари какво много по хубаво можеш да си вземеш. Идеята е, че винаги за 50-60 лева повече можеш да си вземеш нещо за което не съжеляваш точно след два дена.

Link to comment
Share on other sites

dinko,баш тези гледах днес ииии...не благодаря,колкото 2-та пръста ми са и не са за дълги снимки.Цената е ниска,но за сметка на паметта койято трябва да купиш после.

 

Naggy,за апарат бях решил още - Pentax Optio 30 (като минах през няколко модела преди това).Иначе позна как ме разубедиха.Човек с цифров апарат ми каза " И аз бях като теб,ентусиазиран,исках да снимам постоянно,но след месец ми омръзна и сега гледам да го продам."Лошото е,че нямам много време за мислене,искам да взема "нещо" до петък,че в събота тръгвам за Турция и искам и да си поснимам.

 

П.С. Дай си КЮ-то :D .

Link to comment
Share on other sites

Това за мерака е вярно. Хора различни - всеки да гледа себе си. Ама и с камерата пак минава мерака. За там където отиваш, по добре вземи някой хубав обикновен, щото няма къде да преточаваш снимките. Иначе трябва да се ръсиш поне за 256 МБ карта.

Link to comment
Share on other sites

http://www.steves-digicams.com/

 

няма точно C360 май, но тези на C50 са със същото качество само дето пикселите им са в повече. Иначе единствената разлика е в CCD сензора като брой пиксели. Оптиката и кутията е същата.

 

 

ей тези са същата оптика, същия CCD, само кутията е друга

http://www.steves-digicams.com/2003_review...00_samples.html

Link to comment
Share on other sites

Ох.Почти 4 часа чета теми в hardwarebg.com за камерите и ето какво извлякох като инфо.Голям хард,защото записа в реално време на ПС е около 11-13ГБ/ч.Качеството на Hi8 го плюят,а на Digital 8 и MiniDV го хвалят.Дори на Digital-a тавало по-добре при моделите на Сони,пък и излизало по-добре през ТВ Тунера.Hi8 било страшно лошо и давало дефекти,които при ТВ-то не се виждат,а само на ПС-то.Абе няма какво да пиша,че и без това ме заболя главата от четене.Само едно не можах да разбера - тези касети върху които се записва (MiniDV,Hi8,Digital8) еднократлни ли са или не?

 

Иначе отново взех да клоня към фотото :D .Баси изправен съм пред най-голямата дилема през живота ми :woot .

Link to comment
Share on other sites

Днес баща ми е ходил в МЕТРО и е видял цифрова камера DCR TRV145 (не се знае дали е 'E').

Тук намерих малко инфо за този модел с 'E' окончанието - http://911.bg/a2/offers.asp?p=615451

 

И друг въпрос имам...този порт IEEE 1394 колко струва отделно,защото го нямам на дъното?Не знам дали бъркам името,защото и за Firewire четох,но не ми станя ясно кой се ползва.Пък доколкотознам това са 2 еднакви неща :D .

Link to comment
Share on other sites

RIP камерата става, ама пак си помисли какво искаш. Иначе Fireware PCI конторлери се намират до към макс 50 лв retail със софтуер дето не ти трябава. Иначе 25-35 лв е нормална цена.

 

Viper - купувай евтино, за да ти излезе скъпо :woot

Link to comment
Share on other sites

Честно да ти кажа искам и двете :D .Обаче не знам,утре ще реша на място като ида в МЕТРО.Ще кажа да ми я пуснат на някои по-сериозен телевизор,ще разгледам какво предлага комплекта и т.н.Единственото от което се опасявам е,че после консумативите ще излезнат скъпи.Digital 8 е стандарт на Sony и касетите им са доста скъпи - 60 мин. - 22лв.Ако реша да ида някъде,в случая Турия тря да накупя 10 касети за да запиша нещо святсно.Те добре че се презаписваха :P .После сваляне на Пс-то...кодинг и т.н.Супер играчка с една дума.Но гледаш движение,спомените са по-живи.Пък ако камерата прави не лоши снимки ще е в голям плюс,но само да ги прави!Разбрах,че дори и да няма опция за снимка,можело да се извлече определен кадър от записа.Това вярно ли е,не знам.

Цифровото фото може да послужи за доста повече неща.Снимане на пейзажи,снимки за приятел и въобще всичко.Консумативите му са евтини и може да позлваш едни и същи много време.Снимките се свалят за минути и не заемат време,както и място на хард-а.

Така че ако камерата прави снимки сигурно ще взема нея,а ако не,ще видя що за картина вади,макар,че аз няма да гледам записите на телевизор.След това ще се поколебая още макс ден и отивам да си дам парите :( .

Link to comment
Share on other sites

Камерите правят снимки с качеството на първите Дейзита. Все пак е само май 0.8 МП този модел. Спомените са по живи, ама искат време да ги гледаш. Бе най добре си е и двете :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Аз бих си взел фото апарата. Според мен, камерата е повече за празненства като рожденни дни и други подобни. Но ако прави добри снимки, вземи нея.

Link to comment
Share on other sites

Като изключим факта,че и днес обикалях няколко часа,съм доволен,защото най-после намерих модел като за мен.Samsung VP-D24i e идеален.

Ето инфо за него:

http://get.bg/catalog/product_info.php?cPa...roducts_id=7457

 

В Техномаркет Европа цената е 799лв. с ДДС.Отделно се взима Firewire порта+кабел и диск за 30лв.Камерата прави снимки и характеристиките и хич н са лоши...има си вградена памет 8МБ,абе направо си купувам и фото и камера в едно,макар,че фотото не прави чак толкова готини снимки,пак е нещо...Лошото е,че на изплащане излиза скъпо :( .Не знам,страшно ми хареса на мен,само остана да навия баща ми.Все пак кажете какво мислите за модела.Има един с 40лв. по-евтин,но е много орязан и няма фото.

Link to comment
Share on other sites

Най-после!

 

Днес си взех на лизинг Samsung VP-D31i от Технолукс.Модела е нов и същият като 24i,но с по-компактни размери и с няколко разлики една от които е,че снимките не се записват на отделна памет,а директно на касетката.В комплект е с дистанционно,кабели 2СД софтуер,зарядно,литиево-йонна батерия,дръжка за рамо,документация,батерии за дистанционното и още 1-2 нещица.Цената в кеш е 799лв.Мисля,че за функциите си е перфектна.

Link to comment
Share on other sites

а аз пъкднес взех олимпус С360 дето Naggy го похвали

и наистина останах много доволен освен че прави перфектни снимки

прави и не лош видеоклип със звук.

Утре ще кача снимки и клип да ги видите

Link to comment
Share on other sites

Pi4ove otiwate v "dekom".kazwate kvo wi trqbwa i s kolko razpolate.tam kvalifiziran personal 6te vi obsluji.men li4no obslujvaneto mi haresa a pyk icenite sa dobri.pravqt i otstypki

Link to comment
Share on other sites

снимки със olympus c360 може да видите тук

Нещо не ми харесаха :( Много шум ,и на първата снимка нещо фокуса е под всякаква критика ( е не се знае де ,ако е снимал някой на 2 ракии , много ясно че ще е зле ) :P

Link to comment
Share on other sites

Нещо не ми харесаха  :( Много шум ,и на първата снимка нещо фокуса е под всякаква критика ( е не се знае де ,ако е снимал някой на 2 ракии , много ясно че ще е зле  ) :P

снимката е направена без статив

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...