Jump to content
BulForum.com

Цифрови фотоапарати


RIP

Recommended Posts

Като стана въпрос за Canon и сервиз имам един въпрос:

 

Фотоапарата ми беше "леко" наводнен в басейна. След това си бачкаше без проблеми, но го спрях за да си изсъхне и да няма бели. След това фотоапарата просто отказва да тръгне. Казаха ми, че е възможно да е попаднала вода вътре и след 2 дни като се махне пак ще си проработи. Е да, но утре на обяд ще станат 2 дни и все още никакви симптоми на работа и се плаша. Нямам нищо против да го пратя на Canon Bulgaria в София, но фотоапарата е закупен от Париж и бог знае дали ще ми признаят гаранцията, а в момента съм във финансова криза.

 

Дали малката CR1220 батерия ако се е развалила може да прави проблем да не тръгва фотоапарата? И ако е така от къде мога да открия такава и приблизително колко пари струва?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Има една важна подробност - като се намокри апарата Извади ли му батерията или просто го спря?

Ако си я извадил - ОК, ако ли не - кофти. Може всичко да е станало с тия тоци, които кой знае къде може да отведе водата...

Е... може и нищо да не му е станало, но шанса е малък :inqn

 

*edit: ако е дала накъсо батерията може да се е разредила, пробвай с по-дълго зареждане, да я "съживиш"

Link to comment
Share on other sites

hi:) zna4i iskam dasi vzema cifrovo aparat4e ama negi razbiram mnogo ta davi pitam zna4i haresal sam si dva modela na PRAKTICA - PRAKTICA DCZ 4.4 - 290 lv. i drugiq e - PRAKTICA DCZ 5.3 - 390 lv. ta nqkoi ako moje dami kaje kakva e razlikata m-u dvata i dali az 6teq usetq kato si snimam samo liubitelski snim4ici ta da znam dali dase nabutam za po skapiq ili nqma nujda :)))

 

Eto i harakteristikite na dvata modela :)

 

PRAKTICA DCZ 4.4

 

Le DCZ 4.4 avec 4.2 Millions de pixels peut vous offrir une définition maximale de 6.0 Millions de pixels par interpolation.

Il possède un grand écran LCD de 2.0 pouces.

Mode "impression directe".

 

> Définition 4.2 Mega pixels - 6.0 Mega pixels par interpolation

 

> Zoom Optique : 2.8x

Numérique : 4x

 

> Vidéo Vidéo + son

320x240 pixel,

Durée : 10-30 sec. (10 sec. / par enregistrement) et mode manuel

 

> Objectif f: 2.9 - 4.8 / 6.20 - 17.40mm (equivalent 35mm camera: 35-105mm)

 

> Distance de mise au point Grand angle : 5cm à l'infini

Télé : 39cm à l'infini

Macro : 10cm

 

> Capteur 1/2,5" CCD, 4,2 M Pixels (effectifs 4,0 M pixels)

 

> Résolution 2848x2136 (6Mp)

2304x1728 (4Mp)

2048x1536 (3Mp)

1600x1200 (2Mp)

 

> Sensibilité Auto

 

> Modes image Normal, noir et blanc (B/W), Sepia.

 

> Balance des blancs Auto et 6 modes manuels.

 

> Déclancheur Mécanique et électronique, normal: 2 - 1/1000 Sec., Mode nuit : 16 - 1/1000 Sec.

 

> Exposition Auto et manuel (-2.0EV à +2.0EV, en pas de 0.5EV )

 

> Modes Auto, anti yeux rouges, flash marche/arrêt, mode nuit.

 

> Retardateur 2 ou 10 secondes

 

> LCD 2.0” TFT couleur

 

> Formats vidéo PAL / NTSC

 

> Stockage 16Mo de mémoire interne,

Carte mémoire : SD-Card

 

> Connectique USB 1.1, Video-out

 

> Alimentation 2x piles AA (1.5Volt)

OU 2x AA NiMH batteries (non fournies)

 

> Système d'exploitation Windows 98 / 98 SE / ME / 2000 / XP

 

> Dimensions 108 x 56 x 38mm

 

> Poids 140g

 

> Contenu du carton - appareil numérique DCZ 4.4

- housse

- câble USB+vidéo

- dragonne

- 2 piles LR6

- NOTICE Version Europe, guide d'utilisation fourni en Anglais/Allemand/Espagnol et Russe

 

PRAKTICA DCZ 5.3

 

> Descriptif 5 Millions de pixels

Zoom optique : 2.8x - Mémoire interne : 16Mo

Appareil et notice version Europe

 

> Définition 5.2 Millions de pixels

7.0 Millions de pixels par interpolation

 

> Objectif f : 2.8 - 4.8/6.0

16.8 millimètres (équivalent 35mm : 36-101mm)

 

> Zoom 3x optique

5x numérique

 

> Mise au point Mode normal : 80cm à l'infini

Mode macro : 6 centimètres

 

> Obturation vitesse d'obturateur : normale mécanique et électronique : 2 -

1/1000 sec, scène de nuit : 8 - 1/1000 sec. - sonde d'image :

 

> Capteur CCD CCD de 1/2.5",

5.36 M (Pixel efficaces de 5.19 M)

 

résolution :

3072x2304 (interpolation), 2560x1920(5M), 2304x1728(4M), 2048x1536(3M), (2M)1600x1200, (1M) 1024x768.

 

> Mode image Doux, normal, vif.

 

> Sensibilité Auto, 100, 200, 400.

 

> Balance des couleurs Auto et 6 modes manuels.

Mode d'effet de couleur : normale, black/white (B/W), Sépia.

 

> Flash Auto. et manuel (-2.0EV à +2.0EV, dans étapes 0.5EV)

Flash : mode automatique, mode automatique avec la réduction yeux rouges, mode sans flash, flash mode scène "nuit".

 

> Retardateur 2 ou 10 secondes

 

> Ecran LCD Ecran LCD de 2.0"TFT (479x240pix)

 

> Pas de vis trépied 1/4"

 

> Mémoire et stockage 16MB mémoire intégrée.

Type : Carte SD.

 

> Formats JPEG, EXIF 2.2, DCF 1.0, DPOF 1.2, AVI avec son.

 

> Connecteurs Usb 1.1, sortie vidéo.

 

> Alimentation 2x AA (1.5Volt)(fournies) ou batteries de 2x aa NiMH (en option)

 

> Système d'exploitation Windows : 98/ME/2000/XP

 

> Dimensions 108 x 56 x 38mm

 

> Poids 140g

 

> Contenu du carton Câble USB

Câble visuel

CD avec logiciel pilote et image

Housse

Courroie

Piles (2x AA)

Link to comment
Share on other sites

Има една важна подробност - като се намокри апарата Извади ли му батерията или просто го спря?

Ако си я извадил - ОК, ако ли не - кофти. Може всичко да е станало с тия тоци, които кой знае къде може да отведе водата...

Е... може и нищо да не му е станало, но шанса е малък  :inqn

 

*edit: ако е дала накъсо батерията може да се е разредила, пробвай с по-дълго зареждане, да я "съживиш"

Извадих му батериите, но без CR1220, тъй като за нея разбрах снощи. Дали това може да се окаже фатално? Все пак това е батерийка, която служи само за датата и настройките...

Link to comment
Share on other sites

Извадих му батериите, но без CR1220, тъй като за нея разбрах снощи. Дали това може да се окаже фатално? Все пак това е батерийка, която служи само за датата и настройките...

Не мога да ти кажа. :bgrin:

Пожелавам ти само да признаят гаранцията...

Link to comment
Share on other sites

hi:) zna4i iskam dasi vzema cifrovo aparat4e ama negi razbiram mnogo ta davi pitam zna4i haresal sam si dva modela na PRAKTICA - PRAKTICA DCZ 4.4 - 290 lv. i drugiq e - PRAKTICA DCZ 5.3 - 390 lv. ta nqkoi ako moje dami kaje kakva e razlikata m-u dvata i dali az 6teq usetq kato si snimam samo liubitelski snim4ici ta da znam dali dase nabutam za po skapiq ili nqma nujda :)))

Главната разлика е, че единия е ~4.4 мегапиксела, а другия - ~5.3 мегапиксела. Ако си решил да дадеш 400лв за фотоапарат можем да ти препоръчаме нещо по-добро за тези пари.

Link to comment
Share on other sites

Нямам опит с Praktika, но не ми вдъхват доверие и мисля, че заложиш на някоя друга марка от следните ще е по-добре. Ето няколко предложения:

 

SAMSUNG DIGIMAX A4 - 319лв

http://www.kkelectronics.com/product_detai...uct_id=09013568

 

4 мегапиксела, 3x optical zoom, 1.8" LCD, 16mb памет, SD/MMC слот (евтина памет).

 

SONY DSC-S40 - 369лв

http://www.kkelectronics.com/product_detai...uct_id=09014098

 

4.1 мегапиксела, оптика Carl Zeiss, 3x optical zoom, 1.5" LCD, но ползва скъпа memory stick памет.

 

PANASONIC DMC-LS1EG-S - 389 лева

http://www.kkelectronics.com/product_detai...uct_id=00000017

 

4 мегапиксела, 3x optical zoom, оптичен стабилизатор (не е толкова ефективен колкото ни се иска - особено при ниска светлина), 2" LCD, но няма визьор и прави филмчета само на 320x240 в mov формат. Ползва SD/MMC памет.

 

SAMSUNG DIGIMAX A5 - 399 лева

http://www.kkelectronics.com/product_detai...uct_id=09012841

 

5 мегапиксела, 3x optical zoom, 1.8" LCD, 16мб памет, SD/MMC слот. Пише, че има ръчни настройки.

 

OLYMPUS C-480 - 435лв.

http://www.kkelectronics.com/product_detai...uct_id=09014389

 

4 мегапиксела, 3x optical zoom, 1.8" LCD, 14мб памет, филмчетата ги прави само 320x240x15fps и може би ползва скъпа xD памет.

 

PENTAX OPTIO S45 - 435лв.

http://www.kkelectronics.com/product_detai...uct_id=09015342

 

4 мегапиксела, 3x optical zoom, 2.5" LCD, 11мб памет, SD/MMC слот.

 

*******************

 

От изброените бих избрал Sony-то заради марковата оптика, НО само ако ползваше SD/MMC памет. При лудите цени на memory stick Sony-то се превръща в супер набутка, пък и отделно LCD-то му е само 1.5".

Ако малките филмчета и липсата на визьор не те притесняват - взимай Panasonic. Ако не - Samsung-а предполагам, че също няма да е лош избор за този клас. Той вероятно ще има най-много настройки!

Pentax също снимат много добре и може 2.5" LCD-то да те спечели ;)

 

Общо взето изборът е голям и разнообразен. Виж кое ти допада на външен вид и спецификации и ще го разнищим по-подробно :D

Link to comment
Share on other sites

Аз забравих да пиша. Последно реших да взема Sony S40. Апарата ми харесва, прави доста добри снимки (скоро ще кача, за да се види точно за какво става въпрос) Взех го от Техномаркет Европа и препоръчвам, който ще си купува такъв или какъвто и да е Sony, да купува именно от там, защото в Технополис дават само една година гаранция, а в Техномаркет с половин година повече :)

 

Едит: Купих и зарядно и батерии Varta (по 2000mah). Зарядното е някакво бързозареждащо (за 15мин.) и искам да попитам някой имал ли е такова и дали е добро :confused

Link to comment
Share on other sites

Лол...моите ги зарежда по 10 часа - 2600mAh (батерий) / 250mA ("скорост" на зарядното) = ~10 часа :).

Link to comment
Share on other sites

искам да ви помоля за малко помощ. търся датакабел и зарядно за Nikon Coolpix 4300. питах вече в няколко фотостудиа (е не от най-големите) и не можаха да ми помогнат. някой ако знае кой е вносителя на Никон за България или магазин за аксесоари на марката ще ми е доста от помощ. Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Едит: Купих и зарядно и батерии Varta (по 2000mah). Зарядното е някакво бързозареждащо (за 15мин.) и искам да попитам някой имал ли е такова и дали е добро :confused

Аз разполагам с такова и в действителност 2000mAh ми ги зарежда за около 15мин., но до колкото знам по-бързо се скапва животва на батериите и отбягвам да го ползвам.

Link to comment
Share on other sites

В мире цифровой фотографии появился новый рекордсмен - компания Phase One и ее 39-мегапиксельный цифровой "задник". Вы только представьте себе размер фотографии разрешением 39 млн. пикселей, в цифровом виде занимающей 117Мб. Phase One P 45 предназначен для коммерческих целей - много метровые плакаты, гигантские афиши и растяжки, измеряемые десятками метров.

39 мегапикселей! Кто больше?!

 

Еще одна представленная модель P 30 способна даже на серийную съемку при максимальном разрешении с частотой 60 кадров в минуту. "Задники" поддерживает технологию 3S (Secure Storage System), благодаря чему возможна запись фотографий в несжатом формате RAW на карты памяти Compact Flash или специализированные цифровые буферы без опаски потери в качестве снимков. Серия профессионального оборудования пополнилась еще одной более доступной, относительно конешно, моделью P 21, которые поступят в продажу этой зимой.

 

:punk

Link to comment
Share on other sites

Да преведеш за нам,незнаещите руски?Защото както съм споменавал и аз мога да прасна нещо на немски,което малко хора ще разберат.Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

Да преведеш за нам,незнаещите руски?Защото както съм споменавал и аз мога да прасна нещо на немски,което малко хора ще разберат.Благодаря!

Ами не го знам много добре, ама сцепвам за какво става дума...

Ако тръгна да го превеждам ще се получи смешно. :)

Затова, ако има някой тука, който го разбира езика добре, нека го преведе. B)

Link to comment
Share on other sites

В мире цифровой фотографии появился новый рекордсмен - компания Phase One и ее 39-мегапиксельный цифровой "задник". Вы только представьте себе размер фотографии разрешением 39 млн. пикселей, в цифровом виде занимающей 117Мб. Phase One P 45 предназначен для коммерческих целей - много метровые плакаты, гигантские афиши и растяжки, измеряемые десятками метров.

39 мегапикселей! Кто больше?!

 

Еще одна представленная модель P 30 способна даже на серийную съемку при максимальном разрешении с частотой 60 кадров в минуту. "Задники" поддерживает технологию 3S (Secure Storage System), благодаря чему возможна запись фотографий в несжатом формате RAW на карты памяти Compact Flash или специализированные цифровые буферы без опаски потери в качестве снимков. Серия профессионального оборудования пополнилась еще одной более доступной, относительно конешно, моделью P 21, которые поступят в продажу этой зимой.

 

:punk

В светът на цифровата фотография се появи нов рекордйор-компанията Phase One и нейният 39-мегапикселов апарат.Представете си фотография с разделителна способност 39 мегапиксела,в цифров вид заемаща 117 мегабайта.Phase One Р45 е предназначен за комерсиални цели,многометрови плакати,гигански афиши и транспаранти измервайки се в десетки метри.39 мегапиксела!Какво повече?Още един представен модел Р30, е способен да прави серия от снимки,при максимална резолюция,с честота 60 кадъра в минута.Поддържа технология 3S (Secure Storage System),благодарение на която е възможен записа на фотоси в некомпресираният формат RAW на карта памет Compact Flash или специализирани цифрови буфери,без опасност от загуба на качество на снимките.(превода е набързо,горе-долу се разбира за кво "апаратче"става дума:woot )

Link to comment
Share on other sites

Аз разполагам с такова и в действителност 2000mAh ми ги зарежда за около 15мин., но до колкото знам по-бързо се скапва животва на батериите и отбягвам да го ползвам.

 

Ами дават им 1000 цикъла на зареждане, а с едно зареждане изкарвали за 150-200 снимки...поне такова беше обяснението на консултантите в Технополис, откъдето купих батериите.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли къде в Пловдив предлагат ремонт на цифрови фотоапарати?  :(

Като ходиш по малката главна, когато стигнеш до Джумаята завиваш на ляво и точно до банката(не я помня как се казваше, ама има банка там) има сервиз на Сони(обаче познавам хората, които бачкат там, и ако им дадеш парички, ще ти свършат работа, независимо каква марка им даваш,стига да могат).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ами незнам дали е обсъждано в темата но искам да попитам едно нещо :) Някой знае ли от къде случайно мога да си набавя от някакъв магазин,оказион примерно цифров апарат втора употреба с оптичен зоом.Пуснал съм обява тук във форума но и ако някой знае някъде където мога да видя такива апарати ще ми е от полза :) Поставям така въпроса защото нямам пари да си купя чисто но много искам да си взема апарат пък и недържа на кой знае какво единствено искам да има оптичен зоом и да работи разбира се :) Мерси предварително :)

Link to comment
Share on other sites

Виждам, че лимита ти е до 250 лева, така ли е ?

Ако е така ще погледна дали има нещо НОВО за тези пари, което е добро.

Link to comment
Share on other sites

Виждам, че лимита ти е до 250 лева, така ли е ?

Ако е така ще погледна дали има нещо НОВО за тези пари, което е добро.

 

Да това е някъде лимита ,но немисля че ще има нещо ново добро за теа пари :)

 

тук и тук ... По ефтините нещо не ми вдъхват много доверие

Втора употреба е много съмнително на какво ще попаднеш

Съвета ми е да събереш още някой лев

 

Ами мерси все пак за линковете ама надали ще събера толкова пари и затова съм се насочил към нещо втора употреба :)

 

Аз бях говорил с злобил за този Олимпус ама някой го купи преди мен!!Трябва ми нещо такова идеална работа ще ми върщи :)

Link to comment
Share on other sites

Samsung A4 за тези пари е най-доброто и може да се намери за 309 лева... стига да събереш толкова.

 

Иначе за 30-40 лева по-малко има Praktica в метро, но тя е шит и не си струва... надалече от нея.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...