Jump to content
BulForum.com

Цифрови фотоапарати


RIP

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

39.90 лева или $$$?И кажи колко време ще ти държи с един комплект да ги сравним с Hp-то.

Link to comment
Share on other sites

NEska zi zeh zarqdno(700mA) sas 4 baterii po 1850 mAh za 39.90 i sa nadqvam dovolno da mu stigat :)

И кажи откаде ги взе? :)

И оригинално зарядно за SAMSUNG или някво обикновенно?

 

Ако можеш снимай го и сложи линк да го видя че и аз трябва да взимам :)

Link to comment
Share on other sites

Пак не каза дали 39.90 лева или $$$ :P .Аз реших да взема HP-то все пак.Явно доста нови апарати имат този проблем с батериите.Ходих до един приятел който е с такъв и го е взел за снимане на картини...предполагам се досещате какво имам предвид.Цветовете ги вади много истински,снимките на тъмно ги прави доста добри,но определено е доста чувствителен към движение при тях.Каза ми,че с литиево-йонни батерий апарата си държи.Купувам 4 броя и съм готов.Но това зарядно ми хареса и за това те питам колко струва.Всъщност не е лошо да кажеш отделната цена,на самото зарядно,а не в комплекта с батериите.Менюто на апрата обаче леко ме обърка не знам дали при другите е толкова сложно.Пък и апарата не е от най-бързите,като разликата между 2 снимки е към 6 сек.Диктофона записва доста добре,а видеото е качествено за 320x240 (или 200 не съм сигурен).

В Метро е на цена между 340 и 350лв. като го дават с калъф и връзка (за ръката и за вратът),а навсякъде другаде е на почти същата цена,но без тези "екстри".

 

Искам да питам дали има някакво значение за паметта,защото в Метро 128МБ SD (Secure Digital) е към 120лв. докато в JAR е около 75лв.Предполагам фирмите са различни,но има ли големи разлики в скороста на обмен?

Link to comment
Share on other sites

Какво значи, че харчат много ток апаратите? Колко снимки да издържат ;) , 1000? С моя си праскам с едни батерии ~100 снимки. Понеже трябваше да пробвам една SD карта Sandisk 128MB, която за съжаление беше проблемна се наложи да изщракам около 100 снимки (с апарат, с който бяха направени вече 50 снимки) - вярно, че 50 от стоте ги правих в burst mode, в който праска по 5 наведнъж и не пусках светкавица и дисплей, но 150 снимки с алкални са си напълно ОК, какво очаквате от апаратите все пак :) ?

Link to comment
Share on other sites

вижте тук снимка направена с пентакс оптио 30 направени със светкавица мисля че качеството е много добро а и цената е добра 360 лева със ддс във МЕТРО

Link to comment
Share on other sites

Аз отново се разколебах...

Този път стана съвсем случайно като видях няколко ревюта на Pentax Optio 30 без въздействието на някой.Свалих си снимки правени с него и определено имат по-малко шум от HP 735,пък и са доста по-ясни.Лещите на HP-то са Pentax така,че за разлика в качеството между двата,може да се говори само в полза на Pentax.С литиево-йонни батерии апаратът прави над 600 снимки ито при постоянно включен дисплей и средно използвана светкавица.За сравнение HP-то прави около 100-120.Хубавото е,че и този Pentax го продават в METRO,защото в понеделник ще купувам "нещо" (един от тези двата) и е добре,че ги има на едно и също място.Ако някои има негативно мнение по този модел нека каже,че не ми остава много време.

Link to comment
Share on other sites

аз също много харесах снимките от пентакса и за тожа реших да си купя същия

другата седмица но ако успея да съдера още някои лев ще си взема

pentax optio s kоито е 530 лева също в метро

Link to comment
Share on other sites

S40 ли? Препоръчвам ти да не го взимаш,ако говориш за него де.Снимките му са доста замазани и не снима добре на тъмно.

Link to comment
Share on other sites

аз също много харесах снимките от пентакса и за тожа реших да си купя същия

другата седмица но ако успея да съдера още някои лев ще си взема

pentax optio s  kоито е 530 лева също в метро

Точно един пост над тебе - 499 лв. за олимпус. :punk

Link to comment
Share on other sites

S40 ли? Препоръчвам ти да не го взимаш,ако говориш за него де.Снимките му са доста замазани и не снима добре на тъмно.

само s s40 доста по-скъп

Link to comment
Share on other sites

Zna4i predi 3 dni s ivzeh Olympus c-220 Z ot Germanos za 320 lv. 3x Opti4en zoom , 2 M. Pix. . Dosega sam izsnimal okolo 200 snimki, i sam mnogo dovolen.

Дай някакви снимки да видим де.

Link to comment
Share on other sites

George_131,от кой магазин на Germanos си го взел зарядното,че утре отивам да си купя същото и дано е в промоция още :D .

Link to comment
Share on other sites

Искам да питам и нещо свързано с камерите понеже леко се пообърках от хилядите видове.

Hi8 и Digital 8 (D8) доколкото разбрах не са един и същ тип.Втората има изход към ПС,а първата се води аналогова и може да се гледа само през ТВ.Въпроса ми е има ли някакъв преходник за аналогова.Казаха ми,че може чрез ТВ тунер,защото имал аналогов вход,т.е. ПС-то се явява като ТВ,но не бяха много сигурни в твърдението си.Видях,че в МЕТРО от четвъртък пускат в промоция една камера за 399лв (а сега е 570 някъде).Ако това преобразувание е възможно да взимам нея...

Всъщност никой в нито един магазин не ми обяси точно каква е разликата между цифровите и аналоговите,освен носителите.

Аз си харасах този модел :

http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=01002860

Мисля,че е доста добър за цената си.

Link to comment
Share on other sites

Цифровите пишат в цифров вид върху касетата, аналоговите - в аналогов вид. Ако сваляш - от първите най често е с IEE1394 (Fireware) порт без загуба на качество и дропнати фреймчета, докато аналоговите - с кепчър някакъв и там имаш загуба на качеството, щото малко машини устискват :) Ако ще си правиш редакция на филмчетата - аналоговата я забрави директно. Моделите които стават са на Канон, Сони и Панасоник. Другите са дървета като качество на изображението.

Link to comment
Share on other sites

Аз си харасах този модел :

http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=01002860

Мисля,че е доста добър за цената си.

Има си всичко необходимо което ти трябва. Цената е добра. Само трябва да провериш как е със шума на по слабо осветление. Ако ти харесва - купувай, слагай Adobe Premiere и enjoy :)

Link to comment
Share on other sites

Лошото е,че резнаха парите и тази цифровата отпада.Модела от МЕТРО е ето този:

http://get.bg/catalog/product_info.php?cPa...roducts_id=8424

Анаглогова е както се вижда,но не разбрах това:

"...докато аналоговите - с кепчър някакъв и там имаш загуба на качеството, щото малко машини устискват..."

Мисля,че ще е същото както при ТВ-то,т.е. мушкаш кабела във входа на ТВ тунера и се възпроизвежда директно на ПС-то.А самият запис на файл може да става бавно,но това не е проблем за мен.

А тези камери с допълнителната памет (SD/Compact Flash и т.н.) какви се водят???Предлагаха ми на супер ниски цени,но с карта 512МБ записва към 20 мин.

Дай си мнението за тази карта,като имай предвид,че не искам перфектна картина,ясно ми е,че за тези цена няма да намеря подобно нещо.Като разгледах,хубавите камери са над 900лв.,а посмъртно не мога да отделя толкова.

Link to comment
Share on other sites

Аналогова не си взимай. Те са за леймърите. За кепчър ще го докараш, ама качеството пада от записа.

За картите - на тях само се снима (уфф и качеството) и се прави мпджег филмче да го пращаш по мейла :) Не ти трябва, щото нито снимките са снимки, пък ако ти трябва нещо да пращаш по мейла си достатъчно умен да си го намачкаш сам

Link to comment
Share on other sites

Е какво значи за леймърите?Знам какво е качеството пък и там на място ще я пробвам за да видя дали ме задоволява този модел.Иначе препоръчай модел ако имаш предвид някои.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...