Jump to content
BulForum.com

Цифрови фотоапарати


RIP

Recommended Posts

Сонито го продадох, мен този ми хареса защото поддържа и Secure Digital - High Capacity и въпреки че сегашната ми не е такава може някой ден и с такава да се сдобия. За SD и CF ще го ползвам. Доскоро изискването ми беше да може да чете Sony MemoryStick Pro Duo без нужда от преходник, но след като се отървах от сонито и мисля следващия ми малък апарат да е Canon IXUS 75 стига да успея да разкарам сегашния SD850 IS а и 2та са със SD..

 

Това за скапването на картите сигурен ли си? Да не се прецаква самия reader? Аз имах случай когато картата си работеше перфектно в апарата но четеца не захапваше. Аз доколкото знам Sony MS и SD са съвместими или поне в повечето четци ги "ръгаш" на същото место...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply
Това за скапването на картите сигурен ли си? Да не се прецаква самия reader? Аз имах случай когато картата си работеше перфектно в апарата но четеца не захапваше. Аз доколкото знам Sony MS и SD са съвместими или поне в повечето четци ги "ръгаш" на същото место...

Рийдъра се прецаква (порта за сони картите),а след това и всяка поставена вътре карта и нищо неможе да й помогне - пробвал съм през друг рийдър да направя формат на развалената вече карта и нищо. Прецаках по този начин няколко (за щастие служебни)карти.Но за останалите портове нямам оплакване работят безпроблемно

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте искам да ви питам какво ви е мнението за 2 фото апарата и кой за вас е по-добър и кой бихте ми препоръчали да си купя, между двата.

 

Единия е Самсунг другия Практика, ето и точните модели сравнение един до друг, аз мисля, че Самсунга е малко по-добър, чакам и вашите препоръки:

 

http://www.digicam.bg/compare/samsung-s85/luxmedia_8203.html

Link to comment
Share on other sites

Samsung-a. Самоче ти си провери качеството на снимките и прецени сам. На Practika-та надали ще намериш някъде, но на Samsung-a има из интернет.

Link to comment
Share on other sites

Ей хора,тъй като ми свиха апарата(pentax а10),сега ще си взимам нов.Препоръчайте някой около 400лв.Изискванията са да има Ли-Ион батерия,да прави добри снимки ест. :lol: ,да прави клип със звук ииииии абе да си заслужава парите. ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз пък съм решил да си взема фотопринтер та да не ходя все до фото като искам да си изкарам снимки на хартиен носител

Препоръчаите някакъв от среден клас и колко ще ми струват консумативите че сам малко бос в тая тема,чувал съм че хартията била наи-важна.....

Link to comment
Share on other sites

Аз пък съм решил да си взема фотопринтер та да не ходя все до фото като искам да си изкарам снимки на хартиен носител

Препоръчаите някакъв от среден клас и колко ще ми струват консумативите че сам малко бос в тая тема,чувал съм че хартията била наи-важна.....

 

Има една серия на HP - BusinessJet при които всяко мастило е отделно а не да е цяла глава. И помня че някъде го имаше написано че цената е близа до тази на лазерните принтери. Иначе вдичките боклуци с глави излизат майка си и и баща си - принтера е по-ефтин от главите :)

Link to comment
Share on other sites

Има една серия на HP - BusinessJet при които всяко мастило е отделно а не да е цяла глава. И помня че някъде го имаше написано че цената е близа до тази на лазерните принтери. Иначе вдичките боклуци с глави излизат майка си и и баща си - принтера е по-ефтин от главите :)

@djadomraz, не винаги... :P ...справка -> в тази тема.

Печатът ми излиза на практика като с лазерен...правил съм сметка на себестойността на страница А4 (ч/б & цветно), както и за различните формати снимки....само за печат върху CD&DVD не съм правил, защото печатам върху дискове рядко, а и нямам база за сравнение. :)

Link to comment
Share on other sites

Искам да ви попитам..........малко тъп въпрос ама. Има ли цифрови фотоапарати дето да са със зарядни батерии както GSM да кажем. И още един въпрос. Има ли такива дето да са около 300 кинта. Питам щото нашите взеха един Канон. Като цяло хубаво апаратче и добри снимки прави. Като за НЕпрофисионалист става. Но за около 30 мин яде нови батерии.

Link to comment
Share on other sites

Искам да ви попитам..........малко тъп въпрос ама. Има ли цифрови фотоапарати дето да са със зарядни батерии както GSM да кажем. И още един въпрос. Има ли такива дето да са около 300 кинта. Питам щото нашите взеха един Канон. Като цяло хубаво апаратче и добри снимки прави. Като за НЕпрофисионалист става. Но за около 30 мин яде нови батерии.

Ами те практически всички са със зареждащи се батерии...това дето вашите са взели съм 100% сигурен, че също може да работи със зарядни батерии...само дето трябва да си го купиш като допълнителна опция (зарядното). Иначе ако е със стандартните АА или ААА - тогава може да ползваш всяко зарядно дето има на пазара...само ако е с някоя Li-ion или Ni-MH със специализирана форма...трябва да търсиш оригинално зарядно (или китайско-"оригинално" :P ).

Link to comment
Share on other sites

Canon не слагат Li-Ion батерии в ниския клас фотоапарати. Купи си хубаво зарядно у-во с батерии (например Sanyo Eneloop) и спокойно ще можеш да го ползваш по-дълго време фотоапарата преди да смениш батериите.

Link to comment
Share on other sites

Canon не слагат Li-Ion батерии в ниския клас фотоапарати. Купи си хубаво зарядно у-во с батерии (например Sanyo Eneloop) и спокойно ще можеш да го ползваш по-дълго време фотоапарата преди да смениш батериите.

 

Мерси. Ще потърся. Иначе това е апаратчето http://www.pazaruvaj.com/cifrovi-fotoapara...-p11659790.html

Link to comment
Share on other sites

Хора,харесах си ей тоя апаратец:

ЦЪК

Какво ще кажете?Струва ли си?

FX12 е компактен фотоапарат, който аз много харесвам. Много потребители го отбягват, тъй като не предлага типичния за Panasonic голям зум. Ако на теб не ти е нужен голям зум го грабвай и няма да съжаляваш.

Link to comment
Share on other sites

@djadomraz, не винаги... :P ...справка -> в тази тема.

Печатът ми излиза на практика като с лазерен...правил съм сметка на себестойността на страница А4 (ч/б & цветно), както и за различните формати снимки....само за печат върху CD&DVD не съм правил, защото печатам върху дискове рядко, а и нямам база за сравнение. :)

 

Да само че за този за който аз говоря сменяш само мастилниците и не се занимаващ с неоригинални консумативи и да сменяш чипове ами оригиналните HP-та са на добра цена. И ако ти свърши само единия цвят го сменяш само него и така. Настрана че печата със зашеметяваща скорост :)

Link to comment
Share on other sites

Да само че за този за който аз говоря сменяш само мастилниците и не се занимаващ с неоригинални консумативи и да сменяш чипове ами оригиналните HP-та са на добра цена. И ако ти свърши само единия цвят го сменяш само него и така. Настрана че печата със зашеметяваща скорост :)

Обърнахме го на офтопик ама да изясня - не се съмнявам, че при този модел принтер е така, но изобщо нямах предвид него, а изречението "Иначе всичките боклуци с глави излизат майка си и и баща си - принтера е по-ефтин от главите". Това е вярно за евтините модели, но за някои (както в моя случай)...дори мастилниците да са с главите - пак си сменяш само конкретния цвят мастилница и продължаваш по същия начин както с оригиналната, но много по-евтино. :)

Снимката излиза около 60ст. с термосублимационен принтер (фото принтер). Само дето освен снимки, друго не можеш да печаташ. Това ако искаш истински фото принтер. Иначе - мастилено струен.

Така е...с тези принтерчета (малките) наистина излизат скъпо снимките...че и нищо друго не може да си отпечаташ с тях. А мастиленоструйните, до които стои също думичката "фотопринтер", всъщност не са точно специализирани фотопринтери, а просто отпечатват по-качествено и с по-ниска себестойност снимки от по-евтините модели. В момента с т.нар. съвместими касети печатам снимките на много по-ниска цена от тези 60 ст. Все още не съм правил точна разценка, тъй като доскоро бях с рефили и тези 5 касети, които сложих още не са свършили. Често печатам и снимки във формат А4 - вероятно в такава големина може би излизат към 60 ст., но за стандартните 10Х15 е многократно по-малко....ами при положение, че касетата ми струва 6 лв. Х 5 касети = 30 лв. ; фотохартия си намирам доста евтино....касетите свършват доста бавно, въпреки че печатам и доста чернобял или с малко цвят текст...принтерът ми е доста икономичен. Да е жив и здрав Интернет - бая четене на ревюта падна, преди да реша кой точно модел да взема. :D

Link to comment
Share on other sites

Аз пък съм решил да си взема фотопринтер та да не ходя все до фото като искам да си изкарам снимки на хартиен носител

Препоръчаите някакъв от среден клас и колко ще ми струват консумативите че сам малко бос в тая тема,чувал съм че хартията била наи-важна.....

 

Снимката излиза около 60ст. с термосублимационен принтер (фото принтер). Само дето освен снимки, друго не можеш да печаташ. Това ако искаш истински фото принтер. Иначе - мастилено струен.

Link to comment
Share on other sites

Я да се върнем към темата с един въпрос за Canon Digital Rebel XT. Тези дни видях, че при нас за боксинг дей бяха го изкарали в комплект с Canon EF 18-55mm обектив за $400. Като си спомня колко се изръсих преди година и половина за тази машина и ми става лошо, но това са технологиите. Как върви това чудо като цена из българските магазини (при положение, че отдавна излезе следващия модел от серията)? :)

Link to comment
Share on other sites

ееее почвам да се дразня. Тука ми искат около 1500 лв за тая машина.... Лондон. Ибей и др сайтове. Не ве има и по-евтини работи.

Link to comment
Share on other sites

ееее почвам да се дразня. Тука ми искат около 1500 лв за тая машина.... Лондон. Ибей и др сайтове.

 

В Англия всичко е по-скъпо ако не си забелязал :)

Link to comment
Share on other sites

ееее почвам да се дразня. Тука ми искат около 1500 лв за тая машина.... Лондон. Ибей и др сайтове. Не ве има и по-евтини работи.

 

А нямаш ли някой приятел в Щатите който да ти го донесе минавайки на път за България през Лондон? Ти може да го почерпиш и разведеш из града за благодарност :) То и аз евентуално края на пролетта ще ходя натам ама дотогава много време има...

Link to comment
Share on other sites

Фото Павилион - 999лв с ДДС и подарък 1 GB CF карта.

 

Мдам, все още си държи висока цена. Абе тия търговци не се ли научиха вече да правят истински Коледни намаления на електрониката?

Link to comment
Share on other sites

Как коледни намаления? Ти чуваш ли се какво говориш... то точно тогава им е паднало и успяват да пробутат всякаква залежала стока и даже истимаро може да вдигнат разни цени че тъкмо сега купува народа... Открай време си е така в България. Към 15ти Януари обаче съм виждал намалени неща с някакви смешни "след-празнични намаления"... абе българска работа...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...