Jump to content
BulForum.com

Цифрови фотоапарати


RIP

Recommended Posts

A probval li si da snimash sys Slow Shutter Mode? Neznam dali vsichki aparati go imat, no i tozi i predniqt mi Panasonic go imaha. Osvetqva fona otzad i posle puska oshte edna svetkavica. Ako staqta e osvetena, se hvashta normalnata jylta svetlina, vmesto da e kato tymna staq v koqto e svetnala svetkavicata.

 

 

Да да ... ако снимам някое неподвижно цветенце ползвайки статив може и да излезе нещо, ама ако снимаш постоянно въртящо се и подскачащо бебе трудно ще излезе нещо на фокус :) 1/40-та максимум трябва да е скоростта. Утре ако ми остане време ще направя няколко снимки със сонито и после с никона да се види разликата :)

 

 

 

kato se pribera shte svalq nqkoq druga snimka. Veche imam nqkolko. Povecheto obache sa praveni vecherno vreme ili v stanciqta na metroto. Nqmam mnogo dnevni, taka che moje da sa malko razmazani, zashtoto vse pak ekspoziciq 1 sekunda ot ryka.. :P

 

при 1 секунда на ръка едва ли ще успееш да докараш нещо що-годе фокусирано, каквито и стабилизатори да има 1 сек си е доста време...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply
Да да ... ако снимам някое неподвижно цветенце ползвайки статив може и да излезе нещо, ама ако снимаш постоянно въртящо се и подскачащо бебе трудно ще излезе нещо на фокус :) 1/40-та максимум трябва да е скоростта. Утре ако ми остане време ще направя няколко снимки със сонито и после с никона да се види разликата :)

при 1 секунда на ръка едва ли ще успееш да докараш нещо що-годе фокусирано, каквито и стабилизатори да има 1 сек си е доста време...

 

Iskah da kaja Slow Sync Mode na svetkavicata. Uchudvashto ulavq. Probvai ako q ima Sony-to.

 

Ne se razmazva mnogo, interesno, no istina. Shte vidish sam kato pokaja nqkoq snimka. Razbira se mi izajda nervite i se krivq po vsqkakvi nachini, no saumqvam shto gode dobre da izleze. :)

Link to comment
Share on other sites

Iskah da kaja Slow Sync Mode na svetkavicata. Uchudvashto ulavq. Probvai ako q ima Sony-to.

 

Ne se razmazva mnogo, interesno, no istina. Shte vidish sam kato pokaja nqkoq snimka. Razbira se mi izajda nervite i se krivq po vsqkakvi nachini, no saumqvam shto gode dobre da izleze. :)

 

Има ама не се получава каквото искам. Особено ако той мърда повече е мъгла лицето му. Докато с никона си щрака нормално светкавицата и снимката е идеална :)

Link to comment
Share on other sites

Пиши във фото-форума... линк

и още на първата страница забелязах това

Благодаря.Този конкретно е "леко" надценен.Търся директна продажба,без посредник.

Djadomraz,да имаш нещо да добавиш? ;)

Link to comment
Share on other sites

Много хубав апарат е, само дето не ми е останало време да се запозная по-добре с него и ръководството си стои непрочетено. Добър избор си направил :-P

 

Разбирам аз накъде биеш ама не мисля да се разделям с новата си играчка засега. Ако някой ден си взема D300 или поне D80 ще го продам този ама едва ли ще е тази година. В момента ми върши идеална работа за това, за което го взех :)

Link to comment
Share on other sites

Разбирам аз накъде биеш ама не мисля да се разделям с новата си играчка засега.

Djadomraz,прекрасен избор и много приятни емоции с това страхотно апаратче!

По-скоро имах впредвид да споделиш как се сдоби с него.От Бг или отвъд голямата вода?

Щото в Бг-то нещо хем са кът,хем цените им понадути.

B)

Link to comment
Share on other sites

Аз май писах ама може и да сам пропуснал - подарък от едни приятели в LA на които им свърших малко услуги и им помогнах в труден момент (около седмица не успяхме да поспим над 3часа на ден ама свършихме работата) и донякъде заради това донякъде по повод рожденния ми ден... :)

Link to comment
Share on other sites

Я дайте акъл какви филтри да взема че вече на 2 пъти бърша обектива защото малкия се оказва доста бърз и докато го снимам и успея да се дръпна и той вече оставил 1-2 пръста по лещите отпред :)

Link to comment
Share on other sites

Я дайте акъл какви филтри да взема че вече на 2 пъти бърша обектива защото малкия се оказва доста бърз и докато го снимам и успея да се дръпна и той вече оставил 1-2 пръста по лещите отпред :)
UV
Link to comment
Share on other sites

Линк за подходящ за моя Nikon примерно от фото павилиона, get.bg, order.bg или ставам нахален? :)
Най добре иди до павилиона. Ще ти препоръчат марка и модел. За китовия обектив ли е филтъра?
Link to comment
Share on other sites

Аз си купих Panasonic Lumix LZ7 доволен съм от него само ,4е немога да ползвам приближение докато съм във режим на снимане на видео. Дали ще има някакъв софтуер за фотоапарата да мога да го накарам да стане ?

Link to comment
Share on other sites

Edinstveniq Firmware koito Panasonic sa pusnali za aparatite si e za L1. Tova che nqmash priblijenie dalech ne e pyrvoto neshto do koeto shte oprat ako pochnat da pravqt firmware :)

 

Kato iskash priblijenie, mojeshe da si vzemesh TZ1.

Link to comment
Share on other sites

Най добре иди до павилиона. Ще ти препоръчат марка и модел. За китовия обектив ли е филтъра?

 

За китовия, да. Питах тук защото от собствен опит в магазините препоръчват това което имат налично или се опитват да разкарат. Поне при продавачите на компютри е така - ставал съм свидетел на абсурдни препоръки с оправдание после че на тоя точно неориентиран човек всичко ще му свърши работа пък и тези му стоят на склад от 3 месеца и се чуди какво да ги прави - нали и той трябвало да яде... Затова предпочитам да не се доверявам на консултантите в магазините изобщо :)

Link to comment
Share on other sites

Edinstveniq Firmware koito Panasonic sa pusnali za aparatite si e za L1. Tova che nqmash priblijenie dalech ne e pyrvoto neshto do koeto shte oprat ako pochnat da pravqt firmware :)

 

Kato iskash priblijenie, mojeshe da si vzemesh TZ1.

 

Да ама никъде не пи6е дали по време на видео мога да си приблежавам и отдалечавам ,

а е по-скъп с 120 $ от LZ7

Link to comment
Share on other sites

Аз си купих Panasonic Lumix LZ7 доволен съм от него само ,4е немога да ползвам приближение докато съм във режим на снимане на видео. Дали ще има някакъв софтуер за фотоапарата да мога да го накарам да стане ?

Не , за Panasonic - няма. Но за Canon - има. Аз си взех Canon A630 (горе-долу в ценовия клас на LZ7 e), след което му добавих софуер, чрез който се разширяват много кратно възможностите на апарата и могат да се добавят свои скриптове, например снимка в RAW формат, хистограма в реално време както на R,G,B, R+G+B, така и на осветеността и още много други неща. Добавих си свой скрип (пише се много лесно) и вече имам Зуум при видеото. Така че горещо препоръчвам канон.

Link to comment
Share on other sites

Да ама никъде не пи6е дали по време на видео мога да си приблежавам и отдалечавам ,

а е по-скъп с 120 $ от LZ7

 

Ami ne pishe zashtoto ne si gledal nito edno review. V review-tata pishe. I shto ne pita predi da go kupuvash, sled kato snimaneto na video ti e tolkova vajno.

 

TZ1 moje da se nameri za $219, a az prodadoh edin minalata sedmica za $115 v ebay. Taka che...

Link to comment
Share on other sites

Не , за Panasonic - няма. Но за Canon - има. Аз си взех Canon A630 (горе-долу в ценовия клас на LZ7 e), след което му добавих софуер, чрез който се разширяват много кратно възможностите на апарата и могат да се добавят свои скриптове, например снимка в RAW формат, хистограма в реално време както на R,G,B, R+G+B, така и на осветеността и още много други неща. Добавих си свой скрип (пише се много лесно) и вече имам Зуум при видеото. Така че горещо препоръчвам канон.

Canon SD750 как мога да видя с коя версия е и как да го флашна :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Canon SD750 как мога да видя с коя версия е и как да го флашна :bgrin:

Инфо тук

За Канон софтуерът се казва CHDK простоняколко файла се слагат на картата - това е лесната част.

По-трудната е да си намериш готов или да компилираш тези файлове.

Просто иска малко вече търсене, за съжаление не помня вече сайтовете - но в руските сайтове е пълно всичко е въпрос на търсене.

Например за търсене в руските сайтове използвам google.ru.

Аз си намерих вече готов и компилиран за моя модел. Единственото важно е софта да е за твоя модел.

Успех в търсенето

Link to comment
Share on other sites

За китовия, да. Питах тук защото от собствен опит в магазините препоръчват това което имат налично или се опитват да разкарат. Поне при продавачите на компютри е така - ставал съм свидетел на абсурдни препоръки с оправдание после че на тоя точно неориентиран човек всичко ще му свърши работа пък и тези му стоят на склад от 3 месеца и се чуди какво да ги прави - нали и той трябвало да яде... Затова предпочитам да не се доверявам на консултантите в магазините изобщо :)

Няма страшно. Заповядай в павилиона и ще ти препоръчам точния филтър. Пък ако се чувстваш ущетен спокойно можеш да ме наплюеш тук във форума. :)

Link to comment
Share on other sites

Няма страшно. Заповядай в павилиона и ще ти препоръчам точния филтър. Пък ако се чувстваш ущетен спокойно можеш да ме наплюеш тук във форума. :)

 

:) хехе добре :)

 

Иначе за продаването на наличната стока - определено е запазена марка на компютърните фирми - не един и два пъти пред мен са препоръчвали разни не дотам хубави неща на клиентите а са ми приятели продавачите не е било уместно да ги "тормозя". Включително имаше един SCSII контролер който обиколи 3ма от моите клиенти и в момента в който се усетя откъде са купували техниката се обаждам "Стефчо, ела си прибери контролера" и човека чинно идва, сменя диска и контролера и после всичко работи нормално. А въпросния контролер бачкаше ама чат пат правеше мизерии и ако се работи с Word не е кой знае какъв проблем да замаже 1 файл ама при програма са бази данни се затрива всичко и е доста неприятна подобна ситуация...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...