Jump to content
BulForum.com

Цифрови фотоапарати


RIP

Recommended Posts

Djadomraz,и аз се присъединих към клуба на собствениците на Никон Д70с! :D Ти твоя разучи ли го вече?Случайно да знаеш откъде да си набавя инструкции на български?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

ЧЕСТИТО! Страхотен апарат е ама то ти предполагам знаеш по-добре от мен - аз съм лаик общо взето в тая област. Между другото с кой обектив си? DX 18-70 e моя

 

Хехе инструкции на български :) Аз едвам намерих на английски обаче пък има много интересни статии за тоя апарат. Трябва да изчета и инструкциите на английски (200стр) ама още не ми е останало време.

Link to comment
Share on other sites

ЧЕСТИТО! Страхотен апарат е ама то ти предполагам знаеш по-добре от мен - аз съм лаик общо взето в тая област.

Брой ме и мен в тая група! :punk

Упътване на английски и аз свалих.Не да не го назнайвам,ама ми е по сладко на Бг. :P

Успях да се уредя с малко по-дълга "цев"

-обектив Никон 18-135mm DX+ някоя и друга благинка в комплекта."Километража" е застопорен на 7800 кадъра-проверих с една готина програмка,направена специално за Никоните .Ако речеш ще ти снеса линка към нея,защото и твоя е second hand-нови няма на пазара от почти година.Не се притеснявай-тия машинки и 100 000 не ги плаши.

Да ни са честити и ... аййй наздраве по Загорка! :D

Link to comment
Share on other sites

Djadomraz,как е Никончето?Аз от 3 дни чета ,щтракам ,пак чета ,пак щтрак...Какво ще кажеш да се видим някъде за кратко с новите "пушки"?Ще ти оставя ЛС.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

някой да ми препоръча най-добре снимащата сапунерка която се побира в джоб от сорта на Иксус 75?

Всички ли от този клас нямат ръчни настройки за блени и скорост и т.н.? :blink:

 

благодаря!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Някой има ли мнение за тази сапунерка:

 

00130_sony_cybershot_t100.jpg

 

Струва ли си цена 400 лв+карта 2 гб.? :unsure:

 

Аз имах подобна (Т7 - 5мпиксела) и я разкарах за 290лв. С 2гб карта си е супер, само не възлагай особени очаквания за качеството на снимките. Т.е. ако се снимате повече от 4ма човека на 1 маса (един до друг) освен лицата ви и евентуално яденето на масата не очаквай да успее да снима нещо повече. Ако има обект малко пред и встрани от това което снимаш при снимки на светкавица се получава едно голямо нищо (т.е. бегло се вижда това което си снимал) но така е с повечето сапунерки. А това даже и "сапунерка не е" щото е по-малко от повечето такива а и оптиката както е "вградена". Иначе е "супер-фйешън" като цяло а и екранчето му е голямо и добро. Но ако можеш препоръчвам ти от собствен опит Canon SD8xxIS

Link to comment
Share on other sites

Шум, Шум, Шум. Също и фокуса не е много на ниво в това Sony. За играчка е приятна за игра, но толкова. Общо взето посредствена камерка.

Link to comment
Share on other sites

Като за толкова мъничка камерка качествоео на снимките не е особено добро, но мога да покажа доста хубави снимки с моята (в хубав летен слънчев ден) и гарантирам че снима по-добре от недоразумението на Дейзи и разни други китайски боклуци. Интерфейса е доста интуитивен. Точно тази изглежда по-обемиста от моята но Т7 поне се събира във всеки джоб без да се усеща че има нещо.

 

Но пак - за качеството на снимките не очаквай нищо особено. Аз се бях изнервил на снимките които се получават в къщи на светкавица - от 10 снимки 1-2 бяха прилични, другите едни тъмни и разфокусирани И особено има ли обект по-близо ако ще и встрани от това което снимам цялата снимка е толкова тъмна че едва се различава нещо. Не е само на този апарат проблема, повечето от този клас го имат но от новия ми Canon съм по-доволен.... само да имаше като Sony-то копче да погледна само последната снимка а не да трябва да въртя режимите напред-назад постоянно. Слайд-ването на капачето при сонито също ме кефеше много и въпреки че снимките не са нищо особено ако не беше то нямаше да направя и 1/3 от тези щото сигурно нямаше да си нося апарат а така апаратчето ми беше винаги на колана където и да ходя и излезе ли нещо интересно съм снимал.

 

 

Едит: Странно но на dpreview.com дават доста добри отзиви за тази точно. Не вярвам да е нещо кой знае какво като качество особено сравнено с едно "огледалце" но пък размерите явно имат значение :)

 

Ей откак shadowhand ме светна за white balance-a на моя Nikon и си щракам на P вместо на Auto снимките са направо No.1 :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Взех си http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09029590 .Обаче има проблем батериите падат много бързо.Тези които ми дадоха от технополиса паднаха само след няколко снимки.Другите паднаха за околко 20мин.Батерии бяха Duracell.Въпроса ми е какви батерии да си взимам и нормално ли е да падат толкова бързо или проблема е във фотоапарата или батериите.

Link to comment
Share on other sites

Взех си http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09029590 .Обаче има проблем батериите падат много бързо.Тези които ми дадоха от технополиса паднаха само след няколко снимки.Другите паднаха за околко 20мин.Батерии бяха Duracell.Въпроса ми е какви батерии да си взимам и нормално ли е да падат толкова бързо или проблема е във фотоапарата или батериите.

Нормално е, а и се набутваш. Купи си презареждаеми батерии Uniross или Sanyo 2500/2700mah. С тях проблемите ще се решат.

Link to comment
Share on other sites

Нормално е, а и се набутваш. Купи си презареждаеми батерии Uniross или Sanyo 2500/2700mah. С тях проблемите ще се решат.

 

Какви да е презареждаеми батерии поне 2500mAh ще свършат идеална работа. Това преди време и аз го бях забелязал при апарати на които могат и нормални батерии да се слагат - ядат ги за нула време. Имах един Epson с 4 батерии - правеше 10тина - 15 снимки и край. Само презреждаемите издържаха към 50, всякакви алкални и тн. ги ядеше за нула време а бях намерил някакви китайски - направи 2 снимки и на 3тата аха аха да снима и се отказа :)

Link to comment
Share on other sites

Вземи си Sanyo Eneloop. Държат заряд по-дълго от другите батерии и това ти спестява главоболията с постоянно презареждане след дълго отлежаване на камерата без да се ползва.

Link to comment
Share on other sites

Вземи си Sanyo Eneloop. Държат заряд по-дълго от другите батерии и това ти спестява главоболията с постоянно презареждане след дълго отлежаване на камерата без да се ползва.

Или като алтернатива - Uniross Hybrio. Принципът е същия, а цената - по-ниска. В Метро са на добри цени. Вносител са Vali.bg.

Link to comment
Share on other sites

Верно всичко е в EXIF-a :) Аз си пипнах леко скриптчето за web album-a да ми завърта снимките които съм снимал със завъртян фотоапарат за да не се налага 1 по 1 да ги оправям като ги кача и сега само копирам от картата в директорията и оттам насетне скрипта си знае работата. Може и да се покаже датата където искаш - отгоре или направо върху снимката :)

Link to comment
Share on other sites

Кажете кой какъв четец на карти полза и е доволен че сменям вече 5ти и всичките все нещо им куца. Минах през MSI, Hama, SP и PQI - хвани единия удари другия. Този последния пък вижда зор с четенето на SD картите на SanDisk - Extreme III. Имам една на eFilm от метро 128мб - чете я без никакви проблеми, но голямата и ужким ултра бърза (даже не ужким щото на фотоапарата си работи идеално) от 5 мушкания в reader-a 1 път успява да я подкара. Този поне чете CF картите добре на другите не съм пробвал но тогава със сонито като бях мемори стиковете пак същата работа - чете 1път няколко пъти не ще и това е...

Link to comment
Share on other sites

Аз имам вътрешен марката немога да се сетя, но е от сорта на "нонейм" нямам никакви проблеми - бързо разпознава картата и върви безупречно, а виж предние ми беше ApacerЕто този тук боклук така и непожела да ми разпознае SD картата, а с MMS нямаше проблем.

А и предимството на вътрешния е , че не се занимаваш с кабели

Link to comment
Share on other sites

Ами там е работата че той и сегашния разпознава старата карта ама новата нещо зор вижда. А имам и подобна CF карта и като гледам повечето поддържат CF I и CF II а моята е CF III като си мислех IV да взема че още по-бърза ужким но най-малката беше 2гб и струваше 4 пъти повече и реших че чак толкова няма нужда :)

 

Вътрешния каква марка ти е? Аз място в кутията имам...

Link to comment
Share on other sites

djadomraz, твоята е Extreme III, но не и CF III. :) С името CF Type II се означават картите Microdrive, които преди години бяха много по-известни заради по-високите скорости, но както повечето хора знаят по-ненадеждни. CF Type I си е CompactFlash, който всички масово ползваме в днешно време.

 

Що се отнася до сносни четци - аз имам един Gembird, който преди време си купих за 20лв от Reset Computers. Поддържа си нормално USB 2.0, работя главно с CF карти на него, но е тестван и с SD, MS и xD - всичко си е наред.

 

Аз лично скоро обаче ще заделя парички и ще си осигуря Fireware четец, тъй като малко взеха да ме изнервят бавните скорости, които може да поддържа USB 2.0.

 

PS: Пък ако държиш много на качествен рийдър, то при мен има един модел на SanDisk, но не мисля, че ще ти хареса много цената. :)

Link to comment
Share on other sites

PS: Пък ако държиш много на качествен рийдър, то при мен има един модел на SanDisk, но не мисля, че ще ти хареса много цената. :)

 

Стига да чете CF и SD карти и да не е над 100кинта вероятно ще го взема. Аз дотука съм изръсил поне 70кинта за недъгави четци и по-добре да дам още толкова и с това да се приключи сагата а не да продължавам да взимам ефтинии и да ги хвърлям после.

 

Не знам обясних ли хубаво ама проблема ми не е CF картата а SD. Обикновена SD карта успява да я прочете от 1ви път. Проблема ми е SD Extreme III картата която я чете единствено когато е на кеф. Иска си малко ухажване и секс (вкарване и изкарване на картата - голям секс пада докато докато накрая успее да я разпознае).

 

Аз бях харесал този http://get.bg/catalog/product_info.php?products_id=13141 - да не е същия?

Link to comment
Share on other sites

Вътрешния ми четец е "Gembird" - както казах доволен съм от него.

Единственото условие е да имаш свободни pin-ове за USB на дъното.

Върху горе посочения SanDisc също имам наблюдения - работи безпроблемно с изключение на порта за SONY картите (не се сещам как им беше съкращението), след продължителна употреба прецакват картата - 2 рийдъра вече сменихме в службата и двата дадоха този дефект след около 1 г. работа.

Този проблем го прави само на сони картите, на останалите работи безпроблемно вкл. и на тези карти които посочваш

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...