Jump to content
BulForum.com

Цифрови фотоапарати


RIP

Recommended Posts

Честито и от мен :)

 

Относно големината на снимките - или намали разделителната или вместо super finе качество избери fine. Аз по принцип ползвам super fine (максималното) и после при нужда си ресайзвам. Въпреки, че имам 7 мегапикселов апарат рядко ползвам над 4mpix... най-често 1600x1200 и 2048x1536.

 

Shutter speed-а виж на екранчето да ти се появи буквичката M, което значи manual, ако има такава опция де (или S > Shutter Priority). И там някак трябва да се променя.

 

За scene modes вярно, че пише, че има night. Все пак пробвай, ако го няма наистина никъде, да снимаш на другите modes нощем и да видиш дали сам се усеща за exposure time-а (най-вероятно ще се).

 

Интересно ми е филмчетата в какъв формат ти ги прави? Би трябвало да е MJPEG, но все пак... в смисъл пак са avi, но...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Някой знае ли цената на Канон А610 в България и къде се продава? Търсих го навсякъде и никъде не успях да го намеря, даже и при дистрибутора, които не бяха чували за този модел :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли цената на Канон А610 в България и къде се продава? Търсих го навсякъде и никъде не успях да го намеря, даже и при дистрибутора, които не бяха чували за този модем :lol:  :lol:  :lol:

Тук

 

P.S. Ако си се опитвал да ги убедиш, че това е модеМ - нормално е да не са чували :)

Link to comment
Share on other sites

ся като му гледам книжката с инструкциите пи6е 4е наи бавната скорост му е 2 секънди (и аз не съм го видял повече да седи) значи на 4исто тъмно неможе да снима ,а само на слаба светлина.

 

Edit : Чудя се каде да сложа снимки да ги видите и вие ...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Качих сн.от панаира (всичките на ауто) с Samsung Digimax A4 само че съм ги намалил на 800x600 и незнам дали може да се съди за качеството (малко и компресията съм им увеличил на Acdsee) ,ако не друго поне снимките от панаира ще гледате

 

http://s63.yousendit.com/d.aspx?id=0GY9DID...MB37NMZYBYY5A4U

 

На сип фаил са 20МБ и ще седи само 7 дена там 125 снимки са.

Link to comment
Share on other sites

Viper, отново съм впечатлен от картинката, която вади тоя A4. Откъм качество на снимките май за тия пари не може да се иска повече.

 

Thanks за снимките.

Link to comment
Share on other sites

Viper, отново съм впечатлен от картинката, която вади тоя A4. Откъм качество на снимките май за тия пари не може да се иска повече.

.

 

Абе за тея пари да, ама ако се бръкнеш малко повече и си вземеш DIGIMAX A5 ще си мнодо по-доволен.

Link to comment
Share on other sites

1. http://www.kkelectronics.com (technomarket.bg) - препоръчително от тук да си го вземеш :)

 

2. http://www.technopolis.bg

 

Кажи все пак какво търсиш конкретно като модел или ако си се насочил към марка защо точно Sony?

Link to comment
Share on other sites

Честито!

Визьор аз ползвам много рядко, да не кажа никога и то само ако светлината е кофти (в смисъл блести в дисплея). Определено с 2 комплекта батерий няма да се замисляш за пестене...

За шътъра виж в книжката ;).

 

Айде и да дадеш снимки!

Мдааа от скоро също ползвам DIGIMAX A4 - за което е не малка заслугата на форума. Всичко е ок! с две малки забележки. Описани точно от RIP.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте, дълго се рових из темата но не открих това което ми трябва. Търся цифров фотоапарат до 200 лева, не мога да дам повече. Може ли да ме дадете инфо къде в Пловдив продават апарати за тази цена.

Знам че за тези пари няма нищо добро но на мен ми трябва колкото да направя с него няколко снимки.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, дълго се рових из темата но не открих това което ми трябва. Търся цифров фотоапарат до 200 лева, не мога да дам повече. Може ли да ме дадете инфо къде в Пловдив продават апарати за тази цена.

Знам че за тези пари няма нищо добро но на мен ми трябва колкото да направя с него няколко снимки.

В МЕТРО има един Полароид 3.2МП за 99.99 (без ддс). За качеството му няма да казвам :D

 

Иначе виж тук и тук

Link to comment
Share on other sites

За тия пари най-близкото нещо, което да е марково е Samsung A402, който е за 209 лева. За съжаление за под 300 лева всичко е с fixed focus и без optical zoom (може би освен скапаните апарати на Practika и Photoclip-ове разни).

 

А402 - 4мпикс, 209 лева.. филмчета 640x480x24 кадъра, евтина SD/MC карта - снимките са добри. Има го в три цвята. LCD-то е 1.8". 16 мегабайта вградена памет.

 

gview_20050720_0_A402_EN_PIC_GE_SI_BLUE.jpg gview_20050721_0_A402_EN_PIC_GE_BC_BLUE.jpg

 

Линк: http://www.kkelectronics.com/products2.php...03&grupaswe=013

 

Алтернативата е Kodak 3.2мпикс за 199 лева. Естествено пак fixed focus, но с по-малко mpix и с по-малко LCD - 1.5" само. Филмчета само 320Ч240x15 кадъра. На вид изглежда може би по-добре от A402, но е и по-висок. 16мб вградена памет. Няма го в Пловдивскяи Technopolis. Може би го има в Germanos, обаче.

 

24029.jpg

 

Линк: http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=396981&cat=42

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

za 600lv kakvo moje da se zeme

v germanos kato si kupix gsm-a mi dadoxa talon4e za otstapka i si xaresax edno sony 7.2 mpx za 650lv e gore doly modela ne moga da se sega kuv to4no be6e posle 6te potarsa iz neta i 6te pi6a

sonyto mi xaresa zaradi golemiq display i iskam i va6tite predlojeniq ako moje da sa s golemi displai

mersi predvaritelno

 

edit : modela e sony W15

ili puk toq model na panasonic koito go reklamirat lumix s opti4niq stabilizator ?

za nego kakvo 6te kajete

Link to comment
Share on other sites

za 600lv kakvo moje da se zeme

v germanos kato si kupix gsm-a mi dadoxa talon4e za otstapka i si xaresax edno sony 7.2 mpx za 650lv e gore doly modela ne moga da se sega kuv to4no be6e posle 6te potarsa iz neta i 6te pi6a

sonyto mi xaresa zaradi golemiq display i iskam i va6tite predlojeniq ako moje da sa s golemi displai

mersi predvaritelno

 

edit : modela e sony W15

ili puk toq model na panasonic koito go reklamirat lumix s opti4niq stabilizator ?

za nego kakvo 6te kajete

 

 

W15 e 5MP , което пак е напълно достатъчно. Предимство (освен всичко останало) е, че има и акумулаторни батерии със зарядно и калъф. Обаче паметта му е малко по-скъпа.

Link to comment
Share on other sites

zlobil - кажи за какво ще ползваш фотото? Искаш нещо средно и хубаво или нещо със zoom и по-големичко? Или ultra-slim?

 

Някакви изисквания да кажеш за да те насоча към модели, които ще са като за теб.

Link to comment
Share on other sites

Canon PowerShot A610 - убийствен апарат , преди няколко дена продавах на една приателка такъв и си поиграх малко с него :) Ревюто е на 620 , но като гледам може би ще стане както с А510 и А520 - убийствено малка разлика , почти 99% еднакво качество на снимките. Останах доста впечатлен , сравнявах го с моя който е Canon PowerShot A520. Наистина цената му е малко над 600 , в привес към 700 но си мисля , че за тези пари си заслужава , а и забелязах , че най-накрая Cаnon са си подобрили и ниския клас апарати , особенно с този Digic II апарата хвърчи :)
Link to comment
Share on other sites

zlobil - кажи за какво ще ползваш фотото? Искаш нещо средно и хубаво или нещо със zoom и по-големичко? Или ultra-slim?

 

Някакви изисквания да кажеш за да те насоча към модели, които ще са като за теб.

 

dreamer iskam ne6to malko i udobno za nosene s golqm display

ka4estvovo i zooma ne me itneresuvat osobeno poneje mi trqbva za lubitelski snimki imal sam 3.2mpx i gi pravi perfektni pone za moite iziskvaniq taka 4e tova sa dvete nai-vajni iziskvaniq

 

malak aparat s golqm display s cena do kum 600lv +/- nqkoi lev

Link to comment
Share on other sites

Ето моите предложения:

 

5B.jpg

5B_4.jpg

 

Sony T5 - 669 лева на промоция в момента

http://technomarket.bg/product_detail.php?...uct_id=09017233

 

32мб памет, 5 мегапиксела, 3x оптично ВЪТРЕШНО увеличение, 2.5" LCD 230к пиксела, 640x480x30 филмчета на MPEG VX формат. Ползва скъпа memory stick памет. Хубав на вид, ultra slim. Има го сребрист и сребристо-черен.

 

gview_20051111_0_i5.jpg

 

Samsung i5 - 579лв за черен, 599 за сребрист и червен

http://technomarket.bg/product_detail.php?...uct_id=09015916

 

50мб памет, 5 мегапиксела, 3x оптично ВЪТРЕШНО увеличение, 2.5" LCD 230к пиксела, 640x480x30 mpeg4 (xvid) филмчета - мн. добри. Ползва евтина SD/MMC памет. Ултра слим. Минус е, че няма tripod mount. Играл съм си с такъв черен апарат - гот е.

 

gview_20051111_0_i50_MP3.jpg

 

Samsung i50 - 629лв - сребрист.

http://technomarket.bg/product_detail.php?...uct_id=09016812

 

Същите спецификации като i5, но с бонус mp3 player в него. В комплекта, естествено, има и слушалки ;) Има го само сребрист.

 

Другото е Panasonic FX9, но той е 809 лева. Дори предшествникът му FX8 е над 700 лева. Доста добри са, но са ти и доста извън ценовата категория.

 

*******************

 

Трите са ultra-slim с оптично увеличение и са адски удобни за носене. Вадиш и снимаш. Също така са с литиево-йонни батерии и в комплектите са със зареждачки. Samsung-ите мисля, че могат да се зареждат със зареждачка на телефони Samsung, но не съм сигурен. Ако не те кефят ultra-slim-овете ще ти предложа няколко други апаратчета.

Link to comment
Share on other sites

a spored tebe koe e nai-dobroto ot tova cenite me ustvoivat idealno samo sega se setix

nali sony polzvat MS DUO a te sa dosta skapi tova ne mi xaresva 6toto iskam kato go zema da mu sloja nqkakva karta ti znae6 li nqkakvo sony koeto da e s po-evtina karta pament

 

ot tiq kato dizain nai-mi doparda sonyto ama poradi visokata cena na kartite za nego misla 4e sledva6tiq koito mi dopada nai-mnogo e samsunga s mp3to....

xvid klip4eta tova zna4i svalqm si gi na PC-to i po4vam da si gi gledam bez nikakvi kodeci nali taka ili az sam v gre6ka ?

 

 

i vse pak blagodarq ti mnogo za otdelenoto vreme

ina4e da ultra-slimovete mi xaresvat osobeno kato s golqm display

Link to comment
Share on other sites

За съжаление всички сони-та са с memory stick, което значително оскъпява ползването на апаратчето. Именно заради това аз лично не бих си взел Sony, въпреки че T5 доста ми допада :)

 

От тия трите като, че ли i50 е най-практичната покупка - особено щом ще имаш полза от mp3 player-а вътре. А SD картите доста поевтиняха. Вече се намират 1GB за около 60$.

 

За клипчетата ти трябва единствено XVID кодек - същия като за филмите. Достатъчен е и ffdshow, разбира се. Готиното е, че снимаш и пускаш и е директно компресирано. Примерно при Sony-то 1 мин филмче ще заема 10 пъти повече място, което е непрактично. А за display-a няма какво да говорим. И при трите апарата са брилянтни - при 2.5" и 230 хиляди пиксела няма как да е иначе ;)

 

Все пак ще спомена и панасоника.

 

i_09015428.jpg

 

PANASONIC DMC-FX8EG-S - 739 лева.

 

5 мегапиксела, 3x оптично увеличение, голям плюс е оптичната стабилизация (при добра светлина), 2.5" TFT, но само 144к пиксела. Филмчетата са на 640x480 на MJPEG (motion JPEG). Новият модел FX9 е 809 лева - предлага 1 мегапиксел повече както и по-добро LCD - вече 207к пиксела. Ползват SD/MMC памет.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...