Jump to content
BulForum.com

Антивирусни програми, Adware&Spyware removers


Guest cheese

Recommended Posts

Не става...

 

Сега, пробвай следното нещо (обяснявал съм го и преди, но ето пак)

 

1. Инсталираш на друг дял (D:, E:, ...) ново копие на Windows като от изключен компютър преди да зареди слагаш boot-ващ диск. Но ако сегашното ти копие е на C: ти инсталирай новото на D: (това го правиш при изключен мрежов кабел, интернет не е желателно да се открие преди да си довършил инсталацията и настройките на защитната стена (firewall), антивирусна и т.н.)

 

2. Инсталираш антивирусна и firewall и когато и 2те са готови и работещи пускаш нет-а и ъпдейтваш тези 2те до дупка (windows също).

 

3. Като си готов след няколко reboot-a (внимаваш случайно да не пуснеш стария windows, щото тогава упражнения от 1 до 3 ще трябва да ги повтаряш!) пускаш да сканира всичко и виж какво ще ти излезе

 

(ако нямаш 2ри дял - т.е. имаш само С: свали си Acronis.Disk.Director.Suite.v10 или PartitionMagic.8.05 и от свободното място на диска направи нов дял (поне 3-4GB)

 

Успех

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply
ПОМОЩ!!! Какъв софт да използвам, за да махна това???

aaaaadd9.th.jpg

i

bbbbbbbtt4.th.jpg

 

Нарочно оставих картинките. При мене се получи същото след като приятеля на щерката

свалил някакъв музикален конвертор с заразен крак, и го стартирал на компа. Не зная какви

съобщения са излизали на екрана - младежите мълчат и нищо не казват, но Symantec AntiVirus

проспа атката, и започна да се обажда чак след като го накарах ръчно да сканира системния

дял. Преди това червейчето поставяше в заглавната страница на интернет експлорера някакви

полуоблечени каки, и се опитваше да насочи всички връзки от търсенето в Google към

други IP адeси ( предполагам че чевея се е опитвал да се самоизпрати до тях). Независимо от

това че защитната ми стена, антивируса и антишпионския софт на компа твърдяха че са

решили проблема, периодично, горе долу 1 - 2 пъти на денонощието балончето до часовника

се появяваше отново, симантека се обаждаше, и отново трябваше да стартирам чистене с всичко.

В крайна сметка пуснах Online сканиране от http://securityresponse.symantec.com, и се оказа че

моя Symantec AntiVirus не лови всичко. Ето какво получих от това сканиране :

 

No viruses were detected in memory.

 

Your computer is infected with at least one known virus or Trojan horse.

 

 

C:\WINDOWS\inetloader.dll is infected with Adware.TrustInPopups

C:\WINDOWS\tctool.exe is infected with TrustCleaner

C:\WINDOWS\ticads.exe is infected with Adware.TrustInPopups

C:\WINDOWS\tpopup.exe is infected with Adware.TrustInPopups

C:\WINDOWS\trustinbar.exe is infected with Adware.TrustInBar

C:\WINDOWS\system32\tload.ocx is infected with Adware.TrustInPopups

C:\Documents and Settings\Administrator\My Documents\My Music\New Folder\crack.exe is infected with Adware.TrustInPopups

 

Всичките тези файлове просто ги изтрих, заедно с следните ключове от регистъра:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\TrustIn Popups

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\TrustIn Popups

 

Надявам се да съм решил проблема, но ако това продължава, ще си възстановя резервното копие

на системата от преди 1 месец. Архивирам всеки месец системния дял на DVD-та

 

има още нещо което требе да се направи

Благодаря за съветите. Това за самостартиращите се процеси е ясно, и вече е направено.

За съжаление младежите каточели са натискали върху PopUp балончето всеки път когато се е

появаявало, така че часовете на записване на компонентите на червея не съвпадат, а освен това,

според инфото в сайта на Симантек червея заразява и файлове от ситемата в процеса на работа.

След първоначалната ми намеса работата на паразита беше силно ограничена до безуспешни опити

да се зареди - безвредни но досадни, затова предприех по агресивно почистване. В момента вече

почти 1 денонощие нямам никаква индикация за проблем, а за по нататък - ще видим.

Link to comment
Share on other sites

има още нещо което требе да се направи

 

основните файлове на всеки вирус се качват горе-долу в рамките на 1 мин. след като си сигурен в колко точно часа е това, пускаш търсене в системата по дата и намираш всички файлове на вируса/червея/нещото като файловете не трябва да се разминават по време с повече от 1мин :excl:

другото основно нещо е да се провери в ц: (главната) за какви да е файлове - по подразбиране при запускане на системата ехе-тата намиращи се там се изпълняват

Link to comment
Share on other sites

в windows/system32 никога неоставяйте exe-та след датата на която сте инсталирали windowsa ... освен тези, които вървят с drivers на sound/video .. те се различават .. всички други са потенциални вирусчета ... ако не сте сигурни за някое exe .. гоогле е вашия приятел .. откак се помня неползвам antivirus-ни

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Сега съм със Kaspersky 5.нещо си

Засега съм доволен ама нищо не е откривала до сега.Постоянно и правя ъпдейти и въпреки всичко не намира нищо.А дали имам вируси.Процесора ми е малак (1.300 Дурон) а и нямам много РАМ (256 ДДР) и не скачам на много мощни анти вирусни.Въпроса ми е да си остана ли с касперски 5.,,,

или да си сложа касперски 6.0 (повече ли върши работа или е същата бакия)

Link to comment
Share on other sites

Добре де коя тогава не е тежка а си върши добре работата.Има ли такава която да не пропуска вирус и да не изисква голяма конфигурация.Дайте си мнението по върпоса за да знам какво да слагам...

Link to comment
Share on other sites

Добре де коя тогава не е тежка а си върши добре работата.Има ли такава която да не пропуска вирус и да не изисква голяма конфигурация.Дайте си мнението по върпоса за да знам какво да слагам...

 

Не искам да те отчайвам ама новите са и по-тежки - все пак за хардуер от последните 2 години (т.е. Pentium 4 на >2GHz едва ли би се затруднил, но определено Celeron на 433MHz би се "задъхал" сериозно)

 

Аз съм любител на Symantec Corporate Antivirus и не само че не е тежка ами и добре си върши работата. NOD32 го хвалят че бил мега бърз и сигурен, на мен обаче нещо не ми допада особено интерфейса, но както се знае "по вкус и цвет товарищи нет" тъй че всеки си решава. Аз бих гласувал по-голямо доверие на F-Prot, Symantec и McAffee тъй като най-отдавна са в бизнеса, но това не значи, че по-новите не са добри, сложи си 2ро копие на Windows на друг дял и експериментирай там (format d:, install windows, install AV ... test... после отначало въпросното упражнение и виж кое ще работи при теб удовлетворително бързо)

Link to comment
Share on other sites

Защо трябва задължително всеки ден, антивирусната ти да ти казва че е спряла вирус, за да ти докаже че е добра? Интернет не е чак толкова бъкан с вируси, че да се страхувате дали при всяко отваряне на страницата не сте хванали най-новия вирус (освен ако не бъркате там където не трябва). ;)

И аз в началото бях малко скептичен към Nod 32, ама сега просто друга антивирусна не ми трябва. Достатъчно лека антивирусна (не ми зарежда по 5 минути уиндоуса и не ми бави компютъра) за разлика от другите и е достатъчно добра за хващането на вируси. Интерфейса не е много дружелюбен като при нортън, но за това пък върши чудесна работа. Идеалната комбинация според мен е Nod 32 + Windows със SP2. И проблемите свършват.

 

Ако все пак смятате, че имате вирус, сканирайте с panda online, за да сте спокойни. И ако толкова искаш да си пробваш антивирусната, можеше просто да попиташ. :) Отиди в cracks.ru и подобните такива и няма начин да не ти изпищи антивирусната поне веднъж.

Link to comment
Share on other sites

Отдавна вирусите не са на мода, а spyware-a, така че не виждам смисъл от антивирусна. В момента съм с най-добрата платена - Spyware Doctor (не случайно е обрала толкова награди) и най-добрата безплатна Spybot Search & Destroy, и проблемите ми свършиха. Можга да добавя и firewall-a на SP2, който обаче се дъни понякога...

Link to comment
Share on other sites

Чесно казано е най добре без нищо :)

 

На Windows Firewall-а не прави нищо....

Много трудно се намира хубав Firewall . Аз например , незнам кой не съм пробвал. За сега съм най-доволен от Outpost.

За Антивирусни просто вече съм се отчаял. Моята любима е McAfee ама просто може да ти скъса нервната с-ма докато се ъпдетне и регистрира , а това понякога не става , а също и много често пакета е развален като например McAfee 2007 Security Sute... почти отвсякъде от където съм го свалял е развален.

 

Сега си сложих Norton , щото отдавна не бях го ползвал. За сега добере , ама е shareware.... :(

 

В последствие най вероятно ще ползвам само firewall....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Кво да ви кажа спомням си че като теглих пандата oT software.co.jp и като я инсталвах старата ми антивирусна засече че към нея има прикачен вирус.Колко добро място да скриеш вирус нали.Иначе лично аз съм много доворелен от каспърския.

Link to comment
Share on other sites

Някой да препоръча добър антивир? Да е съвместим със Zone Alarm. В последно време използвах и НОД32 и AVG, но не мога да преценя, коя е по-добра. Ако сте чели скоро рецензии или от лични впечатления ще съм благодарен да споделите :)

Link to comment
Share on other sites

Някой да препоръча добър антивир? Да е съвместим със Zone Alarm. В последно време използвах и НОД32 и AVG, но не мога да преценя, коя е по-добра. Ако сте чели скоро рецензии или от лични впечатления ще съм благодарен да споделите :)

 

ами пробвай антивирусната програма на Нортън, аз лично в момента ползвам Интернет Секюритито и сам много доволен макар че е от 2005-та ;)

Link to comment
Share on other sites

ами пробвай антивирусната програма на Нортън, аз лично в момента ползвам Интернет Секюритито и сам много доволен макар че е от 2005-та ;)

 

И аз бях доволен от НИС, обаче е мнооого тежка. Просто не знам дали разликата в сигурността си струва, за да се мъча така. Пък и нортъна е доста капризен и едва ли ще търпи друга програма, а както казах имам Зоун Аларм...

 

Някой успял ли е да регистрира Norton Internet Security 2007?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

F-Prot 6 Beta

Нов и модерен интерфейс, нов енджин, и засега не съм засякъл бъгове при теста.

Бидейки ф-прот ползувач, ми харесва, ако са увеличили и ефективността при засичане на вируси и спай, не бих желал повече.

Кога ли ще излезе финалната версия..

 

Явно наистина е бета, странно поведение на Update модула, не намира ъпдейти макар че казва, че има, но това и със старата версия е така, въпреки това реакцията на грешки нещо не е на ниво, дано ги оправят.

Link to comment
Share on other sites

Помощ,братя и сестри,помагайте.Един познат свали на машината ми някакъв си крак-генератор и разбира се той е съдържал вирус или adware/spyware (не съм много на ти с видовете вируси).Махнах програмата,но в tray-а ми остана една нотификация,че машината ми съдържа critical errors... и ме препраща към сайт,от който мога да си сваля програма "VirusBurst" за премахване на боклука срещу скромните 50 или 100$ :lol: Антивирусът ми (mc'afee) и spybot не откриват нищо :wacko: Дайте някаква идея как да махна гадта.Ето снимка на екрана ми: http://i.gepime.com/06/10/31/15227.jpg

Link to comment
Share on other sites

Помощ,братя и сестри,помагайте.Един познат свали на машината ми някакъв си крак-генератор и разбира се той е съдържал вирус или adware/spyware (не съм много на ти с видовете вируси).Махнах програмата,но в tray-а ми остана една нотификация,че машината ми съдържа critical errors... и ме препраща към сайт,от който мога да си сваля програма "VirusBurst" за премахване на боклука срещу скромните 50 или 100$ :lol: Антивирусът ми (mc'afee) и spybot не откриват нищо :wacko: Дайте някаква идея как да махна гадта.Ето снимка на екрана ми: http://i.gepime.com/06/10/31/15227.jpg

 

А пробва ли с чиста инсталация на windows и антивирусните на друг дял на диска и след това да сканираш системата?

 

 

Между другото относно картинката - добре беше да изрежеш само частта с въпросното балонче, щото докато се стигне до него трябваше да се свали цялото това дърво със всичките му клони, листа и какво ли не :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Искам да попотам дали AVAST е добър антивирус . Някой ако е ползвал да сподели впечатленията си от нея , сега се чудя с какъв фаерлол да я комбинирам .

Link to comment
Share on other sites

Искам да попотам дали AVAST е добър антивирус . Някой ако е ползвал да сподели впечатленията си от нея , сега се чудя с какъв фаерлол да я комбинирам .

 

Ползвам AVAST и съм доста доволен от нея. Тествах я с NOD 32 поне за периода за които ги тествах и двете откриваха едновремено вирусите.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...