Jump to content
BulForum.com

Hyundai


Светлия

Recommended Posts

#RaptoR автомобила за който говоря, че си го купи мой приятел преди 2-3 месеца е i30 ей за това става дума, а му гледах и талона, че и аз не му вярвах като ми го каза: "4+1 товарен" точно така си го пише.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Извинявам се за глупавия въпрос, но какво е уникалното в i30, та се води Товарен? На външен вид ми изглежда като от ранга на Опел Астра...

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се за глупавия въпрос, но какво е уникалното в i30, та се води Товарен? На външен вид ми изглежда като от ранга на Опел Астра...

 

Това трябва INDcommerce да се пита или направи Хюндай, защото излиза заводски така, а иначе е точно като Астра.

 

Предполагам, че е добре да го установиш преди евентуално да го закупиш.... Примерно, защо Астрата не е водя товарна...? Да не би да става дума само за търговски трикове, или има нещо по-особено в окачването, безопасността и т.н....

 

Черно на бяло съм го видял не просто установил. Ще взема да му снимам талона и да го сложа в началния пост.

Link to comment
Share on other sites

Това трябва INDcommerce да се пита или направи Хюндай, защото излиза заводски така, а иначе е точно като Астра.

Предполагам, че е добре да го установиш преди евентуално да го закупиш.... Примерно, защо Астрата не е водя товарна...? Да не би да става дума само за търговски трикове, или има нещо по-особено в окачването, безопасността и т.н....

 

EDIT:

Черно на бяло съм го видял не просто установил. Ще взема да му снимам талона и да го сложа в началния пост.

Съжелявам - не си ме разбрал - не подлагам на съмнение - нито това което си видял, нито че е така - въпросът ми е: "ЗАЩО е товарен? Имах предвид, че е добре да установиш преди да го закупиш - защо производителя го специфицира за товарен..."

Link to comment
Share on other sites

За мен лично 4+1 и товарен на едно място в зона регистрация е пълна новост! Какво и как са измислили е много интересно. Някой ако може да го покаже в наредбите, защото по проста логика всяко комби би трабвяло да мине. Има нещо недоизказано.

Link to comment
Share on other sites

Най-вероятно някой е платил някъде ,прекарали са го в кат и сега фирмата вносител (както и беше там името) си е дигнала продажбите с 5-10% именно заради такива плоски разсъждения като на автора. Тъй като пак ще ме корегират че се заяждам ,казвам ПЛОСКИ щото се гледа винаги едната страна. Ефтино да е ,да има екстри и да ни върне някой лев.

Link to comment
Share on other sites

Явно може защото аз пък знам една тойота айго, която е регистрирана като товарен автомобил. Пък е с 1.0 двигател и багажник никакъв. Но се води на фирма, може там да е врътката.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
...

Единствено южнокорейската автомобилна група "Хюндай мотър" (Hyundai Motor Co) е отчела увеличение на продажбите си в САЩ през януари - с 14 процента.

 

UPDATE: Corrected sales numbers for Hyundai, which actually reported a 14.3% rise in sales volume.

 

 

Защо ли? :)

Link to comment
Share on other sites

Щот са евтини и икономични...

 

Спор няма, не съм казал, че са Мерцедеси. Но само това не стига, защото има още много евтини и икономични марки - едва ли на всички, без изключения, продажбите им растат. Искам да кажа, че явно са евтини, икономични и качествени (или поне достатъчно качествени).

Link to comment
Share on other sites

Не, че нещо ама Кашкай и Октавия в една категория?!?!Не благодарим.

 

А само да вметна, няма да е лошо на Пежото да му преосмили продвача цената ако е на зор.Ако не е няма проблем да го продава с крив преден капак, задран заден калник и десен волан, 212к км за 6000 лв.

 

Не се заяждам просто насочвам, че в момента пазара на автомобили е умрял.

Link to comment
Share on other sites

i30 вече с 5 годишна заводска гаранция, без ограничение на пробега ! Бива, бива - тъкмо не съм взел още.

 

"След отварянето на новия високотехнологичен завод на Hyundai в Nošovice (Чехия) всички автомобили модел i30 и i30 CW ще бъдат с 5 години заводска гаранция.

 

От своята премиера досега моделът i30, и i30 CW бе предлаган с 3 години гаранция без ограничение на пробега. Сега моделът ще се предлага фабрично с 5 годишнa гаранция беза да се доплаща за това и отново без ограничение на пробега.

 

Следвайки обещанието на Hyundai, че истинското качество е от значение автомобилите излезли от тази фабрика ще бъдат и с 10-годишна гаранция против корозия.

 

„Ние отбелязване старта на производството в тази първа европейска фабрика, чрeз въвеждането на тази изключителна възможност за i30, и i30 CW, като по този начин демонстрираме ясно, че ще произвеждаме автомобили от най-високо качество за нашите клиенти”, заяви Allan Rushforth, вице-президент на Hyundai Motor Europe.

 

Създаден и развит в Европа и за европейския вкус, моделът i30 постави нови стандарти за Hyundai още със своята поява. Това бе голям успех за нас, а чешката фабрика ще бъде ключова в посрещането на нуждите на европейския потребител.

 

От новата гаранция ще могат да се ползват всичките бензинови и дизелови двигатели, предлагани за модела."

 

Ще се радвам повече производители да го направят, но едва ли ! :)

 

Като говорех за Хюндай и това, че стават все по-добри - точно това имах предвид - сега са в момент на експанзия и то агресивна, и точно затова предлагат ПОВЕЧЕ отколкото конкурентни производители в съответните класове.

Link to comment
Share on other sites

абе по принцип тия гаранции са жив ташак , освен че се обвързваш да те клатят още 5 години с някви нереални цени друго не получваш....

Link to comment
Share on other sites

с кое се обвързваш по-точно? Смяна на масло може да се прави където искаш. Смяна на гумите също. Другото се покрива от гаранцията

Link to comment
Share on other sites

А някой да знае как стои въпросът с годишния данък (колко е като сума) и задължително ли е автокаско (и то колко излиза за съответния автомобил)?

Link to comment
Share on other sites

А някой да знае как стои въпросът с годишния данък (колко е като сума) и задължително ли е автокаско (и то колко излиза за съответния автомобил)?

 

калкулатор за данъка, каското не е задължително, ако не е на лизинг. Но и да не е, без каско... не знам, иначе за нов автомобил е 4,3 - 4,5 % зависи къде е.

Link to comment
Share on other sites

калкулатор за данъка, каското не е задължително, ако не е на лизинг. Но и да не е, без каско... не знам, иначе за нов автомобил е 4,3 - 4,5 % зависи къде е.

 

Тоя калкулатор не е от най-верните май. За мойта кола казва че трябва да плата двойно от колкото платих миналата година :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...