Jump to content
BulForum.com

Hyundai


Светлия

Recommended Posts

Малките корейски тигри ме изумяват от година на година какви коли вадят. В случая съм провокиран (вече не само провокиран) от i30 - уникална според мен количка:

 

hyundai-i30_2008-4_m.jpg

 

и outside:

 

hyundai_i30_01_concept.jpg

 

Не казвам, че е най-красивата кола на света. Но е може би N1 в класа Best car for the money.

 

Защото за кола с:

1)системи като на висок клас - abs, ebd, esp, tcs;

2)10 въздушни възглавници;

3)разход в града 5,7 (за дизела 115 коня);

4)прибиращи огледала;

5)МНОГО съществено 4+1, но товарна !!!

 

и много много други... за 36000 лева, не знам. Ааа и ДДС -то като си вземеш... кой може да смята. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

хюндай (тва па кво беше) са най смешните коли на света имал съм възможността да покарам новата соната и познайте.... миии не е нищо особено ......

Link to comment
Share on other sites

хюндай (тва па кво беше) са най смешните коли на света имал съм възможността да покарам новата соната и познайте.... миии не е нищо особено ......

 

:) Точно това очаквах. Но i30 не е Сонатата и обратно. Аз доскоро като теб мислех, но сега си чакам да дойде количката. Като идеята е да е служебна, но се управлява толкова добре (е не като Мерцедес) и приятно, че си мисля в града основно нея да карам.

 

Абе трябва да се види наживо и малко да се замисли човек какво друго може да си купи за 30000 левчета.

Link to comment
Share on other sites

и аз тва очаквах като отговор , че си си купил такъв оризарник или ти се налага да го ползваш и с пускането на тази тема макар че знаеш че караш нещо средно между тамагочи и тико тайничко се надяваш поне един човек да те подкрепи за да не е чак толкова трудно да свикнеш с мисълта.......

Link to comment
Share on other sites

Злобила избива комплекс ...

 

Возилото си е идиално , японската електроника по автомобилите няма равна ;) . Давай смело .. щото все пак ти ще я караш тая кола , няма да я карам нито аз , нито злобила , нито който друг реши да се изкаже "компетентно" . Щом те кефи .. взимай я . Но лично на мен като дизайн ми допада , макар че съвсем леко в профил ми напомня за опел корса :lol:

Link to comment
Share on other sites

и аз тва очаквах като отговор , че си си купил такъв оризарник или ти се налага да го ползваш и с пускането на тази тема макар че знаеш че караш нещо средно между тамагочи и тико тайничко се надяваш поне един човек да те подкрепи за да не е чак толкова трудно да свикнеш с мисълта.......

 

:) Поне да казваше нещо по същество. Така наизуст като се говори няма кой да се върже. Ти за Санта Фе -то така ще се изкажеш може би... освен ако не си го карал естествено. То наистина и Санта Фе -то е един оризарник, но то е друг клас и други пари. За i30 ми беше мисълта да не се отклонявам все пак.

 

П.П. Айде за да е по-честно, който има мнение нека да обади кола за същите пари (30000 лева, като говорим за предпоследното ниво на i30 - във възходящ ред - style).

 

#pazu - действително съм решил вече, като преди това доста други варианти съм обмислял ( и не само) преди да стигна до това решение.

Link to comment
Share on other sites

НЕ избивам комплекси , просто не ми допада .

 

 

А точно пък за санта фе-то няма кво да ми говориш вътре е по пласмасово от деу матиз , виж сантафе-то с високото оборудване с декорации от череша и там други глезотийки става ама някакво среден клас е бих казал по зле и от и30 ..... тва да не решиш че пак го говоря на изуст съм се возил на такова собственника който е семеен приятел също не се изказва бляскаво .......

 

 

а тва японските колко били здрави и незнам си кво и незнам си кво повечето го повтаряте щото сте го чули като разпространена фраза.......

 

пс : аз чух че и С8-ците се чупели много и М5-ците та затва не ги карали много и предпочитали да карат повечето тойота корола..... ;)

Link to comment
Share on other sites

НЕ избивам комплекси , просто не ми допада .

...

 

Всеки си има право на мнение. Тук въпроса е за какво ти трябва кола. Ако търсиш нещо около средния клас, с хубав дизайн (макар че отвън много не ме кефи), с много екстри и системи, с нисък разход, доста удобна за класа си, казват стабилна (има голямо междуосие, освен и ес пи -то и другите с/и), за 36000 лева почти най-високото ниво на оборудване и на всичкото отгоре си прибираш ДДС -то ! Другите даже не са близо. Никъде не съм я сравнил с М5-ци и Ес8-ци (но пък като ги сравня с Мергела, бледнеят :) ).

 

 

Я пак за ДДС-то, че нещо не схванах

 

Ами можеш да си я вземеш като товарна !!! 4+1 т.е. имаш една малка незабележима мрежичка зад подглавниците на втория ред :), хитреци са за което евала.

Link to comment
Share on other sites

"японската електроника по автомобилите" pazu ходи се снимай ;) знаеш ли кой вгражда най-много електроника?Bosh!А знаеш ли те с кой са най-близки партньори?Волво, БМВ, Мерцедес( 1-вите и последните особено ).

 

Хюндай - не балгодарим.

Кия - да, дори C'eed

Link to comment
Share on other sites

.Хюндай - не балгодарим...

 

:) Правилно. Иначе първо вместо 3-4 месеца ще чакам 1-2 години сигурно, и второ няма да са Best for the money, щото ще им вдигнат цените веднага. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами можеш да си я вземеш като товарна !!! 4+1 т.е. имаш една малка незабележима мрежичка зад подглавниците на втория ред :), хитреци са за което евала.

 

 

Чувал съм за Ферарита, Макларани и ламборджинита маскирани като баничарки 1+1, но за Хюндай 4+1. Хм. В наръчника по ДДС не намирам вратичка, ама... От друга страна какво се печели, като се вземе на фирмата с данъчен кредит? На първата данъчна проверка ще ти я изкарат през г....

Link to comment
Share on other sites

Чувал съм за Ферарита, Макларани и ламборджинита маскирани като баничарки 1+1, но за Хюндай 4+1. Хм. В наръчника по ДДС не намирам вратичка, ама... От друга страна какво се печели, като се вземе на фирмата с данъчен кредит? На първата данъчна проверка ще ти я изкарат през г....

 

?!? Колата излиза заводски като товарна 4+1 !!! Какви данъчни проверки, какви вратички.

 

Едит:

От колко време си регистриран по ДДС?

 

Фирми на брат ми... от както има ДДС в България т.е. 1994 година. Защо ?

Link to comment
Share on other sites

П.П. Айде за да е по-честно, който има мнение нека да обади кола за същите пари (30000 лева, като говорим за предпоследното ниво на i30 - във възходящ ред - style)

 

Авенсис ,е верно е един клас нагоре ,но пък е и по ефтина.Другите плюсове няма да ги изброявам. Аз не разбрах само прибиращите се огледала ква екстра са че толкова им се радваш?

 

"японската електроника по автомобилите" pazu ходи се снимай ;) знаеш ли кой вгражда най-много електроника?Bosh!А знаеш ли те с кой са най-близки партньори?Волво, БМВ, Мерцедес( 1-вите и последните особено ).

 

Ако си мислиш че японската електроника има нещо общо с тая дефектната на бмв и мерц ,мисля че някой те е заблудил. Ако бяха еднакви от еднакъв производител нямаше немските кошници да кичат първите места по дефекти 3 години подред. В мойта кола единственото на бош са накладките ,да не говорим че е и турска сглобка ...

 

А по темата няма кво да кажа тъй като не съм карал въпросния автомобил. Чувал съм че който нямал пари за Хонда си купувал Хюндай ;)

Link to comment
Share on other sites

А по темата няма кво да кажа тъй като не съм карал въпросния автомобил. Чувал съм че който нямал пари за Хонда си купувал Хюндай ;)

 

:) Те едно време така са говорили за японската техника...ама времената се менят. ;)

 

Авенсис ,е верно е един клас нагоре ,но пък е и по ефтина.Другите плюсове няма да ги изброявам. Аз не разбрах само прибиращите се огледала ква екстра са че толкова им се радваш?

 

Авенсис най-ниското оборудване (комфорт), което е голо като пушка в сравнение с i30 Style нивото, с бензинов двигател, който харчи 9,5 градско - срещу 5,7 на i30 дизела, даже климатроник няма (който не е ползвал знае за какво говоря) струва... 33 960 лева =>> i30 както вече казахме излиза 30 000 лева :)

 

Поне едно вярно нещо да беше казал.

 

А огледалата (далеч не са само те) съм ги дал като пример за множеството дреболии, които правят ползването на колата удоволствие (пак който ги ползва знае за какво говоря). ;)

 

П.П. Авенсиса е супер кола, НО за да е както трябва отива на 55 000 лева !!! И откъм интериор е по-слаба, въпреки че е по-широка. Да не забравяме обаче, че е цял клас, и-и-и 20 000 лева нагоре.

Link to comment
Share on other sites

Не каза за ддс-то. И какво не му харесваш на Лансера?

 

?!? Колата излиза заводски като товарна 4+1 !!! Какви данъчни проверки, какви вратички.

 

Едит:

Фирми на брат ми... от както има ДДС в България т.е. 1994 година. Защо ?

 

Това за Лансера не е към мен предполагам. А и го харесвам, но говорехме за Авенсис, който също харесвам, но за друго ставаше дума...

Link to comment
Share on other sites

Тука турски бош системи чета, черни магии...ало?!Земи затвори.

 

При положение, че човек НЕ Е запознат с дейността на фирмата в областта на пасивната и активна безопасност, както и електронния контрол на двигателите, защо трябва да се пишат глупости!?

 

Като си говорим за бюджетно ориентирани коли, не виждам защо всички подминават вноса на нещо от САЩ.Един Форд Фюжън примерно.Невероятно успешна концепция на Форд за Северна Америка се оказа.

 

Новите модели на Фиат( ся ме изядохте с парцалите ) също въобще не са лоши.Вярно е вътре излгежда малко недодялано, НО на допир, натискане и ползване всичките неща са на ниво.Още повече, поне на мен, ергономията вътре ми допада - пак казвам имайки предвид класа.Говоря основно за 4 вратата седан версия на Гранде Пунто, знам, че е с друго име, но не го помня.

Link to comment
Share on other sites

Ставаше дума за Hyundai i30.

#host от общи приказки нищо на никой не става ясно. Направи си труда да дадеш поне цени, ниво на оборудване, данъчен кредит ползват ли и т.н. неща, за да можем и аз и другите да сравним. i30 не е най-великата кола естествено, но като сравняваме да е конкретно...

 

Ти си автор на темата отвори, сайта на Фиат и виж ценовата листа.Мен не ме касаят нито Хюндай, нито Фиат.Просто ви давам алтернативна гледан точка, да покриете по-широк спектър от конкуренти на i30 ;)

С най-добри пожелания, лека вечер.

 

Именно, аз като автор съм се постарал да дам конкретна информация за това за което говоря. И е проява на добър тон, като се говори за някакво сравнение да е конкретно, а не: "Еми то гледайте колко коли има в този клас: Пежо 308, Тойота Корола, Форд не знам си какъв..." и т.н. и т.н. Защото това всеки го знае, няма грам полезна информация в подобни писания.

 

:) И сега като се замислям, точно Фиат и Форд... Даже и ценовата им листа не ми се отваря.

 

Признавам си, че за Фиат нищо не знам и никакви впечатления нямам - само предубеждения. Но така бях и за Hyundai ;), а успяха да ме тушират отвсякъде малките корейчета.

Link to comment
Share on other sites

Ти си автор на темата отвори, сайта на Фиат и виж ценовата листа.Мен не ме касаят нито Хюндай, нито Фиат.Просто ви давам алтернативна гледан точка, да покриете по-широк спектър от конкуренти на i30 ;)

С най-добри пожелания, лека вечер.

 

Да не се изнизвам по чехли:

http://www.automobilesreview.com/gallery/f...at-linea-03.jpg

http://www.automobilesreview.com/gallery/f...at-linea-05.jpg

http://www.automobilesreview.com/gallery/f...at-linea-08.jpg

 

А за Пунто, което му е реално в класа я виж > http://fiat.bg/content_files/file/price_li...kyPriceList.pdf ( може и Бравото да е ама се тая, пак е оферта ако гледаме само парите и екстрите ).

 

А сега става грозно, най-скъпата Линея с най-високото оборудване е http://www.fiat.bg/content_files/pages/fil...ist%20Linea.pdf ха, 30хил. лева.Изненада.

 

Да отбележим, че има огормен недостатък, гаранцията е 2 г. без ограничение в изм. километри за разлика от 7 годишната на Киа и Хюндай.

Link to comment
Share on other sites

...

А сега става грозно, най-скъпата Линея с най-високото оборудване е http://www.fiat.bg/content_files/pages/fil...ist%20Linea.pdf ха, 30хил. лева.Изненада.

 

Какво му е грозното, така като гледам на хартия нито климатроник има, нито ESP и др. подобни, задни ел. стъкла, преден подлакътник, металик, изводи за медиа плейър, фарове за мъгла, странични въздушни възглавници и т.н. и т.н. и т.н. :) и като си ги платя като допълнителни екстри над тия 30 000 и отдие та се не виде. А все пак i30 със всички тия есктри горе + още е... 30 000 ;)

Верно стана грозно !

Link to comment
Share on other sites

Ам, извинявам се.Аз мислех, че става въпрос за възможно най-евтин автомобил без глезотии, просто с базисните екстри.Ако става въпрос за bargain , то фиат е извън тази категория.

Link to comment
Share on other sites

Новите модели на Фиат( ся ме изядохте с парцалите ) също въобще не са лоши

не знам как може да сравняваш Фиат с Хюндай, просто няма място за сравнение. Хюндай много дръпнаха поне в Америка са много популярни в последно време. Всяка трета нова кола на пътя е Хюндай Елантра или Акцент

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...