Jump to content
BulForum.com

Hyundai


Светлия

Recommended Posts

Е АБС, ако е екстра. :) Някога е било, ама сега ?

Недей забравя, че и ние сме примати - кой по-голям, кой по-малък. А за Берлинготата фактите са си факти - как могат да бъдат тълкувани е друг въпрос.

 

Глупости, тука не става въпрос за тълкувания , ти карай едно берлинго като твое ,а аз ще го карам като чуждо и ще видим кой колко пъти ще влезе в бокса ... Е не са направили още толкова здрава кола !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply
....На Газ пък никой не кара за екология а щото е по евтино.Наща държавица нали и от тва трябва да цоца затва има акциз и върху нея въпреки че е еко гориво.Това го няма по европа....

Ти май изобщо не си наясно как е в "европа".... :lol:

Link to comment
Share on other sites

:) Еми щом казваш смешка е - но пък точно с Рено Меган да го сравниш е обидно направо, дето едно от първите неща, които Гуугъл ми казва за Меган:

"Най-често срещани повреди

 

Мотор: шумове от работата на коляновия вал, дефекти в мениджмънта на мотора (до 97 г.), скъсани ангренажни ремъци (97-98 г.), прегорели гарнитури на главата, прекъснати маркучи на турбокомпресора, неуплатнени маркучи по горивната система, счупени ауспуси (97-98 г.), дефектни кабели за свещите, дефектни лули

 

Електрика: проблеми с имобилайзера

 

Шаси: блокиращи ръчни спирачки, ръждясали спирачки, течове от спирачния усилвател, дефектни амортесьори" - а само исках да проверя обема на багажника - горната информация обаче ме отказа. :lol:

 

...е, явно поне са с големи багажници. :)

 

Много похвално за Хюндай щом сегашните им модели са на нивото на други фирми с модел от преди 13 години :D :D :D Просто са невероятни :lol: :lol: :lol:

 

Иначе ако не видя аз говоря за КУПЕ.Едва ли някой си купува такъв род кола за да има голям багажник, а една такава има почти същият като едно тамагочи дето се води едва ли не семеен автомобил.

 

Да сравним тва с Меган 3?Дай да видим неговите характерни проблеми?

 

 

 

П.П. Мога да питам и да ти изброя по-подробно Берлинготата на Сачитата, какво са сменили, но знам за едното: За 150 000 - съединител 4 пъти !, полуоска с лагера, изронена скоростна кутия и някой по-дребни нещица по купето като неотваряща се врата и др.

 

Едит2: И още нещо се сетих: кола с 2 литра hdi двигател (т.е. сравнително мощна) произведена 2006 година... да няма АБС :confused Не съм проучвал, но съм готов да се обазложа, че няма източна кола от по-известните марки произведена след 2006 и да няма АБС.

 

Чакай ся едно е фирмена кола и друга е моята кола.Аз много лесно мога си попилявам съединителят на малко километри.Ще си държа крака все на него дори и ще пиля.Да видим тогава дали няма да сменям често.Некадърни шофиори има бол така че това не е изобщо показателен пример.

 

Леле мале с кой спорим дето се пише разбирач на Меган и Берлинго а незнае че 96-та година Берлинго с ХДИ мотор няма :D :D :D Просто но комент.

 

 

Ти май изобщо не си наясно как е в "европа".... :lol:

 

Кво ще ми кажеш че в Холандия или Италия има пътна такса и акциз върху пропан-бутана?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

"Британци избраха най-надежния автомобил

 

Hyundai i30 бе поставен от потребителите на Острова на първо място в анкетата за надеждност и задоволяване на изискванията Driver Power Top 100.

Обобщавайки мненията на 23 000 британски шофьори, най-престижният автомобилен седмичник в страната - Auto Express, постави Hyundai i30 на първо място пред всички останали автомобили, включително множество представители на луксозни марки като миналогодишния победител Jaguar XF.

 

Като марка Hyundai направи най-големия скок в историята на анкетата, изкачвайки се с 12 места до шеста позиция.

 

 

„Поздравления за Hyundai. Това е сериозен пробив за марката. От много години собствениците ни казват колко надеждни са тези автомобили и колко доволни са от покупката си. Първото място в анкетата ни напълно съответства на реалното отношение на хората към тази марка”, заяви главният редактор на Auto Express Дейвид Джоунс.

 

Това не е първото подобно признание за Hyundai i30. В анкета сред читателите на Which?, публикувана миналата година, този автомобил бе определен за най-надеждната кола в средния клас."

 

източник

 

 

Не че нещо, ама в прав текст са признали значителния прогрес на марката и в частност на и30.

Link to comment
Share on other sites

Тея работи за надеждността за мен са пълна измислица, защото се говори за нови коли и фабрични дефекти. Истинския тест за надеждност е като дойде в България на 400000 с върнат километраж и "поддръжката" оттук нататък се състои в смяна на масло и наливане на бензин biggrin.gif

В това отношение не смятам Hyundai, Daewoo, Dacia Logan, турско рено симбол и тн за надеждни, но за цената си са ОК.

Винаги получаваш каквото си платил без изключения.

Link to comment
Share on other sites

дори моя боклучав хюндай акцент 2000, който е от старите и няма нищо общо с новите модели в момента е на 210,000 километра и не виждам нещо да не е надежден след като рядко му се сменят части различни от спирачки

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Да ми препоръчате магазин или сервиз в Пловдив, където продават части (в частност накладки :) ) за Хюндай? И естествено да не режат глави откъм цени. :)

Link to comment
Share on other sites

А, аз търся щанги за чистачки на hyundai atos от 2000, идеи, някаква авто-морга в Пловдив или пък сервизче, магазинче... всичко що е горе-долу изгодно е добре дошло като предложение?

 

И хахаха, обърках бушончетата на второто табло, ся третото ляво от долу на горе (10 ампера) е за фаровете, ясно, ама кое трябваше да е свободно... това над него или това под него?

Амнезия съм, к'во да правя! :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...