Jump to content
BulForum.com

Hyundai


Светлия

Recommended Posts

... това Ауди дето ще ми излезе по-евтино като първоначална цена, като поддръжка и дето няма да се обезценява ...

 

 

Mclaren F1, Bugatti Veyron, Rolls Royce-ове... :)

 

:) Щом са по-малко от 36к давай ги насам - от всички по 20 -на поне ще взема. Може и още да добавиш даже.

 

 

... помисли си , прецени и пак пиши ;) ...кокошкарски сметки, ... масло за 130 ...Също така си направи сметка колко хил километра ще миниш с колата докато е твоя, за да видим колко ти се падат на километър като разход...

 

:) Радвам се, че се опитваш да мислиш надълбоко, може би да ти се отдава и повече от мен. Но ти като пишеш май нито мислиш, нито преценяш (само пишеш :) ). По-нагоре ми каза, че щяла да ми излезе колкото Ауди, но нещо това Ауди го скатаваш. Радвам се за теб, че не правиш кокошкасрски сметки и че си толкова прозорлив относно това аз какви правя.

 

...и в крайна сметка, ако въобще искаш нещо да кажеш... ми кажи го конкретно с параметрите които сам се изтъкваш, че знаеш (разход на километър, скрити и по-скрити разходи и т.н.) щото до момента от всичките ти писания не видях нищо конкретно (малко на "царя" ми напомняш) освен Аудито дето ще ми излезе по-евтино ?!? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply
Работата отиде на заяждане май. Както и в другата тема за красивите коли. Дерзай...

 

Въобще дори не е на заяждане. Но дай пример с кола, която имаш предвид - като дадеш и параметри като total cost of ownership, щом си ги смятал - и която кола да е долу-горе в тия пари и с това ниво на оборудване и да ползва данъчен кредит (не ми казвай, че няма значение и даже е по-добре да си го платиш).

 

Edit: Лично аз само бих се радвал да науча повече, но в писаното от теб не го видях тоя автомобил (със сигурност не е Ауди). Отлично знам, че i30 не е без конкуренция и ще се радвам да науча повече за нея.

Link to comment
Share on other sites

Ами например новия рено меган седан. Много ме кефи тази кола и като визия, и като екстри, и като цена. Модела Extreem струва 28 950 с ДДС Отделно върви промоция (може вече и да е свършила) за седан Extreme за 25 990 лв. с ДДС или пък може да погледнеш горещите оферти. Например Laguna III Dynamique 2.0 140 k.c. която е 45 150 лв. има отстъпка 28%, което е 32 508 с ДДС. Или Megane Hatchback Confort Dynamique 1.5 dCi 105 к.с. от 34 860 на 29 631 лв. с ДДС.

Link to comment
Share on other sites

До сега от прочетеното разбрах едно. Всички сме балъци ,пишем без да мислим а несломимия е най-хитрия. Темата не е за Аурис. Тоя хюндай и за 15000 да ми го дават няма да го взема ,щото ще е вечно мой после. Карам Тойота щото мисля че е повече от Хюндай. Във всяко отношение. Здравина ,въшнен вид ,качество... А когато си купувах колата ,повярвай ми карах доста коли ,и четох доста неща преди да избера правилната кола за мен! Ако сега се налага да си купа кола пак ще е Аурис.

Link to comment
Share on other sites

До сега от прочетеното разбрах едно. Всички сме балъци ,пишем без да мислим а несломимия е най-хитрия. Темата не е за Аурис. Тоя хюндай и за 15000 да ми го дават няма да го взема ,щото ще е вечно мой после. Карам Тойота щото мисля че е повече от Хюндай. Във всяко отношение. Здравина ,въшнен вид ,качество... А когато си купувах колата ,повярвай ми карах доста коли ,и четох доста неща преди да избера правилната кола за мен! Ако сега се налага да си купа кола пак ще е Аурис.

 

:) Радвам се. Никъде не съм казвал, че някой е балък, ако ти се чувстваш такъв обаче не е моя вината. Сигурен съм, че и за 5 лева да ти го дадат няма да го вземеш, не знам обаче ти колко си сигурен в това което пишеш.

 

П.П. Дам темата наистина не е за Аурис, който пак казвам, че е хубав автомобил и ти пожелавам да си го караш със здраве.

Link to comment
Share on other sites

Понеже тамата е пълна с простотии, да допринеса и аз.

Ей сега гледах една е30-ка 190к.с. 2.7л.Красавица.Никаква ръжда, оригинални прагове, брони.Клима, ел. пакет, М-техник, Шпер.Салона като нов.

Е тази кола толкова щастливи моменти и усмивки може да ти донесе, че Хюндая още за 1 000 000 км няма да може да го направи.Ама всичко опира до това човек за какво му трябва колата и от какво е стимулиран да я купува.

Link to comment
Share on other sites

Тая Е30-ка е точно на 180 градуса от онова което ми трябва, но благодаря за предложението и за пожеланията. :)

 

П.П. Между другото кола за красиви моменти и усмивки си имам. ;)

Link to comment
Share on other sites

Прочетох цялата тема.... като бивш собственик на Huindai Accent Мога да кажа, че втори път автомобил от същата марка няма да купя.... карах го 3 години... след това минах на Опел от същата година на Хюндая - знам, че и те са "супер пръчки", но разликата беше огромна!

 

И ако става дума задължително да бъде I30 - бих предпочел Kia Ceed - пак Хюндай, но произведен в Европа на по-конкурентна цена....

 

Иначе що не вземеш за тези пари нещо японско 2-ръка на 5 години - хем данъците, застраховките и т.н. ще са наполовина и след като го продадеш след 5 години ще загубиш само 5к лева, а не 25к /и то само от обезценяването на автомобилът!/

Link to comment
Share on other sites

Бънди, ае да не се оправдаваме ;)

Да не кажете, че не е по темата.Алтернатива е на корееца >

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.ph...asc&start=0

 

Ще ме накараш да се замисля ей ! Това е много хубаво, нищо че Мерц за мен е N1.

 

 

Прочетох цялата тема.... като бивш собственик на Huindai Accent Мога да кажа, че втори път автомобил от същата марка няма да купя.... карах го 3 години... след това минах на Опел от същата година на Хюндая - знам, че и те са "супер пръчки", но разликата беше огромна!

 

И ако става дума задължително да бъде I30 - бих предпочел Kia Ceed - пак Хюндай, но произведен в Европа на по-конкурентна цена....

 

Иначе що не вземеш за тези пари нещо японско 2-ръка на 5 години - хем данъците, застраховките и т.н. ще са наполовина и след като го продадеш след 5 години ще загубиш само 5к лева, а не 25к /и то само от обезценяването на автомобилът!/

 

Хм, не знам. Акцента е от преди доста веме вече, на мен ми се струва, че Хюндай сега и Хюндай преди 5 години нямат нищо общо - просто случайно съвпадение на името :) .

 

А не виждам какво му е лошото да е произведена в Корея, много, много по-добре от Турция, че дори и от Европа.

Link to comment
Share on other sites

Прочетох цялата тема.... като бивш собственик на Huindai Accent Мога да кажа, че втори път автомобил от същата марка няма да купя.... карах го 3 години... след това минах на Опел от същата година на Хюндая - знам, че и те са "супер пръчки", но разликата беше огромна!

Хюндай от преди 2003 няма нищо общо с Хюндай след 2003. В момента имам Хюндай Акцент 2000 - пълен боклук. В същото време знам много хора, които имат Хюндай, произведен след 2003 и разликата е от тук до небето - много по-здрави и надеждни

Link to comment
Share on other sites

Хюндай от преди 2003 няма нищо общо с Хюндай след 2003. В момента имам Хюндай Акцент 2000 - пълен боклук. В същото време хора, които имат Хюндай произведен след 2003 са перфектни

Аз го продадох моя 2004... не знаех, че имало такова развитие в компанията...

Link to comment
Share on other sites

Аз като се замисля може и да им се вдигне цената 2-ра ръка на Хюндай у нас до 2-3 години. Има вече май две години станаха сантафе, може и да се наложи марката и да се изравни поне с опел. Щото в момента деу и хюндай са на дъното. От старите Хюндаи само купетата се харчат

Link to comment
Share on other sites

Аз като се замисля може и да им се вдигне цената 2-ра ръка на Хюндай у нас до 2-3 години. Има вече май две години станаха сантафе, може и да се наложи марката и да се изравни поне с опел. Щото в момента деу и хюндай са на дъното. От старите Хюндаи само купетата се харчат

 

Аз допреди година и нещо за Хюндай не исках даже да слушам, камо ли нещо повече. Първият път като се замислих, беше като видях един мега богат англичанин от Хонконг, който си беше купил за в България като дойде - Санта Фе. След това покарах Санта Фе и така малко по-малко си промених на 180 градуса мнението.

Link to comment
Share on other sites

Моето мнение е да си вдигнеш малко вноската и да си вземеш Санта Фе, поне си сигурен, че ще задържи цена след три-пет години, когато ще го сменяш с ново. Това и30 наистина е хубаво, но е харчипари, особено сега с тази финансова криза. Нямаш никакъв пазар за това като се амортизира

 

А новото Санта Фе е трепач :wub:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...