Jump to content
BulForum.com

WINDOWS 7.0


ggg

Recommended Posts

Кой спекулираше за финална версия до месец? Да му издърпам ушите!

 

Tо си го пише на сайта: Windows 7 will be available on October 22.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply
Кой спекулираше за финална версия до месец? Да му издърпам ушите!

 

Tо си го пише на сайта: Windows 7 will be available on October 22.

Ми аз някъде нагоре споменах, че есента ще се появи.

Иначе до месец има вероятно да има за теглене на RTM версия. Вече с нейното кракване как ще седи въпроса не знам, въпроса е че за закупуване няма да е още достъпна (чак Октомври).

Link to comment
Share on other sites

RTM на какво е съкращение?

 

Иначе сега ще си сложа 64битовата версия на компютъра в офиса. Направо ще литне с тия 4 ядра и 4ГБ рам.

Link to comment
Share on other sites

Кой спекулираше за финална версия до месец? Да му издърпам ушите!

 

Tо си го пише на сайта: Windows 7 will be available on October 22.

На 22-ри октомври ще излезе по магазините за продажба! А реално финалния Windows 7 излиза втората половина на месец Юли 2009г и по всяка вероятност ще може да се дърпа от нета през торенти и т.н. Което не е никак далече.

 

RTM - Released to Manufacturing (release to marketing)

Link to comment
Share on other sites

Ако ще е готов за продажба края на Oктомври, как ще е на разположение Юли месец финална версия?

 

Ясно, че има процес по печат на дискове и другите му там работи, но все пак, това са си доста месеци за един процес, който няма да отнеме повече от 1 месец.

Link to comment
Share on other sites

Хах успях да кача 7цата на стар лаптоп - п3 700, 256рам, 4мб видео :blink:

Премахнах ограничението 512мб със замяна на един длл файл в исо-то.

Като цяло върви добре (може да се работи), но по всичко личи, че не е напразно ограничението за рама, защото системата заема 256те мб и при стартиране на нещо по-тежко почва яко стържене на харда.

Мисля, че на офис компютър 1,2гхз/512рам/20 хард ще е идеален, много по-добре от XP, а на някой Athlon XP или Sempron ще хвърчи.

 

Server 2008 R2 ще е с ядрото на 7 ли?

Кога се очаква да излезе крайния релиис?

Link to comment
Share on other sites

Да, тествах R2 и наистина на вид е точно като Вин7. И предполагам, че отново ще е по-лек (в случая от 7-цата).

Не знам кога ще излезе, но ако се има предвид 2008-цата, че излезе около 2 месеца след Виста, предполагам до края на годината.

Аз лично не бързам и няма да мина на R2, поне до следващия ъпгрейд. От нормалната 2008-ца съм прекалено доволен а като интерфейс и нови възможности нa R2 нещо не съм особено впечатлен. Колкото и по-лек да е, от моя 2008 съм идеално доволен, и предполагам като ъпгрейдвам идната година примерно, чак тогава. Хем и ще е минало известно време и ще са излезли по-тествани драйвери, ще се поизчистят бъгове и т.н. Най-рано идното лято. Вече година и половина с 2008 съм, без абс. никакви проблеми, нямам причина да мисля, че и R2 няма да е толкова добър (със сигурност поне малко по-пъргав според мненията за 7-цата). Но не е и нещо изключително подобрено, че да се тормозя с още 1-2 седмици преинстали и тестове.

Link to comment
Share on other sites

Само предполагам, обаче ако я улекотиш тази седмица с някоя програма от сорта на xplite то тогава ще може да върви пълзешком без много нерви.

:)

Аз чакам финалната версия и като си взема ново пц ще я пробвам. Пак ще си имам xp обаче.

 

Абе тея хора от МС не е ли крайно време да си направят ОС-а да инсталира само нужните приложения според хардуера?

Имам на предвид, че една опция да инсталираш напълно орязана ОС, която след засичане на хардуера да ти инстали ра само драйверите ще е от голяма полза.

Link to comment
Share on other sites

За виста, 2008 и 7 се казва vLite.

Тези програми осакатяват системата - като искаш оптимизация след инсталиране имаш services, group policy editor и тн.

Нямам уаиърлес на компютъра - просто спирам сървиса.

Утре си купувам PCI Wi-fi и включвам сървиса, за да работи.

Ако съм орязал уаиърлес съпорта, какво правим?

Link to comment
Share on other sites

Всеки според нуждите си... ако смяташ да взимаш нов хардуер, тогава просто не премахвай тези неща.

Досега не съм осакатявал ОС, обаче не ми се е налагало. Ако трябва да инсталирам на слабо пц нещо "модерно" тогава може да помисля.

Другият вариант е някое линукс дистро в случея.

:)

Link to comment
Share on other sites

Всеки според нуждите си... ако смяташ да взимаш нов хардуер, тогава просто не премахвай тези неща.

Според теб дали мога да си планирам кога какво ще си купя, че евентуално да си оставя инсталирани нужните неща?

Точно пример с уаерлеса - като се преместихме от квартирата в апартамента си купих безжична ланка, за да не прекарвам кабели. Да ама вин-а ми седи от 3 години. Според теб дали като съм го инсталирал съм знаел, че ще се изнеса на квартира и после ще си купя апартамент и ще си сложа вуаерлесс. Или, че тогава нямах принтер и скенер, а сега имам?

А имам познат, на който след инсталация на ХР не го е сменял 6 години. Ти ако можеш да си планираш така нещата с години напред - браво. Трябва да покажеш как го постигаш.

Link to comment
Share on other sites

И аз съм твърдо против т.нар. "олекотяване" и плескане с програми като *Лите.

Предпочитам дадения комп да го поъпгрейдна за някой лев, или ако е стар, по-добре да му тъгна една по-стара ОС.

Изключение правят наистина някои стари машини с невъзможност да се ъпгрейднат, и необходимост от новата ОС, плюс нямане нищо против да се преинсталира ако е орязано нещо, което ще потрябва.

Но ако ще се ползва дълго време, или нова машина, или ... но не и орязване.

След инсталация има достатъчно добри начини за спиране на излишни неща.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже как да си изкарам иконката на MyComputer на десктопа? Без влаченето на Shortcut от старт менюто.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже как да си изкарам иконката на MyComputer на десктопа? Без влаченето на Shortcut от старт менюто.

Не става ли в Старт менюто на Computer с десен бутон и Show On Desktop?

Или търсиш всички възможни начини за изкарването :)

Link to comment
Share on other sites

Не става ли в Старт менюто на Computer с десен бутон и Show On Desktop?

Или търсиш всички възможни начини за изкарването :)

 

Става, ама преди да го завлача с десния бутон, на кой му трябва да гледа опциите. :)

 

Мерси.

Link to comment
Share on other sites

Наистина Майкрософт бързат да пуснат финалната версия на Уиндоус 7 септември-октомври тази година. Причината е, че Епъл пускат нова операционна система в края на лятото и това ще удари продажбите на Майкрософт. Конкуренцията си има правила, от които би трябвало да спечелят потребителите.

Аз чакам финалната версия и ще си кача 64-битовата версия, заради процесора и 4-те Гигабайта РАМ, които ползвам.

Link to comment
Share on other sites

Наистина на 1.5 Celeron върви супер... чак учудващо :rolleyes:

Обаче quick launch бар-а не е мога да го направя както на Vista , XP ect.

Дава ми го в дясно , а в ляво до старт бутона изкарва само pin-атите икони при които не може да се сложи примерно Show Desktop ;) Тези pin-атите искам да ги разкарам тотално и да си сложа quick launch-а както си е на Vista. И програмите да ги отваря в прозорци, които си стоят в taskbar-a, а не да ги групира, expand-ва и т.н. както е по default.

Къде ли не рових ;)

 

След като rate-нах laptopa - резултата ми е 1 :) ( 1.5GHz , 2gb RAM , 128 VGA , 40HDD ) , но пък Aero-то работи :) :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Не става... Не мога да я сложа до старт менюто ;)

Довечера пак ще пробвам.... явно аз нещо не мога да направя , щом при вас става...

 

Стана. Малко гимнастика... но стана.

Благодаря Teddy

Link to comment
Share on other sites

Охх, кажете как да си оправя permission настройките, че нещо ми убягва. На windows 7 си правих разни експерименти с настройките разни папки да се виждат само от определен юзър и сега като искам да ги върна да се виждат и ползват от всички, не става. На ХР като се върна папките ми са заключени и не ми се дава достъп. Уж съм дал да се ползват от всики и без никакви ограничения и пак няма достъп.

Link to comment
Share on other sites

Пробвах те ли вече последната версия build 7600, която Може би ще е RTM :confused

Аз съм сега се чудя дали да слагам нея или да поизчакам още малко... незнайно колко :laughing:

А пермишъна е много гаден от виста на сам. Доста папки, които на ХР си бяха с нормални н-ки, на виста и 7-цата са заключени. С малко мъки го понаправих, избираше се на кой да са текущите права или нещо от тоя род :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Да попитам някой дали знае как да си пусна Crysis Warhead под 64 битов Уин 7 на 100 Hz на CRT монитор ? С ати 4850.

Че ми го пуска на 60 Hz което винаги го виждам и ме дразни.

Link to comment
Share on other sites

На nvidia май им махнаха override-a (поне аз не мога повече да го намеря). За АТИ не знам. Иначе аз ползвам една програмка - reforce. Върши чудесна работа, но нямам идея дали ще работи на уин 7 и то 64 битов.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...