Jump to content
BulForum.com

WINDOWS 7.0


ggg

Recommended Posts

...но не виждам защо някой трябва да се мъчи с бета уиндоус, който при излизане на новия релииз ще спре, а и може да има всякакви бъгове...

 

:) Аз така се мъча... а всъщност ме радва новия Уин. Първо е значително по-пъргав от Виста, второ не ми пречи, че юни догодина като го спрат ще трябва да преинсталирам - веднъж годишно за домашна система си е повече от ок, трето бъгове със сигурност има ама едва ли някой ще се напъва да ги ползва за бета, която през месец пускат нов рилийс, четвърто откакто съм го инсталирал не е рестартиран за разлика от Вистата МИ, пето обичам новостите и прогреса, а този 7 определено е прогрес и шесто и най-важно - доволен съм. ;)

 

 

... Но PAE е risky business. Аз лично не съветвам да се ползва за домашна машина ако се търси стабилност и безпроблемие. При някой може и да работи добре в зависимост от драйверите, но причините да се забрани при ХР от SP2 и при някои версии на Windows Server не са само икономически.

 

Явно не е за мен това РАЕ (даже и не ми се проверява какво точно е) - така че определено съм съгласен с теб.

 

Между другото диск форматиран от сетъпа на Уин 7, после при инсталация на ХР прави проблеми и всъщност не може да се ползва. Ако на някой му се случи подобна комбинация да знае.

 

П.П. А в крайна сметка я сложих от любопитство и защото така или иначе трябваше да преинсталирам Вистата. И засега се радвам.

 

P.P.S. И още нещо ми прави впечатление. Преди с Вистата свалях с Биткомет с някъде около 5 MB, сега свалям с около 8 МВ. Или са ми ъпгрейднали услугата от ITD или е нещо друго, но аз го отдавам на Уин7.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Видях, че на сайта на Майкрософт има Release Candidate за свободно сваляне и използване в рамките на 1 година. Някой има ли отзиви от него? Добре ли се справя, защото мисля да го сложа на един дял и да се преместя малко по малко на него, че още съм с XP SP3.

Link to comment
Share on other sites

Видях, че на сайта на Майкрософт има Release Candidate за свободно сваляне и използване в рамките на 1 година. Някой има ли отзиви от него? Добре ли се справя, защото мисля да го сложа на един дял и да се преместя малко по малко на него, че още съм с XP SP3.

Аз именно оттам свалих и активирах Server 2008 R2 РЦ. Беше уж само за проба дали ще мяза на 7-цата. Да, мяза, и е сървър брата точно на 7-цата. Понеже имах съмнение дали няма да е като 2003-ката и R2-то тогава, но явно не.

Ако не ти пречи че е RC, и че след година ще спре, твое е решението:). No predwid че драйверите не са напълно стабилни още (излизат за 7-цата други, макар че тия от Виста уж работели), сини екрани и т.н., има опасности.

Link to comment
Share on other sites

Ами за драйверите, видях, че навсякъде има драйвери освен за Vista и XP - и за Windows 7. Точно това ме накара да си мисля, че няма да има особено големи проблеми. Ще го сложа, пък ще видим какво ще стане.

Link to comment
Share on other sites

По-нова версия? Каква по-нова версия? По принцип тази на сайта би трябвало да е най-скорошната, а и не е бета. Предполагам, че след инсталацията ще се свалят ъпдейтите.

Link to comment
Share on other sites

На сайта е 7100, което е официалния RC. Неофициално много версии след нея са изтекли.

Link to comment
Share on other sites

Ясно. Ами искам да сложа тоя RC, защото 1 година ще го ползвам без проблеми и без разни активации и така нататък. Пък и тия версии ще стигнат и до RC-то. То реално това му е идеята. Не вярвам да си остане 7100.

 

Също се надявам после тоя RC да може да се прехвърли на нормална версия с някакъв Пач или крак.

Link to comment
Share on other sites

Актуалната в момента е 7264, доста след 7100 и е активна също толкова, колкото и 7100, но е с още по-изчистени бъгове и т.н. 7100 не се ъпдейтва сама до 7264. А ако няма да преинсталираш скоро компютъра си... най-добре да изчакаш още съвсем мъничко до излизането на финалната версия.

Link to comment
Share on other sites

И аз бих чакал финалната.

Някъде четох, че RTM-то излизало чак към Септември. Определено не е скоро. А финалната, готова за закупуване, още по-нататък.

Link to comment
Share on other sites

Аз мога само да помогна с инфо, че съм с бета рилийз 7128, ако не се лъжа - вече около и над месец - 64 битовата версия. Нямам никакви забивания, проблеми и др. подобни, лично на мен ми харесва много много повече от Виста, за ХР въобще не говорим - то е морално остаряло.

 

Единствено на една камерка Канион не съм намерил драйвер. Много стегнато и добре работи, и го няма почти непрекъснатото човъркане в диска на Вистата, което не е приятно.

 

П.П. Преди това бях пак около месец с 32 битовата версия - пак без забележки относно работата и стабилността.

Link to comment
Share on other sites

Актуалната в момента е 7264, доста след 7100 и е активна също толкова, колкото и 7100, но е с още по-изчистени бъгове и т.н. 7100 не се ъпдейтва сама до 7264. А ако няма да преинсталираш скоро компютъра си... най-добре да изчакаш още съвсем мъничко до излизането на финалната версия.

 

 

И аз бих чакал финалната.

Някъде четох, че RTM-то излизало чак към Септември. Определено не е скоро. А финалната, готова за закупуване, още по-нататък.

 

Септември доста далеч ми се струва. XP-то почва да ми спъва системата и искам да го сменям, но Vista не ми харесва, а на MAC-а не мога да играя игри.

 

Искам да попитам Adobe Creative Suite 4 инсталира ли се на Windows 7 без проблем?

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам Adobe Creative Suite 4 инсталира ли се на Windows 7 без проблем?

Без грешка! И работи ужасно мазничко.

Link to comment
Share on other sites

Относно пъргавостта и чегъртането на Виста..

Не мога точно от Виста да давам отзиви, но от Server 2008 мога.

И относно Photoshop CS3.

@Teddy-King, прилагам клипче как на мен ми стартира CS3 абсолютно винаги, дори след рестарт, благодарение на суперфеч. Диска чат пат работи тихо и в бакграоунд, именно поради споменатата услуга.

Как се стартира при теб фотошопа? Виждам, че система имаш почти като мойта.

Иначе дано 7-цата (и 2008 R2 респективно) са по-добри. Аз лично ще чакам ъпгрейда си, когато обикновено преинсталирам. Не виждам колко по-мазно и пъргаво може да ме накара да ахна и преинсталирам предсрочно :) .

Тествах R2, нещо не ме накара да ахна, но определено се радвам, че Windows става по-пъргав ;) .

Link to comment
Share on other sites

И аз се издокарах с Win7. Да видим. Че XP-то прави проблеми и няма оправия. Губят се DNS-ите след зареждането и не знам от къде идва проблема, та реших, че като ще преинсталирам, поне ще е с Win7.

Link to comment
Share on other sites

И аз се издокарах с Win7. Да видим. Че XP-то прави проблеми и няма оправия. Губят се DNS-ите след зареждането и не знам от къде идва проблема, та реших, че като ще преинсталирам, поне ще е с Win7.

w00x виж си hosts файла, на скоро имах сходен проблем, сложи чист hosts файл, дано има ефект.

Link to comment
Share on other sites

Под Safe Mode не ползва ли Hosts файл? Защото под Safe Mode всичко е тип-топ. Уж го преглеждах, но нищо не видях грешно. Имаше само това, което аз бях добавил и тия добавени от Spybot.

Link to comment
Share on other sites

Ммм, незнам дали се ползва под сейф мод, но можеш да пробваш с един абсолютно чист hosts, като за проба :)

Link to comment
Share on other sites

След малко ползване, искам да кажа, че тоя Уиндоус е хибрид между Windows и Mac OSX, но OSX има повече ефекти и е по-приятен за окото.

 

Иконите в трея, бутона Show Desktop долу в дясно, опцията да ти покаже десктопа без да минимизира прозорците, стакването на отворените прозорци от програмата в иконата в трея, отварянето им с десния бутон, абе все едно гледам хибрид.

Link to comment
Share on other sites

Кажете в момента коя 7-ца е последна и коя да сложа ?

 

Между другото, само Quick Launch иконите не ми харесват на 7-цата, но се свиква.

А и не виждам оная "джаджа" дето се въртят "desktop-ите" със scroll-а :) :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Кажете в момента коя 7-ца е последна и коя да сложа ?

 

Между другото, само Quick Launch иконите не ми харесват на 7-цата, но се свиква.

А и не виждам оная "джаджа" дето се въртят "desktop-ите" със scroll-а :) :rolleyes:

 

Гледам, че последната е 7264, не виждам причина да не я сложиш нея, аз преди два месеца сложих последната към тогава 7128 и един проблем не съм имал досега. А джаджата си я има, ако имаш предвид вин бутона и таб.

А за разлика от Виста, която още при първата ми среща с нея не ми хареса, Уин 7 ми хареса веднага и все повече ми допада.

Link to comment
Share on other sites

Между другото, само Quick Launch иконите не ми харесват на 7-цата, но се свиква.

А и не виждам оная "джаджа" дето се въртят "desktop-ите" със scroll-а :) :rolleyes:

Как да върнем лентата Quick Launch в Windows 7 (и оная "джаджа" дето се въртят "desktop-ите" със scroll-а)

 

1) Натиснете с десен бутон върху празно място в лентата със задачи и махнете отметката на Lock the Taskbar (Заключи лентата със задачи).

2) Натиснете отново с десен бутон върху лентата със задачи, отворете менюто Toolbars (Ленти с инструменти) и натиснете върху New Toolbar (Нова лента).

3) В полето, в което пише Desktop, изберете следното: C:\Users\ИМЕТО ВИ\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer

4) Изберете папката Quick Launch и натиснете върху бутона Select Folder(Избери папката).

5) Вече ще видите добре познатата ни лента. След като преди малко отключихме цялото старт меню, може да преместите лентата където пожелаете.

6) Освен това ще искате да спрете текстовете в лентата както и имената на иконите. Натиснете с десен бутон върху лентата и премахнете отметките на Show Text и Show Title.

 

 

Как се стартира при теб фотошопа? Виждам, че система имаш почти като мойта.

Да, за под 5 секунди.

Link to comment
Share on other sites

Сетих се и още нещо. Причината, поради която Windows7 е толкова бърз е разпределянето на RAM-а, което също е взето и е същото като на MAC OSX.

 

Според мен, тая версия е най-голямото признание от страна на Microsoft, че операционната система на Apple е по-добра от тяхната.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря на Teddy и Светлия :punk

Полезна ми се вижда информацията.

След като се завърне лаптопа от ремонт ще сложа последната версия и ще customize-вам лентата :)

 

btw. На другия лаптоп - дали ще върви 7-цата сносно?

1.5 Celeron , 2GB RAM , 128 Video 40gb Hard ?

Link to comment
Share on other sites

btw. На другия лаптоп - дали ще върви 7-цата сносно?

1.5 Celeron , 2GB RAM , 128 Video 40gb Hard ?

Уха! Ще лети.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...