Jump to content
BulForum.com

WINDOWS 7.0


ggg

Recommended Posts

Някой инсталирал ли е Daemon tools на Windows 7 64? Че на мен ми мрънка за несъвместимост и не ми се иска да го омазвам тоя вин на 2-та седмица и съм се спрял.

Също така кажете програма за запис на CD/DVD-та за 64 битовата версия. До сега си ползвах Nero 6 , та се чудя дали да го сложа пак него, или ще трябва да търся алтернативи.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply
Някой инсталирал ли е Daemon tools на Windows 7 64? Че на мен ми мрънка за несъвместимост и не ми се иска да го омазвам тоя вин на 2-та седмица и съм се спрял.

Също така кажете програма за запис на CD/DVD-та за 64 битовата версия. До сега си ползвах Nero 6 , та се чудя дали да го сложа пак него, или ще трябва да търся алтернативи.

На пук на съобщението за несъвместимост, програмата се инсталира и работи. Използвам я. За запис използвам както новото Неро, така и Ashampoo Burning Studio 9, от което съм страшно доволен. Не би трябвало да имаш проблеми и с Nero 6 .

Link to comment
Share on other sites

При мен върви на 64 битовата версия Daemon Tools-a, като не ми е давало никакви съобщения за несъвместимост. Версията която вървеше под Виста и тука върви.

Link to comment
Share on other sites

Сега забелязах нещо гадно. Numpada печата ',' вместо '.' А в регионалните настройки навсякъде съм задал да е '.' - и за десетични знак и за валути.

Но праска запетайките. Къде трябва да бръкна за да почне да петата това, което аз искам?

Link to comment
Share on other sites

Сега забелязах нещо гадно. Numpada печата ',' вместо '.' А в регионалните настройки навсякъде съм задал да е '.' - и за десетични знак и за валути.

Но праска запетайките. Къде трябва да бръкна за да почне да петата това, което аз искам?

 

И на Виста си е така. Уиндоуските приложения си работят без проблем с , .

Link to comment
Share on other sites

И на Виста си е така. Уиндоуските приложения си работят без проблем с , .

Това не е съвсем вярно. При мен винаги си е било с точка, вероятно защото винаги правя едни и същи настройки, и като задавам БГ регионални настройки, винасги кустомайзвам десетичния разделител на всичко да е точка, а разделителя на тройките при големите числа - запетая. Но май това нямаше значение тука. Мисля, че като си правих фонетиката с MS Keyboard creator, доста време отделих да направя и пипна всичко, и май там беше хватката, че на нумпада зададох точка, а беше запетая. И като си инсталирам фонетиката винаги, ми е точка. Т.е. май зависеше само от инсталирания кейбоард layout.

Link to comment
Share on other sites

Excel приема запетаята, затова смяната на тоя бутон на точка би била доста глупаво решение ако се работи с Office пакет-а. Калкулатора приема и точката и запетаята за десетична запетая, затова не е проблем.

Link to comment
Share on other sites

Excel приема запетаята, затова смяната на тоя бутон на точка би била доста глупаво решение ако се работи с Office пакет-а. Калкулатора приема и точката и запетаята за десетична запетая, затова не е проблем.

Офис пакета си приема и точката. Досега винаги съм работил с точка. Предполагам се съобразява с настройките за знаците. Интересното, е че днес започна да се държи нормално. Не знам вчера какво му е било, но днес като продължих работата слага '.' и всичко е ОК.

Link to comment
Share on other sites

Тъй като никога не съм бил добър в откриването на подходящата версия измежду хиляди други бих помолил някой да постне линк към добре-работеща седмица,която да си изтегля и инсталирам,че тая Виста ми бърка в душицата вече :angry:

 

Edit:32bit версията ми трябва :)

Link to comment
Share on other sites

Колкото и да го хвалех в началото, Уиндоуса си е Уиндоус и отново започна да се проявява по най-левашкия начин.

 

Системата е с 2ГБ РАМ. Обърнете внимание на активните процеси и %-та използвана рам долу. И освен това, нещо постоянно пише по диска, което прави работата на системата, много много бавна.

 

Capture.JPG

Link to comment
Share on other sites

Това, че някоя програма ти прави пръчки (вероятно антивируса, ако това GData е някакъв антивирус, но само като предположение), не означава за пореден път да виждаме нещо от сорта "Windows-а си е Windows".

Аз примерно и с 4, и с 8 ГБ рам (но това е без значение, все е над 2), такова нещо с месеци, вече години, не съм срещал с 2008, виста имам на друга машина.

Или някой драйвер ти мизерства.

7-цата още даже не е излязла финално на пазара, макар че може да има някой подобен бъг. Наскоро четох за критичен бъг в RTM, свързан с CHKDSK, чието поведение е точно такова. Виж и това.

Link to comment
Share on other sites

Колкото и да го хвалех в началото, Уиндоуса си е Уиндоус и отново започна да се проявява по най-левашкия начин.

 

Системата е с 2ГБ РАМ. Обърнете внимание на активните процеси и %-та използвана рам долу. И освен това, нещо постоянно пише по диска, което прави работата на системата, много много бавна.

 

:confused

 

Пуснал си сканиране на антивирусната си програма... И какво точно очакваш ? Да не чете от диска и процесорна активност 0%.

А за тия 77% наистина е странно, но зависи какво си бил пуснал до преди малко... А и с повече опити всяка ОС може да се сбъгне.

Link to comment
Share on other sites

Това, че някоя програма ти прави пръчки (вероятно антивируса, ако това GData е някакъв антивирус, но само като предположение), не означава за пореден път да виждаме нещо от сорта "Windows-а си е Windows".

Аз примерно и с 4, и с 8 ГБ рам (но това е без значение, все е над 2), такова нещо с месеци, вече години, не съм срещал с 2008, виста имам на друга машина.

Или някой драйвер ти мизерства.

7-цата още даже не е излязла финално на пазара, макар че може да има някой подобен бъг. Наскоро четох за критичен бъг в RTM, свързан с CHKDSK, чието поведение е точно такова. Виж и това.

 

 

:confused

 

Пуснал си сканиране на антивирусната си програма... И какво точно очакваш ? Да не чете от диска и процесорна активност 0%.

А за тия 77% наистина е странно, но зависи какво си бил пуснал до преди малко... А и с повече опити всяка ОС може да се сбъгне.

 

Не съм сигурен, че ме разбрахте. Процесора, майната му. Нищо му няма на него. Проблема идва от това, че има някакъв процес, дето не се отразява в таск мениджъра/Performance Monitor, а в същото време пише/чете постоянно по диска и заема много РАМ, което пък от своя страна прави компютъра много много бавен.

 

И даже да бях пуснал сканиране с антивирусната, щеше да си го отрази. GDScan е името на процеса на антивирусната. Scan Server-a който седи постоянно включен, но не сканира всичко. Все пак и преди съм ползвал антивирусни, които постоянно сканират.

 

Просто вървеше безплатно с Windows 7 за периода на теста и реших да я инсталирам. Върши добра работа.

 

Това горното се забелязва след СТАРТИРАНЕ на системата. Без да съм зареждал нищо.

 

А и даже да има отворена програма, която да заема РАМ:

 

1. Тя трябва да е отразена в списъка

2. Няма защо да пише по диска ако е оставена в айдъл, а в случая постоянно нещо джагърка.

Link to comment
Share on other sites

В Performance Monitor не може да не се вижда кое чегърта диска.

Ако не се вижда нищо, може да си прихванал нещо. Смени антивирусната.

Виж и с Process Explorer na Microsoft, в нея би трябвало да се види процеса, като си пуснеш колоните (ако не се виждат) за скорост на писане по диска , и четене.

Link to comment
Share on other sites

В Performance Monitor не може да не се вижда кое чегърта диска.

Ако не се вижда нищо, може да си прихванал нещо. Смени антивирусната.

Виж и с Process Explorer na Microsoft, в нея би трябвало да се види процеса, като си пуснеш колоните (ако не се виждат) за скорост на писане по диска , и четене.

 

Еми не се вижда. Пише, че процеса System пише по диска, с по 10МБ в секунда, но къде да го намеря тоя процес. То това може да си го интерпретира както си иска. Уиндоуска работа...

Link to comment
Share on other sites

Пише или чете? Да не е Суперфеча...

Щом е system, ако не е суперфеч, вероятно някой драйвер. Уиндоуса едва ли има пряка вина тук. Драйверите за Вин7 както и да го сучим, не може да са толкова стабилни колкото ти(ни) се иска.

Наблюдавай в Task Manager как се движи заетата памет с времето, особено кеша (Cached).

10МБ/с не може да ти забавят толкова системата, с толкова обикновено чете суперфеча.

В Процесс Експлорер отвори пропертиес на system процеса, и виж Threads, там може да подскаже кое точи процесор и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Superfetch го спрях предния път като ми правеше такива мизерии. Не е той. Нищо чудно 10МБ/сек да са само показаните. Както е при РАМ-а. Не съм сигурен дали проблема е от драйвери, при положение, че не го прави постоянно, а само понякога. Например в момента, всичко си му е наред и използва нормално РАМ.

Link to comment
Share on other sites

При вистата съм забелязал,че когато няма някоя програма,която да изисква особено големи ресурси всички процеси са резервирали доста памет.Когато обаче се появи програма,която изисква особено големи ресурси,уиндолса съкращава ресурсите на останалите процеси до минимум(заемаха няколко пъти по-малко рам).Предполагам и при 7-цата е така.

 

Аз имам 3ГБ рам и при включени Skype,Opera,Winamp и още 3-4 нетежки програми рама ми е на 29%.

 

Аз пък имам друга забележка:Толкова ли беше трудно да включат IPX протокола,било то и да се инсталира допълнително?!Вярно е доста архаичен ама все пак...

Link to comment
Share on other sites

Прочетох цялата тема , но така и не разбрах дали Windows 7 е по-добър от XP или VISTA .

Всеки в тази тема си има свое мнение относно всяка операционна система.

На мен въпросът ми е дали 7-цата НАИСТИНА натоварва толкова много системата , защото много хора тук твърдят това.

Аз в момента свалям 7-цата и мисля да премина от ХП на нея.

Проблем ли ще е ако я сложа на лаптоп със средно добри харектеристики (2.0Ghz DUO Intel,3GB,VC 512)

Ще имам ли някакви проблеми с отварянето на някои по претенциозни програми като Photoshop CS4 или игри от рода на GTI4 с които на ХП вървят без проблем.

Благодаря предварително на изказалите мнение по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

Ем супер тогава ... :) Слагам го , а пък в най-лошия случей ще трябва да форматирам наново и да си връщам XP-то :)

Няма да го направиш ;)

Действай смело! Успех!

Link to comment
Share on other sites

Няма да го направиш ;)

Действай смело! Успех!

Дали?!

Имайки предвид как стои въпроса с активаторите и краковете, които дори да твърдят, че е Ок, съвсем не е сигурно дали в най-добрия случай някъде Април 2010 няма да се наложи да преинсталира.

А едва ли вече го има за закупуване в ритейлъри.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...