Jump to content
BulForum.com

WINDOWS 7.0


ggg

Recommended Posts

from slashdot:

 

Windows 7 Reintroduces Remote BSoD

 

David Gerard writes "Remember the good old days of the 1990s, when you could teardrop attack

any Windows user who'd annoyed you and bluescreen them? Microsoft reintroduces this popular

feature in Windows 7, courtesy the rewritten TCP/IP and SMB2 stacks. Well done, guys!"

 

 

http://seclists.org/fulldisclosure/2009/Sep/0039.html

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Засяга Vista/7 и сървър 2008. Инфо от коментарите в блога на пича.

 

Admin said...

Excellent, 2008 puked..and now that AD wont start.

 

Anonymous said...

You ran this code against your domain controller? Nice.

 

Admin said...

Add to that list bro...Windows 2008 With SP2!!!!!

 

Admin said...

It was a DC on VBOX. Was suppose to use it for a security seminar...LOLZ...

 

Смях Смях :D

Link to comment
Share on other sites

Значи ХР ще е мой другар още дълги дълги години. Мислех, че с Глистата са стигнали дъното ама това на нищо не прилича.

 

Тъй като съм си фен на "Intel" съм се зарекъл, че ще си сменя (upgrade) уиндоуса, когато същото направят и 80'то хиляди компютъра в администрацията на "Intel". Ще припомня новината която съм споменавал в друга тема "Computers running Windows Vista might have "Intel Inside", but Microsoft 's newest operating system won't be Inside Intel."

 

An anonymous source at Intel told the New York Times that the chipmaker will stick with the older Windows XP until Microsoft rolls out Windows 7 in 2010 because it has found "no compelling reason" to upgrade to Vista.

 

When a company as tech savvy as Intel, with full source code access and having written several large chunks of the OS, says get stuffed, you know you have a problem. Well, everyone knows MS has a problem

 

The real question is what are they going to use? The official answer is 'nothing yet', the one where they try not to offend is 'likely Windows 7', delivered with a pained smile. Since that is shaping up to be Me II SP1a, I am not sure Intel will bite there either unless they suddenly develop a GPU that can run it in that time frame.

So that leaves two other choices, Linux and Mac. Linux is a distinct possibility...

 

Очакванията на Intel и към 7 не са кой знае какви, та моем и да минем и на линукс.. :)

Link to comment
Share on other sites

Значи ХР ще е мой другар още дълги дълги години. Мислех, че с Глистата са стигнали дъното ама това на нищо не прилича.

Мислиш, че ХР е по-сигурен ли?

 

Специално за Win2008 това е първия по-сериозен бъг, за който аз лично научавам откакто е излязал.

За да не е пачнат още, вероятно, както казват и в статиите, е засегнал реално много малка група хора Реално, а не в лабораторни условия че лесно се възпроизвежда. Ако беше засегнал сериозно голяма група хора и сървъри, надали щеше да остане толкова дълго непачнат.

А и ако си в trusted локална мрежа, опасност няма, през NAT няма как от интернет да те бутнат така. А и да не си зад NAT, ако си с файруол и/или изключен шеринг, също. Това е една от причините никога да не оставам без файруол - ако не правиш неправилни неща, антивирус не ти ртябва (без такъв съм от 5години), но файруол може да те спаси от доста бъгове в OS-a, които се експлойтват само както си седи компа.

Едно време като бях с ХР, когато ми прекарваха ЕК нета, Бластер вършееше навсякъде. Аз си имах Зонеаларм и си пеех. Момците от ЕК ми спряха зонеаларма за не повече от минути, уж по-бързо да сетнат нета ми, и разбира се тръгна нета, и видях познатото отброяване на 60 секунди веднага. Зачистих, пуснах файруола, даже не съм пачвал още дълго, и проблемите спряха.

 

Очакванията на Intel и към 7 не са кой знае какви, та моем и да минем и на линукс.. :)

Минавай, никой не те спира :) . Важното е да си щастлив.

Интел гледали към Win7.... Ми ако и в 7-цата не е оправен тоя бъг, значи точно той едва ли е причина за техното решение ;) . Може би причините при тях са други. Едва ли си правят илюзии че има ОС без бъгове.

Link to comment
Share on other sites

Абе аз така като гледам, Intel и към Apple се ориентират, та може и на MAC да се прехвърлят. Именно Intel поддръжката на Leopard/Snow Leopard, позволява инсталирането им на PC.

Link to comment
Share on other sites

Абе аз така като гледам, Intel и към Apple се ориентират, та може и на MAC да се прехвърлят. Именно Intel поддръжката на Leopard/Snow Leopard, позволява инсталирането им на PC.

И този вариант е много вероятен също, двете фирми се сработват завидно добре, нищо чудно ако стане :)

 

Минавай, никой не те спира :) . Важното е да си щастлив.

Интел гледали към Win7.... Ми ако и в 7-цата не е оправен тоя бъг, значи точно той едва ли е причина за техното решение ;) . Може би причините при тях са други. Едва ли си правят илюзии че има ОС без бъгове.

 

Причината, че архитектурно 7 и виста не се различават кой знае колко, това е довода им.

Link to comment
Share on other sites

Така, проблема ми - с влаченето - продължава дори след преинстал на Win-a.

 

Следя какво става и дори при отваряне на нов tab в Мозила товари и двата процесора на 100% поне за 2 секунди. Казвайте как да проследя кое го прави това и да го убия, че ме побърква.

Link to comment
Share on other sites

Няма как. Казах ти още преди да преинсталираш. Някакви бози в Уиндоуса товарят и омазват положението. Или трябва да ги изчакаш да се натоварят каквото имат да товарят и да спрат, или да ги намериш кои са. Аз намерих единствено Суперфеч-а, но предполагам, че него си го спрял вече. И не отговори, свети ли ти постоянно червената лампичка или не?

Докато мисли, какви програми си стартирал?

Пусни под Сейф мод и тогава пробвай пак.

При всяко стартиране ли ти го прави този проблем или само понякога?

Link to comment
Share on other sites

До сега не бях поглеждал, свети нон-стоп (30 сек я следих без да съм пускал нищо освен WinAmp да върви).

Проблема е винаги. А съм отворил нещо и започва да влачи песните, курсора на мишката и т.н.

 

36386124.th.jpg 42127139.th.jpg

 

78264643.th.jpg 80498103.th.jpg

 

Това е.

 

Това са обичайните програми.

 

Ей, сега докато ти правех сейв-а на шот-а на десктоп-а пак засече като натиснах за запазване.

 

94349064.th.jpg 17395052.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ами значи проблема ти е същия като моя. Нещо пише постоянно по диска и забавя системата.

 

Спри го тоя суперфеч ако не си вече и ако още има проблем, пиши "constant disk activity windows 7" в Гугъл, да видиш какво ще ти изкара.

 

Тая преинсталация дето я направи беше напълно безсмислена.

Link to comment
Share on other sites

Защо този Суперфеч ви е такъв трън в задниците, не знам.

Аз без него не мога да живея вече, изключително подобрение на системата ми прави.

Е, в Win7 може и да са го оакали, а тези признаци, за които стана дума последните постове, вероятно е някой драйвер. Почти никъде другаде не съм срещал други негативни изказвания за 7-цата, от който и да е характер.

Съвет: просто изчакайте излизането на финалната версия, бе хора, после изчакайте още малко да фикснат най-фрапиращи бъгове, драйвери и т.н.

Примерно сложете си го в края на годината за Нова година. Каква е тая мания не знам.

Също и оплюването на Виста ми е непонятно, била черпела ресурси... Освен ако нещо в игрите ви бърка в гз, аз на лаптоп с 3 РАМ сложих 64 битова виста, и нямам никакви проблеми, фърчи, че и с аеро и суперфеч. Без проблеми с драйвери или от какъвто и да е характер.

Заеманата памет за мен при тези цени на рама, не може да е никакъв довод, още повече това което виждате като заета памет, не е точно паметта заета от нея, вътре влиза и системния кеш.

Link to comment
Share on other sites

На мен ми е трън, защото извършва незнайни операции и товари системата до край с часове наред. Това не е нормално. Затова съм го спрял.

Link to comment
Share on other sites

На мен ми е трън, защото извършва незнайни операции и товари системата до край с часове наред. Това не е нормално. Затова съм го спрял.

Не е докрай, изобщо даже.

Харддиска се товари от суперфеч само в idle priority, с няколко МБ/сек, и ако си седял idle по-дълго, засилва с 30-40 МБ/с за да напълни по-бързо. Затова е idle - ако правиш нещо, не се пречка хич. А процесор не товари, само диска. И не е с часове, а само докато напълни рам-а с кеша, който си е набелязал. При мен с 8 РАМ, след рестарт за не повече от 15-20 мин. напълва към 6 ГБ кеш. С бавна скорост, разбира се. После спира. И пренапълва кеша само когато се затвори програма, освободи се рам и т.н.

Ако ти е шумен диска, тогава е проблем.

"Незнайни операции"

- :laughing: Разбирам те добре, обаче аз отдавна съм премахнал от себе си предразсъдъците относно това да искам да знам всяко едно светване на червената лампа какво точно прави с диска Windows.

Суперфеч за моя начин на работа помага изключително много. Това е едно наистина колкото просто, толкова и гениално нововъведение в OS-a. По-честото боравене с диска е многократно възнаградено с изключителната работа на системата.

Диска ми е тих и не се чува изобщо, а и имам чувството че суперфеч чете по такъв начин, че да не вдига и малко шум, т.е. вероятно чете така че главите да не чегъртат напред назад много. Вероятно защото и не ми е фрагментирано Ц-то, рядко деинсталирам оттам.

Link to comment
Share on other sites

Така, проблема ми - с влаченето - продължава дори след преинстал на Win-a.

Следя какво става и дори при отваряне на нов tab в Мозила товари и двата процесора на 100% поне за 2 секунди.

...Някакви бози в Уиндоуса товарят и омазват положението. Или трябва да ги изчакаш да се натоварят каквото имат да товарят и да спрат, или да ги намериш кои са...
Ами значи проблема ти е същия като моя. Нещо пише постоянно по диска и забавя системата.

Спри го тоя суперфеч ако не си вече и ако още има проблем, пиши "constant disk activity windows 7" в Гугъл, да видиш какво ще ти изкара...

На мен ми е трън, защото извършва незнайни операции и товари системата до край с часове наред. Това не е нормално. Затова съм го спрял.

 

Това както чета би трябвало да е при всички 7-ци. Но пък нищо от по-горното не срещам или поне забелязвам при мен. Диска свети само при голям ъплоуд и всичко работи светкавично бързо, особено сравнено с ХР или Вистата на лаптопа.

Не ми се вярва да е общ проблем това за което пишете.

Link to comment
Share on other sites

Така, момчета има някакъв конфликт на програми. Изтрих пак Win-а, ама си изтрих и всички програми и си оставих само музиката и филмите на РС-то. Направих си нова инсталация на Win7 и всичко си лети пак. :)

Link to comment
Share on other sites

Тръгна ли всичко? Т.е. явно си успял да го инсталираш а сега работи ли нормално или пак се влаче?

 

Може да се заблуждавам, но си мисля, че всичко беше от ужасно многото торенти в BitComet. Сега направо качих uTorrent и всичко е 6.

Link to comment
Share on other sites

Може да се заблуждавам, но си мисля, че всичко беше от ужасно многото торенти в BitComet. Сега направо качих uTorrent и всичко е 6.

Биткомет е едно заразно зло. Добре че си сложил uTorrent. Само в опциите му изключи ползването на Windows кеша - последните няколко опции. Тези опции бяха причината да се родя с тази програма под Вин2003, добре че ги сложиха. С включено ползване на системния кеш, се наблюдават точно такива аномалии. Теми в нета на тази тема бол.

Link to comment
Share on other sites

Може да се заблуждавам, но си мисля, че всичко беше от ужасно многото торенти в BitComet. Сега направо качих uTorrent и всичко е 6.

 

Многото торенти особено ако има кой да влачи от доста от тях буквално ще ти задръстят диска. Само че това не предполагах че може да е възможна причина защото поне след стартиране мислех че не тръгват автоматично а и би трябвало да ти направи впечатление че ако спреш торентите и всичко почва да работи нормално а спирането на тази програма е едно от първите неща които бих пробвал ако нещо ми е бавна машината или интернет връзката... Сериозно ли не си пробвал да я спреш? (То ако почнеш да сийдваш над 200гб торенти коя да е програма ще ти шашардиса машината)

Link to comment
Share on other sites

Многото торенти особено ако има кой да влачи от доста от тях буквално ще ти задръстят диска. Само че това не предполагах че може да е възможна причина защото поне след стартиране мислех че не тръгват автоматично а и би трябвало да ти направи впечатление че ако спреш торентите и всичко почва да работи нормално а спирането на тази програма е едно от първите неща които бих пробвал ако нещо ми е бавна машината или интернет връзката... Сериозно ли не си пробвал да я спреш? (То ако почнеш да сийдваш над 200гб торенти коя да е програма ще ти шашардиса машината)

 

И аз така бих направил. Изключване на всичко, което не ми трябва за да работи уиндоуса. Да видя дали ще продължи проблема.

Link to comment
Share on other sites

Бях пробвал да я спирама ама пак беше зле. Но той БитКомет-а ме съмняваше дали не остава вързан. Като само спреш торентите има някаква връзка дето остава май, пък може и дори и като спреш програмата чрез суперфеч пак да е вързан. Абе луда работа.

Link to comment
Share on other sites

Бях пробвал да я спирама ама пак беше зле. Но той БитКомет-а ме съмняваше дали не остава вързан. Като само спреш торентите има някаква връзка дето остава май, пък може и дори и като спреш програмата чрез суперфеч пак да е вързан. Абе луда работа.

 

Остава вързан като натиснеш STOP от програмата. Трябва да я изключиш.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...