Jump to content
BulForum.com

WINDOWS 7.0


ggg

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Предполагам щото е бета :wacko: .Специално моя лаптоп още няма драйвери за седмицата...пък и предпочитам да изчакам официална и стабилна ферсия преди да я сменя с Виста(от която до момента съм много доволен между другото :) )

Link to comment
Share on other sites

И аз си върнах Вистата. Тая 7-ца хубава, лека, ама като ниама драйвъри и всичко се засира. Кво ме грее, че ползва по-малко ресурси като краен ефект няма(заради бета драйвъри) :(

Link to comment
Share on other sites

Това е първа бета, ти какво очакваш не мога да разбера? Мусака ли да ти прави?

Следваща бета няма да има... а направо RC. Така че за пъвата бета... тя е и последна :)

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам има ли възможност да се сложат по-нови драйвъри на нвидиа от тези, които ми идват като Important Update? Също така има ли вероятност драйвъри за виста да ги сложа на този и да работят както трябва? :P

 

Edit: Преди малко пробвах и се получи по някаква странна логика :) Даже и PhysX имам.

Link to comment
Share on other sites

Да де и аз ги сложих, ама с тях не искат да ми трагват игрите :( Иначе да инсталват се всичко е наред до момента до който не пуснах някоя игра и голямата забивка :wir

Link to comment
Share on other sites

Да де и аз ги сложих, ама с тях не искат да ми трагват игрите :( Иначе да инсталват се всичко е наред до момента до който не пуснах някоя игра и голямата забивка :wir

 

Интересното е, че при мен няма никакви проблеми. Играя даже Fear 2, но имам съмнения, че не се държат толкова добре, колкото биха под вистата. Разбира се, не съм и очаквал друго :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Нека да обобщя! в момент пиша от PC с WIN 7 - build 7022 по - точно.

Изплющях го като основна операционна. Дефакто няма друга опция защото бетата не поддържа мулти боот или поне аз не намерих как става, няма опция.

На XP и VISTA се избира така--->

My computer-->ДБ(десен бутон) properties-->advanced-->3 ти профил-->setup and recovery-->settings button-->от падащото мену се избира default за старт->от edit се трие ако разбирате достатъчно тази която не искате да стартита или задавате 30 сек на 0 и не се показва избора за bоot order.

Говоря от личен опит щото исках да сложа едно XP на 3-я дял за помощна система.

Впечатления от WIN 7:

При мен върви супер. Всички драйвъри си тръгнаха от VISTA. Аз за XP още нямам официални, става дума за Acer aspire 5720 Z(dual1,47/2G/GF8400-256), не че не си бацах на XP и всичко работеше. Просто това ми е работа и не е проблем за мен, въпреки че доста хора виждат зор да минат на XP на такава машина.

Относно игрите - не всичко работи, аз подкарах FEAR (стария на max) и Dark sector, но имайте предвид че 7-ка върви с DirectX 11, няма карти които да го поддържат още :). И да има DX 11.

Като стабилност нямам забележки към системата. Перфектна.

ДА СЕ ИМА ПРЕДВИД!!!! НЕ ПОДДЪРЖА DAEMON TOOLS. ULTRA ISO работи на 6. За мен беше въпрос нa навиk, даже вече Ultra Iso ми хареса повече от Daemo tools. Skype работи но в режим на съвместимост.

РЕСУРСИ:

Ресурсите са доста скромно, бях на оригинална VISTA 2 месеца!!!

При мен взима 30% от 2GB ram (50% vista). Sidebar-a не е отделен като пространство вече, а притурките си плуват свободно.

Другото може и сами да го видите при добро желание.

За малко да забравя: - има табла като на XP, поне за мен е важно, цъкам в края на работния ден редовно! Явно са се допитвали какво да променят!

ЗАКЛЮЧЕНИЕ: При моята вградена ненавист към VISTA тази OS определено ми е на сърце и чакам официалка.

 

P.S. Ще помогна на всички които имат проблеми и питат правилно.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Поне от това, което чета (Beta 7748 вече) и при положение, че всички казват, че няма да има Beta 2 аз лично давам 3-4 месеца до RC (Release candidate), ако не и по скоро (А ДАНО).

Много читава официалка септември/декември.

Шалом момчета и наслука.

P.S. Малко превод и предистория за Win 7:

Кодовото име на WIn 7 e "Blackcomb", разработката му започва много преди VISTA. Дефакто VISTA е нероденото WIN 7 дете. VISTA= -орязан Вин 7, изкана на пазара поради "някакви" нужди (XP малко остаря).

От там се вижда нуждата от Win 7, "малко" тежка, но красива VISTA. (Официално признание на MS, че част от екипна на WIN 7 работи по SP-те на VISTA)

Тук идва момента да споменем и грижата на MS за потребителя (най - после!!!, че можеше да стане късно, то и сега не е - team copy paste да остане без работа, те други операционни системи си ги имат тези неща вече). WIN 7 се радва на много добро обгижване от страна на потребителя. Потърсете в ГУГЛИЦАТА и вижте колко хора са свалили beta на WIN 7. И как се гласува кое да остане и кое да се добави.

Link to comment
Share on other sites

Кога се очаква пълната версия - евентуално с работещи драйвъри, защото гледам в замунда "уж" има 2-3 не бета версии, но все пак преди да сваля и да го пробвам исках да питам :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Аз съм с build 7048 /х64/ на машината от подписа. Всички екстри/ефекти и пр. са ми пуснати и нямам никакви проблеми.

До колкото знам /от форума на дата/ тази версия не е оптимизирана като 7057,но пък за сметка на това има доста по-малко бъгове.

Единственият ми косур засега е да подкарам "Weather Gagget-a":).

Link to comment
Share on other sites

Единственият ми косур засега е да подкарам "Weather Gagget-a":).

Що бе? Свали си работещ, те са същите като за Виста.

Link to comment
Share on other sites

Инсталирах си RC1 7075, x64. Като за начало ми харесва, за сега някакви странности не съм забелязал, има добри ефекти. Само лошото е че не ми разпознава допълнителната лан карта (ползвам я вече почти 10 години), заради което си махнах и вистата и не ползвам често сусе-то. Само вградената я разпознава, но от нея нямам достъп до нета. Ех, добре че е доброто старо ХР, че да не си късам толкова нервите. :) Май скоро трябва да мисля над нова лан карта или преминаване към вградената.

Link to comment
Share on other sites

Инсталирах си RC1 7075, x64. Като за начало ми харесва, за сега някакви странности не съм забелязал, има добри ефекти. Само лошото е че не ми разпознава допълнителната лан карта (ползвам я вече почти 10 години), заради което си махнах и вистата и не ползвам често сусе-то. Само вградената я разпознава, но от нея нямам достъп до нета. Ех, добре че е доброто старо ХР, че да не си късам толкова нервите. :) Май скоро трябва да мисля над нова лан карта или преминаване към вградената.

Ами смени си мак адреса на вградената и ще имаш нет през нея B)

Link to comment
Share on other sites

На пръв поглед добро решение, но е свързано с доста други кахъри. Пък първо мислех за една инвестиция за някой добър лаптоп, че проблемите да са ми наполовина по-малко. :)

Link to comment
Share on other sites

На пръв поглед добро решение, но е свързано с доста други кахъри. Пък първо мислех за една инвестиция за някой добър лаптоп, че проблемите да са ми наполовина по-малко. :)

Не знам каква ти е машината, но само гледай с лаптоп да не си навлечеш двойно повече проблеми!

Проблемите с лаптоп могат да са доста по-скъпи за оправяне. А и като се има предвид боклуците, които се продават у нас и всеки гледа да вземе най-евтиното..

Link to comment
Share on other sites

В общи линии: DualCore 1800 Mhz, RAM 2 GB, GeForce 256 MB, 500GB. За сега са ми достатъчни, но вече не ме свърта на бюрото, искам повечко свобода. :) Иначе проблемите не са толкова парични, колкото страха, че отново няколко дена трябва да прекарам в инсталации на програми и техните настройки, донастройки на домашната мрежа, лафове със съпорта за МАС адреса и т.н. Тъкмо се заобичах на ХР с Acronis-a.

Гледам в темата за десктопите, ти бая си наваксал с инсталираните програми, направо нямам думи за търпението, което имаш. :)

 

Edit: А защо не могат да работят двата уиндоуса на един компютър (ХР и 7)? Трябва от Manage менюто да правя всеки път Active, дяла върху който е уиндоуса, който искам да стартирам. Пробвах в boot.ini да добавя ред и за втория уиндоус, но не става. Нещо да не би да изпускам?

Link to comment
Share on other sites

Абе какви изисквания... аз съм на моя мъник, ASUS ЕЕЕ, със седмицата се справя чудесно. Това чудо върви на всичко!

Link to comment
Share on other sites

Чак толкова ли са й ниски изискванията на 7-цата? Аз съм с IBM ThinkPad T41, 1.6 ГХц, 1ГБ рам, 40 ГБ хард, Ати Радеон 7500 32МБ.. Да я мъча ли, ще работи ли добре? Защото до сега ХР-то си е без грешка.. Имам на единния дял 15 ГБ свободни, мога да освободя още 5.. Ще ми стигнат ли? Дайте съвети, че не ги разбирам много уин-инсталациите.. А и драйвери не знам от къде да търся.. Въобще гол и бос.. :bgrin: ??????? Програмите, който съм сложил на дялът с ХР ще работят ли и на 7-цата?

Link to comment
Share on other sites

Видео картата ти е доста малко, а и за 15 GB място, то ще отиде почти всичко за инсталацията. Ако ще инсталирваш повече игри и програми няма да ти остане място. По-добре не го мъчи хайвана. ;)

 

Аз сега си инсталирах 7068 х64 версията. Вече поне ми дава да си избирам кой уиндоус да заредя, но проблема с ланката си остава. :)

Link to comment
Share on other sites

Айде забравяйте старите рилийзи :punk Windows 7 build 7077 - кандидат да стане RC1 и би трябвало да има някакви съществени промени :D. От 10 часа вчера вечерта го теглих от руснаците :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...