Jump to content
BulForum.com

WINDOWS 7.0


ggg

Recommended Posts

А да знаете някой архиватор, който да работи нормално? Защото с WinRar 3.70 не се получават нещо нещата.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply
А да знаете някой архиватор, който да работи нормално? Защото с WinRar 3.70 не се получават нещо нещата.

7-zip върши перфектна работа, WinRAR 3.81 beta върви, но с много засечки :(

Link to comment
Share on other sites

А да знаете някой архиватор, който да работи нормално? Защото с WinRar 3.70 не се получават нещо нещата.

 

Ами днес си го инсталирах само че не 7077, а 7072.....

за архиватор ползвам Winrar 3.80 и няма проблем, но пък инсталирането на daemon tools е направо страхотно...... :D всеки път ми иска рестарт за да почне инстала и като се рестарт и айде пак рестарт и след 4-5 рестарта се отказах :D

Link to comment
Share on other sites

Леле , този Win7 колкото повече го разглеждам толкова повече ме отчайва. За архиваторите се справих, обаче реших да го инсталирам на един компютър като основна ОС. Голяма грешка. Първо архиватора, после неро 8 все ми дава грешка и не се зарежда (първо зареждаше не както трябва), в адрес бара като щракнеш на падащо меню, менюто липсваше и излиза само бяло поле, скайпа не се зареждаше както трябва (все се зареждаше като за нова инсталация - иска регистрация). А за драйверите голяма мъка, за едно има вече, за друго не. Сигурно има и още, но са толкова много бъговете, че сигурно нещо съм изпуснал. Добре че не пробвах за Daemon tools (гледам че вече е излезнала версия специално за Win7 ) :) .

 

Май така като гледам, скоро няма да излезне финалната версия. От 7077 до 9999 има доста дълъг път. :)

Link to comment
Share on other sites

Леле , този Win7 колкото повече го разглеждам толкова повече ме отчайва. За архиваторите се справих, обаче реших да го инсталирам на един компютър като основна ОС. Голяма грешка. Първо архиватора, после неро 8 все ми дава грешка и не се зарежда (първо зареждаше не както трябва), в адрес бара като щракнеш на падащо меню, менюто липсваше и излиза само бяло поле, скайпа не се зареждаше както трябва (все се зареждаше като за нова инсталация - иска регистрация). А за драйверите голяма мъка, за едно има вече, за друго не. Сигурно има и още, но са толкова много бъговете, че сигурно нещо съм изпуснал. Добре че не пробвах за Daemon tools (гледам че вече е излезнала версия специално за Win7 ) :) . Май така като гледам, скоро няма да излезне финалната версия. От 7077 до 9999 има доста дълъг път. :)

 

Не че съм голям специалист или защитник на Microsoft, но break - от всичко, което си изброил горе мога да се съглася само за Daemon tools, но пък аз си реших проблема с една друга програмка - MagicISO. Skype си върви без проблем както на лаптопа на приятелката ми, която първа си сложи Win7, така и на моята машина. Да - не тръгва Google Chrome, но те от Microsoft си пишат, че нещо с Google не могат да се разберат. С малко акробатики обаче можеш и тази програмка да си я пуснеш - стига желание да имаш. Неро 8 не ти работи, защо не си сложиш 9-ката или Ashamoo Burning Studio тогава или просто потърси алтернатива някаква, защото аз твоя пост го разбирам по следния начин: "искам да си сложа Microsoft Office 95, ама нещо не ми работи. Архиватора WinZip 8.0 - също не тръгва...". Да разбирам, че ти си си свикнал с някой програми и не искаш да си променяш навиците, но както си решил да сменяш OS в бъдеще, така може и да пробваш някой нови програмки, не си ли съгласен?

 

Отново искам да спомена - не съм някакъв върл фен на Microsoft, Windows 7 ми стана основна OS от предния рилийз, аз лично съм доволен, защото ми върши работа. Допадат ми т.нар. новости и визия, но пък и аз си знам, че луд на шарено се радва :P :laughing:

 

Съгласен съм с мнението на Teddy-King още от първата страница – тази бета е най-добрата бета, която са правили до сега хората от Microsoft, похвално е.

 

Четете и се ровете малко повече из нета, има на много места списъци с програмите, които са съвместими с този Windows и тези, които имат известни проблеми. Ето една такава тема - клик.

Има си описани и начини как да се инсталират някой от "проблемните" приложения.

 

Успехи и останете със здраве.

Link to comment
Share on other sites

Да - не тръгва Google Chrome, но те от Microsoft си пишат, че нещо с Google не могат да се разберат

Няма такова нещо, аз само него използвам, че най-лекичко ми върви :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Teddy-King аз трябваше да направя това, за да мога да го подкарам:

 

google_chrome_windows_7_64_bit_version.png

 

Без да добавя –in-process-plugins след chrome.ехе в Target прозорчето, програмката не искаше изобщо да ми тръгне, а аз си я ползвам само нея от доста време. Както и да е - оправих се и сега всичко си е наред, макар че добавянето на --no-sandbox или --in-process-plugins не е препоръчително от съображения за сигурност (поне така пишат google devs).

Link to comment
Share on other sites

Аз си го подкарах без никакви допълнителни манипулации. Може би вече са поправили тази "грешка", аз съм със 7022 х86

 

Edit: Днес се ъпдейтнах до последната версия и все така нямам никакви проблеми с Google Chrome.

Link to comment
Share on other sites

Teddy-King явно проблемът е с 64 битовия Windows. И двата компютъра, които са в къщи са със 64 битов и на двата имах въпростия проблем. Карай - аз се оправих, а и четох в Chromium блога, че новия dev beta на Chrome е с фикснат проблем + това хората там пишат, че докато излезне OS-а, те ще са готови с техня продукт и ще изчистят малките проблеми. Все пак това е Google - техните продукти са beta версии с години ;) :P

Link to comment
Share on other sites

Taкаам, качих си го вчера новия Win 7, поразгледах го и взе че ми хареса. Обаче имам следния много противен проблем, който го имах и при виста, но се случваше доста по-рядко. Както си работи и изведнъж монитора става ето така: 1fdd1c42051f18eea01e8a93cccd015d_120x90.jpg Качих нови драйвери на видеото ефект нулев, имам усещането, че и новия Win ще заеме почетно място в подписа ми :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Taкаам, качих си го вчера новия Win 7, поразгледах го и взе че ми хареса. Обаче имам следния много противен проблем, който го имах и при виста, но се случваше доста по-рядко. Както си работи и изведнъж монитора става ето така: 1fdd1c42051f18eea01e8a93cccd015d_120x90.jpg Качих нови драйвери на видеото ефект нулев, имам усещането, че и новия Win ще заеме почетно място в подписа ми :ph34r:

Ти явно не си заклет анти Вин-аджия, щом чат пат пробваш, че даже и ти харесва някой Виндовс :) .

Win7 е далеч от финалната си версия, драйверите очевидно ще искат и промяна както когато се появи Виста, не прави заключения отсега.

Виж в HWBG какви даже по-големи оплаквания има с проблеми по екрана. В същото време други хора нямат такива проблеми. Изчакай просто.

 

Между другото това на снимката на какво ви прилича? :rolleyes: , жокер, на обърната на 180 градуса .. какво. :)

Link to comment
Share on other sites

Ти явно не си заклет анти Вин-аджия...

Как пък си направи тоя извод, винаги съм имал инсталирано XP, което влиза в употреба чат-пат, а до преди година и нещо си ползвах само Win :bgrin: По-скоро съм заклет антиВистаджия :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Сложих преди 2 дена един уин7 на една машина вкъщи и засега ми харесва и визуално и като промени. Имах някой затруднения с флаша на Файърфокс, с кирилицата и др. подобни, но ми харесва как върви. Определено ми е по-бърз от Вистата (може и да е защото тя е на година и половина). Като функционалност и стабилност тепърва ще видим.

 

П.П. С билд 7127 х86 съм.

 

Едит: http://www.sevenforums.com/ много полезно сайтче.

Link to comment
Share on other sites

Тази 7 номер продължава да ме учудва и радва: на напълно заредена операционна система с антивирусни, скайпове, демони и всичко в този ред (без браузъри и др. пуснати програми) заетия РАМ е малко над 500 :confused

Радвам се, че Вистата ми тотално баталяса и вместо пак нея да сложа, опитах тази 7-ца. Коренна разлика в работата.

 

П.П. Все пак е рано още, на няма и седмица откакто я ползвам, но отдруга страна е бета все още..., а за бета е направо лудница.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Някой може ли да ми помогне коя версия на Win 7.0 да си сваля, защото в zamunda са много и не искам да пробвам няколко. С Intel Dual Core 1.60Ghz съм.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми помогне коя версия на Win 7.0 да си сваля, защото в zamunda са много и не искам да пробвам няколко. С Intel Dual Core 1.60Ghz съм.

Изчакай няколко седмици, излиза RTM. Малко след това даже ще можеш да си я купиш и да си я ползваш безкрайно дълго. Не си струва заниманието с бета версии, които по презумпция ще трябва да се преинсталират след известно време.Ако си от хората, които преинсталират през няколко месеца - давай, сваляш последния билд от замундата и това е.

Link to comment
Share on other sites

tedy, благодаря за съвета. ;) Така или иначе преинсталирам през 4-5 месеца, явно ще си сваля последния билд наистина.

 

Само се питам, проблеми с драйверите някакви да очаквам ли и евентуално как да ги разреша. Виждам, че нагоре е дискутирано, но няма нищо точно казано.

Link to comment
Share on other sites

Аз лично не разчитам на факта, че като не е бета няма да има критични грешки, които може да не са открити, обаче поне ако си го купиш ще имаш някаква "гаранция" като може да обновяваш.

Впрочем, колко ще струва?

Просто смятам че ако ми хареса много, ще е хубаво да си го купя... естествено първо ще мине през мойто стрес-тестове за да се уверя дали ще ми пасне на нуждите!

:)

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми помогне коя версия на Win 7.0 да си сваля, защото в zamunda са много и не искам да пробвам няколко. С Intel Dual Core 1.60Ghz съм.

 

Аз съм със 7127 - никакви забележки нямам към работата му. Не е забивал, не е рестартирал ей такам въобще никаква връзка с Виста - Увиста. Предполагам, че и следващите билдове ще са по-добри или най-малко няма да са по-лоши.

 

 

Изчакай няколко седмици, излиза RTM. Малко след това даже ще можеш да си я купиш и да си я ползваш безкрайно дълго. Не си струва заниманието с бета версии, които по презумпция ще трябва да се преинсталират след известно време.Ако си от хората, които преинсталират през няколко месеца - давай, сваляш последния билд от замундата и това е.

 

То винаги може да се изчака, въпроса е индивидуален. Аз примерно не можех да изчаквам много, че Вистата ми рестартираше някой път веднъж седмично, някой път 5 пъти на ден !!! И ми омръзна. Доколкото знам тези бета нилдове ще ги поддържат и ще работят до юни 2010 г.

 

 

tedy, благодаря за съвета. ;) Така или иначе преинсталирам през 4-5 месеца, явно ще си сваля последния билд наистина.

 

Само се питам, проблеми с драйверите някакви да очаквам ли и евентуално как да ги разреша. Виждам, че нагоре е дискутирано, но няма нищо точно казано.

 

Аз минах от 32 на 64 бита заради рама. На 32 бита тръгна абсолютно всичко което ползвах с Виста, и като софтуер и като периферия. Два принтера (Samsung CLP 300 и Kyocera FS-1000+), скенер на Канон, камерка на Canyon и др.

На 64 битовата не съм подкарал още камерката и скенера и ми се наложи на някой софуерни продукти да мина на по-нова версия.

 

Към момента са Rock Stable. Усещам си компа по-бърз просто. Иначе 64 битовата лапа към 1,2-1,5 гб от 4 рам.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм със 7127 - никакви забележки нямам към работата му. Не е забивал, не е рестартирал ей такам въобще никаква връзка с Виста - Увиста. Предполагам, че и следващите билдове ще са по-добри или най-малко няма да са по-лоши.

То винаги може да се изчака, въпроса е индивидуален. Аз примерно не можех да изчаквам много, че Вистата ми рестартираше някой път веднъж седмично, някой път 5 пъти на ден !!! И ми омръзна. Доколкото знам тези бета нилдове ще ги поддържат и ще работят до юни 2010 г.

Аз минах от 32 на 64 бита заради рама. На 32 бита тръгна абсолютно всичко което ползвах с Виста, и като софтуер и като периферия. Два принтера (Samsung CLP 300 и Kyocera FS-1000+), скенер на Канон, камерка на Canyon и др.

На 64 битовата не съм подкарал още камерката и скенера и ми се наложи на някой софуерни продукти да мина на по-нова версия.

Към момента са Rock Stable. Усещам си компа по-бърз просто. Иначе 64 битовата лапа към 1,2-1,5 гб от 4 рам.

Моля по-полека да се изказваме. Проблемите ти с Vista явно са били от друго естество. Вероятно драйвери или проблемен софтуер/съвместимост. Има милиони други хора, които я ползват без споменатите от теб проблеми. При това с месеци без рестарт.

Аз съм с Win2008 х64, който е почти като Виста. Никога не ми е правил никакви проблеми, и колкото повече работи без рестарт, по-добре работи.

За бета билдовете - да, вероятно до Юни 2010, но аз не бих се чувствал комфортно с тази мисъл. Понеже не преинсталирам даже всяка година. Т.е. да се лежи на тая кълка с Юни 2010 е несериозно ако ще се ползва за нещо различно от цъкане за ей така. Пък и последната бета, която пробвах, се мъдреха някакви Trial надписи на различни места по Windows, че е бета и т.н. Мен това ме дразнеше.

 

За колко лапа 7-цата - моя Win също лапа около 1.1 ГБ след рестарт, като има разни процеси, които стартират, вкл. Аеро.

Но признавам, че на усет 7-цата може и да е по-пъргава.

А и ставаше въпрос да изчака даже може би по-малко от месец, когато се очаква РТМ.

Link to comment
Share on other sites

Моля по-полека да се изказваме...

 

Мисля, че съм повече от внимателен, ако нещо те е подразнило - сори, не е било с цел. А може и ти да си по-чувствителен. ;)

 

...Поблемите ти с Vista явно са били от друго естество. Вероятно драйвери или проблемен софтуер/съвместимост. Има милиони други хора, които я ползват без споменатите от теб проблеми...

 

Специално с Виста съм имал проблеми на 2 РС -та и на 2 лаптопа (Lenovo и Dell). Aз говоря от мое име - ти от твое. От името на милиони никой не може да говори - освен професор Вучков може би. :lol:

 

...

А и ставаше въпрос да изчака даже може би по-малко от месец, когато се очаква РТМ.

 

Това имах предвид като казах, че е индивидуално. Грешка е винаги да се изхожда от собствената гледна точка, защото далеч не е единствена.

Link to comment
Share on other sites

Сори, ако аз съм прозвучал по-грубо, също не е било с цел ;) . Просто от подобни изказвания човек може да остане с впечатлението, че Виста за нищо не става и т.н. Твое мнение разбира се, но трябваше да има и контрамнение, за да се стигне до някакво решение за човека.

"Грешка е винаги да се изхожда от собствената гледна точка, защото далеч не е единствена."

- Именно. Затова се и обадих.

Не говорех от името на милиони, просто със сигурност за всяка OS има милиони потребители, и за всяка има такива с и без проблеми. Сигурен съм, че без проблеми са милиони :) .

А проблемите при теб може да са били и от обективни фактори, свързани с факти от сорта, че е нова OS, че няма драйвери за твоя хардуер, или са калпави и сто подобни мога да измисля.

Така че човекът просто може да пробва, при него може да няма проблеми, докато чака 7-цата, примерно.

Link to comment
Share on other sites

Аз минах от 32 на 64 бита заради рама.

 

Многократно е коментирано, че 32 битовите системи поддържат над 4гб рам чрез PAE, а виста нарочно е направена да не вижда над 3,5гб от м$, сървър 2008 стандарт х86 поддържа 4гб, а ентърпрайс - 64гб ;)4gbx86.jpg

 

Пробвах седмицата на един лаптоп със слаб процесор и ми се стори пъргава, но не виждам защо някой трябва да се мъчи с бета уиндоус, който при излизане на новия релииз ще спре, а и може да има всякакви бъгове, след като 2008 е много по-лек от виста, няма ненужните глупости, не е бета и е изключително стабилен.

Само трябва половин час след инсталиране да се направи на уъркстейшън и после забравяте за всякакви проблеми...

Link to comment
Share on other sites

Многократно е коментирано, че 32 битовите системи поддържат над 4гб рам чрез PAE, а виста нарочно е направена да не вижда над 3,5гб от м$, сървър 2008 стандарт х86 поддържа 4гб, а ентърпрайс - 64гб ;)4gbx86.jpg

 

Пробвах седмицата на един лаптоп със слаб процесор и ми се стори пъргава, но не виждам защо някой трябва да се мъчи с бета уиндоус, който при излизане на новия релииз ще спре, а и може да има всякакви бъгове, след като 2008 е много по-лек от виста, няма ненужните глупости, не е бета и е изключително стабилен.

Само трябва половин час след инсталиране да се направи на уъркстейшън и после забравяте за всякакви проблеми...

Така е за всичко. Само едно да поправя.

Независимо от OS-a, ако PAE не е активен, при 32 битов ОС се вижда по-малко от 4 ГБ винаги. Това че пише 4 ГБ означава, че ОС-а просто е видял толкова инсталирани, но се ползват някъде между 2.5 до 3.5 ГБ, в зависимост от конкретния хардуер. При PAE (сървър 2003 Enterprise и нагоре от ентърпсайс версиите и на 2008) се виждат до 64 ГБ. Но PAE е risky business. Аз лично не съветвам да се ползва за домашна машина ако се търси стабилност и безпроблемие. При някой може и да работи добре в зависимост от драйверите, но причините да се забрани при ХР от SP2 и при някои версии на Windows Server не са само икономически.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...