Jump to content
BulForum.com

Автомобилни гуми?


viiipeer_

Recommended Posts

А всесезонните Мишелин, се държат на лед точно толкова "добре", колкото и зимните Ласи, Корморанки, Дебики и т.н. Едва зимните гуми от най-високия клас загатват някакво по-добро сцепление

А ти вероятно не познаваш солта :lol:

От къде тази сол в България. Снега ни изненадва всяка година. Както и тези като теб ги изненадва и после реват колко лошо били почистени пътищата. Тези дето сме по - прости да си взимаме зимни гуми си караме без да ни интересува каква ще е прогнозната за следващия ден.

 

До 1-2 часа ще ви покажа тестове на летни и зимни гуми на сух асфалт при ниски температури. Много са интересни резултатите.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Виж сега. Вече започнах да ти се обиждам, защото явно си си вирнал носа нагоре като пишеш и не четеш останалите какво ти пишат! Съвсем ясно съм написал, че съм си сложил нови зимни гуми! (втори последен сезон им е, на 15 хил са, аз съм си ги купувал нови миналата година, аз съм си ги карал и аз съм си ги свалил още април месец) Съвсем ясно съм и написал, че втората кола може да се обуе с всесезонни гуми - кола която се кара само градско в Пловдив и не търпи екстремни натоварвания! Съвсем ясно съм написал, че колата за събота и неделя може да се остави с летните гуми, с които е по стабилна и която кола няма да се изкарва, когато има лед и сняг! Недей да изкарваш всички останали малоумни, най малкото имам доста по голям опит и с най различни коли при най различни условия.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че в темата вече не се търси реален поглед ами само заяждане май.Не виждам защо е така.

 

За паветата - казвам ви го като човек който го изпитал на гърба си, при тях в експремна ситуация включваща сняг или лед единствено шофьорските ви умения и системите за сигурност ( ESP-то най-вече ако имате такова ) са от значение( в смисъл, че зимната гума няма нито да ви закове като пирон на място, нито ще даде изкл. възможности за маневри в ляво или дясно ).

Не разбирам също така за който и каквото да каже противно на вече казано нещо от вас винаги се действа крайно поучително.

@netrootbg онзи сайт само искам да напомня да го постнеш( да не забравиш ), че и аз търся алтернативни за да ги сравнявам гумите от повече от един източник.

Link to comment
Share on other sites

Малко офф...

 

Много расови спортни автомобили се навъдиха тука :D

И аз съм на принципът лятото да карам с летни, зимата със зимни гуми, не защото съм RWD, ами просто ценя безопасността.

 

 

Аз пък имам проблемът, че и лятото и зимата гумите ми цвилят :cry

 

 

 

Ето едно клипче което показва колко много помага тракшън контролът при кола със задно предаване.

Мисля, че миналата година съм го правил. Посредата на отсечката нарочно намалям за да видя ще продължи ли нагоре :lol: Колата е със зимни гуми Kleber

 

Улицата е леко заледена и с голям наклон мисля, че улицата се казва "Войнишка" свързва се с Васил Априлов и Захари Стоянов.

Link to comment
Share on other sites

А това, че хубавата зимна гума е по зле от хубавата лятна гума на сухо и мокро не можете да го оборите по никакъв начин защото е неоспорим факт.

 

Жълта, зелена или карамбозава книжка да ти извадим пак хем си прав, хем не си прав. При условия навън +8, +10 и прочее си прав донякъде. Като се има предвид и че в града винаги е малко по-топло отколкото из кърищата.

 

Но при сухо време и -5, -7, -9, да не говорим и по-ниско (в такива условия и особено в града "сухо" е относително понятие, понеже асфалта отгоре е кора лед) изобщо не си прав и няма никакъв шанс да бъдеш. Най-малкото защото при тази температура лятната ти гума има консистенцията и сцеплението на по-широко колело от каруца. Дори и да си я изкарал от топъл гараж пак след 5 минути я придобива. Някой път в такива условия я ритни, но гледай да не си счупиш пръстите. Ето за това ти говорим ние от вчера. НЕ за мокро или сухо vs сняг и лед, а за ТОПЛО И СТУДЕНО като цяло. Което е основната причина освен снега и леда да сменяме гумите два пъти в годината. И сега ако не си ме разбрал и започнеш пак да твърдиш нещо друго ще започнеш да пишеш нови закони на физиката и химията.

 

Иначе аз като цяло те разбрах - ти си имаш една кола подготвена правилно за зимни условия и една, с която се движиш в топлите и сухи дни, които наистина са повече в нашите условия. Така нещата са разбираеми. Но не всеки има 2 коли на разположение и затова повечето от нас "спазват протокола".

 

-----------------

 

И на мен летните ми Michelin пищят винаги на гладък асфалт... :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Успех вече с летните гуми :bgrin:

 

Коя гума ще те вкара в пътя ако вземеш 90 градусов завой с 50 км в час на сняг или лед. Аз нямам мерак да пробвам.

 

Г/д съм доволен от Фулда. Добре поднасят, тоест контролирано :D

 

това зависи от десния ти крак и навъртването на волана :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Другото интересно е като се движеш с 50 и натиснеш kick-down и колата се чуди накъде да тръгне :D

 

може и "щипка сол" на съединителя, ако нямаш кик-даун. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Момчета как ви се представят летните гуми в момента? Също и всесезонните :pirate.

 

Аз както и всички други като дам газ дори и на 4-та и гумите превъртат. Много криво. За сефте ми се налага да карам в такива условия от как имам книжка.

Link to comment
Share on other sites

Летните гуми в момента за движение с повече от 30 км/ч не стават, всесезонните ако са качесвени са си супер( опит ).

Link to comment
Share on other sites

Летните гуми в момента за движение с повече от 30 км/ч не стават, всесезонните ако са качесвени са си супер( опит ).

 

Както казах. Вчера тръгнах...дръпнах ръчната и като гръм от ясно небе ми дойде как се врътна колата. Честно....търсех занасяне, но това беше прекалено да ГЕ. Добре, че ми се размина :love

Link to comment
Share on other sites

Направо ви се чудя на ентусиазма,какви летни гуми в тоя сняг?!?

 

@DON_CHEFO,наскоро търсихме носач за един фиат сейченто спортинг-280 кинта ЕДИНИЯ.Умната с тея ръчни че да не ходиш пеш...

Link to comment
Share on other sites

Момчета как ви се представят летните гуми в момента? Също и всесезонните :pirate.

Мойте се държат перфектно.1-ва,2-ра превъртат,но като цяло колата е като закована на пътя.

С Michelin Enregy съм.

Link to comment
Share on other sites

Направо ви се чудя на ентусиазма,какви летни гуми в тоя сняг?!?

 

@DON_CHEFO,наскоро търсихме носач за един фиат сейченто спортинг-280 кинта ЕДИНИЯ.Умната с тея ръчни че да не ходиш пеш...

 

Нищо чудно и да са заменяеми, но в горния пост под "тръгнах" имам предвид тръгнах от място => скороста не беше кой знае какво. След това си се прибрах де. Размина ми се на 3 пръста :wacko:

Link to comment
Share on other sites

То ся вънка е такъв х♚й че ако ще и гумите да са с шипове няма спасение ..... ебахти едвам съм се прибрал до нас........ с 4х4 с чистно нови зимни гуми и пак се намираха разни ентусиазци с джипки да карат сигурно с по 120

Link to comment
Share on other sites

Навънка е някакъв ужаст.Аз съм с гуми Нокиан и съм сигурен че за където ще тръгна ще успея да стигна.Цял ден гледам катастрофи за това утре предвиждам да си направя разходка до работата.Не ми се рискува някой рацер да ме натресе :angry1

Link to comment
Share on other sites

Направо ви се чудя на ентусиазма,какви летни гуми в тоя сняг?!?

Сега се прибрах от Хисар с летни гуми Тигър, къв ви е проблема?

Ако не вярваш мога да те повозя :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Сега се прибрах от Хисар с летни гуми Тигър, къв ви е проблема?

Ако не вярваш мога да те повозя :bgrin:

 

Ще я пропусна тая оферта,мерси все пак :D

Link to comment
Share on other sites

Момчета как ви се представят летните гуми в момента? Също и всесезонните :pirate.

Няма нужда от никакви зимни гуми освен, ако не си някой скиор или катериш Шипка или Пампорово например.Повечето тук са проявили една снобарщина да се искажат по скоро кой колко кинти е ръснал за зимни гуми и да са направат на интересни.Злобил мисла че ви го загатна че в някои ситуации и зимните гуми няма да ви спасят ако не е почистен пътя с машини.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...