Jump to content
BulForum.com

Автомобилни гуми?


viiipeer_

Recommended Posts

ся да не почваме пак безмислен спор , аз съм със зимни гуми , не съм с летни и не защитавам никой който е с летни гуми , просто на тая пътна обстановка , неизчистено , заледено и т.н. ако ще и гумите да са ти с шипове все тая.......новият кмет бате славчо се издъни ......

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply
Няма нужда от никакви зимни гуми освен, ако не си някой скиор или катериш Шипка или Пампорово например.Повечето тук са проявили една снобарщина да се искажат по скоро кой колко кинти е ръснал за зимни гуми и да са направат на интересни.Злобил мисла че ви го загатна че в някои ситуации и зимните гуми няма да ви спасят ако не е почистен пътя с машини.

Много вярно!

При положение,че не съм скиор и не катеря планините...

За двете седмици през годината,през които пътната обстановка е усложнена благодарение на и тазгодишните ненавременни действия на общината аз зимни гуми няма да сложа!

Карам само в града и внимателно,не съм имал проблеми...а и снега не е чак толкова много,просто няма кой да го почисти!!!

Link to comment
Share on other sites

Летните гуми в момента за движение с повече от 30 км/ч не стават, всесезонните ако са качесвени са си супер( опит ).

 

Днес се накефих яко с летните гуми (КонтиСпортКонтакт). Качих се и слязох 5 пъти до хижа Здравец на яка стъпка. Наистина нямат такъв грип като зимните, но пердаших яко и нагоре и надолу. Май си е до задкормилното устройство :)

Имам и едно качване и слизане с зимните - естествено по добър грип, ама... нали с летните минах преди малко от тук :lol:

Link to comment
Share on other sites

Брех тея Германци,Французи,Белгийци,Швейцарци т.н. били големи будали бе.Тъпаците им чистят те ще ми слагат зимни гуми.Може ли са толкова прости :lol: Да си карат с летните гумички.

 

Сега сериозно.Щом са измислени значи има полза от тях.Дори и да е изчистено лятната гума в студа е твърда и има по-малко сцепление с асфалта ако е изчистен както искате.Така че основният проблем не е само това че не е изчистено.Наистина при нас кметовете зимата все ги изненадва снега.

Link to comment
Share on other sites

Ми аз не съм ходил - не знам :lol:

А ти на минус 3 градуса ли викаш студ?

 

бтв днес гледах един гоуф с ъс зимни гуми и вериги дето заора и го бутаха да издаяни. Уникален водач на мпс - нямам думи :)

Link to comment
Share on other sites

Еми за мен и 10 градуса е студено.Нали не става да опнещ шезлонга и коктейла по бански на терасата цял ден?

Гумата се втвърдява и това нито аз съм го измислял нито аз съм го доказвал.

 

Ами и аз днес гледах как един с джип Нисан 4Х4 неможе да качи естакадата пред гаража....Ако е някой дето скача на газта е нормално да боксува.

Link to comment
Share on other sites

Точно за това говорим :) ето ключа от бараката ;)

 

Да, ама на мен мисълта ми е друга. За балъка шофьор няма разлика дали е с зимна или е с лятна гума. Щото и с хубавата зимна гума, на пловдивските булеварди с 2 санта киша и 3 милиметра лед под тях, не направих разлика от лятната като натискам газта аджамийската :bgrin: За да се възползваш от зимната гума, трябва да я усетиш. А това 90% от водачите на МПС не го могат и само се залъгват, че като имат зимна гума и са върха на сладоледа :lol:

 

Днеска гледам един идиот с едно БМВ... не стават да се карат в зимата тия коли...

Ето доказателство:

http://img91.imageshack.us/img91/5035/dsc04434ii6.jpg

 

Стават те стават :lol: И точно тези с двете врати най стават :P

Link to comment
Share on other sites

Наистина, когато зад волана има "състезател".То и на 3-та върти предното, въпреки адекватната гума.Ама прекаляваме май с тази тема.

 

Пожелавам на всички един безавариен зимен сезон.

Link to comment
Share on other sites

Наистина, когато зад волана има "състезател".То и на 3-та върти предното, въпреки адекватната гума.Ама прекаляваме май с тази тема.

 

Пожелавам на всички един безавариен зимен сезон.

 

И на пета превърта. Истината е в плавните движения. Бавно се натиска и спирачката и газта, бавно се върти волана и си винаги на пътя.

Link to comment
Share on other sites

Момчета как ви се представят летните гуми в момента? Също и всесезонните :pirate.

аз си смених гумите с all season Michelin Destiny. Тук преди 2 седмици имаше сериозни снегове. Колата беше страшно стабилна на пътя като имаш предвид, че тук има много стръмни улици и баири. Не знам дали е от това, че са още нови, но факт е, че са доста добри на сняг и лед

Link to comment
Share on other sites

Много съм доволен от зимните си гуми Фулда. Сутринта отивам на работа... и баща ми ми вика... еее добре, че дойде с джипа, че аз едва дойдох с камиона тука. Почудих се за какъв джип ми говореше, защото бях с 3ката. Иначе пътя е уникален. Сняг + много дупки и неравности + една голяма кална дупка :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Като чета прогнозата за две седмици напред се чудя дали да не слагам летните вече :unsure: То и сняг няма на ски да отидеш. Мъка :lol:

Що бе, аз предлагам да хващаме бобслейте и газ.... :ph34r:

То само лед и кал остана.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...