Jump to content
BulForum.com

За змиорките, бутането и изнервящите номера на пътя


jozo

Recommended Posts

Това че ти не я споделяш няма нищо общо с това дали аз мисля така или не...просто наистина няма смисъл да не пускаш никого и само да си вкарвате нерви и двамата, просто го пускаш, а после ти като си от другата страна очакваш същото..какво по-нормално... ?

 

Ами защото аз винаги искам да съм от страната на тоя дето ще го пускат не от пускащите. Само че не само е неправилно ами и няма как да стане. Отделно е селска проява да се набуташ в по-малката колона за да изпревариш 10тина-20 коли просто щото си тарикат и после трябвало да те пуснат. Дали? Ако можеш сам да се вредиш - ок, това за което AlBundy говореше - има хора с по-бавни реакции - хоп намърдваш се пред тях, но просто да чакаш да те пуснат - приготви се да изкараш 2-3 светофара в лявата лента докато ти дойде реда, пък ако случайно минеш - радвай се. Но "ама и аз може да съм в същото положение" го няма тоя филм.

 

Да, ако излизаш от малка уличка - това е друго. Но змиорките - мойте уважения но си е простотия.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply
Много съм разочарован от шофьорите в Пловдив. Наложи ми се да мина през града в час пик. Сума наред минаваха през лява лента за да изпреварят колоната и когато наближи да спират вече пускат мигач и се престрояват в средна лента. За съжаление почти всички ги пускаха
Направо се припознах днес. :) Но аз минах към 18:10, така че няма как да съм те засякъл.

 

 

Ако можеш сам да се вредиш - ок, това за което AlBundy говореше - има хора с по-бавни реакции - хоп намърдваш се пред тях, но просто да чакаш да те пуснат - приготви се да изкараш 2-3 светофара в лявата лента докато ти дойде реда, пък ако случайно минеш - радвай се. Но "ама и аз може да съм в същото положение" го няма тоя филм.

Ама аз не много нарочно, просто пътниците ми ме направляваха лошо. :rolleyes: От надлеза родопи минавам и знам, че отиваме към сточна гара и си се нареждам в лявата лента. И в последния момент, вече като минах около 20 коли в средната и трябваше да спирам, разбирам, че сме към центъра. За мой късмет, един се изтегляше бавно и хоп десен мигач и всичко е наред.. :D Та кога може да попаднеш в такава ситуация, никога не се знае.

 

А мен напоследък много ме изнервя включването в движението на оживена улица в пиков час от автобусна спирка. Голям трафик, хубаво, ама човек не може да тръгне нормално вече. Последните няколко дена вече тръгвам с бибиткания зад гърба ми.Хубаво бе, давам от 2 минути мигач за потегляне и няма кой да се сети да отбие по-настрани (или поне аз така правя). Накрая като видя малко повече свободно местенце, така че този зад мен да може да набие спирачки и тръгвам с газ. Или пък се изтеглям малко по малко, ама пак никой не се сеща и накрая пак така. После бибибтки. "К'во ми бибкаш ве ....., не гледаш ли, че се опитвам да се изтегля едвам едвам, докато ти си мислиш, че си всевишния". Като съм спрял за малко в пиков час, не значи че после за наказание трябва да вися 2 часа докато отшуми трафика.

 

П.П. Малко да изпусна парата.

Link to comment
Share on other sites

Ти автобус ли караш? Защото аз като видя автобус с ляв мигач и веднага спирам да му осигуря предимство. Така е по правилник, така и трябва да бъде. Но ако си с кола или такси - ще чакаш. На автобусна спирка е забранено спирането на други МПС освен тези по редовната автобусна линия

Link to comment
Share on other sites

......

Много ясно , че не става въпрос да мина 20 коли влява лента и да спра посредата на лявата лента и да чакам с мигач да се вкина в средната...просто винаги има поне 1 ,който ще тръгне по-бавно, ако ли не винаги се намира кой да те пусне без да се обърква цялото движение.Идеята е да се прави с акъл не с нахалство.

Link to comment
Share on other sites

Не е забренено.

Баш си е забранено, даже ако не се лъжа има и ограничение да спираш на разстояние от 25 или 50 метра от автобусната спирка.

Link to comment
Share on other sites

зависи си, има спирки и спирки, от едната страна откъм Тримонциум не може даже и за престой, какво остава за спиране, само място за бакшиши има, а от другата си може да спреш за престой без никъф проблем.

Link to comment
Share on other sites

Днес станах свидетел на полицейска справедливост. Един полицай на мотор спря мерцедес и бмв, които се бяха "изхитрили" да преминат в лентата на насрещното движение, за да изпреварят дълга колона от автомобили пред светофар. Спря ги на самия светофар и сигурно по този начин още повече задръсти движението, но поне нахалниците ще си изядат по една глоба.

 

Това нещо го виждам всеки ден - нервни хора, които не си стоят мирно на редицата, а с форсаж се опитват да минат 5-10 коли напред. :angry1

Link to comment
Share on other sites

На автобусна спирка е забранено спирането на други МПС освен тези по редовната автобусна линия
Баш си е забранено

Баш не си е забранено. Забранено е паркирането.

Link to comment
Share on other sites

Баш си е забранено, даже ако не се лъжа има и ограничение да спираш на разстояние от 25 или 50 метра от автобусната спирка.

Май имаме нужда от опреснителен:

Чл. 101. (1) Спирането за престой и паркирането са забранени:

1. до спряло пътно превозно средство от страната на движението;

2. в тунели и подлези;

3. в пътни участъци с ограничена видимост;

4. върху трамвайни и железопътни линии или в такава близост до тях, която може да

затрудни движението на релсовите превозни средства;

5. на пешеходни или велосипедни пътеки и на разстояние, по-малко от 5 м преди тях;

6. на кръстовища и на по-малко от 5 м от тях;

7. на мостове, надлези и стеснени участъци от пътя;

8. на места, където пътното превозно средство ограничава видимостта на участниците в

движението към пътен знак, пътен светофар или друго средство за сигнализиране;

9. на платното за движение, където разстоянието между пътното превозно средство и

пътната маркировка, забранена за пресичане, е по-малко от 3 м или където действа

забраната на пътен знак В24 или В25.

(2) Освен в посочените в ал. 1 случаи паркирането е забранено:

1. пред входовете на паркове, училища, театри, кина, предприятия и други места, където е

възможно да влизат или да излизат пътни превозни средства;

2. на платното за движение и на тротоара непосредствено пред входовете на жилищни

сгради и гаражи, когато това затруднява достъпа до тях;

3. на спирките на превозните средства от редовните линии за обществен превоз на

пътници.

Link to comment
Share on other sites

миналата седмица три пъти в три поредни дни ми се налагаше да ходя до отец паисий и в всеки един от трите дни щяха да ме блъснат по един и същи начин разни глупаци дето правят така наречените змиорки. :angry1 карам си аз в лява лента по цар борис 3 иронията е че си мисля точно за тази тема от форума и точно когато минавам покрай говедото което кара в средна лента зад някой автобус и то прави рязък ляв завой.без мигач разбира се и даже без да се огледа.е тва кво е освен пълна селяния.спирачки клаксони псувни и т.н.три пъти на косъм.и кво пускам го и после пак пристигам по рано от него.за движение в града се иска акъл и тактика а не нахалство и мощност.ето аз си имам една система за преминаване на тоя булевард като се почне от сточна гара до колелото на панаира и благодарение на нея с три престроявания на определени места (престроявания не змиорки) пристигам много по рано от всеки задник с голф или джип който си мисли че е на състезание.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Как може да има такива идиоти дето не спират на светофара под новия надлез... Найчо Цанов май се води улицата...

 

не мисля че някога в града е имало по-безмислени светофари , че тия дето са ги сложили са нямали кво да правят и направо 2 светофара през 5 метра са сложили , там щото се спукват да минават пешеходци и да слизах коли от кичука и аз ги минах на червено , не щото не исках да спирам ми щото не ги видях , пък и ако бях спрял най-вероятно сега и а6-цата щеше да ми е комби........

 

И светофарите на Брезовско Шосе въобще не ги ебават, вчера гоних някво рейсърче да му кажа, ама нещо зави в малките улички...

 

поредната тъпотия ...... след като ги сложиха тия скапани светофари задръстването почва още от колелото , преди това не е било така и за къв ги сложиха ? там хората които всеки ден са нясно че трябва да има колегиалност и винаги си дават път ..... да не ставали катастрофи , глупости , пак стават само дето сега и задръстване си имаме за по-свежо........ :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Една година бачкам на търговиите и според мен пак сутринта задръстването почваше от колелото, но иначе съм съгласен, че на търговиите шофъорите са доста по-колегиални.

Link to comment
Share on other sites

поредната тъпотия ...... след като ги сложиха тия скапани светофари задръстването почва още от колелото , преди това не е било така и за къв ги сложиха ? там хората които всеки ден са нясно че трябва да има колегиалност и винаги си дават път ..... да не ставали катастрофи , глупости , пак стават само дето сега и задръстване си имаме за по-свежо........ :wacko:

 

Задръстванията бяха заради уличката която минава през Ален Мак - беше затворена за ремонт.

Link to comment
Share on other sites

Как може да има такива идиоти дето не спират на светофара под новия надлез... Найчо Цанов май се води улицата...

това до метан станцията ли?

тоя светофар е колосално безмислен и въобще не ми го побира акъла за какво са го сложили(освен за да източат още някой лев за празниците де) :)

Link to comment
Share on other sites

това до метан станцията ли?

тоя светофар е колосално безмислен и въобще не ми го побира акъла за какво са го сложили(освен за да източат още някой лев за празниците де) :)

 

Той пък щото работи та сте взели да се жалвате :lol: Беше пуснат точно за 2 дни и пак го спряха.Понеже живея в този район откакто това там е станало път да е работило сумарно 2 седмици иначе все си мига жълто...

Link to comment
Share on other sites

кво като не е работило , самото пускане на тоя светофар беше най-голямата предпоставка за катастрофи там ...... щото и мене щяха да ме блъснат и аз щях да блъсна 1 първият път като минавах ......

 

10000% съм сигурен че оставят ли го да работи ще има всеки ден по 5-6 смачкани коли.......

Link to comment
Share on other sites

То по-тая логика от другата страна на надлеза нетрябваше да пускат светофара на ОМВ и Пожарната.Там си светеше жълто постоянно.В деня който заваряваха табелата "Светлинно регулиране" и аз видях червен сигнал и спрях зад мен се чуха спирачки и аз от хечбек щях да стана комби ама спрях.Сега пак има табели който явно не ги гледат някой хора и са ваксинирани от това..

Link to comment
Share on other sites

да бе сигурно , сериозно ли го мислиш това ?

табелите щели да оправят работата на 4те безмислени светофара ..... сигурно а как точно ще оправят нереалното разстояние между тях , не е нормално от светофар до светофар разстоянието да е 20 метра.... отделно пък точно там не минават нито пешеходци нито е трудно да се престроиш като слезеш от към кичука ..... на ОМВ-то долу има много предприятия и да направиш завой от ОМВ наляво към графита е трудно затова донякъде го оправдавам тоя светофар

Link to comment
Share on other sites

да бе сигурно , сериозно ли го мислиш това ?

табелите щели да оправят работата на 4те безмислени светофара ..... сигурно а как точно ще оправят нереалното разстояние между тях , не е нормално от светофар до светофар разстоянието да е 20 метра.... отделно пък точно там не минават нито пешеходци нито е трудно да се престроиш като слезеш от към кичука ..... на ОМВ-то долу има много предприятия и да направиш завой от ОМВ наляво към графита е трудно затова донякъде го оправдавам тоя светофар

 

Ти май не ме разбра кво ти казах.Казвам че табели има и те са сложени да се гледат че има светофар.Това че някой кара на изуст е друг въпрос.

 

Иначе точно от тея 2 светофара има смисъл.Този на охлюва до Шел е удобен за тези които идват от Сточна гара и трябва да завият наляво към ВСИ.Реално без него наистина може.Да ама вторият наистина е НЕОБХОДИМ според мен.Особенно заради джигитите които идват от Макдонълдс и завиват надясно към Сточна гара.Няма ден в който да не идвам от Мебелна къща и някой идваш от Макдонълдс изобщо да не благоволи да спре.Излиза си пред мен без хич да му пука и аз трябва да спирам.Свиря му на главата докато му втърсне и почне да се ядосва затва че му бибиткам и да ми прави жествое в огледалото, а аз същевременно да го псувам до девето коляно.Хайде аман от селски номера...Също и там си има пешеходци.Не са много но ги има.

Link to comment
Share on other sites

Кой ти говори за селски номера ?

Засекли го 1 път и дай да слагаме светофар там , ми дай да слагаме светофар преди всички улички , така никога няма да те засичат.... ебати , а левия завой към ВСИ даже а най-натовареното движение е не особено труден за правене ...... а пешеходците пък просто се спукват да минават , я минат днеска 5 човека я не .......

Link to comment
Share on other sites

Май май някой наистина не чете.Казах ти всеки ден минавам от там и всеки ден ме засичат.Като не гледат знаците ще има светофар и не аз съм измислил да го има.Пък и куките пак да се лепнат зад казаните както дебнеха едно време и да глобяват ще е добре.

Link to comment
Share on other sites

аз пък минавам един път месечно и затва се права на интересен , минавам абсолютно всеки ден от там и то по 2-3-5 пъти и светофар/и там не са необходими ......... ама изобщо

 

 

мене на магистралата ме засякоха ония ден 3 пъти , внасям официално предложение за светофар преди хепито , не може да продължава така :lol:

 

а и на лерин ме засичаха 2-3 пъти , предлагам там да има светофар преди всяка пресечка и зебра на всеки 20 метра и задължително Милиоционер с палка на края на Лерин , преди пещерско......

Link to comment
Share on other sites

Аз пък внасям официално предложение за светофар на всеки 500 метра на "пистата" , както и очертаването на пешеходни пътеки , щото днеска един изверг щеше да причини масово меле със своя спринт напречно по магистралата ... а аз си мислих че по магистралите няма пешеходци :lol:

Link to comment
Share on other sites

Сега ако глобят всички автомобили дето са смляни, за неправилно паркиране, много ще се зарадвам. И дано таз случка, да послужи на всички дето спират да хапват дюнери, на едно от най-натоварените шосета, за урок.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...