Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Хейтър? И проблемите от предните страници са изцяло свързани с телевизията?

Колкото до оптиката, не знам колко от доставчиците ползвали на 95% оптични трасета, ама не беше отдавна времето, когато километри фтп кабели опасваха дървета и стълбове (не че и сега не е така).

Та по темата май н3 не е това което беше а ?

Мда, услугите, които ползвам, леко се подобриха от времето, когато се включих.

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Хейтър?

И човекът е от Асеновград където няма N3...

 

Вече имам кабелна, засега за качеството не мога да кажа - на пръв поглед ми се струва по-зле от еврокомската, но предполагам, че си внушавам заради сменянето на каналите където в съвсем първия момент е малко като полузареден progressive jpeg. Или пък след това се замазват пикселите ;)

 

Нетата засега ми харесва и особено това, че сравнително бързо сменя каналите въпреки горното, но предпочитам така отколкото да се мотка повече с черна картина между каналите. EPG-то е малко бавничко (спрямо Евроком и Homecast-a) - може би е от приемника и това, че зарежда епг-та на няколко канала наведнъж. Може би е малко притеснително, че пече като за световно, но явно не е проблем щом така ги продават. Дупките по-капака са малки и предполагам това допринася за нагряването на приемника.

 

ЕДИТ: И каналите сякаш са по-светли от нужното, конкретно AXN Sci-fi. Черното, което беше черно на ЕК тук е по-скоро към сиво !?

Edited by Dreamer
Link to comment
Share on other sites

Dreamer, ако имаш други приемници можеш да сравняжаш, можеш да сканираш, към края на този пост има инструкции.

 

kario88, за съжаление тоза район, т. нар. център-изток, за момента е в неопределеното бъдеще.

 

zaq, прав си че "оптика" е модерна дума, също като HD, и започва да се ползва неоснователно и излишно.

 

Относно оплакванията от последните страници : вярно е че се натрупаха 2 проблема с телевизията които бързо напълниха темата, но не се плашете, оплакванията неминуемо ще нарастват защото потребителите се увеличават, скоро една тема няма да е достатъчна да побере цялата инфорация която ще тече от и към потребителите. И ако в другите теми хората се оплакват само за да си излеят гнева защото си знаят че никой няма да направи нещо по въпроса, и малко или много вече са се отказали да пишат, то тук се старая всеки да знае че думите му че бъдат чути и на всеки проблем ще се обърне внимание.

 

Също да отбележа че не само аз от N3 чета форума, други хора също го четат и реагират на написаното, макар и да не пишат. Всички мнения, оплаквания и препоръки стигат до "където трябва".

 

към клиентите : Ако имате проблем, дори и да е дребен и да мислите че не си струва да се споменава, не се стискайте а си го кажете, ако не в темата то поне с PM до мен, в някои случаи проблема се решава за секунди, в други самото оплакване носи полезна информация която може да помогне за решаване на по-глобалем проблем. Наскоро ми стана много тъпо като научих че един потребител си седи без картина на няколко канала на телевизора си Sony с вграден тунер и си мислел че е от телевизора защото и на евроком имал подобен проблем ... и така си стои с месеци ... а оправянето отнема няколко минути.

 

Всяка фирма в сферата на масовите услуги е обречена на постоянни проблеми, важното е да са в нормални рамки и да се отстраняват адекватно.

Edited by furiozo
Link to comment
Share on other sites

към клиентите : Ако имате проблем, дори и да е дребен и да мислите че не си струва да се споменава, не се стискайте а си го кажете

Трябва им време на хората да свикнат с идеята.

За момента само вие и кулбокс предлагате такова отношение към клиентите.

Link to comment
Share on other sites

За момента мнението на брат ми е, че картината е (много) по-добра от на Евроком. Освен това при сетване на 16:9 много кефи, че каналите които са постоянно или на момента 16:9 си се разпъват автоматично, доста цъкане по дистанционното на ТВ-то ми спестява това.

 

Приемници имам три в момента: Neta, Globalteq 300 и Botech 9100 като последния хич няма да го пробвам та евентуално ще сравнявам първите два. Но като гледам май Neta-та е доста по-свежа като interface и функции. Утре си заминавам и няма да мога повече да сравнявам в близките 2-3 месеца.

 

furiozo, за OTA download на Globаlteq-а освен честота, qam и symbol rate се изисква и някакъв PID? При 199 / 256 / 687 и някакъв PID дава OTA Download failed. Иначе си хваща, че има 'нещо' на тая честота, но само толкова. А Neta-та спестява тази информация на user-a и няма как да видя детайлите от нея. Не, че кой знае какво ще има променено.

Link to comment
Share on other sites

Тези инструкции са за сканиране на канали, те са универсални за всеки приемник. По менутата се намират някъде към инсталация -> търсене на канали, нарича се или "търсене с NIT" или "търсене на мрежа".

 

това което ти правиш е сваляне на фърмуеър+канален план които са специфични за конкретните боксове. за твоя глобалтек трябва да е на 183 МХз с ПИД 368.

Link to comment
Share on other sites

добре де още нещо искам да разясним след като твърдите че мрежата е стабилна може и да греша не знам

Сега гледам следните оферти:

международен български локален

Икономичен 600 : 100 2090 : 1500 3000 : 3000

Стандартен 1200 : 300 2700 : 2000 3000 : 3000

Екстра 1800 : 450 4100 : 3000 3000 : 3000

в интерес на истината изпитвам интерес след като всичко е оптика защо локалния след като така да се нарече е безплатен е само 3МБ/с ?

Какво значи това ?

Мрежата претоварва ли се или сте го сложили 3000 за украса ?

Ако се натоварва е много кофти все пак не е доминираща (смисъл няма много абонати) фирма че да има ограничение.Нали все пак всичко е със светещи кабели до входа ?

Интересно как Гаров и др. предлагат по-високи локални

 

И не съм от Асеновград каквото и да значи това от Пловдив съм си :tongue

Link to comment
Share on other sites

не изглежда да четеш особено внимателно, никой не е казал "всичко е оптика", многократно е казвано че не всичко е оптика и една линия се ползва от повече от един потребител. Скоростите трябва да са съобразени така че потребителите да не си пречат един на друг.

Както съм казвал в първите постове акцента в идеологията на скоротстите при нас ще е постоянство а не високи стойности понякога.

Link to comment
Share on other sites

100 mb/s например.

Я да ги видим тези 100мбита за 20лв в действие, защото от спийдтеста няма полза да даваш. От няколко години съм им абонат и знам точно към кой, колко им е локалната.

Link to comment
Share on other sites

Като ползата от тези допълнителни мегабити е че комшията може относително по-бързо да те напълни с вируси ако си спреш firewall-a. Евентуално и да свалиш някой филм за 3 вместо за 5 минути... ма ако има сийдъри от комшиите щото ако са от Варна примерно не винаги може толкова. Та за въпросните 2 минути ли става дума всъщност?

Link to comment
Share on other sites

Я да ги видим тези 100мбита за 20лв в действие, защото от спийдтеста няма полза да даваш. От няколко години съм им абонат и знам точно към кой, колко им е локалната.

 

Интересно как Гаров и др. предлагат по-високи локални

 

Няма нужда да се палиш.

Аз имах предвид точно "и др."

 

Извинявам се, че поствам за втори път този скрийншот.

Това е за 25 лв. през български трекер.

yiKlS.jpg

 

 

 

Като ползата от тези допълнителни мегабити е че комшията може относително по-бързо да те напълни с вируси ако си спреш firewall-a. Евентуално и да свалиш някой филм за 3 вместо за 5 минути... ма ако има сийдъри от комшиите щото ако са от Варна примерно не винаги може толкова. Та за въпросните 2 минути ли става дума всъщност?

Когато тръгнеш да правиш локална мрежа между отдалечени офиси, ще имаш нужда от всеки допълнителен мегабит.

Link to comment
Share on other sites

не става въпрос за 20 или 100Мб/с разликата наистина не е съществена.

Въпросът е дали чайника няма да кипне ако пуснат 100Мб/с, ами по-нататък като дойдат още абонати.

гигабит едни време така се претоварваше мрежата че не е истина а връзката беше само 18КБ/с

А локалният 300Кб/с

Уж на хвърчащите листчета пишеше друго като ги пускаха из пощите и си имам вече едно на ум

+ това архитектите са същите до голяма степен както виждам

Link to comment
Share on other sites

Това, че архитектите са същите може да бъде само в плюс! Личи си как се работи и тук гласът на абонатите се чува и се стараят да угодят на всеки, стига да може. Проблемите с ГГБит започнаха, именно когато сегашните специалисти от N3 бяха принудени да напуснат, купената от софиянци или кой знае кой компания Еуроком Пловдив. Бивш абонат съм на ГГБит и един от първите, да не кажа първия в Тракия срещу SPS. От август 2003 до 2007 оплакванията ми се брояха на пръстите на едната ръка. Имаше едно лято, мисля на 2005 или 2006 година, когато имаше страхотни дъждове и наводнения. Именно тогава, ден след наводненията един от хората, които сега са в N3 Тракия, възстановяваха мрежата в 22ч. вечерта и не спряха, докато в цяла Тракия не тръгна всичко нормално.

Link to comment
Share on other sites

furiozo speedtest-a не се е качвал над 12 мегабита за България след като ме включихте а съм на тарифа за 20 лв

харесай си някой голям файл от дата-та. Пусни го с доунлоуд мениджър да го сваляш на няколко части и виж с каква скорост ще пристигне. Те ти спиид тест.

Link to comment
Share on other sites

харесай си някой голям файл от дата-та. Пусни го с доунлоуд мениджър да го сваляш на няколко части и виж с каква скорост ще пристигне. Те ти спиид тест.

[/ще пробвам

Link to comment
Share on other sites

харесай си някой голям файл от дата-та. Пусни го с доунлоуд мениджър да го сваляш на няколко части и виж с каква скорост ще пристигне. Те ти спиид тест.

 

2.4 мегабаита в секунда но за 20 лв не трябва ли да е малко повече

Link to comment
Share on other sites

не става въпрос за 20 или 100Мб/с разликата наистина не е съществена. . .

Имам някакви смътни спомени от математиката, че разликата между двете числа излиза пет пъти по-висока скорост . . .

Колко трябва да е, за да е съществена разликата? Десет . . сто . . . хиляда?

Link to comment
Share on other sites

Не точно толкова е колкото си вдигнал ,макс да ти качи до 2,7МБ

20mb = 2.5 MB. Но винаги има и служебна информация, така,че 2.4 си е точно колкото са ти казли, че ще имаш.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...