Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

wifi не би трябвало да пречи.

 

за секни след обектите за пръв път чувам, сигурен ли си че не е ефект в самия филм или нещо такова ?

за всеки случай проверка за стабилно поставяне на кабелите.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Само да дам като идея - това, което описваш може да се дължи на засилена функция Noise Reduction (Потдискане на шума) ако гледаш на LCD или плазмен TV.

 

ПП. Явно не е това, щом се е оправило при смяната.

Edited by the_mouse
Link to comment
Share on other sites

...Смених "изход скарт" от RGB на "комбиниран" и се оправи.

Вземи си хубав скарт кабел. По принцип компонентния RGB изход е доста по качествен от

композитния, но ако си с кабел от 5 лева който няма екранировка картината маже. Аз си реших

подобен проблем с лентови кабели купени от Практикер. Не са нищо особенно, но все пак имат

екранировка и позлатени конектори.

Link to comment
Share on other sites

Microsoft Windows [Version 6.1.7600]

Copyright © 2009 Microsoft Corporation. All rights reserved.

 

C:\Users\m4rio0x_rAy>tracert 77.76.40.1

 

Tracing route to 77.76.40.1 over a maximum of 30 hops

 

1 2 ms 1 ms 1 ms 1-176-134-79.netgroup-bg.com [79.134.176.1]

2 2 ms 2 ms 2 ms GSR-core-2GE-600.langame.net [80.80.129.2]

3 2 ms 2 ms 1 ms angelsoft.pld.dcc.bg [213.167.0.133]

4 3 ms 3 ms 3 ms 77.76.40.1

 

Trace complete.

Link to comment
Share on other sites

Microsoft Windows [Version 6.1.7600]

Copyright © 2009 Microsoft Corporation. All rights reserved.

 

C:\Users\m4rio0x_rAy>tracert 77.76.40.1

 

Tracing route to 77.76.40.1 over a maximum of 30 hops

 

1 2 ms 1 ms 1 ms 1-176-134-79.netgroup-bg.com [79.134.176.1]

2 2 ms 2 ms 2 ms GSR-core-2GE-600.langame.net [80.80.129.2]

3 2 ms 2 ms 1 ms angelsoft.pld.dcc.bg [213.167.0.133]

4 3 ms 3 ms 3 ms 77.76.40.1

 

Trace complete.

 

да и на netgroup няма да ми е излишно ;)

Link to comment
Share on other sites

Абе ей сега викам да сваля новите епизоди на House и Heroes и какво да видя O.O

wgtili.jpg

На най-ниската тарифа съм. Да не би да има увеличение и на локалните скорости?

Link to comment
Share on other sites

Абе ей сега викам да сваля новите епизоди на House и Heroes и какво да видя O.O

wgtili.jpg

На най-ниската тарифа съм. Да не би да има увеличение и на локалните скорости?

не, набарал си локални сийдъри, аз съм стигал до около 5.7мб :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Явно просто локалния и бг пиъринг направо се сумират, т. е. едното не ограничава другото (гхъ-ЕКК-гхъ) и затова получаваш 5MB/s, което си е много добре :):):)

Edited by the_mouse
Link to comment
Share on other sites

да и на netgroup няма да ми е излишно ;)

A Cooolbox?

Tracing route to 77.76.40.1 over a maximum of 30 hops

 

1 2 ms 1 ms 1 ms ge-0.aggregation.cooolbox.bg [78.130.212.193]

2 1 ms 1 ms 7 ms ge-0.aggregation.cooolbox.bg [78.130.212.193]

3 * * * Request timed out.

4 2 ms 1 ms 1 ms 89.25.10.33

5 1 ms <1 ms <1 ms 89.25.10.66

6 1 ms 1 ms 1 ms 77.76.40.1

 

Trace complete.

Link to comment
Share on other sites

A Cooolbox?

Tracing route to 77.76.40.1 over a maximum of 30 hops

 

1 2 ms 1 ms 1 ms ge-0.aggregation.cooolbox.bg [78.130.212.193]

2 1 ms 1 ms 7 ms ge-0.aggregation.cooolbox.bg [78.130.212.193]

3 * * * Request timed out.

4 2 ms 1 ms 1 ms 89.25.10.33

5 1 ms <1 ms <1 ms 89.25.10.66

6 1 ms 1 ms 1 ms 77.76.40.1

 

Trace complete.

 

Аз го имах, но мерси все пак :)

Link to comment
Share on other sites

Гледам новите транспондери на цифровата с канали btv,nova,pro-bg,diema,diema2 с отложен старт -1 и -3 часа.

295 и 303 Mhz.

Т.е тези канали могат да се гледат и със съответното забавяне ли?

Обясни как точно става хавата с намирането и използването им, че така писано с тия честоти и транспондери нищо не ми говори. Не са ми силна страна тези понятия.

Аз съм си направил един списък с канали и е запаметен по начина, които аз искам, а не както идват от Н3. Трябва ли да пускам някакви ъпдейти на приемника?

И имаш ли информация как се държи ако се използва тунера на телевизора с CI карта, вместо приемника от Н3?

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Т.е тези канали могат да се гледат и със съответното забавяне ли?

Обясни как точно става хавата с намирането и използването им, че така писано с тия честоти и транспондери нищо не ми говори. Не са ми силна страна тези понятия.

Аз съм си направил един списък с канали и е запаметен по начина, които аз искам, а не както идват от Н3. Трябва ли да пускам някакви ъпдейти на приемника?

И имаш ли информация как се държи ако се използва тунера на телевизора с CI карта, вместо приемника от Н3?

 

Пускаш на приемника сканиране по NIT (199 MHz, SR 6875,QAM 256) като ти намери новите 10 програми ги запази накрая на списъка ти .

Засега не мога да ги намеря на ТВ Сони Бравия с вграден тунер.Не знам защо. Същия е проблема с каналите +1,+2,+3 на DCC у един мой приятел.

Edited by k-otixxx
Link to comment
Share on other sites

Пускаш на приемника сканиране по NIT (199 MHz, SR 6875,QAM 256) като ти намери новите 10 програми ги запази накрая на списъка ти .

Засега не мога да ги намеря на ТВ Сони Бравия с вграден тунер.Не знам защо. Същия е проблема с каналите +1,+2,+3 на DCC у един мой приятел.

Кума ми има един Самсунг серия 601. На ДЦЦ хваща всички нормални канали, но и той не хваща тия с разликата в часа с телевизора.

Link to comment
Share on other sites

Кума ми има един Самсунг серия 601. На ДЦЦ хваща всички нормални канали, но и той не хваща тия с разликата в часа с телевизора.

 

Интересното е, че точно за моя кум и аз ти казвам че не ги лови и той със Сони Бравия тея +1 ,+2... :)

Link to comment
Share on other sites

Пускаш на приемника сканиране по NIT (199 MHz, SR 6875,QAM 256) като ти намери новите 10 програми ги запази накрая на списъка ти .

Засега не мога да ги намеря на ТВ Сони Бравия с вграден тунер.Не знам защо. Същия е проблема с каналите +1,+2,+3 на DCC у един мой приятел.

Проблемът е ако целите транспондери се записват така както са, и при забавеното излъчване се пускат барабар с всичката служебна информация без никаква промяна. Понеже всички параметри на нормалните и забавените програми са еднакви, повечето приемници предполагат че това е просто резервно излъчване и не ги добавят. За да им се промени мнението трябва да се модифицира firmware-а.

 

От страна на оператора не би трябвало да е толкова сложно да се променят примерно service_id чрез компютъра който запазва потоците, все пак 20MB/s не са толкова много дори за обикновено PC. Да не говорим ако се ползва нещо специализирано.

Edited by iso14496
Link to comment
Share on other sites

Пускаш на приемника сканиране по NIT (199 MHz, SR 6875,QAM 256) като ти намери новите 10 програми ги запази накрая на списъка ти .

Засега не мога да ги намеря на ТВ Сони Бравия с вграден тунер.Не знам защо. Същия е проблема с каналите +1,+2,+3 на DCC у един мой приятел.

 

не беше готово, пробвай пак

Link to comment
Share on other sites

някакви прибързани изказвания и сравнения ми се струва че бяха направени ... очаквам извинения ... във формат :

 

......... при ........ не работи, а при N3 работи.

 

 

като странична забележка да добавя че намирам за много хубаво да има компетентни потребители.

Link to comment
Share on other sites

здравейте на всички в N3 имам един въпрос как е положението с рутирането на нета при този доставчик

щото еврокома малко ме изтормози от към тази страна и последно време нещо скоростта пак падна а и скоро мисля да си пускам и кабелна ,

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...