Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

host, не го казах в контекста на взаимоотношенията доставчик-клиент, казах го в контеста на чисто индивидуалния въпрос "ще гледам ли телевизия или не", без значение какви са конкретните причини.

 

на RezonE ще проверим на какво се дължи проблема му.

 

Dreamer, при сравнение на двата модела няма чист победител, ето едно бързо сравнение по разликите които се сещам:

 

1. NETA са по бързи като процесор, съответно сменя по бързо каналите и като цяло всички функции са по бързи.

 

2. Globalteq са толерантни към размествания на PID-ове и продължават да си работят а NETA трябва да се пренастройва. По този проблем имаме уверение от NETA че ще реализират такава толерантност и в техните боксове във следващ фърмуеър.

 

3. До преди два дни се смяташе че Globalteq са по толерантни към смущения в качеството на сигнала, но при проблема през почивните дни дефектното резервно оборудване работеше с NETA а с Globaleq - не , като проблема определено беше в параметрите на сигнала. Така че разлики има, обаче вече не сме сигурни в чия полза.

 

4. Менютата на Globalteq са по-стилни, при NETA са твърде шарени и някак "детски". Трябва да им натъртим да потърсят услугите на някой талантлив графичен дизайнер.

 

за други значими различия не се сещам в момента.

 

 

viiipeer_, опиши по-конкретно какъв проблем наблюдаваш.

Edited by furiozo
Link to comment
Share on other sites

Вземете си оправете EGP-то или го спрете!!!

 

EPG-то ако ти показва грешни часове за предаванията, най-вероятно си сложил ръчни настройки за час и дата на приемника. Изглежда има някакъв бъг. Мисля, че с 2 часа се измества напред таблицата. Когато е на автоматично получаване и EPG е нормално.

Link to comment
Share on other sites

EPG-то ако ти показва грешни часове за предаванията, най-вероятно си сложил ръчни настройки за час и дата на приемника. Изглежда има някакъв бъг. Мисля, че с 2 часа се измества напред таблицата. Когато е на автоматично получаване и EPG е нормално.

 

 

Мне. Както дадох за пример вчера по никое време пише че дават минута е много по БНТ, сега по BTV пише че дават Наследниците на Дел Монде, а реално дават Слави.

 

P.S. час и дата са на auto.

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Dreamer, при сравнение на двата модела няма чист победител, ето едно бързо сравнение по разликите които се сещам:

 

1. NETA са по бързи като процесор, съответно сменя по бързо каналите и като цяло всички функции са по бързи.

 

2. Globalteq са толерантни към размествания на PID-ове и продължават да си работят а NETA трябва да се пренастройва. По този проблем имаме уверение от NETA че ще реализират такава толерантност и в техните боксове във следващ фърмуеър.

 

3. До преди два дни се смяташе че Globalteq са по толерантни към смущения в качеството на сигнала, но при проблема през почивните дни дефектното резервно оборудване работеше с NETA а с Globaleq - не , като проблема определено беше в параметрите на сигнала. Така че разлики има, обаче вече не сме сигурни в чия полза.

 

4. Менютата на Globalteq са по-стилни, при NETA са твърде шарени и някак "детски". Трябва да им натъртим да потърсят услугите на някой талантлив графичен дизайнер.

 

за други значими различия не се сещам в момента.

Благодаря за информацията. Явно ще взема Neta-та ако е безплатен за ползване при договор от 1 година и ще сравня работата на двата и тогава ще си избера кой да ползвам. Единствено firmware-а на Globateq-а ми е от края на 2007-ма, но се надявам, че в системата имате upgrade и ще се update-не през OTA-та.

 

За комуникацията с турците се съмнявам, че ще имате някакъв успех. То корейците не ги интересуват клиентите пък турците предполагам хич :) Но поне за разлика от Botech явно имат поддръжка на кирилица.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност комуникацията с NETA е учудващо лесна и ефективна, вече няклко пъти сме имали проблем и не само че има комуникация ами и решават проблема в рамките на 2-3 дни. По сложни проблеми навярно биха отнели повече. Така че колкото и учудващо да е за момента сме много доволни от взаимоотношенията с NETA.

 

Върви ъпдейт за Globalteq но честно казано не знам колко е нов.

Link to comment
Share on other sites

Мне. Както дадох за пример вчера по никое време пише че дават минута е много по БНТ, сега по BTV пише че дават Наследниците на Дел Монде, а реално дават Слави.

 

P.S. час и дата са на auto.

A часовата заона - + 2 Атина,Истанбул?

При мен се оправи като дадох на 0, то се върна на +2, но ЕПГ-то вече беше наред.

Link to comment
Share on other sites

И аз съм вече с N3 - супер е. Засега ми е backup и съм рутирал жената да минава през него главно но каквото съм пробвал се държи доста добре.

 

Още 1 дупка в стената, запушена с пяна (5-6лв в практикер) но е зад един шкаф та няма да се усети пробива в изолацията.

 

 

 

 

 

Вземете си оправете EGP-то или го спрете!!!

 

Преживей го - не са единствените - и ЕК са така... има си сайтове с програмата на телевизията... верно по-удобно е ама засега е това положението. Подозирам че идват централно от самите телевизии и затова са така омазани понякога (чат пат съм ги виждал да показват вярно но може да е било по случайност нещо)

 

 

 

 

 

ПС: Ако случайно имате някакво раздвижване по въпроса с Jim Jam свиркайте да уволнявам последно еврокомската телевизия но дотогава... или докато малкия разбойник не реши че Boomerang или Cartoon Network са му по-интересни шанса да разкарам EK e нулев... e естествено и ако те престанат да излъчват Jim Jam тогава на секундата съм ги сменил но засега нямам избор

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Преживей го - не са единствените - и ЕК са така... има си сайтове с програмата на телевизията... верно по-удобно е ама засега е това положението. Подозирам че идват централно от самите телевизии и затова са така омазани понякога (чат пат съм ги виждал да показват вярно но може да е било по случайност нещо)

 

Аз изобщо не го ползвам, но ме дразни несъответстващият надпис долу, по-добре като е грешен, изобщо да го няма.;-)

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Аз изобщо не го ползвам, но ме дразни несъответстващият надпис долу, по-добре като е грешен, изобщо да го няма.;-)

Казах ти как да го оправиш, проблема ти е локален, защото вече всичко си е наред.

 

Това е като да промениш часа и после да викаш разкарайте часовника, че не показва правилно. :)

Link to comment
Share on other sites

Казах ти как да го оправиш, проблема ти е локален, защото вече всичко си е наред.

 

Това е като да промениш часа и после да викаш разкарайте часовника, че не показва правилно. :)

 

Сега ще проверя ;)

 

P.S. Sorry, за предните постове, но всичко си беше на автоматични настройки и сега гледам изведнъж датата се върна сама на 2005г. и настройките незнайно как станаха ръчни. Та сега дадох на auto и се оправи. Благодаря!

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Малко по темата с приемниците - пробвали ли сте Kaon? Спомням си, че преди години като пуснаха първата цифрова си взех такъв. След 2 месеца си спрах цифровата им, но не заради приемниците, а заради каналите и качеството им. През това време бях с прекрасни впечатления от Каона. Бързо, доста добър интерфейс, лесен за управление. След това по едно време си играх с един Globaltech и мога да кажа, че разликата между двата е доста голяма. Глобалтека беше доста по-муден, интерфейсът беше кофти и като цяло беше по-лош от Каона.

Link to comment
Share on other sites

Казали са на брат ми в 14 часа, сега е 15 часа - N3 workers - йок, обаждане - йок. Добре, че той си дойде предвидливо от работа, че аз излизам след 15-тина минути и щеше да стане интересно. Дано да дойдат все пак :)

Link to comment
Share on other sites

Относно други модели приемници - всеки е добре дошъл да ползва собствен. Изискванията са да е DVB-C и да поддържа Conax, или да е с 'Embeded Conax' или със CI слот в който да се постави CAM Conax. Всички трябва да работят.

Link to comment
Share on other sites

За Neta приемниците мога да кажа още един плюс. Имат PIP, което лично за мен е причината да го ползвам вместо Globateq 310 за който мога да кажа че е бръз колкото Neta. За Globateq 300 не мога да видя преимущества. Между другото след кодирането на свободния пакет Globateq 300 ще станат още по-бавни.

 

Това е моето мнение.

Link to comment
Share on other sites

Услугата им по какъв кабел идва до дома - оптика или коаксиал? В сайта им ми се мярна нещо за FTTB, но пишеше и за коаксиалки.

Интересуват ме разликите между N3 и Cooolbox ???

 

FTTB е само ако си в блок и то само до switch-a от там нататък имаш ЛАН кабел.

А какъв кабел влиза в Set-top-box-a? LAN ли? Смисъл, IPTV като на Cooolbox ли е? И сет топ бокса има ли HDMI изход? Сори ама няма много техничеста информация в сайта им. Кажете ми всички технически варианти за доставка на TV и интернет, които те предлагат. Ааа и някакви изгледи кога ще идват към кичука?

Edited by fashion_m
Link to comment
Share on other sites

Услугата им по какъв кабел идва до дома - оптика или коаксиал? В сайта им ми се мярна нещо за FTTB, но пишеше и за коаксиалки.

И как са N3 в сравнение с Cooolbox?

 

 

FTTB е само ако си в блок и то само до switch-a от там нататък имаш ЛАН кабел.

Link to comment
Share on other sites

Услугата им по какъв кабел идва до дома - оптика или коаксиал? В сайта им ми се мярна нещо за FTTB, но пишеше и за коаксиалки.

Интересуват ме разликите между N3 и Cooolbox ???

 

 

А какъв кабел влиза в Set-top-box-a? LAN ли? Смисъл, IPTV като на Cooolbox ли е? И сет топ бокса има ли HDMI изход? Сори ама няма много техничеста информация в сайта им. Кажете ми всички технически варианти за доставка на TV и интернет, които те предлагат. Ааа и някакви изгледи кога ще идват към кичука?

 

Телевизията си е през коаксиален кабел, който влиза в сет-топ бокса. Боксовете (поне NETA-та) мисля, че могат през scart, hdmi и още някакъв вариант имаше, до колкото си спомням от това, което пишеше в книжката с упътването.

Не съм виждал наживо интернет от куулбокс, както и телевизията им, но разлика има голяма и тя е в цената. Също така, там където има кулбокс за домашни потребители, няма ентри и обратното, поне за сега.

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

не е "до дома", мрежата на N3 е хибридна, и за телевизията и за интернета.

това е едната основна разлика, другата е че телевизията не е IPTV а е DVB-C стандарт.

 

кабела за телевизията е коаксиален.

боксовете които се раздават нямат HDMI, но могат да се ползват и такива които имат, също може да се ползва и директно с телевизор който има вграден DVB-C тунер, каквито са новите модели.

 

изграждането на мрежа в Кичука ще започне съвсем скоро но за включвания е малко рано да се дават прогнози.

Link to comment
Share on other sites

Не искам да си търся алиби обаче защо този термин "нета е с оптика" така масово се превръща в комерс?

Всички интернет доставчици в Пловдив или поне 95% са с оптични трасета до голяма част

Link to comment
Share on other sites

Явно субективни причини са ви накарали да минете към този доставчик

Гледам и оплакванията не закъват вече.

Та по темата май н3 не е това което беше а ?

До тук с оптиката - това ми беше мисълта

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...