Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

а става и друго нещо много странно с ъплоуда- като го пусна от начало е около 1.5 мегабаита обаче постепенно започва да спада всеки път и за 20-30 минути пада до 100-150 килобаита и това е всеки път и опитах с различни програми битторент юторент се същата работа даже си преинсталнах уиндоуса ама пак без резултат

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

plameni, в нормалните фирми и държави, когато всеки мбит е важен и интернета е от съществено значение се плаща за наети линии и високи скорости. Тая цигания да се пуска и-нет предназначен за домашни потребители в офиси и фирми я има само в буллгаристан. На мен 2.5мб (мегабайта) са ми напълно достатъчни, важните неща за мен като домашен потребител са много по-различни от корпоративните такива.

 

malinakis, на теб колко пъти да ти обясняваме, че ъплоуда и доунлоад при торенти НЕ ЗАВИСИ ОТ ТЕБ!!!

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

plameni, в нормалните фирми и държави, когато всеки мбит е важен и интернета е от съществено значение се плаща за наети линии и високи скорости. Тая цигания да се пуска и-нет предназначен за домашни потребители в офиси и фирми я има само в буллгаристан.

Не мисля, че е редно да обобщаваш така, защото си в изключително дълбоко самозаблуждение как са организирани нещата при мен.

 

В офисите си плащаме по бизнес-тарифи, а само в къщи сме (аз и още няколко колеги) на тарифи за домашни потребители.

Това че някой доставчик предлага високи локални скорости е бонус, който ни позволява доста сериозна част от работата да се върши по избор от офиса или дома, без да се пречи нито на домашния, нито на корпоративния достъп до интернет.

Постигнал съм скорост от над 80 mb/s VPN-криптиран трафик и нещата просто вървят.

 

А ако ми се налага 100% свързаност дори няма да си наемам линия (защото пак ще завися от някой), а направо оптично влакно (вече и това се предлага в Пловдив), за да имам пълен контрол.

 

Не виждам къде точно видя "циганията" в цялата работа, след като плащаме точно толкова, колкото е поискал доставчика за услугите, които предлага и не нарушаваме по какъвто и да е начин поставените от него условия.

 

П.П.

Ще перифразирам едно стихотворение, което повечето сме учили някога в училище.

Целта ни не е ли да направим

България - земя, като една човешка LAN... ;)

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Добре, но пак идваме на момента, че ползваш интернета, за да си вършиш работа (било то и от вас) и ти трябва висока скорост. Но колко хора има като теб и им трябват скорости от порядъка на 80+мбит? Затова казах, че трябва да се разграничава малко и-нета за домашни потребители от този за корпоративни - просто нуждите са крайно разлини.

Link to comment
Share on other sites

Добре, но пак идваме на момента, че ползваш интернета, за да си вършиш работа (било то и от вас) и ти трябва висока скорост. Но колко хора има като теб и им трябват скорости от порядъка на 80+мбит? Затова казах, че трябва да се разграничава малко и-нета за домашни потребители от този за корпоративни - просто нуждите са крайно разлини.

Не съм убеден, че си ме разбрал правилно.

В постовете си коментирам само допълнителните предимства на високите локални скорости било в рамките на доставчика или организирани като пиъринг с други доставчици.

Не съм съгласен, че нуждите са крайно различни. За интернета, който ползват неработещите (ученици и студенти) - да, но те не са единствените потребители.

Все повече работодатели виждат предимства в отдалечените работни места и затова все повече ще нараства необходимостта домашни потребители да ползват интернет за корпоративни цели.

 

Stenli, наричаш "цигания" нещо, което не е измислено тук, а се използва масово и в т.нар. "нормални държави":

Виртуална частна мрежа или VPN (от английски Virtual Private Network) е компютърна мрежа, логически изградена чрез криптиране, използваща физическата и програмна инфраструктура на по-голяма обществена мрежа, най-често Интернет.

Съществуват 3 основни приложения на виртуалните частни мрежи - прехвърляне на работата (аутсоурсинг) по отдалечен достъп, разширени интранет мрежи и разширени екстранет мрежи. Спестяванията, които се постигат със замяната на няколкостотин наети линии с VPN мрежи достигат до 75-80%.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Поразрови се малко и разгледай какво предлагат чуждите ISP-та и ще забележиш, че няма такова нещо като LAN интернет и подобни космически скорости. Сигурно хората в Англия, Германия, Щатите и други пасът тревица и затова не им пускат скорости от порядъка на 100мбит.

 

Ще те улесня малко: топ 50 isp в Англия http://www.ispreview.co.uk/review/top50.php

 

Спирам да споря и да спамя темата с глупости :pirate

 

 

едит: mIRCata, в такъв случай и аз ще пробвам какво е положението :х

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

malinakis, на теб колко пъти да ти обясняваме, че ъплоуда и доунлоад при торенти НЕ ЗАВИСИ ОТ ТЕБ!!!

По принцип си прав. Но да ти кажа и аз съм наблюдавал същия "феномен". Пускам utorrent - започва ъплоуд - 500-600-800К. След 4-5 минути спада до 30-40К

Спирам програмата. Изчаквам 2-3 минути да се освободят конкциите и пак я пускам. Отново започвам с голям ъплоад, но след 3-4 минути пак пада до 30-40. това го правих 3-4 пъти за експеримента.

знам, че зависи от това кой се е вързал към мен, кой от къде е и свързаност и трафик и на свързаните към мен. Че те са навързани с още х маймуни и може от тях да им запълнена връзката, но просто съм го виждал при себе си това първоначално "набузване" на ъплоуда и спадането му в пъти след минутки.

Link to comment
Share on other sites

По принцип си прав. Но да ти кажа и аз съм наблюдавал същия "феномен". Пускам utorrent - започва ъплоуд - 500-600-800К. След 4-5 минути спада до 30-40К

Спирам програмата. Изчаквам 2-3 минути да се освободят конкциите и пак я пускам. Отново започвам с голям ъплоад, но след 3-4 минути пак пада до 30-40. това го правих 3-4 пъти за експеримента.

знам, че зависи от това кой се е вързал към мен, кой от къде е и свързаност и трафик и на свързаните към мен. Че те са навързани с още х маймуни и може от тях да им запълнена връзката, но просто съм го виждал при себе си това първоначално "набузване" на ъплоуда и спадането му в пъти след минутки.

С кой торент клиент?

По принцип това което казваш е проблем на утирент 1.8.3 и нагоре. Ползвай 1.8.2

Link to comment
Share on other sites

С кой торент клиент?

По принцип това което казваш е проблем на утирент 1.8.3 и нагоре. Ползвай 1.8.2

 

Пускам utorrent - започва ъплоуд - 500-600-800К.

Тамън пък го упдейтнах до 1.8.5. Ще го поогледам и ще пробвам после и с 1.8.2 както предлагаш.

Link to comment
Share on other sites

Поразрови се малко и разгледай какво предлагат чуждите ISP-та и ще забележиш, че няма такова нещо като LAN интернет и подобни космически скорости. Сигурно хората в Англия, Германия, Щатите и други пасът тревица и затова не им пускат скорости от порядъка на 100мбит.

 

Ще те улесня малко: топ 50 isp в Англия http://www.ispreview.co.uk/review/top50.php

и аз да те улесня малко.

Поне за Англия тези неща тепърва предстоят http://networks.silicon.com/broadband/0,39...39450327,00.htm

За другите страни, които цитираш не ми се търси, но не е зле да погледнеш FTTH-доставчиците в Япония например.

Link to comment
Share on other sites

но не е зле да погледнеш FTTH-доставчиците в Япония например.

Ъъъъ Япония - България. Къде са те къде сме ние. Как може да съпоставяш двете страни въобще не ми е ясно

Видях какво показа Стенли. Втория най-добър доставчик предлага download ДО 8 мегаБИТА и ъплоуд до 800 килоБИТА. - дори за най-скъпите им тарифи.

Като за 30 и няколко лева(най-евтината) имаш ограничение 5 ГБ трафик на месец. В това отношение сме къде къде по-добре.

 

@plameni

С какви пари работят доставчиците във Франция/Япония/Англия и с какви в България.

Сравнявай със сходни на нас държави, а не с такива, които са в пъти по-големи като население и по-важното - икономики.

 

В това което каза Eleutherios, май им нещо вярно :) В смисъл, че направих няколко теста с 1.8.2 и 1.8.5. С 1.8.5 едвам едвам след няколко минутно постепенно повишаване на скоростите успях да видя 800К ъплоуд. После се свлече до граници 300-550К

Махнах програмата и сложих .2. След по-малко от минута вече ъплоудвах с 1 - 1.1МБ. и се задържа стабилно. Сложих отново .5 и се повтори измъченото стигане на скорости до 500-600К.

Махнах, сложих .2 и пак успях да видя 1МБ ъплоуд. Само, че този път и с тази версия след време и той пада до 400-500К.

Така, че може и нещо самия клиент да се ебава, но с 1.8.2, като че ли първоначално се стига по-бързо до по-високи скорости на ъплоуд, отколкото 1.8.4 и 1.8.5 версии на utorrent . Но след време вече падат. Може пък самата програма да показва в началото и някакъв друг трафик, който се генерира при първоначално зареждане - обмен на пиъри, ала-бала и да създава грешно впечатление за първоначална висока скорост. А то да си е тази, която показва след няколко минути, като приключи с комуникацията с тракерите.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Не сравнявам Япония с България.

Stenli питаше къде по света има високи локални скорости.

Тук са изброени доста такива.

 

Щом Япония ти е далеч - виж Франция.

 

С какви пари работят доставчиците във Франция/Япония/Англия и с какви в България.

Сравнявай със сходни на нас държави, а не с такива, които са в пъти по-големи като население и по-важното - икономики.

Не мога да ви разбера.

Задавате точни въпроси, на които получавате точен отговор, а после се оказва, че трябвало и други критерии да се имат предвид.

 

Пак ще повторя.

В постовете си коментирам само допълнителните предимства на високите локални скорости било в рамките на доставчика или организирани като пиъринг с други доставчици.

А вие ме хвърляте по разни линкове да сравнявам доставчици и икономики.

 

Слабо ме интересува какви проблеми имат Джон, Жан, Йохан или Хасан . . .

Както предполагам и те не се интересуват от моите . . .

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

По принцип си прав. Но да ти кажа и аз съм наблюдавал същия "феномен". Пускам utorrent - започва ъплоуд - 500-600-800К. След 4-5 минути спада до 30-40К

Спирам програмата. Изчаквам 2-3 минути да се освободят конкциите и пак я пускам. Отново започвам с голям ъплоад, но след 3-4 минути пак пада до 30-40. това го правих 3-4 пъти за експеримента.

знам, че зависи от това кой се е вързал към мен, кой от къде е и свързаност и трафик и на свързаните към мен. Че те са навързани с още х маймуни и може от тях да им запълнена връзката, но просто съм го виждал при себе си това първоначално "набузване" на ъплоуда и спадането му в пъти след минутки.

 

 

абсолютно същата работа е и с мен много се дразня а пък ми трябва ъпа

Link to comment
Share on other sites

При мен малко иначе стоят нещата с ъплоуда. С uTorrent 1.8.4 съм. Всичко си изглежда напълно нормално при мен - на торенти с достатъчно сийдъри (примерно над 100) качвам с много ниска скорост, но такива с, да речем, 60-70 сийдъра, често се случва да видя 900кб, 1 мб.

 

ЕДИТ: Ето, обичайно явление: Картинка

Така примерно няколко минути. В момента качвам със 700к. Всичко е според зависи. (btw на ниската тарифа съм, това на картинката ми е горе-долу максимумът на ъплоуд скоростта)

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

Здравейте! Днес си купих LCD телевизор с вграден цифров тунер, и нали ужким трябва като "забуча" кабела и да тръгне цифровата, ама йок. Някакви идеи?

 

Телевизора намира само аналоговите програма, а съм на цифрова ТВ?!?

Link to comment
Share on other sites

има идеи ... повечето телевизори менютата им са УЖАСНО организирани и е голямо предизвикателство да ги накараш да сканират за цифрови канали. Тези които искат да избереш държава за да сканираш, ако избереш България изобщо не сканират за цифрови канали, производителя е преценил че цифрова телевизия в България не може да има, ако избереш други пък не ти позволява да сканираш на модулация QAM256 а позволява само до QAM64. Та ако имаш избор на държава пробвай Финландия. ако има избор дали да сканира за аналогова или цифрова сам се сещаш какво трябва да направиш, но много нямат такъв избор а сканират за всичко. ако иска параметри за сканирането, както съм писал вече : на края на този пост.

Edited by furiozo
Link to comment
Share on other sites

При мен малко иначе стоят нещата с ъплоуда. С uTorrent 1.8.4 съм. Всичко си изглежда напълно нормално при мен - на торенти с достатъчно сийдъри (примерно над 100) качвам с много ниска скорост, но такива с, да речем, 60-70 сийдъра, често се случва да видя 900кб, 1 мб.

 

ЕДИТ: Ето, обичайно явление: Картинка

Така примерно няколко минути. В момента качвам със 700к. Всичко е според зависи. (btw на ниската тарифа съм, това на картинката ми е горе-долу максимумът на ъплоуд скоростта)

 

И при мен utorrent-а правеше така в началото. Понеже нямах идея какви настройки точно трябва да се направят за конекциите, от менюто speed guide на Connection Type направо бучнах 40mbita и сега си сийдва нормално. От време на време пада, но се вдига отново.

 

screenx.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

А откъде да се вземе този Conax модул?

 

Предполагам че в някои магазини ги има.

Ние също ги продаваме - 60 лева.

 

За схема на безплатно ползване с обвързащ договор изчакай до понеделник да ти кажа, не съм сигурен имаше ли окончателно решение по този вариант.

 

Кажи стана ли сканирането, има ли някакви проблеми и какъв е телевизора ако не е тайна.

Link to comment
Share on other sites

я аз пак да си питам, при 277 блок да не да има покритие вече ?

че днес сте ни бомбардирали с брошурки

или е някакво недоразумение :)

аз така и така ще званна утре да видя

Link to comment
Share on other sites

да питам за новото бтв - ще се добавя ли, на мястото на стар канал ли ще е, или ще се добави като нов канал?

Ако е като нов канал, около кой канал да сканирам за да го добавя, че да не разбърквам пак целия списък с подредените канали.

Link to comment
Share on other sites

нова позиция е, след автоматичния ъпдейд е на номер 20.

за да инициирате ъпдейт гледайте за малко Нова ТВ, ако не стане изключете от тока и включете, ако и така не стане направете Фабричен ресет.

 

за тези които си сканират ръчно:

бтв синема е на 199 МХз

също ресканирайте 191 и 207.

Edited by furiozo
Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...