Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Някой с кабелен модем в Тракия да има проблеми с нета от снощи ??? Пинга е много голям и има загуба на пакети от 50-100%

Питам тук ,защото и Ентри като всеки бг оператор няма кой да вдигне "Денонощните " телефони???!!!

Edited by londongunner
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Да беше прочел няколко мнения по-нагоре. Виж, че има подобен на твоя проблем, и някакво предложение от какво може да е.

Питай човека дали е открил какво му има, че може да излезе същото и при теб.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте! От доста дълги години караме на аналогова телевизия от Евроком за 20 лева поради простата работа, чене искахме да се прекарват нови кабели и т.н. Както и да е решихме, че е време за промяна и взех да се оглеждам за оферти на цифрови телевизии. N3 определено ми хвана окото, но тъй като сайта им не дава пълна информация искам да задам няколко въпроса тук. Каква е цената на включването? Също много важно - какво е качеството на картината? Не съм виждал много цифрови телевизии и затова питам. Виждал съм Булсат у няколко приятели и наистина останах очарован. Картината е просто кристална и си личи разликата с нормалната кабеларка. N3 съм виждал у 1 приятел и честно казано не останах очарован. Едно доста голямо смущение в картината имаше бели линии не беше хич добре. Телевизора им е Samsung LCD 32" 4-та серия HD Ready (не знам дали има значение, но все пак го споменавам). Препоръчах му да смени scart кабела от приемника до телевизора и имаше наистина подобрение, но не беше това, което съм виждал на Булсат на нормални телевизори. Предположих, че това е частен случай. Да попитам и как стоят нещата за Кършияка, защото съм чувал, че тук сигнала не бил много добър може и от това да е. Имали и тази системка като при Булсат да ти показва какво гледаш в момента какво следва и т.н.? За програмите да попитам - има ли там в стандартния пакет Motors TV? Виждал съм я у този мой познат тази телевизия, но в сайта им забелязах, че тя е в допълнителен пакет спорт. Не че 1 лев е проблем, но все пак да попитам. Искам да знам и как стоят нещата с широкоекранните телевизори. Могат ли програмите да се пускат на 16х9 или в случая самия оператор няма нищо общо и това зависи от сигнала подаван от самите телевизии? Да попитам и за интернета. Аз позлвам GGBit (или поне на времето за такъв го взехме сега вече не знам как се води), който е 20 мегабита и съм доволен като цяло. Видях, че и N3 имат 20 мегабитов нет и в пакет с цифровата телевизия идва дори по-евтино. Заслужава ли си интернета им? Благодаря предварително за отговорите!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Вече не е MOTORS TV безплатна ;) Само пакет ;)

 

______________

 

Към момчетата от N3 ... МОЛЯ Ви, отстранете проблема с Евроспорт при аналоговата. Изчезна ми картината и има само звук? Сменяте честотата ли, какво? Тъкмо има финал по снукър?!?!?!

Link to comment
Share on other sites

смених рутера си с netgear wnr2000 N, но ми дава че е вързан на WAN порта с доставчика на 10Мбит а не на 100Мбит, въчможно ли е да е някаква настройка не при мен? всичко е на дифолт!, furiozo? :)

Edited by vebaev
Link to comment
Share on other sites

Абе хора. Обаждайте се на телефоните от сайта, не чакайте furiozo да прочете, че да ви се оправи проблема. Може след 18.00 да не вдигат, ама сега трябва да са на работа хората и да ви поемат обаждането.

Link to comment
Share on other sites

има ли желаещ на Н3 някой от кършака около Гиганта или в близост да му домъкна един N рутер да видя на каква скорост ще се върже и да видя дали проблема е в рутера или в кабела/снадката идваща до апартамента?

ако има ентусиаст да ми пише на ЛС :)

Link to comment
Share on other sites

След като ползвахме известно време безплатния интернет днес си прекарахме и LAN такъв. Смятах, че след като кабелите за телевизия пускате под земята ще направите същото и с тези за интернет, но уви. От една страна кабела за телевизия излиза от земята има 1-2 метра отвън на блока и влиза във входа от където върви по вътрешните канали във входа ( при нас има такива). От друга страна този за интернет - идва от някъде си, после е опънат от земята до шестия етаж отвън по блока и влиза у нас. За тези, които не се досещат какво ме притеснява - това са гръмотевиците и всякакви паразитни токове, които се индуцират по такива кабели. Вярвах, че времето на такъв тип "инсталации" е отминало. Освен, че съм съм разочарован и се оплаквам, бих помолил някой (furiozo явно) да ми обясни защо все пак не ползвате подземното трасе и защо кабела е опънат отвън на блока - за по-лесно ли?

Link to comment
Share on other sites

След като ползвахме известно време безплатния интернет днес си прекарахме и LAN такъв. Смятах, че след като кабелите за телевизия пускате под земята ще направите същото и с тези за интернет, но уви. От една страна кабела за телевизия излиза от земята има 1-2 метра отвън на блока и влиза във входа от където върви по вътрешните канали във входа ( при нас има такива). От друга страна този за интернет - идва от някъде си, после е опънат от земята до шестия етаж отвън по блока и влиза у нас. За тези, които не се досещат какво ме притеснява - това са гръмотевиците и всякакви паразитни токове, които се индуцират по такива кабели. Вярвах, че времето на такъв тип "инсталации" е отминало. Освен, че съм съм разочарован и се оплаквам, бих помолил някой (furiozo явно) да ми обясни защо все пак не ползвате подземното трасе и защо кабела е опънат отвън на блока - за по-лесно ли?

 

Ами то и у нас кабела на ЛАН-а върви от суича вън покрай прозорците на стълбището и влиза във входа между втория и третия етаж, за да дойде до нас, а кабелите са си по вътрешната тръба с кабели. За това от къде идва ЛАН кабела до блока не съм гледал специално, но си мисля, че си идва от тръбите, които са прокарани до блока.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

само дето UTPкабелите обикновено са предвидени за вътрешни инсталации и хич не им понася печенето на слънце например. много си зависи и какъв е кабела, щото все пак има и устойчиви на външни климатични влияния, но са по-скъпички.

Link to comment
Share on other sites

Нещо изобщо не се кефя на начина на свързване с тея суичове висящи по стените. Гръмотевици = смених лан карта. Знам че има такава клауза в договора, дето Н3 не носят отговорност, ама хора опомнете се 2009 година сме ! вкарайте тея кабели във входовете или някакви канали до терасите ! Това ако се случи още 1 път няма да сменям лан-а а доставчика... пак.

 

Иначе качеството на нета и ТВ е идеално :) Нищо че няма кой знае колко преведени канали, повечето от останалите са си на матерните езици вместо на англ. няма включена във фрее пакета ХХХ тв ...

Edited by aJ|eKc
Link to comment
Share on other sites

много си зависи и какъв е кабела

Е, щом е UTP, 'начи си е UTP, без да зависи. Тотал шит.

 

Аз исках да питам, може ли на този доставчик да се хванат Диемите? Щото на сайта не ги видях по списъците. И също, ако имам аналогов приемник, кой е най-добрия вариант за кабелната?

Link to comment
Share on other sites

Аз исках да питам, може ли на този доставчик да се хванат Диемите?

Има ги и трите, само, че на приемника с подразбиращите настройки им изписва други имена в списъка с канали.

Link to comment
Share on other sites

Имам следния въпрос:

Искам да си пусна N3 за месец да го тествам и ако ми хареса мога да си сключа 1-год договор.

Какви ще са условията за месец тест на цифрова тв и нет 15.

 

Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

Имам следния въпрос:

Искам да си пусна N3 за месец да го тествам и ако ми хареса мога да си сключа 1-год договор.

Какви ще са условията за месец тест на цифрова тв и нет 15.

 

Благодаря!

 

 

Ако не се лъжа няма такава възможност за тестване.

Link to comment
Share on other sites

То има, ама струва пари :)

Трябва да дадеш 90 лева депозит за приемник+карта и 2х15 лева за инсталационни такси. Общо: 120 лева. Това, ако нещо не се е променило. Ако решиш да се откажеш след това, 90-те лева ще ти ги върнат. Инсталационните такси - не. Мисля, че при сключване на едногодишен договор, също би трябвало да ти върнат 90 лева.

Link to comment
Share on other sites

То има, ама струва пари :)

Трябва да дадеш 90 лева депозит за приемник+карта и 2х15 лева за инсталационни такси. Общо: 120 лева. Това, ако нещо не се е променило. Ако решиш да се откажеш след това, 90-те лева ще ти ги върнат. Инсталационните такси - не. Мисля, че при сключване на едногодишен договор, също би трябвало да ти върнат 90 лева.

 

Друг вариант е да рискувам и да се набутам за 1 година :)

Ще се обадим да питаме какви са условията.

Благодаря за инфото.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...