Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Да имате проблеми с интернета? В района около акваленд? В момента нет няма, рутера не получава настройки от сървъра, съпорт също не отговаря.

 

Вече имаме ли денонощен съпорт? Иначе нямам спомен в колко си легнах вчера, ама май беше около 01:00 и не съм имал проблеми :)

Link to comment
Share on other sites

furiozo, може ли да дадеш някакви настройки за utorrent, понеже рутера явно ми се издухва като пусна торент с много сийдъри/лийчъри и скоростта е много нискаmad.gif

Link to comment
Share on other sites

Ако проблема е от препълване на рутъра, настройката която ти трябва е :

 

Preference -> Bandwidth -> Global maximum number of connections

 

ориентировъчно смислен диапазон : 200 - 1000

 

за другите двe настройки в същата категория ориентировъчно:

 

per torrent : 20 - 100

upload slots : 5 - 20

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Така, пак ми изникна едно питане за conax CAM ...Значи, на моя телевизор сони, ако опитам да сменя audio канала от английски на руски звукът ми тръгва на руски, но след 10 секунди ми дава грешка в СА модула и всичко изчезва обаче след 10 на подобни опита накрая каналът се "излъгва" и всичко е безпроблемно, докато не сменя канала ...после ако опитам - пак същите номера... Как може да се настрои че да не го прави и има ли начин да сменя звука "по подрабиране"?

мерси предварително... :beer:

Link to comment
Share on other sites

От опциите на телевизора, трябва да имаш избор за втори език по подразбиране. Направи го от английски на руски и всички канали, които имат руско аудио, ще ти тръгват директно на руски. За другия проблем вероятно модула и ТВ не се разбират. Виж дали има нов фирмуеър за твоя телевизор и ако има какви бъгове са фикснати.

Link to comment
Share on other sites

От опциите на телевизора, трябва да имаш избор за втори език по подразбиране. Направи го от английски на руски и всички канали, които имат руско аудио, ще ти тръгват директно на руски. За другия проблем вероятно модула и ТВ не се разбират. Виж дали има нов фирмуеър за твоя телевизор и ако има какви бъгове са фикснати.

Ами няма нов.... с последният съм, а модула...хм , защо гадината само по това не се разбира.... вероятно може да се настрои нейде, ама тази материя не е от много описаните.. :angry1

Link to comment
Share on other sites

Нямам програмно инфо (EPG) при HD каналите. Приемам сигнала с вградения DVB-C тунер на телевизора + CA модул, закупен от оператора (CONAX SMIT). При мен ли е проблемът или при N3 ?

Edited by pelegrino
Link to comment
Share on other sites

Здравейте! Честита Коледа! Купих си нов телевизор и се чудя, дали си заслужава да се плати за Conax Modul? Ще има ли подобрение на картината, и ще се премахне ли въпросното " жужене" от телевизора?

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Ае сори за офтопика, но: някой има ли идея какво стана с @furiozo?Гледам влиза във форума, но нищо не пише по въпросите от темата... Или му е писнало или го помързява или и двете :)

Link to comment
Share on other sites

Има HD канали, но излизат като си вземеш CONAX модула. То без него, така или иначе, истинска цифрова нямаш...

Иначе и аз да похваля съпорта. Вчера ми поизчезнаха каналите. Обадих се, до 30 мин някъде дойде екип и ми оправи проблема. Браво!

Link to comment
Share on other sites

Аз имам спомен, че HD каналите на N3 са свободни, което значи, че и без модул ще си излезнат. И откъде ти хрумна, че без модул нямаш "истинска" цифрова? Ако всички канали са свободни и ги гледаш без модул, да не гледаш аналогова?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте! Честита Коледа! Купих си нов телевизор и се чудя, дали си заслужава да се плати за Conax Modul? Ще има ли подобрение на картината, и ще се премахне ли въпросното " жужене" от телевизора?

 

"Жуженето" на телевизора идва от това, че в комплекта дават скапан кабел от приемника до телевизора. Имаше го и при мен и след като си купих малко по-марков кабел и нещата се оправиха и сега звукът е ОК.

п.п. кабелите Скарт - Скарт ги има във всеки магазин за техника, просто кажи, че ти трябва малко по нормален и ще ти се реши проблема.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам спомен, че HD каналите на N3 са свободни, което значи, че и без модул ще си излезнат. И откъде ти хрумна, че без модул нямаш "истинска" цифрова? Ако всички канали са свободни и ги гледаш без модул, да не гледаш аналогова?

Те са свободни, но приемника не може да ги декодира. А като си с модул не ползваш тунерите на приемника, а на телевизора и той ти ги разкодира(ако имаш тунер де) и си ги гледаш.

Link to comment
Share on other sites

Има HD канали, но излизат като си вземеш CONAX модула. То без него, така или иначе, истинска цифрова нямаш...

Иначе и аз да похваля съпорта. Вчера ми поизчезнаха каналите. Обадих се, до 30 мин някъде дойде екип и ми оправи проблема. Браво!

 

Да, сега ръгнах кабела директно в телевизора и HD каналите тръгнаха, но пък като няма карта по-голямата част от другите ги няма. :D

 

А колко струва този модул да се купи от N3?

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...