Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Определено има някакво неразбирателство между телевизора и засега 2 канала - Animal PLanet и Diva. Поне SONY-тата. Мислех, че е от мен дето пресканирах честотите, но вчера го видях и на друго място. Пак на SONY и пак с CI Модул. Първоначално няма звук и след около 10-на секунди излиза едно съобщение, че услугата е с променена честота или не може да бъде разкодирана и чаак тогава се появява звук.

Link to comment
Share on other sites

провери си кабела между бокса и телевизора.

малко хора са склонни да приемат аварийни групи денонощно.

 

Защо мислиш, че не съм го направил?

 

Малко, или много точно когато ми трябва да речем или е един от рядкото пъти да гледам ТВ и...

 

P.S. Правя ремонт и в едната стая, смятам да сложа розетка, техниците ми казаха, да не слагам, че после ги "изкормвали"?!?!

 

Вярно ли е това, и ако не то има ли значение, какъв тип да взема?

 

Благодаря!

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

подскачане на картината е аналогов проблем, което значи че не е проблем със сигнала, или е бокса или е кабела или е телевизора.

 

Ако имаш лоши розетки/сплитери/кабели мрежата става с прекалено голямо затихване на сигнала и е неизползваема или поне трябва да се преправи частично.

Конкретни съвети как да го направиш аз не мога да ти дам, и едва ли са много хората които са запознати кои от предлаганите на пазара розетки са добри.

Link to comment
Share on other sites

подскачане на картината е аналогов проблем, което значи че не е проблем със сигнала, или е бокса или е кабела или е телевизора.

 

Ако имаш лоши розетки/сплитери/кабели мрежата става с прекалено голямо затихване на сигнала и е неизползваема или поне трябва да се преправи частично.

Конкретни съвети как да го направиш аз не мога да ти дам, и едва ли са много хората които са запознати кои от предлаганите на пазара розетки са добри.

 

 

Искаш да кажеш, че аз нямам проблем и си измислям, още повече че не знаеш как да го реша?!?

 

P.S. Не ми отговори на въпроса за нелепото изказване на техниците?

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

 

P.S. Не ми отговори на въпроса за нелепото изказване на техниците?

 

Хич не е нелепо,даже са ти спестили доста мъки...Как ти звучи 30 децибела надолу и то от маркова розетка?Ако има и модем след нея ще почакаш да закачи..

Link to comment
Share on other sites

Хич не е нелепо,даже са ти спестили доста мъки...Как ти звучи 30 децибела надолу и то от маркова розетка?Ако има и модем след нея ще почакаш да закачи..

 

Добре каква е разликата, нещо не мога да схвана, може ли да ми разясниш, принципа на действие?

Link to comment
Share on other sites

Накратко розетката служи за декорация общо взето.Най-често бутат сигнала драстично и от там проблеми.Розетката може да се преправи много интелигентно без да си личи,че е имало интервенция по нея.

 

Пп на повечето си пише -20дБ... Все едно си сложил ТАП 20-ка ,че и по-зле

 

 

r602120+++.jpg

 

rozetka-telefonna-3-lan-tel-kt-9214.jpg

Edited by Danzki
Link to comment
Share on other sites

Накратко розетката служи за декорация общо взето.Най-често бутат сигнала драстично и от там проблеми.Розетката може да се преправи много интелигентно без да си личи,че е имало интервенция по нея.

 

Пп на повечето си пише -20дБ... Все едно си сложил ТАП 20-ка ,че и по-зле

 

 

r602120+++.jpg

 

rozetka-telefonna-3-lan-tel-kt-9214.jpg

 

Добре де, не мога ли да взема само външната част и да прекарам само извода на кабела, тоест през предвидения отвор да излиза част от кабела, предполагам че се сещаш какво имам предвид?

Link to comment
Share on other sites

Може.Кабела се показва с Ф-конектора и проходка ,но може да се направи и като на картинката.Показва се само проходката и на нея се навива Ф-конектора за телевизор/модем и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Може.Кабела се показва с Ф-конектора и проходка ,но може да се направи и като на картинката.Показва се само проходката и на нея се навива Ф-конектора за телевизор/модем и т.н.

 

Може и да звучи смешно за някои, но аз първоначално така съм замислял да го направя и по "розетка" съм си мислел че е точно това - декоративна кутия, без никакви допълнителни "врътки".;-)

Link to comment
Share on other sites

При мен техниците изкормиха розетките с обяснението,че ми спестяват главоболия! Имам обаче проблем на втория телевизор,който е с кабелна телевизия,а не цифрова там на фона на канала,който гледам все едно безцветно под него върви друг канал.....

Мисля,че това се получаваше едно време,когато още гледахме с антени.....

Другото нещо,което постоянно ме притеснява е досадния шум /бръждене/,който го има ако усилиш повече звука,също осезаемо по-силен е при смяна на канал,докато отдолу на екрана е инфо прозореца-това с галваничен разредител оправя ли се?

 

Как да се справя с този проблем? :unsure:

Edited by viking
Link to comment
Share on other sites

Абе бърниках тошибата и като и смених държавата от финландия на бг, после като върнах настройките и hd каналите ги изгуби конакса? Сакъзов 13, делижански.

Link to comment
Share on other sites

Някакви размествания на каналите ли се правят? Дива, Картуна, Бумеранга ги няма. 2 пъти БГ ТВ, 2 пъти Да Винчи Лърнинг, някаква Алфа, dance MOOZ. Не видях и Филм+ и ТВ+.

Link to comment
Share on other sites

Някакви размествания на каналите ли се правят? Дива, Картуна, Бумеранга ги няма. 2 пъти БГ ТВ, 2 пъти Да Винчи Лърнинг, някаква Алфа, dance MOOZ. Не видях и Филм+ и ТВ+.

+1 Жената одеве ми измрънка, че и изчезнал Hallmark/Diva-та

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам не предлагате ли скорост по-висока от 60 мегабита? Смятам да се махам от Blizoо и ми трябва висока скорост на сваляне и качване поне 10-15 Мб/с както и добра международна скорост.

 

П.П: Реших утре да отида до офис на N3 да пусна молба за включване.Дано всичко върви безаварийно.А и искам да попитам и вие ли имате тоя гаден шум който се получава от приемниците на "Близо".На мен ми бяха сложили галваничен разделител и казаха, че няма да имам този проблем, но още го има направо в мозъка ти се набива и проблема не е само при мен и други абомати приятели имам които се оплакват от същото.

Edited by SMALLVILLE
Link to comment
Share on other sites

Имах предвид 15 мегабайта в секунда сваляне/качване. Иначе и на 10 ще съм доволен.Да попитам има ли възможност за включване на същия ден от подаването на молбата, че нета ми трябва за работа.

Edited by SMALLVILLE
Link to comment
Share on other sites

Аз докато бях с приемник го имаше брум-а. Из темата е писано за различни начини да се пробва как да се махнеш от него.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...