Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Това и преди е коментирано - превключи от 720п или 1080п на 480 или 320 и след това обратно, за да се оправи. За клипчета, които не са хд, трябва да рефрешнеш страницата просто.

 

Знам, че е коментирано, но понякога върши работа, а понякога не (в последно време). 720п във Vimeo си върви без проблем, винаги. От тук си правя извода, че проблемът не е в моя "телевизор". ;] Преди 2 дни, например, слушах 4 минутна песен(480п) в продължение на 10 минути(с рефреш и смяна от 480 на 320 и обратно, и обратно). В момента ми зареди 26 минутен клип (720п) за около минута. Може би различното съдържание е на различни сървъри, някои от които правят мизерии. Ще пробвам да флашна рутера с някой по-стар и изпитан билд на openwrt, но съм по-склонен да мисля, че youtube прави проблеми от време на време.

Edited by kra4ol4e
Link to comment
Share on other sites

Значи преподписах договор за една или година и половина , защото ми свърши договора . Обаче бях закъснял с плащането , защото ме нямаше в града . Исках да мина от икономичен към стандартен пакет , но ми казаха ,че тъй като е почнал месеца не могат да ми вдигнат скоростта и че следващия месец щели да ми я вдигнат. Напомних им следващия месец и те ми казаха , че вече съм на стандартен пакет обаче аз продължавам да си свалям с 20 мбита . furiozo ще може ли да провериш на какъв пакет се водя и да не е станало някакво объркване . Иначе интернета и цифровата са железни и нямам никакви оплаквания :)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте.Интересувам се предлагате ли приемник, който може да се свърже с LCD монитор с VGA и DVI видео входове. Идеята ми е да си ползвам един LCD монитор, като телевизор. В къщи имам два модела от вашите приемници NETA и GlobalTeq, но и двата имат само Scart изход и чинчове.Извинете ме, ако някъде вече е отговаряно на подобен въпрос.

Link to comment
Share on other sites

Значи преподписах договор за една или година и половина , защото ми свърши договора . Обаче бях закъснял с плащането , защото ме нямаше в града . Исках да мина от икономичен към стандартен пакет , но ми казаха ,че тъй като е почнал месеца не могат да ми вдигнат скоростта и че следващия месец щели да ми я вдигнат. Напомних им следващия месец и те ми казаха , че вече съм на стандартен пакет обаче аз продължавам да си свалям с 20 мбита . furiozo ще може ли да провериш на какъв пакет се водя и да не е станало някакво объркване . Иначе интернета и цифровата са железни и нямам никакви оплаквания :)

 

Предполагам не тестваш през wifi, защото и при мен се беше получило същото нещо с интернета. Има някакъв бъг в биллинг системата. До колкото разбрах, на мен просто повторно ми смениха пакета и скоростта се оправи.

Link to comment
Share on other sites

Предполагам не тестваш през wifi, защото и при мен се беше получило същото нещо с интернета. Има някакъв бъг в биллинг системата. До колкото разбрах, на мен просто повторно ми смениха пакета и скоростта се оправи.

 

Разбира се , че не тествам през wifi . Значи на другото плащане да кажа да ми сменят пакета повторно ?

Link to comment
Share on other sites

Просто им кажи, че нямаш промяна в скоростта. Може и на съпорта да звъннеш направо. И за всеки случай тествай с кабелна връзка, да си сигурен, че при теб всичко е ок.

Link to comment
Share on other sites

Да, обади се на съпорта и кажи, че си минал на по-висока тарифа, но не получаваш новите скорости. При мен пратиха екип, за да се уверят, че проблемът не е в рутер/антивирусна/др. работи и след това се обадиха някъде да кажат наново да ми запишат тарифата. След 10 минути получих обаждане, че всичко трябва да е наред и да тествам да видя дали е така (така беше).

Link to comment
Share on other sites

Тъкмо пускам тв и тръгна да се обновява, успешно. :) Сега ще разцъкам каналите, че май има промени.

 

На другия тв с конакса трябва ли нещо да го пипам?

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

Относно обновяването на цифровите приемници ... няколко момента да спомена :

 

1. Ще има минимум още едно обновяване идните дни.

 

2. Ако приемника стигне до съобщение "няма запаметени канали, моля задайте търсене" - изключете приемника от захранващия кабел, и го включете пак, след което трябва да се изчака докато обновява списъка с канали, отнема около 30 секунди.

В някои редки случаи, колкото и да се рестартира приемника не успява да изтегли списъка с канали, в тези случаи приемника е за подмяна.

 

 

3. С новия фърмуеър за да се разместват канали трябва да се направи една предварителна настройка :

бутон "Menu"

бутон "стрелка на ляво"

бутон ОК за влизане в Система

2 пъти стрелка на горе до "Други настройки"

бутон ОК за влизане в "Други настройки"

на първия ред има опция "Ordering of Channels"

със стрелка на дясно да се промени на "by User"

след това бутон "Exit" и бутон ОК за потвърждение

 

с това възможността за разместване е активирана.

 

и отговорността по подредбата става изцяло на потребителя. При последващи обновявания, потребителската подредба няма да се нарушава, при добавяне на канали , те ще се появяват на края на списъка.

 

 

 

Относно телевизорите с вградени цифрови тунери : за момента промени няма, но предстои да бъдат направени. Много е вероятно промените (които предстоят) да не бъдат "прихванати" от телевизорите автоматично. Някои канали няма да работят и ще трябва да се прави ново търсене за канали.

Крайната цел на тези реорганизации е добавянето на няколко нови канала.

Link to comment
Share on other sites

и за какво са тези обновявания толкова , нови канали ли ще пускате ? като MAD и BOX ? :)

 

 

eee хубава работа , няма нова графика е ок , ама да направите шрифта по ситен от преди на ЕПГ-то и каналите е доста смотано ;)

Edited by tmfmedia
Link to comment
Share on other sites

Яко е новото показване с червеното запълване в зависимост от оставащото време от предаването. :)

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

Препоръчителните параметри за сканиране предпочитам да ги припомня когато дойде време за сканирането.

 

tmfmedia, частично добра новина - МАД ще се завърне, за БОКС още не сме питали какво е положението :dry:

 

а промените по приемниците не ги правим ние ... правят си ги от NETA , ние само даваме идеи и бъг репорти.

Link to comment
Share on other sites

Здр :)

Фуриозо, предлагам малко теми за размисъл:

цитирам...

1.

ПРОМОЦИЯ

„Интернет + кабелна телевизия”

Промоцията е със срок от 15.09.2011г. до 31.10.2011г., включително.

2.

Нз дали ще има забрана за подаване на аналогов сигнал и от кога точно, предвид цифровизацията на ефира.. А промо договора е 18 мес...

 

Не че съм ви абонат, отдавна съм се отказал да ви чакам в Кючука. По добре покрийте изцяло Столипиново, че много грозно стоят тия чинии по балконите :)

Пък и там едва ли се пиратства особено... Хората си плащат и ток и вода :)

 

Лека!

Edited by david_launcher
Link to comment
Share on other sites

Въпрос към екипа на N3:

Ползвам Вашата услуга почти от началото, отказах се от Евроком заради слабия съпорт и кофти интернета. Сега нямам този проблем.

НО

Аз ползвам кабелен интернет поради причината, че в кооперацията в която живея трябва да се дупчи 3 етажа за да влезе ЛАН кабела или трябва да мине по фасадата, което означава да се скарам със всички съседи. Както и да е - не мога да ползвам ЛАН колкото и да искам.

При Вас скоростта на кабелния интернет е 3 пъти по -малко от ЛАН интернет на същата цена, което малко дразни и ще Ви кажа защо:

http://blizoo.bg/bundles.html

Аз ползвам при Вас пакет аналогичен като цена на Премиум пакета на Близу. Колкото и да ги мразя, те предлагат 2.5 пъти по-бърз КАБЕЛЕН интернет на същата цена. За каналите не говоря, не ме вълнуват толкова. Въпроса ми е - щом Близу могат да предложат тази скорост по кабел, защо Вие не може да вдигнете скоростите на кабелния интернет поне да е 2/3 от тази на ЛАН? Чесно казано сериозно се замислям за промяна, още повече, че чувам, че съпорта им е подобрен.

Предпочитам Вашата фирма, доволен съм от Uptime-a на интернета, но помислете за кабелния интернет...

 

Надявам се да сте ме разбрали правилно!

Link to comment
Share on other sites

и аз исках 2 в 1(модемен интернет),но поради липса на надежда пуснах оптика(все пак е по добре от ЛАН)

иначе все още се надявам някой светъл ден в обозримото бъдеще Н3 да ме огрее в Кичука поне за ТВ :rolleyes:

но нищо не казват кога ще бъде...

Link to comment
Share on other sites

При мен телевизията прекъсва ужасно!!!

Какво стана след тозу UPDATE ?

Пускам устройството, сигнала е супер 2-3 минути.

След това започва ужасията 100/94 0/0 и така докато пак го спра !!!

Link to comment
Share on other sites

който има проблем с насичане след обновяването да ми пише.

 

 

странична забележка : който иска да гледа футболния мач Реал Мадрид - Барселона, да си пусне "Ring.bg -2" (отместения) в 22:00 ( или 23, не съм сигурен)

Edited by furiozo
Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...